0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #80 -: Април 17, 2008, 11:03:54 am »
Мешко, разгледай тук:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_382

http://www.igra4kite.com/default.php?cPath=323_324_415&osCsid=f9ddf4df96158eee6c9b775fa063a2cc

но ако отидеш в някой от по-големите магазини, Хиполенд, например, ми се струва, че ще намериш и други варианти.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #81 -: Април 17, 2008, 11:24:40 am »
Касси, то може и да не е опасно да бръкне с пръстче вътре, ама представи си ако се засили с една вилица към контакта. Ние трябва да вземем предпазни мерки, пък те ако искат, нека са си хрисими и кротки дечица. : :wink:

Ами аз казах същото, че те ще бъркат с нещо вътре, а отговора беше: ще светнат като крушки. Абе, не ми се говори...

Nina, мерси за линковете.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #82 -: Април 17, 2008, 11:31:55 am »
Помогнете ми в избора на обувки!
Досега сме с тези за прохождане на КиК, но се водят зимен вариант - имат лека, съвсем лека вата отвътре.
Така или иначе идва пролет, времето ще става все по-топло и мисля да купя някакъв подобен вариант, или  може би още по-отворени, ако намеря:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4198

1. номера, който сме (по табличката) ли да купувам или един по-голям?
2. нещо друго задължително при избора за пролетна обувка на прохождащо дете?
3. Стефи, ще ми обясниш ли на лични къде е магазинът на Капчица?
« Последна редакция: Април 17, 2008, 11:34:17 am от tzvetenze »
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #83 -: Април 17, 2008, 12:46:18 pm »
За предпазителите за контакти спор няма - още помня как сестра ми бъркаше с кука за плетене... хвръкна до другия край на кухнята, стана и пак се засили да бърка... Друг е въпроса как се е добрала до куката... :?
Като сменяхме дограмата, поръчах балконските врати с ключалки. Знам, че не е гаранция, но все е нещо...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #84 -: Април 17, 2008, 12:50:16 pm »
Вени, браво на Мати! А аз в тая връзка да попитам знае ли някой от къде мога да получа информация за местонахождението на самостоятелните ясли? Защото аз съм подала документи през системата в  интернет за най-близката ясла към ОДЗ в квартала, но не вярвам, че ще се класираме. Ами се ще поне по 1/2 ден Юлия да е сред деца.
Мешко, ние като правихме ремонт преди няколко години с идеята, че все пак някога ще имаме деца, сложихме защитени контакти. Една от игрите сега е да включваме и да изключваме нещо от контакта. Аз не вярвах, че малката ще успее, защото за да включи нещо в контакта трябва съвсем равномерно да вкара щепсела, но тя явно вече е много сръчна. Другата много харесвана игра е да излезе на терасата, защото вече си научи да си отваря сама вратата. Даже веднъж ме затвори на терасата докато простирах. Добре, че бързо отвори и не баща и беше в къщи та не се притесних, но от тогава внимавам. Но нашия парапет е изключително висок, защото ние сме на 15-тия етаж. Аз пък от няколко дни се притеснявам за прозореца. Той е значително по-нисък и ме е страх, че може да ме издебне и да се качи на някоя табуретка или нещо друго и да стане беля.
И накрая да се похваля. Бяха ме наплашили, че Юлия се е родила толкова голяма, защото съм направила диабет на бременността, въпреки че и в моя род и на таткото децата се раждат с такова тегло. Но направих тест и изследвах инсулин и всичко е в норма. Чакам и някакво изследване от Германия, но вярвам, че всичко ще е наред и с него.


Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #85 -: Април 17, 2008, 12:56:00 pm »
Tzvetenze, тези обувчици са добри. На Дани за миналото лято бяха К&К, подобен модел, малко по-изрязани отстрани. Важни ми се струват следните неща - естествени материи, добра опора за глезенчето, подметките да не са много твърди, за да усеща по-добре терена, да има проветрение за пролетта и лятото, да има задължително парченце кожа отпред, за да се пазят пръстчетата. Прохождащите мъници са склонни да ходят на пръсти, затова често крачето се приплъзва леко напред. На Дани летните обувки бяха така одрани отпред, че не се виждаше какъв цвят са били.

