0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #80 -: Април 05, 2011, 10:58:14 am »
Момичета, не е истина просто каква я свърших! Почувствах се ужасно! Без малко да счупя пръстчето на Мъничкия. Лоша майка - не, ами танк съм аз. :oops:

Та, прибирам се от разходка с децата. Влизам в къщи, оставям бебето да седне долу на пода в коридора (винаги така правя) и придърпвам Михаела да влезе и да затворя вратата. И започваме да се събличаме и събуваме.
Да де, но в момента, в който слагам Косьо седнал долу, той веднага застанал "на четири крака" да пълзи и без да искам стъпвам върху кутренцето му, при това с обувка! :oops: :oops: :oops: Извиках от ужас! Пръстчето се поду. Обливах го със студено вода, мазах с арника, но се боях да не е счупено. Представих си, как търча да го снимат на рентген.
Но, за щастие, след двайсетина минути се успокои и ми се усмихна. На сутринта оток нямаше. Отдъхнах си.

Но това не е всичко! Безплатно ще ви разкажа и за друг мой гаф. :oops:
Преди няколко дни, тъкмо ще го вадя от количката, за да го сложа в колата, че да ходим да вземем Мишка от ДГ. Откопчавам коланите на количката, обръщам се към колата, да му оправя там коланите на коша и в този миг нашият тупна долу по очи на асфалта! Ами бърза, да слезе сам от количката човекът. Колко се уплаших, да не казвам. :oops: Но бързичко се успокои, като го погушках и се заигра с едно празно шише от минерална вода.

Ето, признах си. :oops:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #81 -: Април 05, 2011, 12:13:05 pm »
Откопчавам коланите на количката, обръщам се към колата, да му оправя там коланите на коша и в този миг нашият тупна долу по очи на асфалта!

друг път да се сетиш овреме за правилната последователност на действие - коланите откопчаваш последни! :)

а за другото - случва се, не си виновна ти... и аз съм прищипвала два пъти детско пръстче на вратата. по съвет на д-р Мели - веднага след травмата (до 15 минути) - студено (при деца и пръстчета най-добре да се държи в чаша студена вода с лед), 24 часа след травмата - топло.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #82 -: Април 05, 2011, 12:29:14 pm »
коя тема сте изровили :)

Кокиче, много са бързи дечицата в придобиването на нови умения и никога не бива да лежим на тази кълка, че са малки и още не могат еди какво си. Говоря от опит, разбира се.

Нашият татко тази зима такъв номер направи на Симона, че ми идеше после не знам какво да го направя...
На него му дай да проветрява, но редовно забравя после да затвори прозореца, който е отворил. Знам, че много хора дори и в студените месеци спят на отворено, но аз не съм от тях и побеснявам, като се събудя нощем и в просъница трябва да ходя да затварям прозорци, които той е забравил.
Тази зима, в най-студения й период, когато беше минус 10 градуса и по-студено даже, отишъл да види Симона преди да си легне и й отворил прозореца да се проветри. Това се случва в 21:30 вечерта. Сутринта в 07 отивам да я будя за градина и заварвам прозореца все така широко отворен, няма да казвам за какъв студ ставаше въпрос!
Бях се заканила следващата вечер да му отворя на него прозореца, толкова му бях ядосана!
Е, поне се убедих, че щом й е студено, ще се завие - беше се завила с одеалцето цялата. Щото по принцип все се съмнявам, че мръзне това дете по цели нощи отвито, но явно то добре си знае кога му е студено :wink:
« Последна редакция: Април 05, 2011, 12:31:40 pm от tzvetenze »
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #83 -: Април 05, 2011, 12:36:42 pm »
А, Джам, мерси, аз извода за последователността си го извадих и сама :wink:
А мъжът ми как ме овика само! За какво ли му казах?! И без това няколко дни беше в София и нямаше следа от синината.

