0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!

Добро утро на всички...
Здрава,  :sunshine: ва и усмихната седмица!




Мами, дайте едно рамо и идеи с какви играчки се забавляват децата на възрастта на Митака!?
Ние освен ръцете да откриваме вкусово, нищо друго сега не ни интересува!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #1 -: Април 14, 2008, 09:07:18 am »
Добро утро на всички,здрави дечица и спокойни мами.

При нас зъбките никнат като гъбки вече са два,а аз съм като луда много плачем нищо не помага мажем с гелчета тя по скоро ги облизва.Наложи се да спя с нея през ноща нещо което никога не е било от както се е родила.А то едно спане беше..........

Мишанче да ти кажа и ние минахме през този пеиод дето нищо друго освен ръцете не ни впечетляваше,но от самосебеси се отказа.Аз и белех моркови и и ги давах да ги държи  тя се чешеше и ги смучеше , но те са твърди и не може да отхапе нищо.Харесваше и.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #2 -: Април 14, 2008, 09:28:03 am »
дубрутру!
ние седим на гърнето сега! ама нищо не правим там...

Мишанта, давай дрънкалки, които се хващат с ръчичка и дрънкат при размахване. шарени неща за хващане, дрънкане, гризане, пипане - различни текстури и материали, различни цветове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #3 -: Април 14, 2008, 09:28:14 am »
Добро утро, мами!



Здрава, усмихната и весела седмица желая на всички! :balk_104:

Утре сме на консултация с Мира да видим колко е пораснала :wink:.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #4 -: Април 14, 2008, 09:47:06 am »
Делика, Джам,  мерсим за съветие....

Две чесалки имаме не проявява особен интерес, пуска ги и захапва ръката..
Иначе "чете" книга от тези от плат в нея се позаглежда две минути и това е.
Отдавам всичко на зъбите, явно го мъчат, ама като не може да си каже...

Дели морков още не съм въвела, ама ме е страх от този метод има и едни по-пръхки може да е отдели нещо....
Та ще карам с каквото докопаме :D!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #5 -: Април 14, 2008, 10:01:42 am »
Добро утро!
Аз започнах за 3ти път да захранвам от началото  :D
Оказа се, че и само на мляко от време на време бузата пламва и сама минава след това.
Сега Боян сладко, сладко хапва пюре от морков, повече му харесва от ябълката и крушата.

Аз ударих на камък със слънцезащитния крем. Не мога да намеря аптека, в която да ми предложат тестери :? Бива ли такова нещо. Нямам и познати с малки деца, изобщо на фантазия ще трябва да купя и да се моля да му понесе :x

Мише, пробвала ли си с тия платнените книжки?
Боян се занимава с 3 неща - книжката от плат, шумоляща с краища за гризане; едни шарени ключове пак за гризане и с едни пластмасови мечки, най-обикновени, уж за количка, но аз съм ги закачила на дръжката на кошницата за кола, такъв бой ядат  :D

П.П. ти си писала, че при Митака не минават тези играчки :?
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #6 -: Април 14, 2008, 10:02:37 am »
Весела седмица и от нас! Май няма да е от най-слънчевите обаче. :(

Елеонор, и аз ползвам кърпички на Памперс. В Метро е най-изгодно като че ли. Последно опаковка от 6 пакета беше към 14 лв., а в магазините около нас ценита на един пакет са от 4 нещо нагоре.

Мише, у нас на почит в момента са всички неща, които стават за чесане на венци. А за игра в леглото е музикалната играчка - много е щастлива, че я стига и пада голяма борба. :D
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #7 -: Април 14, 2008, 10:29:26 am »
Добро утро и да но да имаме слънчева седмица!
Мишанта, ако Митачето обича да седи в шезлонг, можеш да му навържеш различни неща да пипа - и като материй и като форми, импровизирай каквото ти попадне вкъщи и е безопасно разбира се за бебето. На тази възраст им е много забавно да опипват различни неща.
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #8 -: Април 14, 2008, 10:32:03 am »
Мише, Димана много играе с пластмасови играчки разни за гризане и размахване. Имаме 1 купа с поне 10-12 играчки с ярки цветове, различни форми и текстури, плюс платнена и гумена книжка, две малки платнени животинчета от тези хипоалергнните материи и една музикална играчка. Сменям ги, да има 2-3 само при нея, не всичките едновременно, така не й омръзват. Мия цялата купа вечер, иначе през деня само каквото е полетяло към пода или облизано от батенцето. Играе с играчките или като се търкаляме на спалнята и се учим да пълзим, или ако я метна на столчето за хранене в най-легналата позиция, слагам си я до мен, пея или обяснявам сега какво готвим, подавам играчки на всеки 5 мин и така... В кошарата й е скучно, най-много 5 мин изтрайва така,а шезлонгът вече е опасен, тя е вече много подвижна, съответно доста се носим в слинга, за да наблюдава какво става наоколо.

