0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: SDI тест
« Отговор #180 -: Септември 20, 2008, 15:43:36 pm »
ние също правихме СДИ тест + разширена спермограма в Плевен (в средата на Август) - пуснахме ги в понеделник, а в петък същата седмица д-р Личев ни прати резултатите + препоръки, които да съблюдава съпруга ми. имаме 3.67 % с нормална морфология и 29.9% с фрагментирана ДНК... стриктно спазваме предписанията и много се надяваме контролните резултати да покажат подобрение, за да започнем с процедурата. Ако вие все още не сте си получили резултатите, съветвам те да се обадиш в клиниката и да ги помолиш да ти ги пратят пак - може например да не са записали правилно имейла. Успех!
Re: SDI тест
« Отговор #181 -: Септември 20, 2008, 15:55:10 pm »
Цитат
Аз пък имам въпрос относно времето което е необходимо за този тест..Ние го направихме на 09.09.08 а още нямаме резултат..Направихме теста + разширена спермограма.. Ако има момичета ,които са правили теста в Плевен,моля да ми кажат след колко време са получили резултатите..

Имам много съмнения и страхове относно резултатите,защото сме с много лоша морфология..Дано не зависи теста от морфологията,но и в това се съмнявам..

До колкото зная SDI теста е ДНК изследване на сперматозоидите, а когато се изследва ДНК е необходимо повече време, така че не се притеснявай. Обади се в клиниката и питай. Колкото до морфологията явно нещата не са много тясно свързани. При нас SDI беше с много добри резултати, но при разширената спермограма имаше леко влошена морфология. Въпреки всичко биолозите казаха, че резултата е мн. добър и няма от какво да се притесняваме.
Успех
*
Re: SDI тест
« Отговор #182 -: Септември 20, 2008, 16:05:52 pm »
Мерси много..Ще изчакам до вторник вечерта..След това ще се обадя да питам какво се случва..На мен също ми бавят генетичните изследвания..Дано няма проблем и с това..
Re: SDI тест
« Отговор #183 -: Септември 20, 2008, 16:18:33 pm »
за генетичните са нужни поне 3 седмици.
Re: SDI тест
« Отговор #184 -: Септември 20, 2008, 17:03:05 pm »
Преди малко ходих на преглед при д-р Персенска, обясних, че в момента мъжа ми пие лекарства, и питах какви са възможностите да се подобри този тест.

Каза ми нещо, което малко ме обнадежди, но не ми обясни много за това, отвън чакаха още много момичета и нямаше време.От този месец клиниката щяла да се снабди с някакъв нов апарат, който изследвал още по-задълбочено сперматозоидите и се използвал главно при проблеми като нашите, с теста, знаете ли нещо за този апарат.

На мен пък ми каза ,че ако е лош СДИ ,ще назначат допълнителен специалист,който да направи по- подробен подбор на материала за процедурата..Не спомена апарат,а човек..Също не ми стана много ясно и определено ми е мътно..

Аз пък имам въпрос относно времето което е необходимо за този тест..Ние го направихме на 09.09.08 а още нямаме резултат..Направихме теста + разширена спермограма.. Ако има момичета ,които са правили теста в Плевен,моля да ми кажат след колко време са получили резултатите..

Имам много съмнения и страхове относно резултатите,защото сме с много лоша морфология..Дано не зависи теста от морфологията,но и в това се съмнявам.. Мъжа ми е с операция от варикоцеле и направихме една много ранна контрола,за която нищо не пиша,защото е много лоша(като предишната)и аз сметнах че това е защото е още много рано за контрола..СЕга треска ме тресе от тази в Плевен..
Любе ние бяхме в Плевен ден след вас - на 10.09. Също правихме /на мъжа ми/ разширена спермограма, СДИ тест, микробиология и хламидия. Всичко това като резултати го получихме на 16.09.
*
Re: SDI тест
« Отговор #185 -: Септември 20, 2008, 17:09:10 pm »
Любе,ние правихме СДИ и разширена спермограма и получихме резултатите на 10 ден .Обади се на доктор Личев тел. му е 0885299968 за да видиш какво става.Колкото до генетичните не се притеснявай те стават след около месец най-рано.
При нас въпреки лошата морфология 3% имаме 5,8% висок оплодителен потенциал,така че не се шашкай предварително :wink:
*
Re: SDI тест
« Отговор #186 -: Септември 20, 2008, 17:11:53 pm »
Момичета някоя от вас знае ли какво ще рече това:ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)   23.4%   Норма < 15%
 и каква роля играе при оплождането :oops:
*
Re: SDI тест
« Отговор #187 -: Септември 20, 2008, 22:16:16 pm »
Джина най вероятно е печатна грешка,  да не би да е оплодителна способност вместо оцветителна. :D
Re: SDI тест
« Отговор #188 -: Септември 20, 2008, 22:24:49 pm »
Джина най вероятно е печатна грешка,  да не би да е оплодителна способност вместо оцветителна. :D
Не е печатна грешка, на нашия тест пише същото, свързано е предполагам с начина на изследване на сперматозоидите
*
Re: SDI тест
« Отговор #189 -: Септември 20, 2008, 23:04:02 pm »
Ето какво точно пише на резултата:
Показател   Резултат (%)   Референтна стойност

ДНК-фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)   5.8%   Висок оплодителен потенциал < 15%
      Добър оплодителен потенциал 15%-30%
      Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)   23.4%   Норма < 15%
ДНК с висок фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с високо фрагментирана ДНК)   3.04%   
 
Изследването е правено в Плевен.http://www.ivfpleven.com/index.php?l=49

« Последна редакция: Септември 20, 2008, 23:08:02 pm от dgina »
Re: SDI тест
« Отговор #190 -: Септември 29, 2008, 14:55:09 pm »
Silvanchence прочетох че ще почвате ИКСИ,та в тази връзка искам да те питам какво направихте със завишения SDI тест,пи ли съпругати нещо,правихте ли контролно изследване?Мъжа ми пие от два месеца витамини за подобряване но все още незнаем,дали има напредък.Успех.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #191 -: Септември 29, 2008, 15:07:08 pm »
Ами не знаем, пие в момента proxeed plus, но много се надявам да започнем вече.Не знам всъщност кога ще е, мъжа ми в момента е в чужбина за месец и още не се знае кога с точност ще се върне, от това зависи ще почваме ли.

Но мен доста ме притеснява резултата от теста, но вече сме опитали какво ли не, последната ни надежда е този продукт.Следващата седмица съм на преглед и тогава ще задавам въпроси, но много ми е напрегнато още от сега, че не можахме да се справим с тази спермограма, чувствам се много зле, но какво да се прави.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест
« Отговор #192 -: Септември 29, 2008, 15:53:41 pm »
Silvanchence само спокойно,напълно те разбирам какво ти е но и да се ядосваме няма да си помогнем,а само е във наша вреда.Ние също сме със отчайващ мъжки фактор но нали затова е ИКСИ-то.Да не говорим че и при мен има куп неща,чакам да ми се нормализират разни стойности и когато всичко е готово имам уговорка с Персенска да и занеса актуалните изследвания и да преценим кога ще започваме и ние.Пиши след прегледа какво е казала за вашата спермограма.Успех,всичко ще е наред,трябва  да сме търпеливи.

Re: SDI тест
« Отговор #193 -: Октомври 10, 2008, 16:46:42 pm »
Силванче,какво стана пита ли Персенска за лошия СДИ тест как ще се действа след като започваш стимулация?Успех.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #194 -: Октомври 10, 2008, 17:35:11 pm »
Говорих с нея вчера, каза ми пак, че очаква да им донесат нов апарат, който изследвал задълбочено сперматозоидите и много разчита на това.Но трябва да имаме готовност и за варианта половината да са наши, и половината донорски, ще преценим после.

В момента мъжа ми пие последната опаковка proxeed plus до началото на следващия месец и ще видим, но общо взето си е доста трудно положението, не знам вече какво да мисля вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #195 -: Октомври 10, 2008, 17:48:15 pm »
Силванче,ако не е тайна ,колко процента е резултата от вашия СДИ ? Аз също се надявам ако тази процедура е неуспешна на следващата да се възползвам от тази им услуга..
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #196 -: Октомври 13, 2008, 09:16:55 am »
Цели 57 % са, за съжаление.В момента пие proxeed plus, но не сме много оптимисти, ще видим.

За някаква цена знаете ли, след като дойде апарата, поне ориентировъчно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #197 -: Октомври 13, 2008, 09:20:52 am »
Незнам нищо за това.Даже д-р Стаменов спомена ,че не е един определен апарат,ми някаква система от хора и апаратура,с която да си помагат..Самите те са още в опит предполагам..Когато стане ще се чуе..Дано обаче на нас да не ни трябва вече това.. Много се надявам!
Re: SDI тест
« Отговор #198 -: Октомври 13, 2008, 18:17:32 pm »
И аз незнам нищо за този апарат,разбрах за него тук от форума,от Силванче.И аз се надявам да не стигаме до този апарат,дано.Успех момичета!

Re: SDI тест
« Отговор #199 -: Октомври 22, 2008, 15:12:32 pm »
Имам един въпрос , колкото и да чета не ми става ясно и не мога да разбера едно нещо и затова ще ви питам, а пък дано на някого да му е ясно това. Ние сме правили спермограма по Кругер и ни бяха казали, че това е изследването което включва този SDI тест, обаче вчера я четох отново и никуде не се споменава такъв тест и това название, да не би да има и друго наименовени или някой от параметрите там да представлява именно този тест?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание