0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #40 -: Април 23, 2008, 16:45:24 pm »
е, Мари, трябваше да разообразя темата в посока различна от "Тръгнах на работа и съм виновна" :D
ясно е, имаме вина в различни аспекти...
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #41 -: Април 23, 2008, 16:53:08 pm »
е, Мари, трябваше да разообразя темата в посока различна от "Тръгнах на работа и съм виновна" :D
ясно е, имаме вина в различни аспекти...

Не ти бе, Ман! Нагоре-нагоре!  :wink:
Alexandra
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #42 -: Април 23, 2008, 19:25:54 pm »
Аз още не съм майка, надявам се скоро да стана, но за тази тема ще споделя възмущението си от приятелката ми и "грижите" й към сина й. Той е на 5 и 1/2. Панталонките му винаги са четири пръсти над глезените, напоследък го виждам и с петна. Няколко пъти гостувам на приятелката ми вечер и тя го праща да си легне без да го изкъпе. Не го записа в предучилищна в елитно училище, за което има възможност, а го прати в кварталното, за да не й се налага да става 30 мин по-рано сутрин и да го кара. Като се прибере вечер пъравта й работа е да започне да се лакира и да крещи по детето, че ще вечерят, когато й изсъхне лака. Попитах я как се справя малкия в предучилищната, а тя започна да бълва, колко е непослушен и как сутрин преди да излезе чак тогава се сещал да си пише домашните... Непрекъснато си води любовниците и детето вече малко се пообърква на кой точно да казва татко. Единственото, на което го е научила е, че когато иска нещо трябва да се обърне към чичковците, които го посещават. Малкия я послуша и поиска от поредният чичко кученце, приятелката ми му се развика подобаващо откъде-накъде куче, а той уплашено й отговори, че всъщност не му трябва много кученцето, но го иска заради нея. Гадна история. Горкото дете, жал ми е като гледам как расте, майка му харчи цялата си заплата по маркови магазини, а аз се чудя как може целта в живота ти да е да носиш очила Армани (които очевидно не можеш да си позволиш, след като чакаш някой да ти плати тока), и как ти прави удоволствие да ги носиш, като детето ти си ходи с миналогодишните панталонки.
Е, не издържах и й казах какво мисля, тя се разсърди и каза че не е моя работа и не желае да ме вижда вече....
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #43 -: Април 23, 2008, 19:38:40 pm »
бях чела някаква статистика за Щатите, която ме изуми - цитираха един не малък процент детска смъртност при следната ситуация - майка тръгва нанякъде с бебето в колата - сложено в кошница и като стигне просто отива там, за където се е запътила, но без детето - забравя го. сеща се след 4-5-6 часа, когато е фатално - бебето е умряло от ниската/високата температура в колата.
е ли възможно това или някой си пише свободни съчинения...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #44 -: Април 23, 2008, 19:56:58 pm »
Аз още не съм майка, надявам се скоро да стана, но за тази тема ще споделя възмущението си от приятелката ми и "грижите" й към сина й. Той е на 5 и 1/2. Панталонките му винаги са четири пръсти над глезените, напоследък го виждам и с петна. Няколко пъти гостувам на приятелката ми вечер и тя го праща да си легне без да го изкъпе. Не го записа в предучилищна в елитно училище, за което има възможност, а го прати в кварталното, за да не й се налага да става 30 мин по-рано сутрин и да го кара. Като се прибере вечер пъравта й работа е да започне да се лакира и да крещи по детето, че ще вечерят, когато й изсъхне лака. Попитах я как се справя малкия в предучилищната, а тя започна да бълва, колко е непослушен и как сутрин преди да излезе чак тогава се сещал да си пише домашните... Непрекъснато си води любовниците и детето вече малко се пообърква на кой точно да казва татко. Единственото, на което го е научила е, че когато иска нещо трябва да се обърне към чичковците, които го посещават. Малкия я послуша и поиска от поредният чичко кученце, приятелката ми му се развика подобаващо откъде-накъде куче, а той уплашено й отговори, че всъщност не му трябва много кученцето, но го иска заради нея. Гадна история. Горкото дете, жал ми е като гледам как расте, майка му харчи цялата си заплата по маркови магазини, а аз се чудя как може целта в живота ти да е да носиш очила Армани (които очевидно не можеш да си позволиш, след като чакаш някой да ти плати тока), и как ти прави удоволствие да ги носиш, като детето ти си ходи с миналогодишните панталонки.
Е, не издържах и й казах какво мисля, тя се разсърди и каза че не е моя работа и не желае да ме вижда вече....