Каси, хич не го слушай свекъра. Разберете се с мъжа ти и си обезопасете жилището, както вие си знаете. Със сигурност няма да се сетите за всички опасности, много са изобретателни вече децата, раждат се поне с 1 инженерно образование, ей :) На първо време - обезопасители за контакти и шкафове, аз имам на мн места предпазителите на канпол за чекмедже и шкаф, ето тези http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=13. Също, като прохождат, предпазители за ъгли, те после бързо ще им видят сметката. И терасата, да, ако може,я обезопасете. Нашите вертикални елементи на терасата са на голчмо разстояние и ще слагаме предпазна мрежа за следващите няколко години...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #86 -: Април 17, 2008, 13:03:10 pm »
Marmotche - благодаря за съветите. само още един въпрос - точния номер ли купувам или един по-голям?

Аз също каквото съм се сетила у нас - съм обезопасила. Устройства по контактите съм сложила овреме, още преди да започне да проявява интерес - и аз съм изумена с каква концентрация и точност се опитва да включи щепсел в контакта!
В хола имаме един прозорез, който е много нисък и много ме е яд, че като сменяхме дограмата само на неговите крила не сложихме от тези механизми да го отвориш отгоре само за проветряване. мисля да се обадя на фирмата и ги питам дали не могат да се добавят допълнително, защото иначе не мога спокойно да отворя и проветря - Симона е веднага залепена на него, още е ниска, но това ще е до време...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #87 -: Април 17, 2008, 13:04:53 pm »
Мешко, разгледай тук:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_382

http://www.igra4kite.com/default.php?cPath=323_324_415&osCsid=f9ddf4df96158eee6c9b775fa063a2cc

но ако отидеш в някой от по-големите магазини, Хиполенд, например, ми се струва, че ще намериш и други варианти.
Страхотно. Много ти благодаря. :thankyousign: :D
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #88 -: Април 17, 2008, 13:21:40 pm »
Помогнете ми в избора на обувки!
Досега сме с тези за прохождане на КиК, но се водят зимен вариант - имат лека, съвсем лека вата отвътре.
Така или иначе идва пролет, времето ще става все по-топло и мисля да купя някакъв подобен вариант, или  може би още по-отворени, ако намеря:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4198

1. номера, който сме (по табличката) ли да купувам или един по-голям?
2. нещо друго задължително при избора за пролетна обувка на прохождащо дете?
3. Стефи, ще ми обясниш ли на лични къде е магазинът на Капчица?
Една много готина продавачка в магазина на Капчица ми обясни как се мери обувка на бебе -слагаш го да стъпи и крачето му да влезе отпред изцяло, а отзад да можеш да си пъхнеш пръст в горната част на обувчицата. Дано да си ме разбрала, че малко сложно го обясних. При прохождащо дете е хубаво задната част на обувката да е твърда и по възможност малко по-висока, за да обхваща добре глезена. Поне за Мия съм купувала точно такъв тип и са й удобни.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #89 -: Април 17, 2008, 13:50:34 pm »
цветенце, за да определиш номера на детето, има едни разграфени хартиени шаблони (поне К и К имат такъв), върху които детето стъпва с босо краче.
купува се задължително с детето. обува се обувката, детето трябва да стъпи с нея на земята, след това отпред трябва да остават свободни между 0,5 и 1 см, а зад петата да можеш да си пъхнеш пръста.

първите обувки на Мартин бяха тези:
http://www.ecco.com/fr/fr/collection/premierspas/4/premierspas/4/76441/54480/detail.do

няма да спра да ги хваля. още са като нови, няма одрано, няма захабено. скъпи са, знам, но ги купихме през юни с 50% намаление. силно се надявам и тази година лятното им намаление да е през юни, за да му купя същите, но по-голям номер.

