0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #180 -: Август 05, 2009, 21:42:25 pm »
Благодаря за подкрепата miniе_mouse! Аз вече три пъти прочетох всички мнения по темата :-)
Много се радвам да чуя, че си добре и сега, както и всички други оперирани!
Аз съм твърдо решена да прескоча бариерата и да видя как  виждате вие от другата страна :-и
В петък е големият ден, ще разправям, стоскайте палци.
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #181 -: Август 05, 2009, 22:51:46 pm »
Тина, успех в петък, ще стискаме палци!
Стой спокойно, докато работят, довери се. Не е много приятно, но ти може за приятни неща да си мислиш. :P
Каквото имаш за питане запиши си на лист, питай лекарите-най-вече за постоперативния ти период. И не пропускай контролен преглед.
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #182 -: Август 06, 2009, 23:10:32 pm »
Благодаря, благодаря! Живот и здраве ще пиша веднага щом мога! Поздрави на всички!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #183 -: Август 12, 2009, 12:06:01 pm »
Здравейте! Забавих се малко с писането, но известно време не ми се зареждаше този сайт..
Та операцията мина! Нито болка, нито неприятно усещане, 20 минути!
В двата дни след нея обаче ми беше доста зле -лещите ми дразнеха и с лявото око определено виждах (а и сега виждам) размазано на моменти...
Днес е петият ден след операцията и ми свалиха предпазните лещи. Зрението не ми се е възстановило напълно, но по моя метод това ставало в рамките на цели шест месеца...В един момент виждам кристално, в друг - размазано...Дясното око определено се възстановява по-бързо... 8O
Но не съжалявам, че рискувах и съм сигурна, че вървя към по-добре  :lol: Дори и в това състояние виждам птици и чета табели ;-)
Ще ви държа в течение!
Успех на всички и до скоро!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #184 -: Август 12, 2009, 17:56:31 pm »
Радвам се,Тина,за бързото възстановяване. Ще имаш орлово зрение скоро, сигурна съм! А дотогава никакво жулене  на очите, и без гримиране. :wink:
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #185 -: Август 19, 2009, 20:06:42 pm »
Здравейте,имам късогледство -4,5 и -5 и днес на едното око ми направиха процедура с лазер,за обграждане на дупките,тъй като се оказа че на няколко места ретината ми е с дупки.Има ли някаква опасност за загуба на зрението,въпреки лазера
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #186 -: Август 25, 2009, 22:13:40 pm »
Ами на мен ми казаха,че в световен аспект нямало случай да си загубиш 100% зрението заради третиране с лазер.
Вече минаха две седмици и половина от моята операция и все още виждам с лявото око малко по-размазано...Не знам дали това ще се оправи, но чакам с надежда. Дори и в този вид обаче виждам в пъти по-добре, отколкото преди, дори с очила :-) При работа с компютър се измарям по-бързо, но се старя(или си мисля,че се старая) да ми почиват по-често очите.
Най-голямият ми кошмар обаче е да не се наложи скоро пак да сложа очила :-)
По метода ПРК (моят) възстановяването на зрението е по-бавно, не е изведнъж както при другия и човек не може отведнага да се зарадва :)
Поздрави и до скоро!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #187 -: Август 28, 2009, 00:04:39 am »
След дълго отсъствие да се включа и аз  :)
Радвам се за всички, че сте добре. Аз също вече година и месец след операцията виждам перфектно.Наистина забравих, че някога не съм виждала. То с хубавото се свиква бързо  :D . Сега като чета старите си постове и осъзнавам колко напразни страхове съм имала, но е нормално все пак. Успех на всички, на които им предстои прераждане...защото за мен операцията си бе равносилна на прераждане. Стискам палци!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #188 -: Септември 14, 2009, 11:24:50 am »
Zdraveite na vsichki tai kato i az sam reshena da se podloja na lazerna operaciq no az sam sas stigmatizam i nosq ochila ot 2 god sega sam na 12 iskah da popitam tezi koito sa se podlojili dovolni li sa i moje li da ne sam budna dokato pravqt operaciqta tai kato nemoga da ponasqm takiva raboti i drugoto koeto iskah da vi popitam e ako mojete da mi kajete kade sa po dobrite kliniki v balgariq i kolko pari stryva za edno oko moje da mi pishete na e-maila za otgovor wonderful1010@mail.bg
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #189 -: Септември 15, 2009, 14:04:13 pm »
Моля, пиши на кирилица

