0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #100 -: Април 17, 2008, 22:14:17 pm »
kassi ,
благодаря за отговора! То е ясно, че още няма да може да тропаме по полянките, ама някак си се опитвам да си представя какво се слага на крачетата на бебоците? Чорапки не върви лятно време, ама съвсме боси...?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #101 -: Април 17, 2008, 22:31:59 pm »
в най-горещото време Стефания я водих боса- била е 5-6-7 месечна и честно съм се чудила на майки, които шляпат по джапанки, а децата им с чорапи и буйки

Цвети, препоръчвам ти
« Последна редакция: Април 17, 2008, 22:38:21 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #102 -: Април 17, 2008, 22:41:32 pm »
Е, чак чорапи и обувки, ужас :x. Всъщност-всякак може, кой както иска :wink: обува и облича детето си. Обаче накрая и аз ще ги оставя боси, защото днес Мишо се събу около 20 пъти, та дори и чорапа си изхлузи на улицата. Качва си краката на седалката на брат си, и го рита и блъска. Това във влакчето. Доста неприлично поведение имаше :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #103 -: Април 17, 2008, 22:46:40 pm »
Мини, нещо по-отворенко ми се иска за пролетта.
Иначе на есен - може.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #104 -: Април 18, 2008, 08:34:54 am »
каси, най-добре е босички, като са само по бодита лятото ще е по-естетично без обувки :wink:
Цвети, със сигурност ще харесаш нещо на капчица, аз преди месец ги гледах и имаше хубави пролетни моделчета за мъници, много сладки, но нямаха за големи крачуни :lol:
Деси за сега има обувки, едни маратонки и едни по-отворени обувчици, така че ще търся за лятото сандали.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #105 -: Април 18, 2008, 08:35:20 am »
Обаче накрая и аз ще ги оставя боси, защото днес Мишо се събу около 20 пъти, та дори и чорапа си изхлузи на улицата. Качва си краката на седалката на брат си, и го рита и блъска. Това във влакчето.
:jump12:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #106 -: Април 18, 2008, 09:03:38 am »
Като ви чета и направо си мисля, че София е някаква автономна държава в държавата. Тук няма ни Капчица, ни Мапчица. На КиК само най-обикновените буйки. Някакви Барт май видях и една друга марка. 25 лева са най-скъпите обувки по магазините и тях ги охраняват 2 продавачки и ги гледаш само от ръката на продавачката, която виси в магазина за 220 лева.

Онзи ден, докато пипна един биберон с ръка и да го нося на "касата" да го платя и продавачката го беше измъкнала от ръката ми. Тя щяла да го носи, аз като куче да я следвам. Искам да стигна по-навътре в магазина, за да огледам количките и играчките, от спонтанните купувачи съм, но грижливо ми преграждат пътя и се чувствам много неудобно, че искам да купя нещо. Досега в Ямбол за детска стока не са ми давали касова бележка.

Май ще почвам да викам "да е жива и здрава свеки", че от тук не мога да купя нищо. Не ме пускат в магазина и толкоз.

Липсва ми Прага.

« Последна редакция: Април 18, 2008, 09:23:41 am от Marie »
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #107 -: Април 18, 2008, 10:20:36 am »
Някой знае ли нещо за Perdeto и Тони бой, какво стана на 14 април в Пловдив.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #108 -: Април 18, 2008, 12:24:06 pm »
Ха, какво е трябвало да става?
Габи за самостоятелните ясли питаш - мисля, че ги имаше в нета: например тук http://www.sofiadnes.com/modules.php?m=guide&cat=30
Мати тръгна в 48 ясла.

