0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #20 -: Април 14, 2008, 18:35:33 pm »
Бе мен повече ме е страх от последствията от конизациото, щото принципно след две - три  години искам и второ дете, а пък сети се , че се налага в повечето случаи серклаж , както и че  може да се стигне до неблагоприятен изход при някаква инфекция /а аз и миналия месец отидох на доктор заради такава/ и недостатъчно затворен цервикс. Те от това ме е страх. Иначе болката не ме плаши - щом изтърпях отчасти нормалното раждане /било "сухо" с множество мануални опити за разкритие от страна на доктора/ и в последствие секцио, значи мога да изтърпя и това.
Само ако знае някой, да ме светне конизацио с пълна упойка ли се прави или  епидурална, щото мамка му ич не ми се нрави да заспивам на операционна маса.

Пращам е-цуфка на снахата!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #21 -: Април 14, 2008, 19:37:42 pm »
Привет и от нашата дружина :)
Ние също ползвахме 1г. и 2м. само памперс докато не ги ароматизираха и се обринахме жестоко и от тогава сме на либеро, няма никакви проблеми ама малко ми се струват скъпички :? а кърпички ползваме само памперс, най-обикновените.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #22 -: Април 14, 2008, 20:58:59 pm »
Добър вечер и от нас.
За памперсите ползваме Либеро...пробвахме Пампрес, Нанис, Канбебе и пак си се връщам на Либерото. За пакет от 84 бр. давам 32лв.....според мен не са свръх скъпички.
Кърпичките ни са - на Евънт /120бр./ за 3,90лв.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #23 -: Април 14, 2008, 21:58:28 pm »
Памперси - Либеро, нямат грешка! За по-евтин вариант сме пробвали Клевър (на Била марката), доволна бях, ама си ме влече към Либеро-то.

Нашият татко е в болница с парализа на лицев нерв. Цялата минала седмица беше командировка, сега цяла седмица ще е в болница :( Нещо ми е тъжно и съм се разкиснала, ама утре ще се стегна :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #24 -: Април 14, 2008, 22:08:25 pm »
Нашият татко е в болница с парализа на лицев нерв. Цялата минала седмица беше командировка, сега цяла седмица ще е в болница :( Нещо ми е тъжно и съм се разкиснала, ама утре ще се стегна :wink:

Mного жалко, нали не е сериозно? Ще се оправи!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #25 -: Април 14, 2008, 22:09:10 pm »
Ултра   :bighug:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #26 -: Април 14, 2008, 22:14:30 pm »
Благодаря ви мили4ки, какво Щях да прявя без вас :grouphug:
Утре сутрин тръгваме за БЪЛГАРИЯ и не мога да спинкам от вълнение :lol:
Ултра, дано половинката ти се оправи скоро, много е неприятно и аз така бях :(
Лейди_11 успех
МиЩе  и  мойта хубавица само ръцете си сму4е и много са и сладки :P, спалното 4увал4е, 4арШаф4етата, абе вси4ко което докопа е в устата :P
Каси дано се справиШ бързи4ко с вземането на пиШ :wink:

Цял месец няма да ви 4ета и Ще ми е мъ4но :(
УспеШна седмица, здрави деца и весели мами



« Последна редакция: Април 14, 2008, 22:31:55 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #27 -: Април 14, 2008, 22:22:21 pm »
Здравейте,
В новата седмица след дълго отсъствие да се включа и аз. Ние сме Ок ,като изключим факта, че моето дете усилено тренира за каскадьор и вече сме целите в синини и рани, не щем да ядем, хапем и се хилим по цял ден, а тва играчките за нищо ги няма, при положение, че има такава голяма играчка като мен на разположение е решила, че от друго няма нужда. До тук добре, ще оживея някак си, НО напоследък имам голямо притеснение.Габи започна да пие двойно по-голямо количество вода от това, което пиеше преди/да речем 2-3 шишета от по 330, а сега са 6-7/.Вярно времето се постопли, но давам водна храна, давам плодове, а тя си е все с шишето в ръка.
Някъде преди време бях чела за болестно състояние при бебета и деца, при което пият много вода.В момента обаче явно защото ми трябва не го намирам никъде, моля помогнете, ако някой има инфо че нещо почвам да се прецепвам.
Ултра, ше се оправи мъжа ти споко.Скоро ще сте пак тримата и ще Ви е весело.
Лейди, стискам палци всичко да е ОК.
Касси, благородно ти завиждам за двете бубуланчета, които се занимават едно друго.:)
Весела седмица на всички!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #28 -: Април 14, 2008, 22:42:37 pm »
Каси, много ти благодаря за предложението ама съм далечко - чак във Варна  :wink:

Памперси ползвам на Хъггис. Иначе съм ползвала на Памперс и на Либеро. И от трите вида съм доволна. При избора ми роля изигра ластика отзад, при Хъггис-а обира най-добре сякаш.
Кърпички ползвам само на Памперс. До сега сензитив, вчера си взех от обикновените. Доволна съм и няма да ги сменям.

Взимането на урина и мен ме вълнува, въпреки че имам още малко време.
Каси и аз го чух това, че е най-добре направо в стерилното контейнерче. Ще се сборим някак си с него. На мен ми е по-интересно как ще стане номера и урината и кръвта да са взети на гладно :?

Елеонор, лек път!

Ултра, дано бързо се оправи мъжа ти.

Лейди, само съм чела за тази процедура - дано всичко е ок!
Оххх, много съм засрамена, особено след съвета на Сия ама аз в петък ще ходя за пръв път на лекар след раждането. Почти 6 месеца минаха, а аз все не намирам време. Имах час за преди две седмици и деня преди това - хоп цикъл.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #29 -: Април 14, 2008, 22:51:13 pm »
Ултра, надявам се всичко да се нареди добре.
Лейди, успех от нас.
Весела и успешна седмица от нас, много нови мами, здрави бременни жени и бебета.
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #30 -: Април 14, 2008, 23:03:27 pm »
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички

еми чакаме те теб :wink:

хубава седмица на всички!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #31 -: Април 14, 2008, 23:18:26 pm »

Каси и аз го чух това, че е най-добре направо в стерилното контейнерче. Ще се сборим някак си с него. На мен ми е по-интересно как ще стане номера и урината и кръвта да са взети на гладно :?

И на мен ми е интересен момента с даването на кръв на гладно  :lol:, особено при единия младеж. Абе, ще мине, кво толкова. Утре сутрин ще дебна малките мъже да стрелят точно :wink: даже ще е забавно. Сега им направих много хубавка торта с шоколадова глазура за празника утре  :D. И след Великден се подлагам на диета. Категорично съм решила.

коки, няма смисъл да ти пращам крема по куриер, то ще излезе по-скъпо  :?.

Като си говорим за памперси, в момента сме на Еви бейби, до скоро на Молфикс, но мисля да пробвам и с тези, които взема Лейди, има ги в магазина на нашия пазар, и са добра цена. Кърпички-определено най-много ни понасят тези на Евънт. Не са миризливи и са на добра цена все пак.

Лейди, желая ти всичко да мине бързо и успешно.
Ултра, доста неприятно е това, което казваш, аз имам двама близки, които имаха такъв проблем :?, сега обаче са супер, дано и при вас мине така.
Силви, радвам се, че пишеш :D. Не знам какъв може да е проблема при Габи, но защо трябва да има проблем, както ние възрастните сме различни в това отношение, така и малките деца, мисля си.
Вени, дано малкият се приспособи бързичко и да бъде весел и щастлив във яслата.  :D

Елеонор, пиши ако имаш възможност и лек път.

Спокойна вечер, пък дано mini има телепатични способности  :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #32 -: Април 15, 2008, 00:45:06 am »
Габи започна да пие двойно по-голямо количество вода от това, което пиеше преди/да речем 2-3 шишета от по 330, а сега са 6-7/.

6 * 330 = 2 литра вода на ден?! за такова малко стомахче и бъбреци... консултирай се с педиатъра на детето. може и просто да е навик, но това е много течност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #33 -: Април 15, 2008, 07:24:47 am »
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички

еми чакаме те теб :wink:
Имайки в предвид, че тяхното семейство е доста плодовито покрай ДРЗ трябва да чакаме включване :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #34 -: Април 15, 2008, 07:35:13 am »
ми да, прекратили сме опитите до тогава и стойте и гледайте как ше ви изненадаме :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #35 -: Април 15, 2008, 09:00:14 am »
Само един понеделник е минал, а колко много информация!

Ултра, да се оправя бързо мъжът ти! Да не е лицев фасиалис? Много бавно се оправя това, иска масажи, лекарства и много търпение. Ужасно подронва личното самочувствие, но с търпение се оправя.

