0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: SDI тест
« Отговор #300 -: Март 14, 2011, 15:08:56 pm »
Но госпожата която ми вдигна каза,че трябва да ходим два пъти до там за да направи теста.Така ли е или нещо неможе да ми обясни тя

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: SDI тест
« Отговор #301 -: Март 14, 2011, 15:12:00 pm »
Но госпожата която ми вдигна каза,че трябва да ходим два пъти до там за да направи теста.Така ли е или нещо неможе да ми обясни тя

Нещо не сте се разбрали. Ако е само за СДИ не виждам смисъл да ходите два пъти. Абсолютно идентично на спермограма е от към изисквания към мъжа, 2 пъти сме правили.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: SDI тест
« Отговор #302 -: Март 14, 2011, 16:43:44 pm »
Даниелка,не се притеснявай.Дори да не ти запишат час отидете без -няма да ви върнат.Ние така направихме преди две седмици ,аз пусках контрола на имунологичните и тропах с крак на мъжа ми да пита за СДИ теста дали може да пусне изледването ,при това нямаше час.Ембриолога ни каза да се върнем след един час и тогава мъжа ми даде материал имаше 2,5 дни въздържание.Имай в предвид че в клиниката доколкото знам СДИ теста го правят само в неделя .Мисля че все още е така ,ние бяхме там в събота и ни казаха че резултатите ще са готови в понеделник.Аз за по сигурно се обадих доста по късно.Разбрах за заповедтта .Честито и дано този опит завърши със здраво и ревящо бебече.Успех!
Re: SDI тест
« Отговор #303 -: Март 14, 2011, 20:12:08 pm »
malkave6tiza благодаря ти.Съпруга ми също така е видял,че пише там на някаква бележка.Но днес госпожите дето записват часовете ми скъсаха нервите.Неможело в неделя нямало никой там трябвало непременно час и така.Мерси за хубавите пожелания дано този път да стане :bighug:

Re: SDI тест
« Отговор #304 -: Март 15, 2011, 09:16:05 am »
 8O Ей,тези жени наистина могат да те изкарат от равновесие.Е как да няма никой в неделя ? Нали и в неделя има пункции.И кво излиза според тях че ако ти е в неделя пункцията и няма ембриолози ,кой ще иксира извадените яйцеклетки,нали когато е пункцията на жената мъжът дава материал.Тююю да му се невиди,аман от компетентност.Както и да е .На мен ембриолога ми каза за следващия СДИ тест ако не успеем да запишем час да отидем без час и че няма да ни върнат.
Сега да кажа каква я свършихме снощи .Бяхме тръгнали да купуваме Пикногенол ,но по пътя решихме да вземем Фертил аид.Трябва ли да купувам и други витамини и антиоксиданти или Фертилаида е достатъчен.Моля споделете.  :oops:
Re: SDI тест
« Отговор #305 -: Март 15, 2011, 14:34:28 pm »
malkave6tiza моят съпруг пиеше Фертилайд и Клостилбегит.На края на януари ходихме на контрола има голямо подобрение.Но все пак доктор Кацаров му изписа това лечение.Фертилайда е на билкова основа и няма проблем да го пие а за Клостилбегит е по-относително.Консултирай се с лекар.

Re: SDI тест
« Отговор #306 -: Март 15, 2011, 15:51:38 pm »
Благодаря ти .
Но моя мъж няма да пие клостилбегит дори и доктор да му го назначи.Той го беше пил преди години ,назначен му именно от д-р Кацаров и имаше проблеми със стомаха.За сега ще пие Фертил аида ,аз исках да разбера дали да му купувам вит.Е и вит С и други витамини и антиоксиданти или само Фертилаида е достатъчен.
*
Re: SDI тест
« Отговор #307 -: Март 15, 2011, 16:08:53 pm »
Вещи, аз съм добавила към фертилайд; вит.Е 400 *1, вит.С 1000, Л карнитина е малко във Фертилайда - затова и от него съм добавила /за да има ефект трябва да е между 2-4 гр/