Валерия, тук не става въпрос за такива майки.
Аз лично си нося старите дрешки, не съм си купила почти нищо откакто съм забременяла - щото и пари за изследвания и доктори, и пари за раждане, а сега и за отглеждане, а пустите все не стигат, колкото и да изкарваш ... Не мрънкам, не ме разбирай погрешно!
Става въпрос за майките, които дълго сме си чакали бебетата и в старанието си и в качеството си на това, че сме все пак човешки същества и все пак грешим, допускаме грешки, които понякога могат да бъдат и доста сериозни.
Иначе аз се изумявам на следния факт поне в моя квартал: тези, които демонстрират завидно материално положение /разбирайте Мерцедес модел "Кубче" - джип и четене по списания за обзавеждане и ангажиране на всевъзможни майстори и поръчки на мебели  или демонстрирайки че са шефове на  траспортна фирма за международен превоз, или разни далавераджии, които могат да си позволят количка Jane с всички екстри/ си гледат децата доста "шармантно" -  купуваме дрехи от Фокс-а и тва какъв е асортимента там е основна тема за разговор и празнуване на рожден ден в кръчма с покани за сульо и пульо от приятелския кръг, щото щели да купи нещо от Фокс-а или Бенетон, но АМ се прави на масата в кварталното кафе, пюрето се топли на слънчева светлина, а залъгалката се измива в кенефа /разбирайте доста гадно нещо за санитарен възел/ на кафето, памперса се сменя в колата /ако колата не е на разположение в определения ден разбирайте, че дететето не се сменя изобщо/ , с която сме дошли до кафето ... неам думи просто.
В обратния смисъл познавам доста по-бедни майки, дори и без мъж до себе си, които се стремят да осигурят необходимото във всеки аспект - дрешките са от Илиянци но без петна и винаги чисти, готвят на децата си за всяко ядене /според възможностите, но разнообразно/, купуват играчки - според възможностите, като съблюдават за това да са  обезопасени, като се лишават от кутия цигари или ежедневните кафета и коли на майките от първата група.

Кво да кажа повече - свят шарен и необятен...
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #45 -: Април 23, 2008, 20:08:05 pm »
мда и в Белгия  ги има тия слу4аи ,маиката забравя да остави бебето  на ясла и го забравя в колата си  :( пък тя отива на работа ....

валериа22 едва ли си 24 h/24 h с тази маика и със синът и .Така отстрани множем да критикуваме този и онзи до безкраи ...И казва6 ,4е има пари да го прати в елитно у-6те пък после нямала- да си плати тока ,от тук си давам извод ,4е преувели4ава6 мааааалкооо.Пък децата са си деца не може по 100 пъти на ден да го преобли4а6 (особенно по големи4ките ),цапат се, кво да ги праи6 ? Та даи боже по -скоро да стане6 маика не е лесно  както сигурно в момента си го преставя6 ,има 1001  грижи по едно дете не е само да го навле4е6 с 4исти дрехи и да внимава6 да не ги изцапа или пък да го преобли4а6 през 5 мин .,за да е 4исто ...РАзбира се е адски хубаво да си маика,4е даже и с думи не може да се опи6е    :D(да напи6а и плусовете ,4е да не се   откаже6 сега ) :lol: ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #46 -: Април 23, 2008, 20:11:16 pm »
Мила, lady_11, наистина поста ми малко се отклонява от главната тема, но бях и още съм много възмутена. И аз като теб смятам, че когато си решил да създадеш и да имаш дете оттук насетне то трябва да е на първо място и след това да мислиш за себе си, независимо от финансовите си възможности, които пак трябва да са насочени главно към детето. Но това си е мое, твое и на другиго мнение, придържам се към послеслова ти - цитат на великият ни сатирик Чудомир.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #47 -: Април 23, 2008, 20:27:55 pm »
РАзбира се е адски хубаво да си маика,4е даже и с думи не може да се опи6е    :D(да напи6а и плусовете ,4е да не се   откаже6 сега ) :lol: ...