Лейди, желая ти добри резултати. Колпоскопия ли питаш как минава? Разтварят със спекулум, вкарват камера, оглеждат внимателно, намазват с контрастно вещество евентуални грапавини и пак гледат. Взимат малко материал и това е. Дано лекарят ти е много добър.

Коки, попитай познат педиатър или вашето джипи. На тях им носят всяка седмица тестери самите фирми-дистрибутори или производители и им оставят в кабинетите. Могат да ти отсипят малко или да звъннат на дистрибутора да донесе тестер специално за Боян. А ти да им напишеш писмо, няма ли да ти пратят тестер?

Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи? В спалнята ни става задушно през нощта, хем проветрявам точно преди да си легнем. Запарва се въздухът и Али не се чувства комфортно, нито пък аз и баща й. Въпреки че е само Април, чудя се дали да не кръцна половин пръст прозорецът през нощта? ко е със списната външна щора и перде отвътре, няма да нахлува чак пък силна струя? Някой да ме окуражи? Или си е безумие?

И да се оплача малко: цял Ямбол на 25 градуса топлина си извежда децата с шапки, качулки, зимни якета с пух и завити с одеала. Али по памучно боди и разкопчана тънка жилетка. И това й беше много, но за да пожаля сърцето на баба й... Нямаше познат който да ме види и да не ми направи забележка, че е без шапка и разголена. А аз и татко й махаме крачоли по тениски. Сега ми е гузно-да не би пък те да са прави? Но тя се запотява и става цялата червена и не й харесва да е навлечена.

И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг. Бебе Цвети, само един едничък ден по-малка от нас, е 7 килца и нещо. Гледа ни бабата, оглежда, цъка, физиономии, пък на другия ден отишла при лекарката да й държи сметка защо тяхното е малко, пък нашето-голямо. Какво му била изписвала, че така наддавало?  8)

Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #36 -: Април 15, 2008, 09:03:46 am »

Добро утро...
 :flower:Благодарим на всички за съветите относно играчките!


Ултра, бързо възстановяване на голямото ти момче...

Мини, ДРЗ наближава....пада ви се да създадете традиция...

Елеонор, лек път и незабравими мигове и срещи на  2bg земя.

Касита, айде споделяй опит, че и на нас ни предстой това упражнение след 2 седмици!

Лейди yahoo_17

Вени, бърза адаптация на Мати много да му хареса и с удоволствие да ходи!

Надинко :hug2:, да избиват бързо и безпроблемно зъбките на децата!-
...после идва прохождането....после "Защоттата".....после първо гадже в детската...
Ехааааааааааа, най-сладки грижи, нека всички тук ги  yahoo_17споходят!


За памперсите ние сме на Pampers от самото начало..
Не съм ги сменяла макар понякога са доста напарфюмирани...
Митака не е имал проблеми, а и не се е оплакал...
Виж кърпичките на Pampers нещо не ми допаднаха, на моменти са си направо сухи..
Тях смених с Baby Care с лайка, доста плътни и влажни и много приятни на допир!
И са много добра оферта във Фантастико- 3 пакета на цената на 2!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #37 -: Април 15, 2008, 09:26:58 am »
Коки, досега са взимали два пъти кръв на Рая, и винаги
е била нахранена. Не си представям ревяща да я водя
в лабораторията :? Защо си мисля, че ако се изследва кръвна захар
трябва да е на гладно? Може и да бъркам де. И понеже Силви писа,
че малката пие много вода, аз да питам, Рая не пие изобщо, не желае.
Кога всъщност ще пропие едва ли знаете, ама няма ли да иска някога все пак?

Ултра, дано по-скоро се оправи мъжа ти.

Лейди, късмет и добри резултати.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #38 -: Април 15, 2008, 09:30:45 am »
Сега ми е гузно-да не би пък те да са прави? Но тя се запотява и става цялата червена и не й харесва да е навлечена.

не навличай детето, само защото другите го правят.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #39 -: Април 15, 2008, 09:36:51 am »
И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг. Бебе Цвети, само един едничък ден по-малка от нас, е 7 килца и нещо. Гледа ни бабата, оглежда, цъка, физиономии, пък на другия ден отишла при лекарката да й държи сметка защо тяхното е малко, пък нашето-голямо. Какво му била изписвала, че така наддавало?  8)

Мари :P , това сравненията са патент на БГ бабите...
Ей  да им се неначудиш бре :lol:, че чак и на разпит подложила лекарката
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)