За инфо на интересуващите се - има шанс за по-ранно класиране на 2-ра ясла в ОДЗ-тата! На сайта са сложени със статут текущ, както и 2-4 група от градината.
Мисля да пиша на Сирма за уточнение, защото преди само за 2-4 група ставаше въпрос за по-ранно класиране, както  за опцията за прием на деца по-рано от септември, ако има места. От класираните в сайта разбира се и това само първте ще огрее.
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #109 -: Април 18, 2008, 13:04:28 pm »
Момичета, а кога трябва да се кандидатства за ясла? С тези срокове и опашки ми е пълна мъгла...?
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #110 -: Април 18, 2008, 13:22:18 pm »
Аз за ясла не мисля... решила съм да я пусна другата есен направо на градина(ако я искат на 2г и 8м.). Другия вариант е чак през пролетта на 3г. и нещо...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #111 -: Април 18, 2008, 15:54:28 pm »
Привет от завърналите се пътешественици  :)

Така на каратко какво успяхме да свършим, след невероятно мотане с дни.
Оказа се, че мойто Тони имало фисура (цепната рана) на ануса и това предизвиквало писъците часове преди изхождането. Премахнаха му я оперативно и вече сме си в къщи. Аз за капак си разтегнах сухожилие на крака и едвам се мъкнах по болниците, но да е жив и здрав Фастум гела, спаси положението.
От зъбчето на гребенчето и помен няма, явно го е изходил и сме го пропуснали  8O 8O
Огледаха го отвсякъде и вродени аномалии или раздирания няма никъде по правото 30 см. черво.

Като цяло мога само да се оплача от към отношение на персонала и размотаването с дни. Също бях потресена как малки бебета трябваше да се редят в едно със циганската маса и всякъкви вирусоносители, пред общ диагностичен кабинет за да се наредят след това на регистратурата и евентуално ако не е минал 12 -ия час да бъдат хоспитализирани. Там ако има свободни места в нормални или вип стаи се настаняват и ако има някой лекар на кеф, може да реши да обясни за какво се хоспитализират. Под нормални или вип стаи , имам в пред такива в които не се налага да я делиш с цигани.
Вчера в 10 ч. беше операцията и щом Тони се освести и захрани имаше много бърз бегом от там, като моят мъж не пропусна да спретне едно грандиозно скандалче за финал. Не че така трябва, но явно са свикнали да тъпчат пациентите в случая придружителите и ни приравняват с ромското съсловие.
За тези 4-ри дни "прегледаха" Тони и излушаха моите дълги обяснения  5-6 лекари, които след като изтърпяваха дългата ми тирада, вдигаха рамене и ми казваха, ами вие не сте за мен, аз съм анестезиолог, аз съм хирург и т.н. Нито веднъж не го погледна педиатър, а уж била назначена консултация с такъв, който пък да назначи консултация с гастроентеролог. Уви такъв не се и появи, накрая ми предложиха след две седмици да се консултираме и изследваме при детски гастроенеролог, всъшност при такъв за който бяхме тръгнали. Мисля, обаче засега да задържа топката, че много ни дойде това пътуване, а и вече се съмнявам, че някой ще ни обърне нужното внимание и едва ли ще се вслуша от оплакванията, обясненията и притесненията на една изтормозена майка.
За специалистите мога да кажа, че са на ниво и работата им хич не е лесна, но нужно много голяма реформа в това пусто българско здравеопазване.

Много здраве на всички семества на Зачатие. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #112 -: Април 18, 2008, 16:25:46 pm »
Ох, Перденце, Тони  :bighug:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #113 -: Април 18, 2008, 16:29:05 pm »
Абе важното е, че са намерили причината, сега дано всияко да е наред и детенцето да по-спокойно, а и мама :D
целувки от нас :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #114 -: Април 18, 2008, 16:29:22 pm »
Наде, радвам се, че вече сте си вкъщи и сте добре. Права си, но не само здравеопазването, цялата ни държава се нуждае от яка реформа. Това, което си преживяла е ужасно, дано имате едно хубаво здраво лято с Тони бой.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #115 -: Април 19, 2008, 07:15:14 am »
Пердето,добре,че всичко вече свърши и от тук нататък никакви болници ,а за Тони една голяма прегръдка!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #116 -: Април 19, 2008, 08:07:38 am »
Пердита , ей измъчихте се вие...
Това да му е края.
Прегръдки от нас, за вас с Тонито!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #117 -: Април 19, 2008, 21:45:40 pm »
Перде, радвам се че вече сте си вкъщи, дано да нямате повече такива емоции и Тони да е здравичък!