Шаки, дружеска забележка - ти си знаеш, че си критикувам. Тук е все пак сайт за проблемно забеменяване. Валерия ще бъде добра майка и няма да се откаже да стане такава.

Останалите извинете ме за офф-а, но трябва да спазваме добрия тон, идеите на Сдружение Зачатие и основната тематика на форума. С това компромис не мога да правя, съжалявам.
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #48 -: Април 23, 2008, 20:41:56 pm »
мда и в Белгия  ги има тия слу4аи ,маиката забравя да остави бебето  на ясла и го забравя в колата си  :( пък тя отива на работа ....

валериа22 едва ли си 24 h/24 h с тази маика и със синът и .Така отстрани множем да критикуваме този и онзи до безкраи ...И казва6 ,4е има пари да го прати в елитно у-6те пък после нямала- да си плати тока ,от тук си давам извод ,4е преувели4ава6 мааааалкооо.Пък децата са си деца не може по 100 пъти на ден да го преобли4а6 (особенно по големи4ките ),цапат се, кво да ги праи6 ? Та даи боже по -скоро да стане6 маика не е лесно  както сигурно в момента си го преставя6 ,има 1001  грижи по едно дете не е само да го навле4е6 с 4исти дрехи и да внимава6 да не ги изцапа или пък да го преобли4а6 през 5 мин .,за да е 4исто ...РАзбира се е адски хубаво да си маика,4е даже и с думи не може да се опи6е    :D(да напи6а и плусовете ,4е да не се   откаже6 сега ) :lol: ...

Позволила съм си да я критикувам и да й го кажа лично неслучайно. Предучилищната в елитното училище струва 1000 лв на година, което е 84 лв. на месец и мисля, че всеки би могъл да ги отдели, ако не мисли само за модният си вид. Г-жата не може да си плати тока, заради всекидневните си попълнения в гардероба. След като си майка със сигурност и ти можеш да прецениш дали едно дете е мръсно, защото се е изцапало преди един час или просто си е мръсно. Що се отнася до 1001та грижи, не смятам, че хигиената трябва да е на последно място заради тях, камо ли образованието. А това да учиш сина си да иска подаръци от чичиковци е меко казано гадно.
Благодаря за пожеланието ти, и аз се надявам да стана майка скоро, но не само заради това, че бебчетата са сладки, а защото мога да си плащам тока и да покривам нуждите си и вече изпитвам потребност да се грижа качествено за някой друг. Права си, че е лесно да гледаш отстрани, само че аз гледам не само въпросната ми приятелка отстрани, а и други майки, включително и майката на малкият ми племенник - на никоя от тях не им е много лесно, но си гледат децата, като орлици и смятам че съм достатъчно разумна за да си направя съпоставка. Но няма нищо лошо и от още едно мнение (визирам твоето), което би могло донякъде да ме подготви за това, което наистина се надявам да ми предстои  :D
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #49 -: Април 23, 2008, 20:45:16 pm »

Валерия ще бъде добра майка и няма да се откаже да стане такава.
[/quote]