елеонор, аз съм много доволна от кърпичките Nivea Toddies, по-скъпи са, но са си мокри, не само влажни като повечето други марки, съответно ползват се по-малко бройки. Ползвала съм и памперс, ама са ми много сухи и не почистват така добре. То у дома не е толкова важно, аз и досега баткото го мия при всяко аки, камо ли пък бебата, нея я мия почти при всяка смяна, но навън е важно да почистват много добре, особено при момиченцата - имат по-къса уретра, съответно по-висок риск от уроинфекции. Най-добре като дойдеш си вземи няколко добри марки, виж какво ще ви понесе и тогава купувай повече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #9 -: Април 14, 2008, 10:37:14 am »
Привет и от нас!
И аз съм ползвала Кан бебе и са добри. нещо като имитация на Памперс са!

Ние май ще тръгваме вече на ясла - точно си помислих,че ще ни се размине пак заради колективното подаване на оставки! Но то било с предизвестие и няма да затварят още яслите! Така че в сряда сме на ясла - ужас - голям стрес ми е!

Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #10 -: Април 14, 2008, 10:38:04 am »
Привет и хубава седмица.

Ние също активно играем с всякакви играчки, вече играят в кошарата и голям купон пада, защото се забелязват, гукат си, дърпат се и т.н. Даже заспиват там уморени.  :D

коки, аз имам на Бюбхен такъв крем, мога да ти го подаря. Спечелихме една томбола в сп. Мама, и имам едно малко кремче, да пробваш дали ще ви понесе.

Утре ставаме на 6 месеца, и сме на редовната консултация, но и на изследвания ПКК и урина. педиатърът ми каза по телефона изрично да не ползвам контейнерчетата за бебета, а да ги изпишкам сутринта в стерилни шишенца 8O. И как ще стане тая работа. Има ли някой с опит, и то успешен  :lol:? Аргументите и в полза на този начин са, че при 10 дадени проби в тези контейнерчета, 9 са грешни 8).


Дано да е слънчева седмицата все пак. Поздрави!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #11 -: Април 14, 2008, 11:07:03 am »
Весела и здрава седмица от нас.
Ние ползвахме контейнерче за урината.


Мишанта,давай му такива с които може да си чеша венците.
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #12 -: Април 14, 2008, 11:35:03 am »
Каси, аз съм взимала урина директно в шишенцето, просто защото първия път въобще не успях да се справя с контейнера и държах шишенцето близко до Мия, която лежеше на дъската за повиване, и се надявах да се изпишка -отне 15 минути. Не знам обаче при момченце как ще го направиш.
Елеонор, аз съм много доволна от мокрите кърпички -baby crema -те са истински мокри, а не влажни и са на прекрасна цена -около 3,50 лв. за 80бр.
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #13 -: Април 14, 2008, 13:51:51 pm »
Спорна и спокойна седмица и от нас,здрави дечица и повече слънце за дълги разходки!

За памперсите-в родилния дом слагаха памперси Кан бебе(по-евтини,внос от Турция),затова като ни изписаха също взех такива-останах доволна,меки,неароматизирани,никога не пропускаха.А сега нещо не намирам от тях по-голям номер и от един месец сме с Шампион(досега не ги бях чувала,италиански са)-също съм доволна от тях.
Кърпичките,които ползвам са Нивея-Сензитив,харесват ми,защото не са ароматизирани,а и Ангел свикна с тях,не съм привържаник на честото сменяне,затова ще си продължим с тях,въпреки че напоследък чувам много добри отзиви за тези на Хипп.
Мише,при нас положението е същото,интересува се само от ръцете си,играчките ги задържа за секунди и ги хвърля,единствено ако му дам найлонова торбичка,която шумоли се заиграва за 5-10мин.мачкайки я,но  впоследствие и нея хвърля,защото не успява да я напъха в устата.
Каси,ти ме подсещаш за тези изсл.-и ние скоро ще ги правим,но незнаех,че не бива да се дава урина във въпросните контейнерчета.Направо незнам дали ще успея да изпишкам Ангел в стерилна чашка,това ми се вижда"мисия невъзможна".Мен повече ме притеснява взимането на кръв,на Ангел вече веднъж му взимаха,когато беше с бронхоспазъм в 4м.и посиня от рев,събрахме всички лаборантки,а и после ми отне доста време,за да го успокоя.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #14 -: Април 14, 2008, 15:42:39 pm »
Здравейте и от нас.

С пликчето с лепка за вземане на урина нямах никакъв проблем - измих я, лепнах го, след 2 мин. се изпишка и го изсипах в стерилно контейнерче. Много лесно ми беше, незнам дали за момченца е лесно. Разбрах, че са различни найлоновите контейнерчета за момиченца и момченца, логично де.

Здраве на всички.