А за другото веднага го сложих под течаща студена вода.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #84 -: Април 07, 2011, 18:52:24 pm »
синьо кокиче и аз си признавам за всяка беля на мъжа ми и ме прави на 2 стотинки. Всеки път си казвам ще че премълча, ама не мога бе, мразя да имам тайни от него.
Сега вече ще научиш завинаги правилната последователност количка-столче :D

tzvetenze
и аз съм фен на проветряването и тази зима белята я направих аз. Отворила съм в хола, после съм си мислила, че съм затворила прозореца, ама само съм си мислила. Занасям Ники там, оставям го да си играе, да сваля чорапи, накрая свали и панталона, аз спокойна, щото в нас топло уж, отварям да простирам и чак некрая се усетих, че става течение между прозореца на хола и вратат на балкона от към спалнята. За капак и прозорецът на кухнята беше открехнат. Та Ники си престоя на течение на -10 около 20 мин. ама да ми е жив и здрав не се разболя.

За паданията ни няма да пиша, че ме е срам :oops:
[/url][/url]
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #85 -: Юни 06, 2012, 00:23:38 am »
Хм, или ви е срам, да си признавате тук гафовете, или аз наистина съм най-лошата майка! :lol:

В неделя водих хлапетата на вила на брега на Дунава, да играят на воля и на въздух на една поляна. (Всъщност поляната представлява двора на вилата.)
Там има доста комари и предварително бях взела Аутан и слънцезащитно мазило с 50-ти фактор. Намазах децата, но май нещо ми избягаха по поляната и май не довърших мазането. :oops:
Резултат вечерта: Михаела е изгоряла на потник, а Косьо е с две страшни ухапвания от комари.
А, познайте кой с какво е бил намазан?!? :oops: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #86 -: Юни 06, 2012, 10:54:30 am »
кокиче, това твойто на научно изследване прилича - с контролни групи :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #87 -: Юни 06, 2012, 11:45:42 am »
Кокиче ... даже не си първокласник в клуба ...  :lol: Още си в предучилищна :D

Аз снощи се почувствах най-ужасната майка на света. Понеже ставам сутрин към 6.30 за да изведа кучето и се прибирам към 8.45, когато Никола таман е тръгнал на детска градина. И снощи хлапето с трагичен глас вика "Виждам те само по един път на ден като се прибираш"   :(
И таз сутрин - станах в 5.45 в 6 бяхме навън и към 8 таман да се приберем гадното куче се овъргаля в един умрял таралеж  :x :x.
И се прибра мама, ама до 8.45 къпа куче и ми баня, та пак не видях детето ...
В очакване ....
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #88 -: Юни 07, 2012, 07:41:11 am »
Да се запиша и аз.
Елиа заспива, лекоо я слагам в креватчето, тя все още мърда с бибата, което значи, че дреме. Решавам да закопчая бибата за бодито и изведнъж тя се окорва и почва силно да реве, вдигам я, полюшвам я да заспи  - не! След време се усещам, че съм закопчала бибата не само за бодито! :oops: :oops:
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #89 -: Юни 07, 2012, 08:27:07 am »
 :D
Ние пък спим навън дневния сън.Няма ден,в който да не е извеждана да спи в количката.И на -10,и на -20...живеем в къща и съседите събират очи като видят количката в двора.В най-големите виелици и ветрове сме по улиците,а ако са непроходими-просто на двора.Когато вятърът е силен я слагам в едно остъклено помещение,където темп. е около 0 градуса(там простирам).В къщи температурата е 18-19 градуса целогодишно(с климатик) и тя е само по боди))).Сега като излизаме навън-пак е доста разсъблечена и събирам лоши погледи.
Къпя я всяка вечер,но водата е по-хладка-32,33 градуса.Къпенето е около 40 минути в детски басеин...ама и е голям кеф там.Ходим и на плуване,ама сме доста нередовни нещо))).Сега за двора взехме по-голям детски басеин...ще видим как ще е(още не е надуван.
И нека ме мислят за лоша,детето не е боледувало за ден дори.Никога не е вдигала темп.,никакви хреми-нищо(в къщи нямам дори панадол или капки за нос).Не е имала проблеми и с ваксините,никакви кожни проблеми или алергии.
И съм сигурна,че това не е от кърмата,а от начина на живот.За последно съм взимала антибиотик преди повече от 20 години и съм същия морж :D.Мен са ме кърмили точно 5 дни преди да изпишат майка от болницата.И то друга жена ме е кърмила.Мама не е имала кърма.Сега често се шегувкаме,че сигурно циганска коластричка съм засукала и за това съм така здрава :D.
Иска ми се и Бузана да е наследила имунитета ми...пък нека съм лоша!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #90 -: Юни 07, 2012, 08:48:21 am »
хех, детето ти е едва на 10 месеца
но дано е здраво, да
и аз до две години на Стефания не знаех какво е термометър
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #91 -: Юни 07, 2012, 09:39:46 am »
И аз тези дни се чувствам лоша майка - всякакви лекари посещавахме профилактично навреме, но някак очния преглед съм го пуснала покрай ушите. За резултатите от прегледа писах в седмичната тема. Дано само да може да се повлия детето от лечението и да няма последствия, като порасне.
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 09:48:42 am от sia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #92 -: Юни 07, 2012, 09:41:38 am »
kisela_2000, да ти е живо и здраво детенцето. държа да дойдеш да се отчетеш в тази тема, когато станете на 5-6 годинки и сте тръгнали на детска градина. едва тогава, на база изпитите антибиотици за периода, можеш да правиш изводи и анализи.  :D