Аз се оперирах  ТУК
цената е 600-800 Евро на око
Не може пълна упойка - всичко трае 4-5 мин ...толкова все ще изтраеш

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #190 -: Септември 26, 2009, 11:37:56 am »
Привет и от мен.

В началото на септември бях на преглед 4 месеца след операцията. Нещо обаче дясното око има останал диоптър, то и аз си го усещам. Казаха ми да си слагам едни капки само в това око сутрин и вечер и след 2 месеца пак на преглед. Капките били да задържат сегашното положение. Леко се притеснявам и се чудя дали да се подложа на повторна корекция само на дясното око. Някой правил ли е повторно при остатъчен диоптър?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #191 -: Септември 26, 2009, 18:27:36 pm »
Привет и от мен.

В началото на септември бях на преглед 4 месеца след операцията. Нещо обаче дясното око има останал диоптър, то и аз си го усещам. Казаха ми да си слагам едни капки само в това око сутрин и вечер и след 2 месеца пак на преглед. Капките били да задържат сегашното положение. Леко се притеснявам и се чудя дали да се подложа на повторна корекция само на дясното око. Някой правил ли е повторно при остатъчен диоптър?
Как се казват тези капки?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #192 -: Септември 30, 2009, 02:09:34 am »
И аз се интересувам от капките.
При мен също дясното око се влоши и се вдигна диоптъра.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #193 -: Октомври 01, 2009, 07:18:47 am »
Фларекс се казват капките.
Ултра ти имаш ли представа колко диоптъра ти е останало дясното око?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #194 -: Октомври 01, 2009, 13:34:04 pm »
Ясно  :D
Мен обаче ме е страх от тези кортикостероиди  :D
 ФЛАРЕКС

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #195 -: Октомври 01, 2009, 16:08:58 pm »
Ох, нещо ми е притеснено и незнам какво да правя. Според вас до колко е нормално да си оставя някакъв диоптър и над колко е желателно втора корекция?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #196 -: Октомври 01, 2009, 17:01:42 pm »
Ползвала съм ги. Нямаше ефект.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #197 -: Октомври 08, 2009, 12:42:43 pm »
Колко време след първата корекция можеш да се подложиш на втора? Има ли някой представа, че като гледам при мен ще се наложи.
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #198 -: Октомври 10, 2009, 21:30:16 pm »
Здравейте и от мен! Аз направих месец и половина от операциата. Късогледството ми е минимално, -0,25, а на другото око дори съм на плюс 0,25. Обаче на мен пък астегматизмът ми остана - диоптър и половина. Той май се коригира по-трудно...
И на мен ми изписаха фларекс -обаче аз мисля, че това няма общо със зрението, а че е противовъзпалително?
Аз мисля, че виждам достатъчно добре, за да мога да живея така :-) Само се моля да остана така, да не ми се върне късогледството...
Поздрави и кураж на всички!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #199 -: Октомври 16, 2009, 11:46:40 am »
Да споделя и моя опит - аз си правих лазерна операция за късогледство и астигматизъм в Ихтиман през 2001 г. като подписах декларация за двете очи - съответно ляво - 8,50 и дясно 6,50. Досега нямам проблеми. Искам да ви попитам дали тази операция е достатъчен аргумент за раждане "секцио"? Страхувам се, защото диоптърът ми беше доста висок, въпреки изминалите години.Благодаря