За обувките и мойта мома ще ходи боса, само да се стопли още малко, че тоя фитнес със събирането на обувки по пътя ще ме довърши съвсем ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #118 -: Април 20, 2008, 19:02:34 pm »
Лейди, аз съм с конизацио и ще се опитам накратко да ти разкажа как минаха нещата при мен. Колпоскопията не е болезнена, аз впоследствие чак разбрах, че ми е правена такава. Не знам при кого ще ходиш, аз бях в частния кабинет на Божидар Славчев. Мога доста да го оплюя за това, че след инсе искаше да ми маха кистите, въпреки че му бях казала, че съм бременна в 6-7 г.с (добре, че послушах д-р Стаменов), но по отношение на оперативните интервенции е много добър. Та отидох в кабинета в уречения час, почаках както винаги час-два, тъй като имаше много пациентки. Въпреки голямото шубе си повтарях думите на сестрата, че 18 годипната и дъщеря също е минала електро конизацио и всичко е било наред.За процедурата изобщо не се налага пълна упойка, нито епидурална. Бях с местна, всичко трая около 10-15 мин, взеха ми материл за повторна биопсия, полежах малко в кабинета, тъй като от притеснение не бях яла цял ден и ми беше прималяло доста. Мъжът ми дойде да ме вземе, след което се качихме в колата и тръгнахме за Ст.Загора. Не се налага болничен престой, нито някакви специални процедури. Имаше болка, след като упойката поотпусна, мога да я сравня с много болезнена менструация, но едно обезболяващо ще свърши работа. Докато пристигнем вече неприятното усещане беше поотминало, веднага си легна (беше вечерта към 23ч) и на другия ден вече нямах никакви болки. Има слабо кърене, продължавашо 2-3 седмици.При използване на скалпел знам, че то продължава доста повече. Ами това е в общи линии - всичко се забравя, важното е нещата да приключат успешно. Аз даже си родих нормално и вече си мисля кога би било подходящо време за второ :)
Пожелавам ти успех!
П.С Всичко ми струваше 130 лв през март 2006 (100 за конизациото + 30 за биопсията).

Аз на финала на тази седмична тема ще се включа, щото пак подкарах нет-а и форума.
Ани, много ти благодаря за инфото. Ще го правя именно при Славчев тва конизация в частния му кабинет, щото там работи и Дяволов. Само дето отложих за следващия цикъл, щото искам да си изкарам великденските празници като хората.
Благодаря на всички, които ми пожелаха успех.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #119 -: Април 20, 2008, 22:19:58 pm »
Здравейте. Аз тези дни се разбих, Работа, изпити деца. Всичко мина добре и успешно, но дадох всичките си сили. Монито е добре. Виждам изведнъж страхотен напредък в развитието и. Има една къшичка с фигурки, от 10 фигурки реди и знае 5. Почна да имитира животни, знае вече конче, пате, петел, кокошка, маймунка,пуйка,крава, меца, коте, куче 8O ?Това всичкото от две книжки. Едната е "Дядо и ряпа". тя и е любимата. С твърди корици е, сяда и разлиства си обяснява, посочва и ме кара да и обяснявам. Пишкаме в гърне по честичко, утре мисля да се пробваме без памперс да видим как ще вървим.  И найстина всичко разбира. Когато не и изнася се подсмива и тича в обратна посока :lol: Незнам как изведнъж порасна това бебе :( Да ми е жива и здрава, но времето направо лети :)
Лейди успех.
Поздрави и целувки на дечицата от нас.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0