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #93 -: Юни 07, 2012, 10:23:03 am »
Да,разбира се,да сме живи и здрави-ще пиша.Аз споделих моето виждане,не съм очаквала да срещна разбиране.Мисля,че много се изнежват децата още от бебешка възраст.Мое мнение е,че претоплянето е по-опасно от примерно това,че те навалял дъжда,или си стъпил бос в снега(за мен това не е никакъв проблем).Може би това,че нямаме баби и дядовци ми е от полза в случая :D.Иначе в реалния живот имам една приятелка,единствена тя ме подкрепя.Обаче е сибирячка(от град Омск).Тя ми е казвала,че там децата така се гледат и въпреки студа не се навличат,както го правим тук в България.Детето и е вече във втори клас-ами не боледува.
Линчувайте ме,ако искате-аз така смятам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #94 -: Юни 07, 2012, 10:30:51 am »
Кисела, никой няма да те ленчува, бре. Напълно си права и едва ли някой тук оспорва точно това, че децата трябва да се каляват и хранят правилно, напротив, дъвкали сме го хиля пъти. Просто нещата малко се променят като децата се сблъскат и с друга среда - ясла, ДГ и т.н. Като разбира се не е задължително и тогава да започне да боледува детето, всичко пак е индивидуално, примери много :)
Аз също не навличам, цяла зима ходят с потниче и тънка блузка с дълъг ръкав под грейките, но просто децата са ми такива, не обичат да им е горещо. Но пък си има по зиморничави деца, няма как да го оставиш да му тракат зъбите, така че пак стигаме до това, че всичко си зависи от детето :)
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #95 -: Юни 07, 2012, 11:50:59 am »
 :oops: :oops: ааа таковата ... как сте със загряването на врата ...при нас се случва честичко 8)
В очакване ....
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #96 -: Юни 07, 2012, 11:53:46 am »
:oops: :oops: ааа таковата ... как сте със загряването на врата ...при нас се случва честичко 8)

наричаме го отпушване на уши вкъщи :)
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #97 -: Юни 07, 2012, 11:57:40 am »
всеки път имам угризения ама ВСЕКИ. И пак не е трудно да ме извади от релси  :oops:
В очакване ....
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #98 -: Юни 07, 2012, 12:05:09 pm »
Аз затиснах четирите пръста на Боян, когато беше на годинка, на багажника на дъртото ми рено. И го заключих  :? И, понеже много се изплаших хвърлих всички покупки барабар с ключовете за колата на поляната, вече беше тъмно и рових в кайма и други продукти, докато двамата с детето ревяхме в един глас. Стори ми се, че цяла вечност пръстите му са прискрипани там  :? И въпреки, че на детето нищо му нямаше на мен и след 4 години още ми прилошава като се сетя.
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #99 -: Юни 07, 2012, 12:17:41 pm »
за тупване по дупето нямам угризения, но се чувствам ужасно, от факта, че съм започнала да врещя като ненормална  :oops: