0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!

Добро утро на всички...
Здрава,  :sunshine: ва и усмихната седмица!




Мами, дайте едно рамо и идеи с какви играчки се забавляват децата на възрастта на Митака!?
Ние освен ръцете да откриваме вкусово, нищо друго сега не ни интересува!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #1 -: Април 14, 2008, 09:07:18 am »
Добро утро на всички,здрави дечица и спокойни мами.

При нас зъбките никнат като гъбки вече са два,а аз съм като луда много плачем нищо не помага мажем с гелчета тя по скоро ги облизва.Наложи се да спя с нея през ноща нещо което никога не е било от както се е родила.А то едно спане беше..........

Мишанче да ти кажа и ние минахме през този пеиод дето нищо друго освен ръцете не ни впечетляваше,но от самосебеси се отказа.Аз и белех моркови и и ги давах да ги държи  тя се чешеше и ги смучеше , но те са твърди и не може да отхапе нищо.Харесваше и.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 09:28:03 am »
дубрутру!
ние седим на гърнето сега! ама нищо не правим там...

Мишанта, давай дрънкалки, които се хващат с ръчичка и дрънкат при размахване. шарени неща за хващане, дрънкане, гризане, пипане - различни текстури и материали, различни цветове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #3 -: Април 14, 2008, 09:28:14 am »
Добро утро, мами!



Здрава, усмихната и весела седмица желая на всички! :balk_104:

Утре сме на консултация с Мира да видим колко е пораснала :wink:.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #4 -: Април 14, 2008, 09:47:06 am »
Делика, Джам,  мерсим за съветие....

Две чесалки имаме не проявява особен интерес, пуска ги и захапва ръката..
Иначе "чете" книга от тези от плат в нея се позаглежда две минути и това е.
Отдавам всичко на зъбите, явно го мъчат, ама като не може да си каже...

Дели морков още не съм въвела, ама ме е страх от този метод има и едни по-пръхки може да е отдели нещо....
Та ще карам с каквото докопаме :D!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #5 -: Април 14, 2008, 10:01:42 am »
Добро утро!
Аз започнах за 3ти път да захранвам от началото  :D
Оказа се, че и само на мляко от време на време бузата пламва и сама минава след това.
Сега Боян сладко, сладко хапва пюре от морков, повече му харесва от ябълката и крушата.

Аз ударих на камък със слънцезащитния крем. Не мога да намеря аптека, в която да ми предложат тестери :? Бива ли такова нещо. Нямам и познати с малки деца, изобщо на фантазия ще трябва да купя и да се моля да му понесе :x

Мише, пробвала ли си с тия платнените книжки?
Боян се занимава с 3 неща - книжката от плат, шумоляща с краища за гризане; едни шарени ключове пак за гризане и с едни пластмасови мечки, най-обикновени, уж за количка, но аз съм ги закачила на дръжката на кошницата за кола, такъв бой ядат  :D

П.П. ти си писала, че при Митака не минават тези играчки :?
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #6 -: Април 14, 2008, 10:02:37 am »
Весела седмица и от нас! Май няма да е от най-слънчевите обаче. :(

Елеонор, и аз ползвам кърпички на Памперс. В Метро е най-изгодно като че ли. Последно опаковка от 6 пакета беше към 14 лв., а в магазините около нас ценита на един пакет са от 4 нещо нагоре.

Мише, у нас на почит в момента са всички неща, които стават за чесане на венци. А за игра в леглото е музикалната играчка - много е щастлива, че я стига и пада голяма борба. :D
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #7 -: Април 14, 2008, 10:29:26 am »
Добро утро и да но да имаме слънчева седмица!
Мишанта, ако Митачето обича да седи в шезлонг, можеш да му навържеш различни неща да пипа - и като материй и като форми, импровизирай каквото ти попадне вкъщи и е безопасно разбира се за бебето. На тази възраст им е много забавно да опипват различни неща.
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #8 -: Април 14, 2008, 10:32:03 am »
Мише, Димана много играе с пластмасови играчки разни за гризане и размахване. Имаме 1 купа с поне 10-12 играчки с ярки цветове, различни форми и текстури, плюс платнена и гумена книжка, две малки платнени животинчета от тези хипоалергнните материи и една музикална играчка. Сменям ги, да има 2-3 само при нея, не всичките едновременно, така не й омръзват. Мия цялата купа вечер, иначе през деня само каквото е полетяло към пода или облизано от батенцето. Играе с играчките или като се търкаляме на спалнята и се учим да пълзим, или ако я метна на столчето за хранене в най-легналата позиция, слагам си я до мен, пея или обяснявам сега какво готвим, подавам играчки на всеки 5 мин и така... В кошарата й е скучно, най-много 5 мин изтрайва така,а шезлонгът вече е опасен, тя е вече много подвижна, съответно доста се носим в слинга, за да наблюдава какво става наоколо.