Иначе, д-р Кацаров изписва костил за повишаване на  бройката
Re: SDI тест
« Отговор #308 -: Март 15, 2011, 17:05:35 pm »
Благодаря много!Ще ги добавя и аз.Дано да има резултат.
Re: SDI тест
« Отговор #309 -: Април 15, 2011, 14:47:59 pm »
Правилно ли съм разбрала, че при лоша морфология е добре да се направи този тест. И някой може ли да ми отговори дали лошите показатели при такъв тест могат да повлиаят на това, ембрионът да спре да се развива след трансфер... Изчетох темата, но не съм сигурна дали разбирам всичко правилно, а ми се иска малко предварителна информация, преди да попитам докторите дали мъжа ми да прави SDI.
*
Re: SDI тест
« Отговор #310 -: Април 15, 2011, 14:57:22 pm »
Правилно ли съм разбрала, че при лоша морфология е добре да се направи този тест. И някой може ли да ми отговори дали лошите показатели при такъв тест могат да повлиаят на това, ембрионът да спре да се развива след трансфер... Изчетох темата, но не съм сигурна дали разбирам всичко правилно, а ми се иска малко предварителна информация, преди да попитам докторите дали мъжа ми да прави SDI.

При нас всички показатели на спермограмата бяха под нормата, но за година и половина SDI тест никога не са ни назначавали. Преди инвитрото попитах това няма ли да се окаже проблем и ме пратиха да говоря не с лекаря, а с шефката на ембриолозите.

Тя ми обясни, че дори да направят този тест, каквито и да са резултатите, нищо не може да се направи. Ако има проблеми с броя, подвижността или морфологията, по принцип е добре да се проведе терапия с витамини и антиоксиданти. Но засега не е открито ефективно лечение за проблемите с хроматина - това бяха нейните думи.
Re: SDI тест
« Отговор #311 -: Април 18, 2011, 09:59:51 am »
Благодаря ти Цигу. Всъщност отговаряш и на въпрос, който не бях успяла да задам - ако резултатие от този тест са лоши, може ли да се направи нещо. Щом не може,явно е излишен в нашия случай, но може да попитаме за витамини и хранителни добавки заради по-лошите показатели от спермограмата.
Re: SDI тест
« Отговор #312 -: Юни 28, 2011, 02:25:17 am »
А къде правите тоя SDI тест? При Владимиров струва 200 лева. Това не е ли малко скъпо?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: SDI тест
« Отговор #313 -: Юни 28, 2011, 17:54:27 pm »
В Надежда. И там не е евтин, но поне е показателен.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: SDI тест
« Отговор #314 -: Юли 06, 2011, 18:18:00 pm »
Колко струва теста в Надежда? На нас ни предстои след седмица
Re: SDI тест
« Отговор #315 -: Юли 15, 2011, 18:20:56 pm »
А защо мислите, че само в Надежда е достоверен? Предстой ни такъв тест и се чудим къде да го направим, по принцип сме пациенти на Владимиров?
Re: SDI тест
« Отговор #316 -: Юли 21, 2011, 00:12:35 am »
А къде правите тоя SDI тест? При Владимиров струва 200 лева. Това не е ли малко скъпо?

В Надежда струва 140 лв. - поне толкова беше февруари месец тази година.
Re: SDI тест
« Отговор #317 -: Юли 21, 2011, 12:51:26 pm »
Вече направихме теста в Надежда(пациенти сме на тази клиника) на 13-ти този месец. Цената е 100 лв.
Re: SDI тест
« Отговор #318 -: Август 24, 2011, 15:33:11 pm »
Момичета, някой има ли кординати на доктор Чаушев за SDI тест, защото доктор Кацаров ни даде един номер, вече месец звъня всеки работен ден, но никой не дига. Дали е в отпуска? И къде по принцип мога да го намеря?
*
Re: SDI тест
« Отговор #319 -: Август 24, 2011, 15:50:01 pm »
В Малинов/Надежда е. Само че до 5 или 6 септември са в почивка.
Не е нужно да търсиш него конкретно, звънни в клиниката да запишеш час за SDI, основно той се занимава с това.