Благодаря, lady_11, дано да бъде така, пък тогава ще мога и аз да споделя някой свой гаф по темата :D като се надявам предварително да бъдат по-малко :D
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #50 -: Април 23, 2008, 20:52:45 pm »
6ТЕ бъде6 разбира се ,но малко ми се видяха краини тези критики  :bighug:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #51 -: Април 23, 2008, 22:12:41 pm »
ужасно се комплексирах от последващите примери със забравеното дете в колата, въпреки, че вероятно са асоциативни. просто аз не мога да се отърся от тази си постъпка. това е престъпна небрежност. аз го поднесох иронично от дистанцията на времето, но никак не го считам за смешно...
естествено, не искам утешително тупане по рамото, защото си заслужавам угризенията.
като цяло се надявам детето някой ден да не си мисли, че съм била лоша майка...
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #52 -: Април 23, 2008, 22:19:23 pm »
 Пък аз намирам къпането всеки ден за вредно  :lol:, веднага приемам всякакви квалификации за това ми схващане, но и аз не си къпя детето всеки ден!
Също така смятам, че отдаването изцяло и напълно на детето, при това пренебрегвайки себе си в негово име, продуцира почти на 100% разглезени мамини синчета, каквото не желая моето дете да бъде.
 Въобще, кръшках, кръшках, но май и аз ще се запиша в клуба! :D
« Последна редакция: Април 23, 2008, 22:26:50 pm от Lan »
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #53 -: Април 23, 2008, 22:28:12 pm »
ужасно се комплексирах от последващите примери със забравеното дете в колата

хайде стига. потупване по рамото няма да получиш, но и от комплексирането файда няма.
отчитането като огромна, абсолютно недопустима друг път грешка, мисля е достатъчно и най-градивно.

примерите бяха дадени съвсем произволно и случайно след твоя постинг :wink:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #54 -: Април 23, 2008, 22:42:36 pm »
Удивително! Едни говорят за мравки, други-за слонове, а трети-за живота на Марс!
Колко сме различни хората.
Marie страшно мразя подобни интриги. Сподели моля те какво те мъчи и към кой се отнася, за да има по малко обидени и засегнати. Когато детенцето ти стане на годинка и 6 месеца например, ще повдигна темата. Да видим слон ли, мравка ли или марсиянец ще излезеш. Или както винаги ще си перфектна. Найстина ми се отщя за пореден път да чета. И не само на мен. Обидно е найстина.


Ще разкажа още една случка, без да я коментирам. Таткото(наш познат) е полегнал на пейката, дъщеря му на 3 годинки го гъделичка. В един момент дете, охапа му носа, но зверската. Той скочи и в болката си я свали на земята с огромния си шамар. Аз ревнах с детето, а след нас ревна и таткото 8O. Абе ще ми остане в съзнанието дълго време, Неприятен инцидент за всички ни, камо ли за детето.
Не мога да съдя човека, щото той си знае какво му е било. И детето не мога да съдя, детска му работа. Мога само да си взема поука, и да държа дъщеря си далеч от носа си.


Манхатън, сега се сещам за огромното желание на съседката която държеше дъщеря ми да я върже в столчето. Пъшка 5 мин жената. Добре, че погледнах. Не и беше вкарала ръчичките и я беше закопчала само през кръста.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #55 -: Април 23, 2008, 22:57:33 pm »
manhattan, непрекъснято возя седящата Кристина в количката без да съм и сложила коланите. А тя толкова любопитно се навежда. Количката е неудобна и обива ако не сложа одеяло или нещо меко, което пък пречи на слагането на коланите. Надявам се лятната да я избера по-добра. Дори и на срещата в зоопарка на Зачатските бебета си спомням, че някой ми направи съвсем основателна забележка, че не бива да я возя така. Ето това е идиотско, знам, разсъждавам по темата и пак не правя нищо. Не е инцидентно както при вас. А и без колана на коша съм я возила, но тогава беше инцидентно.
От утре ще се возим с колани - обива не обива, това е!

Лиде, Крис оня ден с острото си нокътче /понеже аз и ги изрязвам ръбести и не ги пиля, като майките в градинката/ ми одраска толкова зверски и прецизно самия връх на носа, че ми идеше да я шляпна през ръцете. Ужасно ме заболя, зверски, просто ми се насълзиха очите, сега имам червена точка на носа и като си го натисна ме боли... Разбирам го човека, верно, не е преценил шамара и лапата си де, можело е сътресение да получи джуджето  :?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #56 -: Април 23, 2008, 23:14:24 pm »
ужасно се комплексирах от последващите примери със забравеното дете в колата

хайде стига. потупване по рамото няма да получиш, но и от комплексирането файда няма.
отчитането като огромна, абсолютно недопустима друг път грешка, мисля е достатъчно и най-градивно.

