0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: SDI тест
« Отговор #260 -: Ноември 13, 2009, 11:24:48 am »
Скъпа не съм чувала във Варна да се прави. Насочи се към София или Плевен. Теста е подходящ при мъжки фактор , неизяснен стерилитет и за по-добра прогноза при ИКСИ.
ised,наистина не успях да намеря във Варна клиника в която да се прави този тест (още търся),записах си час при д-р Рилчева в Плевен(по препоръка на д-р Конова!),обаче виждам че тя е специалист по вътрешни болест..не трябва ли да се прави този тест от ембриолог?
Иначе съпруга ми е с астенозооспермия 2 ст.,но забременях с такава СГ,обаче пак мисед,вече трети за съжаление.
Лейла много съжалявам за случилото се и за проблема ви. Аз също мисля , че изследването трябва да се прави от ембриолог , за съжаление не съм много информирана за плевенските специалисти , просто знам ,че те бяха едни от първите , които въведоха теста.
Фрагментиралата ДНК е една от възможните причини за за ранен аборт  , възможно е да има и други  , за целта е добре да се обърнрнете към специализиран център ако не сте го направили вече , такъв какъвто имат в Плевен  във Варна в София в  Пловдив  , предполагам ги знаеш..........
Успех на теста и ако имаш някакви съмнения не се колебай да промениш решението си кой ще те лекува.  
п.с
Ние правихме нашия в клиниката на доктор Владимирв , София.
« Последна редакция: Ноември 13, 2009, 11:29:09 am от ised »
Re: SDI тест
« Отговор #261 -: Декември 10, 2009, 11:48:43 am »
Здравейте момичета! След направен СДИ тест в Плевен се оказа че сме с 7% морфология по Крюгер и висок оплодителен потенциал-7.22% (15%-30%).За да се подобри морфологията д-р Рилчева ни изписа Цинк на Валмарк и ето това: http://www.naturpharmabg.com/selen.html.
Някой знае  ли на каква цена е този продукт?
« Последна редакция: Декември 10, 2009, 12:01:58 pm от Leila »

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: SDI тест
« Отговор #262 -: Декември 11, 2009, 09:12:17 am »
При нас първия SDI тест показа почти 40%. След 3-месечна терапия се получи съществено подобрение - 13%.  :wink:
Лечението се състоеше в прием на: Пикногенол, L-карнитин, вит.С и вит.Е. Дозите са доста високи, лечението не е ефтино, но мисля, че си струва. Ако някой се интересува от точните дози и цени ще напиша подробности.
*
Re: SDI тест
« Отговор #263 -: Януари 23, 2010, 20:21:35 pm »
Момичета здравейте,

моля за съвет. Съпругът ми прави SDI тест в Плевен през август, който беше 19.3 %, а морфологията му по Крюгер беше 10 %. Тъй като тогава направихме ин витро опит при д-р Владимиров, но не стигнахме дори до трансфер, защото всичките ни ембриончета бяха с фрагментации и на пети ден, на стадии бластцист, спряха своето развитие и от екипът на доц. Конова ни нзначи лечение с "Проксийд плюс", Витамин С, Цинк и Ел Карнитин,за да се намали този SDI тест. Сега съпругът ми пусна нов тест и нова спермграма  при д-р Даскалова в Пловдив и резултатите са направо отчайващи. SDI теста е станал цели 46 %, морфологията по Крюгер е паднала на 3 %, освен това имаме намалено количество и антиспермални тела. Д-р Кацаров му откри варикоцеле II степен, но е казал, че не се налага операция, а да продължи същото лечение. Той не ни съветва правиме нов опит. Д-р Стаменов обаче, при когото ще правим следващите ни опити, иска да пробваме на спонтанен цикъл още следващия месец, а и аз чакам заповедта от фонд до месец някъде. Доводите му са, че в клиниката има нова апаратура, която селектира най най-добрите сперматозиди с добра морфологя и без фрагментации. Какво да правим, моля кажете, защото съм в колебание. Някоя от вас забременяла ли е с такъв SDI тест с тази нова машинка?Моля, споделете!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: SDI тест
« Отговор #264 -: Януари 25, 2010, 14:36:39 pm »
Щом Стаменов ви съветва, значи има нещо предвид.

И ние сме с такова варикоцеле, последната спермограма е с 5% по Крюгер, СДИ не сме правили тъй като днес разбрах за него и за значението му и честно казано тръпки ме побиха. Мислех, че с Крюгера сме приключили, ама не би.
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 14:43:14 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: SDI тест
« Отговор #265 -: Януари 25, 2010, 19:05:35 pm »
аз...
Re: SDI тест
« Отговор #266 -: Февруари 23, 2010, 19:56:17 pm »
Момичета, изчетох темичката, моля ви за помощ.
Престои ни първи опит ИКСИ, понеже сме с мъжки фактор.Морфологията ни по крюгер е 9%, искам да пуснем хромозомен анализ на мъжа ми, и сега се чудя и за този тест.
Тук във Варна не ни го искат, сигурно си имат някакъв принцип, но като чета за какво става въпрос, и направо се плаша.
Вие какво мислите, да го правим ли, или да пие преди опита един месец витамини мъжа ми и да пробваме?