за обезопасяването:

- пластмасови "тапи" за контакти - струват стотинки, продават се на много места, ние ги купихме от Бриколаж. задължителни са, защото рано или късно щепселът и неговото напъхване в контакта стават цел номер едно за всяко дете.
- предпазител за врата - както вече се писа, обожават да блъскат и тряскат врати. предпазителят представлява една подкова от гумен порест материал, която се надява странично на вратата и при блъскане не може да се затвори.
- може да е маниакално, но ние си поръчахме прозорци с ключалки за детската стая. все си представям как един ден ще си дотътри стола до прозореца и ще си го отвори...
- предпазители за ъгли бях купила на Канпол едни силиконови топчета. издържаха точно половин час, преди да бъдат старателно изчоплени всичките. не е удачно, според мен.
- заключалки за шкафове и хладилници - имаме доста такива у дома, купени от Комо.
- доброто старо тиксо - не се смейте, много работи. всички чекмеджета и вратички, които са ниско, не могат да се заключат с ключалките, а са опасни, са залепени с тиксо.
- за балконските врати - засега цаката е да са затворени в присъствието на младенеца. много нездрав интерес има към излизането на балкона, а и нашия не е супер безопасен. там ще мислим какво да се прави...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #90 -: Април 17, 2008, 13:54:01 pm »
Аз докато сколасам, Мешко вече е обяснила - малко по-големи е добре да са обувките, но около половин номер е идеално, повече вече може да пречи на ходенето. За магазина на Капчица знам, че въпросът беше към другото Стефи, дано тя си признае, аз не го знам. Купувала съм обаче Капчица и от двете квартални магазинчета, едното е "Дари" точно на колелото на парка Гео Милев, другото "Мис Пам" на кръстовището на бул. Георги Минчев и ул. Иларион Драгостинов. Много съм доволна от качеството, цената беше точно два пъти по-ниска от Колев и Колев.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #91 -: Април 17, 2008, 14:12:34 pm »
Благодаря ви за съветите относно обувките.
Вече имам въпросната хартиена табличка, откъдето да се ориентирам за номера.
Разбрах и къде ги продават Капчица :wink: Остава само събота да купим нещо.

Джам, личи си, че са хубави и удобни обувкте ви, ама не ми се дават май толкоз пари...ма то така или иначе сега ще взема нещо малко по-затворено като модел, защото все пак още сме април, а живот и здраве на лято, ако направят намаление - свирни. а удачно ли е като има такива намаления да се купи за следващия сезон според преценката ни за номер или трудно бихме преценили правилно за обувка?
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #92 -: Април 17, 2008, 14:28:32 pm »
Сватя, според мен е по-добре да им се купи нещо по-отворенко за лятото, вече са големички и няма нужда от висока обувка :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #93 -: Април 17, 2008, 14:42:43 pm »
сватя, ами ще видит какво ще пуснат на примоцията :) гледам, че има и по-сандалетести модели. но този модел и е доста отворен, а пръстчетата мисля, все още трябва да се пазят. не сме се толкоз открехнали на преодоляване на бордюри :)