примерите бяха дадени съвсем произволно и случайно след твоя постинг :wink:

Цветенце, аз разбрах правилно, мила. но препратките ми са като мазохистично самобичуване, разбираш ли? по-скоро се излях като за "Емоционалната" :D :(

Лан,ти къде намери време и да кръшкаш, бе жена :lol:
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #57 -: Април 23, 2008, 23:30:58 pm »
а, ако ще си разправям етакива случки - аз съм най-лошата от лошите майки - Симона наскоро ме захапа, както си играем пръстът ми попада в устата й, осемте зъба зверски се впиват в него и не пускат. ще кажете,че преувеличавам, ама не - търпях няколко секунди, ръкомахах и жестикулирах с другата ръка, обяснявам й да пусне и недоумявам как такова човече има толкова остри зъби. накрая вече ми излязоха звезди от болка и й стиснах носа да си отвори устата, за да си поеме въздух. кръв ми беше пуснал звярът...

ама нещо друго всъщност исках да напиша. една история с моя позната, която научих преди седмица, много дълго мислих за нея, даже щях да ви пиша в седмичната - бях и още съм впечетлена исках да споделя.
една моя позната забременя на 23. не беше планирано, не искаше бебто и щеше да прави аборт. родителите й я убедиха да не го прави. мъжът й нямаше против да имат бебе. оставиха го. мъжът й е чужденец, в началото се захласна по интересното приключение да живее в БГ, после се осъзна и реши да си ходят обратно в по-белите страни. отидоха да се установят, после се върнаха да си вземат детето. сега обаче го връщат на бабата в Бг. тя е работеща, ще го дава на ясла. родителите ще си го вземат за празниците - коледните...
не е заради необходимост да ходи на работа - финансовото им положение не го изисква. а и така да беше - има и по чужбина ясли. мисля, че предпочита просто да си живеят без детето :( тая мисъл не ми даваше мира и исках да намеря обяснението защо е така? дали защото роди твърде млада? ама не вярвам да е от възрастта - все пак 23 не като да си на 16. после мислех щото детето не е било планирано и много искано, а техните я накараха - ама пак едва ли - имам и други познати с непланирани деца, обичат си ги много, включително и имам познати - едни от онези невероятни случаи дето женат отива в болница, щото я мъчат страшни болки и научва, че ражда, а даже не знае, че е бременна - и това дете е много обичано...остана само варианта, че някои хора явно не искат деца и ако се появят такива в живота им продължават да предпочитат да са без тях.
*
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #58 -: Април 23, 2008, 23:35:45 pm »
но препратките ми са като мазохистично самобичуване, разбираш ли? по-скоро се излях като за "Емоционалната" :D :(

разбирам, ама не е градивно :wink: не одобрявам самобичуването аз, явно да мога да се измъквам от него :lol:
Re: Клуб "Лоша майка"
« Отговор #59 -: Април 24, 2008, 00:08:40 am »
Ман, ти си страхотна майка, знам аз. Това с връзването мога да го класифицирам само като момент на временна невменяемост, не е в твой стил просто. Ама имала глава да пати... Ще си остане да ти виси някъде в подсъзнанието, но пък може точно такива неща да ни карат да сме още по-бдителни към децата си след това.

Дани падна от количката на стълбите в блока, на 4 месеца беше, лежеше още. Качвахме количката по стълбите, аз нямах видимост назад, майка ми го видяла как се изхлузва, но толкова се панирала, че единствено чух странен тъп звук и после видях Дани по очи на стълбата. Секундата преди да изплаче ми е най-дългата в живота. Още го сънувам. Никога няма да си го простя. Но и никога повече няма да оставя невързано дете в количка или столче. Това не беше по темата колко съм лоша майка - това ще се разбере след много време. Приемете го като офф с цел пропагандиране на ползването на колани винаги и навсякъде.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07