0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #100 -: Юни 26, 2008, 16:22:01 pm »
Цитат
Винаги ли лошия тест говори за генетични проблеми, няма ли вариант да е нещо различно, защо тогава след препоръка на Кацаров и прием на антиоксиданти при някой резултатите се подобряват значително.
Генетични проблеми при кого?!
Естествено че съпруга ти е здрав, а за ембрионите оплодени с лош СДИ - май единственото което се знае е че не достигат до последващо развитие.

ised, права си!
За това при естествено оплождане има и естествен подбор, а при ин витро оплождането в частност Икси - там ги избират по "хубуст" и е желателно СДИ да е добър.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #101 -: Юни 30, 2008, 21:46:26 pm »
Искам да ви попитам за изследване на SDI тест същия материал който за спермограма ли се използва или трябва отделно да се даде само за него,а за колко време става готов резултата,в клиника Надежда ще ходим. И още нещо което напоследък много ме кара да се отчайвам-в случай че резултата е лош каква е алтернативата,доколкото разбрах това е генетично заложено,направо се побърквам по някога като ме връхлетят лошите мисли.Успех на всички.

*
Re: SDI тест
« Отговор #102 -: Юли 01, 2008, 08:59:34 am »
за SDI  се използва същия материал, който се дава за спермограма.
За клиника Надежда не знам, но в КИРМ Плевен излиза за 1 седмица резултата.

Аз също си представях най-лошото преди теста, после се оказа че не е толкова зле.
Ние хората се притесняваме за много неща, а като мине време се оказва, че 50% от притесненията са били неоснователни. Това го пробвах и няистина е така. На един лист написах 14 неща,които ме тревожат. После (след 1 месец) се оказа че точно 7 от тях не са се случили.

Не се тревожи преди да е готов теста, опитай се.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #103 -: Юли 01, 2008, 09:32:32 am »
В клиника Надежда ги правят в неделя, ако не бъркам и излизат до сряда някъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест
« Отговор #104 -: Юли 01, 2008, 16:45:24 pm »
AIDA мерси за успокоителните думи ще се опитам да не мисля за най-лошото поне докато не излезе резултата.
Silvanchence казваш че SDI теста в "Надежда" го правят само в неделя,това сигурно ли е и колко дни преди това трябва да се обадим да запазим час за спермограмата и теста,а колко горе-долу струват и двете?

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #105 -: Юли 01, 2008, 17:11:09 pm »
Ами да ти кажа, записването за SDI теста се уговаря по телефона, зависи за кога имат свободни часове.Не знам всъщност само в неделя ли го правят, може би събират по няколко и ги правят наведнъж.
Като питахме за цената, ни казаха 100 лева теста, а 140 е заедно със спермограма.
Ние записахме само теста, но после се учудихме, че на резултата имаше и стойности като за обикновена спермограма.Не знам за 140 какво е, може би и разширена.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #106 -: Юли 01, 2008, 18:33:42 pm »
  Ако си правил Сг преди в клиниката ,СДИ+спермограама е 100лв.Ако не си ,тогава е 140(пак СДИ+спермограма)
*
Re: SDI тест
« Отговор #107 -: Юли 02, 2008, 13:15:57 pm »
Момичета, да ви попитам нещо във връзка с тези спермограми и SDI в Надежда.
Д-р Стаменов ми каза буквално: да си запиша час за спермограма и заедно с изледвания, които поиска, да отидем при него.
Въпросът ми е: отиваме в клиниката, даваме материал, излиза резултат. После обаче какво се прави, за да го види д-р Стаменов този резултат? Той ми каза, че часа ми за април догодина няма да ми трябва, да си запиша час за спермограма. Само не ми е ясно какво се прави след като резултатът излезе.
Не знам дали само мъжа ми да изпратя да даде материал и да се върне или и аз да отивам с него, защото след спермограмата ще се виждаме с док... Ако може малко да ми изясните процедурата.
*
Re: SDI тест
« Отговор #108 -: Юли 05, 2008, 21:03:30 pm »
Здравейте :D
Много моля за вашето мнение относно следните резултати:

Показател   Резултат (%)   Референтна стойност

ДНК-фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)   5.8%   Висок оплодителен потенциал < 15%
      Добър оплодителен потенциал 15%-30%
      Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)   23.4%   Норма < 15%
ДНК с висок фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с високо фрагментирана ДНК)   3.04%   



Заключение:

Висок оплодителен потенциал.

Какво ще рече сперматозоиди с незрял хромотин?И каква роля играят те в сперматогенезата?
Предварително благодаря!
Re: SDI тест
« Отговор #109 -: Юли 07, 2008, 15:37:13 pm »
Silvanchence,когато се обадихте за час за SDI тест след колко дни направихте изследването и после след колко дни взехте резултата?Питам защотото на 25.07 имаме час и искам да носим и този резултат.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #110 -: Юли 07, 2008, 15:58:07 pm »
Ами правихме тест на 15.06., беше неделя и май само тогава ги обработват, поне така разбрах, като една седмица някъде преди това се бяхме записали.Иначе материала може да се даде и преди това.На 17.06. вече беше готов.

Но се обадете навреме да се запишете, да не се натрупат повече, и да няма час, когато на вас ви е удобно, така че да излезе резултата преди консултацията.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест
« Отговор #111 -: Юли 07, 2008, 16:19:36 pm »
Благодаря ти за инфото!

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #112 -: Юли 07, 2008, 16:52:25 pm »
Ами правихме тест на 15.06., беше неделя и май само тогава ги обработват.

Но като се замисля, може и да не се обработват само в неделя, ако е SDI плюс спермограма, трябва веднага да се обработи спермограмата заради подвижност, концентрация, а може би и теста заедно с това.Питайте ги най-добре, не знам точно.

Успех!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: SDI тест
« Отговор #113 -: Юли 09, 2008, 14:40:45 pm »
Момичета, да ви попитам нещо във връзка с тези спермограми и SDI в Надежда.
Д-р Стаменов ми каза буквално: да си запиша час за спермограма и заедно с изследвания, които поиска, да отидем при него.
Въпросът ми е: отиваме в клиниката, даваме материал, излиза резултат. После обаче какво се прави, за да го види д-р Стаменов този резултат? Той ми каза, че часа ми за април догодина няма да ми трябва, да си запиша час за спермограма. Само не ми е ясно какво се прави след като резултатът излезе.
И аз това се питам - записвам час за спермограма и SDI тест, правим ги и после какво - записвам нов час за анализирането им ли?
А може ли да ни изпратят резултатите и разчитането им по ел. поща?   :(
*
Re: SDI тест
« Отговор #114 -: Юли 09, 2008, 16:02:05 pm »
На мен все пак нещо не ми е ясно-на мъжа ми са му правили генетичен тест за микроделеция и всичко там беше нормално.Значи ли, че преди икси-то като му направят SDI може да има лоши изненади.Нещо тук не мога да разбера.Спермограмата му хич не беше хубава, и най-вече притеснителното бе, че морфологията по Крюгер бе 4%.Тогава д-р Вдрадимиров каза: О, категорично икси наистина.Това има връзка с морфологията, нали?
Re: SDI тест
« Отговор #115 -: Юли 14, 2008, 14:53:12 pm »
Днес се обадих да питам за резултата от SDI теста на мъжа ми и ми казаха, че всичко е в норма. Поисках да зная какви са процентите и отговора беше
7.8 - DFT и
13.5 - R..

За стойностите съм сигурна, че са тези цифрите, но за буквите не съм. Някой би ли ми дал повече инфо. Довечера ще се чуя с док, но бих искала да зная повече предварително.
Благодаря
*
Re: SDI тест
« Отговор #116 -: Юли 14, 2008, 15:01:17 pm »
Отлични са ти резултатите, споко! ;-)))
Re: SDI тест
« Отговор #117 -: Юли 23, 2008, 13:36:17 pm »
Готови са и нашите резултати от SDI теста-20% е,а %с незрял хроматин е 22% а ембриолога ни каза че нормата е 20%.Препоръча витамините на Допел Херц.
Как ви се вижда положението?

Re: SDI тест
« Отговор #118 -: Юли 23, 2008, 20:53:17 pm »
ninkata1, за да ти се отговори на въпроса напиши референтни стойности, защото има разлики например ако теста е правен в КИРМ - Плевен процента е <15%, толкова мисля че е и в клиниката на д-р Стаменов, а в клиниката на д-р Владимиров е <30%.
Защо ембриолога вие препоръчал витамините на Допел Херц?
Обещах на Ganka:)
Re: SDI тест
« Отговор #119 -: Юли 23, 2008, 23:47:18 pm »
В клиниката на д-р Стаменов е правена спермограмата.Ами това е написано DFI-20% и HDS-22% най-отдолу на листа под всички цифри от разширената спермограма.Не пише референтни граници,каза че най-добрия вариянт е да е до 15%,а най-лошия да е над 30%.Попитах дали се влияят тези показатели или си остават завинаги така той каза да е влияят се от витамини,антиоксиданти и каза че не е лошо да купим комбинацията на Допел Херц.