0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #200 -: Декември 03, 2012, 22:15:02 pm »
Фуси, извинявам се, но защо детето трябва да чете?? Нали не ходи още на училище?
Или аз не съм разбрала...
А какво  ще прави в 1ви клас, нали там в часовете по четене се учат да четат?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #201 -: Декември 04, 2012, 04:41:36 am »
в първи клас ги искали да сричат, твърди госпожата на Стефания
за това, понеже аз имам неблагоразумието да не я науча, трявбало да повтаря предучилищната, че да се научи хайвана да чете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #202 -: Декември 04, 2012, 07:04:20 am »
в първи клас ги искали да сричат, твърди госпожата на Стефания
за това, понеже аз имам неблагоразумието да не я науча, трявбало да повтаря предучилищната, че да се научи хайвана да чете

Че те, ако там не ги учат, какво ще помогне да я повтаря, като пак няма да ги учат?


  
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #203 -: Декември 04, 2012, 08:00:51 am »
ами съвсем честно да си призная ... просто някак си се подразбира, че детето се учи да чете на около 5 години в къщи  :lol: :lol: Откъде да знам ... мен мама и дядо ме научиха - сега аз съм на ред  :D
В очакване ....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #204 -: Декември 04, 2012, 08:33:14 am »
ами съвсем честно да си призная ... просто някак си се подразбира, че детето се учи да чете на около 5 години в къщи  :lol: :lol: Откъде да знам ... мен мама и дядо ме научиха - сега аз съм на ред  :D
И ти ли имаше писмо от дядо Мраз? :-)



  
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #205 -: Декември 04, 2012, 10:10:02 am »
ами как ... естествено  8O Ти не си ли писала? Освен това до 2ри клас вярвах, че подаръците ги носи той ... После голямата ми братовчедка ме осветли по въпроса докато тършувахме из гардероба у тях
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 10:12:35 am от Fussii »
В очакване ....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #206 -: Декември 04, 2012, 15:42:09 pm »
ами как ... естествено  8O Ти не си ли писала? Освен това до 2ри клас вярвах, че подаръците ги носи той ... После голямата ми братовчедка ме осветли по въпроса докато тършувахме из гардероба у тях/
В смисъл писмо с отговор да четеш, ако искаш да ти вземе писмото?

Не съм, аз бях в детската градина, когато една приятелка ме осветли по въпроса, че няма дядо Мраз. Въобще от този дядо Мраз няма много спомени, само един. Беше ми оставил подаръка и не беше ме изчакал да се върна от деска градина, понеже бързал, че имал много деца да посети :-).


  
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #207 -: Юли 21, 2014, 23:13:47 pm »
Знам, че темата е стара, но ми е много любима :)

Нови членове в клуба приемате ли?

Миналата седмица ходихме на море с мъжа ми... Сами! Малкият го заточихме при баба. Сега познати, като чуят, и възкликват "Трябваше да вземете и детето. Много щеше да му хареса". А на мен ни най-малко не ми е съвестно, ще да съм лоша майка май :)



   La vita è bella
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #208 -: Юли 21, 2014, 23:37:29 pm »
Ама то при баба не е заточение, а купон.


  
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #209 -: Юли 22, 2014, 00:41:05 am »
Е, аз на такива им казах, че другия път като тръгват за море - ще им дам Дани, да си го вземат с тях - придружено с плащане на престоя му + джобни за глезотиите му. И, че съм сигурна, че мноооого ще му хареса с такива добри и обичливи хора като тях, а не с майка-егоистка като мен  :lol: Хънта-мънта, хора с деца на по 20 години, които са им били гледани изцяло от бабите по селата до 1-и клас...много бързо си прехапаха езиците.
Ние сме родители все пак, не сме роби, вкл. на децата си и имаме нужда и от собствен живот и ефективна почивка понякога. Радвай се, че имате баби, при много хора - просто няма такава опция.

Напоследък вече ми е кеф да ходя с Дани по почивки, човече е, не бебе. Но с него все пак си е "пенсионерски курорт" - няма какво да се лъжем. Аз все още имам нужда, било и за 2-3 дни да отида на почивка, на която да се съобразявам със своите нужди и кефове, не с тези на някой друг. Било да спя до обяд, било да лежа цял ден на плажа и да пия коктейли, било на СПА-хотел да си ходя по масажи и каквото когато ми се доще, било пък да имам муза да изкарам луда нощ в дискотека... Важното ми е, че каквото и да е от всичко - то се случва когато и както ми щукне на мен, не съобразено изцяло с него и неговите нужди и график. Не се чувствам лоша майка по този повод. Чувствам се нормална и слава Богу ;)

А и както казва Боби -при баба си е купон и кеф, не е наказание. Някой от вас да си спомня с лошо гостуванията по бабите (кратки, или дълги ;) )? Никога не бих лишила сина си от спомени и преживявания, каквито аз имах навремето, ако има възможност за такива. То стига, че сега нашите "баби" работят като пчелички и изобщо рядко си виждат внуците, та когато го поискат и имат време - аз ще се запъна и ще го влача с мен?!  8O И що? Да не мога да си почина наистина и да продължим взаимно да си писваме, че 95% от времето са ни малко за целта  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!