цветенце, според мен, като се ориентираш колко бързо расте крачето, би могло да се закупи с аванс от 1-2 сезона. защото на различните деца, крачетата растат с различна бързина, въпреки, че го дават средно 1-2 см за 3 месеца във възрастта от 1 до 3 години. аз купих през януари от намалението на Ecco едни маратонки, които сега се носят и като гледам, може би и есента ще ги носим. изобщо, ако е обувка тип демисезонна (маратонка), тя има широко приложение през годината и все ще й дойде времето. Мартин имаше едни маратонки, които му бяха купени още на 5-6 месеца - износи си ги като пич.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #94 -: Април 17, 2008, 15:19:22 pm »
Цвети, магазин на Капчица, или по-скоро техни обувки купувам от Слатина. Има един базар с различни магазинчета срещу Експрес банк, точно след голямото кръстовищена Слатина, ако ти говори нещо. Въобще не съм обръщала внимание на имената на улиците. Сега има и комплекс с въртележки там. ще снимам какво купих преди няколко дни като по-отворени обувки. Като ориентир в номерата, миналата година купих 20 номер, а сега 21.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #95 -: Април 17, 2008, 15:27:38 pm »
Говори ми и още как - нали изкарахме 5 години в Редута, та района ми е познат.
Стефи точно за това магазинче ми обясни на лични, ще го проверя в събота, както и това дето е до парка Гео Милев - тъкмо ще ида и до Мимозата - много е приятно и услужливо момичето там, но вече два пъти ми обърква нещата, първия път ми даде по-малки номера от поръчаните, но го забелязох чак в къщи - върнах се, смени ми ги, прибирам се в къщи - с три номера по-големи! този път вече ще си отварям очите на четири :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #96 -: Април 17, 2008, 18:20:19 pm »
Благодаря на всички за идеите за предпазване. jam, много си изчерпателна, благодаря ти. И аз съм мислила тези неща да вземем. В тази връзка масата ни в хола е от дебело стъкло, мисля да сложим дървен плот или нещо подобно, вашето мнение какво е? Обаче ъглите и са заоблени. Гаранция ще има аварии, но каквото мога ще направя, като дотогова ще си поръчам още два чифта очи и ръце  :lol:.
 След ремонта, аз се проявих като дизайнер на мебели и сега новите ни мебели са с много чекмаджета, та бая тиксо ще отиде  :lol . Включително и мебелите в детската стая :x. Хубаво, ама опасно :?.
 И ние в хола сме с нова дограма-френски прозорец. Обаче за да я отворят трябва да стъпят на стол. Което рано или късно ще се случи :?.
 

jam, ние мислим да вдигнем нивото на балкона с итонг отвътре и поне 20см. отгоре, и ще го боядисаме /хем ще е по-хубаво и чистичко/, и отгоре ще сложим парапет. Ясно е, че няма да са без наблюдение. Моето семейство сме даже прекалено вманиачени на тази тема. 8-годишната ми племенница, която е много разумна не излиза на балкона ни без придружител. Вие какви подобрения мислите?

 Да ви попитам за обувки за лятото. Ясно е, че сме малки и не ни трябват такива за прохождане, но и не мога да ги возя в количката боси. Какви сандали да взема? Тези на Марти са много красиви, но искам нещо по-евтино, все пак ще се ползва най-много три месеца предполагам. Може би, не трябва да са гумени, а платнени. Сега са с джинсови обувчици и с кецове :lol:, колкото да топли все пак нещо крачетата, а и за добър завършек на тоалета им.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 18:22:15 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #97 -: Април 17, 2008, 18:37:32 pm »
Касси, за лятото не мисля да й вземам обувки, ще се вози боса. :wink: Нали са набори, та реших да споделя. Сега е по чорапи, а пък лятото ще джитка без. А пък като първи обувки за прохождане д-р Алексиев съветва да са маратонки без специална ортопедична стелка.  Та ще търся нещо подобно, летен вариант. А в къщи боса или по чорапки ще прохождаме.
На Ессо и на Geox обувките са страхотни, ама не са ли скъпички за обувки които се носят три месеца бе? :? Дори и на намаления те пак са си по-скъпи от българските.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #98 -: Април 17, 2008, 21:40:24 pm »
Срам-не срам, ама да попитам... от кога ще ни трябват обучвици?  :oops:

За безопасността, вероятно сте видели на сайта, но аз за всеки случай:
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=13
« Последна редакция: Април 17, 2008, 21:56:26 pm от ani4ka »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #99 -: Април 17, 2008, 21:47:16 pm »
Ани, както виждаш, Сия ще разхожда красавицата Алекс босичка :lol:. Сега сме с обувки, после с нещо по-отворено. Според мен през лятото не е задължително да сте с обувки, но на мен ми е по-естетично да си имат такива :D.
Ще прегледам сайта, мерси.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!