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #267 -: Февруари 24, 2010, 10:32:10 am »
Че 9 морфология по Крюгер си е относително добре? Кой и защо ви праща на хромозомен анализ?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: SDI тест
« Отговор #268 -: Февруари 26, 2010, 19:44:57 pm »
Възможно е да има проблем там и с такава морфология, едно момиче беше споменала, че при тях е така. Дано се включи.
*
Re: SDI тест
« Отговор #269 -: Май 26, 2010, 09:37:50 am »
Здравейте момичета.
Ще правим SDI тест,но като си записвах час за спермограма не споменах на жената по телефона за теста.Проблем ли е като отидем за спермограмата да кажем тогава за теста?
Чувставам се глупаво :oops:
*
Re: SDI тест
« Отговор #270 -: Май 26, 2010, 09:46:54 am »
Здравейте момичета.
Ще правим SDI тест,но като си записвах час за спермограма не споменах на жената по телефона за теста.Проблем ли е като отидем за спермограмата да кажем тогава за теста?
Чувставам се глупаво :oops:
Не е проблем.
Само да не забравите тогава да споменете.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #271 -: Май 26, 2010, 09:54:23 am »
Здравейте момичета.
Ще правим SDI тест,но като си записвах час за спермограма не споменах на жената по телефона за теста.Проблем ли е като отидем за спермограмата да кажем тогава за теста?
Чувставам се глупаво :oops:
Не е проблем.
Само да не забравите тогава да споменете.
Да не забравите и за въздържанието от 3 дни! Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: SDI тест
« Отговор #272 -: Май 26, 2010, 10:24:05 am »
Благодаря и успех на всички!
*
Re: SDI тест
« Отговор #273 -: Май 26, 2010, 12:27:15 pm »
А каква е цената на SDI теста със спермограмата?
Моля кажете,че нещо започнахме да издишаме финансово.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: SDI тест
« Отговор #274 -: Май 26, 2010, 12:28:12 pm »
А каква е цената на SDI теста със спермограмата?
Моля кажете,че нещо започнахме да издишаме финансово.

140 лв. е в Надежда.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: SDI тест
« Отговор #275 -: Май 26, 2010, 13:21:46 pm »
А каква е цената на SDI теста със спермограмата?
Моля кажете,че нещо започнахме да издишаме финансово.
140 лв. е в Надежда.
Април месец платихме 100лв. в Надежда.
*
Re: SDI тест
« Отговор #276 -: Май 26, 2010, 14:40:56 pm »
Отново Благодаря много!
 А знае ли някой имонологичните колко струват.Ще ми бъде в помощ ,ако някой ми каже, не открих нищо в ценоразписа на Клиника Надежда.
Отново Благодаря.
ПП.Интересува ме само за един човек.Искат ги само за мен,наскоро претърпях спонтанен аборт.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #277 -: Май 26, 2010, 15:07:04 pm »
260

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: SDI тест
« Отговор #278 -: Май 26, 2010, 15:34:39 pm »
Благодаря Евро :)
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: SDI тест
« Отговор #279 -: Юни 21, 2010, 12:08:32 pm »
Здравейте момичета!
Миналата седмица приключи моето първо ИКСИ, неуспешно. ЕТ на 2 бластоциста /5 ден/, растящо ЧХГ, но в деня в който трябваше да се види точката беше паднало на 2.9. Сега си анализирам  :)неуспеха ни. Водят ни с неизяснен стерилитет. НО, преди процедурата правихме СГ с Крюгел и ДНК - фрагментация. По Крюгер беше 8%, а ДНК фр. 38% /норма под 30/. За сведение всички предходни СГ са с Нормозооспермия, Крюгер около 14%, а предишното изсл. ДНК - фр. беше 17%.
Миналата година ноември имаме операция от варикоцеле, но не заради лоша морфология, а мъжът ми имаше силни болки, оток и дискомфорт. Той е с 1 тестис /другият след операция е атрофирал още в детството/.
Сега четейки написаното по горе от вас виждам, че вероятно причината за неразвитието на ембрионите може да е лошата стойност на ДНК - фр., както и че лекарите са ви отлагали процедурите за месеци. Аз поне два пъти питах Д-р Владимиров, не е ли проблем високия %, а той казваше не, че e леко! е завишен, но не било проблем за ИКСИ-то. Не знам защо постъпи така, аз съм по фонд, дали защото има срок /ама той може да се удължава/. Разсъждавам и недоумявам. Не знам какво да правя. Като начало ще си запишем час за консултация с Кацаров.
Моля ви за мнение, дали стопирането на ембрионите би могло да се дължи на ДНК - фр.
Извинявам се за дългия пост. :)
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 12:10:42 pm от ivetod »