елеонор, аз съм много доволна от кърпичките Nivea Toddies, по-скъпи са, но са си мокри, не само влажни като повечето други марки, съответно ползват се по-малко бройки. Ползвала съм и памперс, ама са ми много сухи и не почистват така добре. То у дома не е толкова важно, аз и досега баткото го мия при всяко аки, камо ли пък бебата, нея я мия почти при всяка смяна, но навън е важно да почистват много добре, особено при момиченцата - имат по-къса уретра, съответно по-висок риск от уроинфекции. Най-добре като дойдеш си вземи няколко добри марки, виж какво ще ви понесе и тогава купувай повече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #9 -: Април 14, 2008, 10:37:14 am »
Привет и от нас!
И аз съм ползвала Кан бебе и са добри. нещо като имитация на Памперс са!

Ние май ще тръгваме вече на ясла - точно си помислих,че ще ни се размине пак заради колективното подаване на оставки! Но то било с предизвестие и няма да затварят още яслите! Така че в сряда сме на ясла - ужас - голям стрес ми е!

Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #10 -: Април 14, 2008, 10:38:04 am »
Привет и хубава седмица.

Ние също активно играем с всякакви играчки, вече играят в кошарата и голям купон пада, защото се забелязват, гукат си, дърпат се и т.н. Даже заспиват там уморени.  :D

коки, аз имам на Бюбхен такъв крем, мога да ти го подаря. Спечелихме една томбола в сп. Мама, и имам едно малко кремче, да пробваш дали ще ви понесе.

Утре ставаме на 6 месеца, и сме на редовната консултация, но и на изследвания ПКК и урина. педиатърът ми каза по телефона изрично да не ползвам контейнерчетата за бебета, а да ги изпишкам сутринта в стерилни шишенца 8O. И как ще стане тая работа. Има ли някой с опит, и то успешен  :lol:? Аргументите и в полза на този начин са, че при 10 дадени проби в тези контейнерчета, 9 са грешни 8).


Дано да е слънчева седмицата все пак. Поздрави!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #11 -: Април 14, 2008, 11:07:03 am »
Весела и здрава седмица от нас.
Ние ползвахме контейнерче за урината.


Мишанта,давай му такива с които може да си чеша венците.
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #12 -: Април 14, 2008, 11:35:03 am »
Каси, аз съм взимала урина директно в шишенцето, просто защото първия път въобще не успях да се справя с контейнера и държах шишенцето близко до Мия, която лежеше на дъската за повиване, и се надявах да се изпишка -отне 15 минути. Не знам обаче при момченце как ще го направиш.
Елеонор, аз съм много доволна от мокрите кърпички -baby crema -те са истински мокри, а не влажни и са на прекрасна цена -около 3,50 лв. за 80бр.
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #13 -: Април 14, 2008, 13:51:51 pm »
Спорна и спокойна седмица и от нас,здрави дечица и повече слънце за дълги разходки!

За памперсите-в родилния дом слагаха памперси Кан бебе(по-евтини,внос от Турция),затова като ни изписаха също взех такива-останах доволна,меки,неароматизирани,никога не пропускаха.А сега нещо не намирам от тях по-голям номер и от един месец сме с Шампион(досега не ги бях чувала,италиански са)-също съм доволна от тях.
Кърпичките,които ползвам са Нивея-Сензитив,харесват ми,защото не са ароматизирани,а и Ангел свикна с тях,не съм привържаник на честото сменяне,затова ще си продължим с тях,въпреки че напоследък чувам много добри отзиви за тези на Хипп.
Мише,при нас положението е същото,интересува се само от ръцете си,играчките ги задържа за секунди и ги хвърля,единствено ако му дам найлонова торбичка,която шумоли се заиграва за 5-10мин.мачкайки я,но  впоследствие и нея хвърля,защото не успява да я напъха в устата.
Каси,ти ме подсещаш за тези изсл.-и ние скоро ще ги правим,но незнаех,че не бива да се дава урина във въпросните контейнерчета.Направо незнам дали ще успея да изпишкам Ангел в стерилна чашка,това ми се вижда"мисия невъзможна".Мен повече ме притеснява взимането на кръв,на Ангел вече веднъж му взимаха,когато беше с бронхоспазъм в 4м.и посиня от рев,събрахме всички лаборантки,а и после ми отне доста време,за да го успокоя.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #14 -: Април 14, 2008, 15:42:39 pm »
Здравейте и от нас.

С пликчето с лепка за вземане на урина нямах никакъв проблем - измих я, лепнах го, след 2 мин. се изпишка и го изсипах в стерилно контейнерче. Много лесно ми беше, незнам дали за момченца е лесно. Разбрах, че са различни найлоновите контейнерчета за момиченца и момченца, логично де.

Здраве на всички.

Сватя
, ние с теб да не се минем разбираш ли...и аз минах на колпоскопия, че цито-то показа 3-та група, ама заради пневмонията и 100-те вида антибиотици си лекувам гъби  :x и вероятно от това се е влошило състоянието, та колпоскопията се наложи, но нищо лошо не показа, добре е, ама сега ако са се махнали гъбите, ще правим наново цитонамазка, за да видим дали сме се върнали от трета на втора група, ако не биопсия  :?
« Последна редакция: Април 14, 2008, 15:47:29 pm от Nina »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #15 -: Април 14, 2008, 16:01:02 pm »
Весела седмица и от нас. Повече слънце, по-малко дъжд и вятър.

За мокрите кърпички, и аз като Мешко съм много доволна от Baby crema.
Аз по-мокри кърпички не съм виждала.

За взимането на урина и аз не съм имала проблем, само дето малко
повече чаках да се изпишка. Даже си мисля, че за момченца е много по-лесно.

Мише, така ще е мило. По-бързо да избиват и да се успокои малко Митачето.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #16 -: Април 14, 2008, 16:39:36 pm »
Да се включа и аз вече да следя темичката с бебоците :D Ние сме още мънички за повечето теми, но ги следя с интерес и знам, че ще са ми много полезни в бъдеще!
Хубава седмица с по-малко дъжд и повечко време за разходки!!!

*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #17 -: Април 14, 2008, 17:08:47 pm »
Весела седмица и от нас! :) Ние сега се прибираме от консултация. Качили сме цели 140 грама и по тоя повод о6те нямаме 7 килограма. Биха и и противохепатитната ваксина и кръв и взеха, горкото дете се раздра от рев, но после се успокои, като я гушнах. А за урината личната ми каза вечерта да и лепна контейнерчето и сутринта каквото се е събрало това да и нося. Вас като ви чета, други методи прилагате и вече се чудя на кого да вярвам...

За кърпички и аз съм за Baby crema, с тях сме от раждането и не сме имали проблем и наистина са мокри.

Мише, за ръцете, ако това ще те успокои и Ели продължава мощно да ги дъвче. Дъвче и играчки но ръцете си ги предпочита, а зъби не виждам на хоризонта. Биберона, прецизно се изважда с 2 пръста за дръжката и се поставя ръката в устата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #18 -: Април 14, 2008, 17:12:00 pm »
Цитат
Сватя, ние с теб да не се минем разбираш ли...и аз минах на колпоскопия, че цито-то показа 3-та група, ама заради пневмонията и 100-те вида антибиотици си лекувам гъби  :x и вероятно от това се е влошило състоянието, та колпоскопията се наложи, но нищо лошо не показа, добре е, ама сега ако са се махнали гъбите, ще правим наново цитонамазка, за да видим дали сме се върнали от трета на втора група, ако не биопсия
 
Сватя, при мен обаче биопсията не е добра, та искам или не искам ще се наложи. Пък пусто като тая процедура не съм я правила ...

Някой да знае д-р Бърди кога се връща?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #19 -: Април 14, 2008, 17:18:03 pm »
Сватя, при мен обаче биопсията не е добра, та искам или не искам ще се наложи. Пък пусто като тая процедура не съм я правила ...

Някой да знае д-р Бърди кога се връща?

Стискам ти палци Лейди, всичко ще е Ок. Не се притеснявай от тази процедура, не е болезнена, съвсем леко неприятна.
Поздрави и здраве, на Вики също!