Сватя
, ние с теб да не се минем разбираш ли...и аз минах на колпоскопия, че цито-то показа 3-та група, ама заради пневмонията и 100-те вида антибиотици си лекувам гъби  :x и вероятно от това се е влошило състоянието, та колпоскопията се наложи, но нищо лошо не показа, добре е, ама сега ако са се махнали гъбите, ще правим наново цитонамазка, за да видим дали сме се върнали от трета на втора група, ако не биопсия  :?
« Последна редакция: Април 14, 2008, 15:47:29 pm от Nina »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #15 -: Април 14, 2008, 16:01:02 pm »
Весела седмица и от нас. Повече слънце, по-малко дъжд и вятър.

За мокрите кърпички, и аз като Мешко съм много доволна от Baby crema.
Аз по-мокри кърпички не съм виждала.

За взимането на урина и аз не съм имала проблем, само дето малко
повече чаках да се изпишка. Даже си мисля, че за момченца е много по-лесно.

Мише, така ще е мило. По-бързо да избиват и да се успокои малко Митачето.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #16 -: Април 14, 2008, 16:39:36 pm »
Да се включа и аз вече да следя темичката с бебоците :D Ние сме още мънички за повечето теми, но ги следя с интерес и знам, че ще са ми много полезни в бъдеще!
Хубава седмица с по-малко дъжд и повечко време за разходки!!!

*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #17 -: Април 14, 2008, 17:08:47 pm »
Весела седмица и от нас! :) Ние сега се прибираме от консултация. Качили сме цели 140 грама и по тоя повод о6те нямаме 7 килограма. Биха и и противохепатитната ваксина и кръв и взеха, горкото дете се раздра от рев, но после се успокои, като я гушнах. А за урината личната ми каза вечерта да и лепна контейнерчето и сутринта каквото се е събрало това да и нося. Вас като ви чета, други методи прилагате и вече се чудя на кого да вярвам...

За кърпички и аз съм за Baby crema, с тях сме от раждането и не сме имали проблем и наистина са мокри.

Мише, за ръцете, ако това ще те успокои и Ели продължава мощно да ги дъвче. Дъвче и играчки но ръцете си ги предпочита, а зъби не виждам на хоризонта. Биберона, прецизно се изважда с 2 пръста за дръжката и се поставя ръката в устата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #18 -: Април 14, 2008, 17:12:00 pm »
Цитат
Сватя, ние с теб да не се минем разбираш ли...и аз минах на колпоскопия, че цито-то показа 3-та група, ама заради пневмонията и 100-те вида антибиотици си лекувам гъби  :x и вероятно от това се е влошило състоянието, та колпоскопията се наложи, но нищо лошо не показа, добре е, ама сега ако са се махнали гъбите, ще правим наново цитонамазка, за да видим дали сме се върнали от трета на втора група, ако не биопсия
 
Сватя, при мен обаче биопсията не е добра, та искам или не искам ще се наложи. Пък пусто като тая процедура не съм я правила ...

Някой да знае д-р Бърди кога се връща?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #19 -: Април 14, 2008, 17:18:03 pm »
Сватя, при мен обаче биопсията не е добра, та искам или не искам ще се наложи. Пък пусто като тая процедура не съм я правила ...

Някой да знае д-р Бърди кога се връща?

Стискам ти палци Лейди, всичко ще е Ок. Не се притеснявай от тази процедура, не е болезнена, съвсем леко неприятна.
Поздрави и здраве, на Вики също!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #20 -: Април 14, 2008, 18:35:33 pm »
Бе мен повече ме е страх от последствията от конизациото, щото принципно след две - три  години искам и второ дете, а пък сети се , че се налага в повечето случаи серклаж , както и че  може да се стигне до неблагоприятен изход при някаква инфекция /а аз и миналия месец отидох на доктор заради такава/ и недостатъчно затворен цервикс. Те от това ме е страх. Иначе болката не ме плаши - щом изтърпях отчасти нормалното раждане /било "сухо" с множество мануални опити за разкритие от страна на доктора/ и в последствие секцио, значи мога да изтърпя и това.
Само ако знае някой, да ме светне конизацио с пълна упойка ли се прави или  епидурална, щото мамка му ич не ми се нрави да заспивам на операционна маса.

Пращам е-цуфка на снахата!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #21 -: Април 14, 2008, 19:37:42 pm »
Привет и от нашата дружина :)
Ние също ползвахме 1г. и 2м. само памперс докато не ги ароматизираха и се обринахме жестоко и от тогава сме на либеро, няма никакви проблеми ама малко ми се струват скъпички :? а кърпички ползваме само памперс, най-обикновените.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #22 -: Април 14, 2008, 20:58:59 pm »
Добър вечер и от нас.
За памперсите ползваме Либеро...пробвахме Пампрес, Нанис, Канбебе и пак си се връщам на Либерото. За пакет от 84 бр. давам 32лв.....според мен не са свръх скъпички.
Кърпичките ни са - на Евънт /120бр./ за 3,90лв.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #23 -: Април 14, 2008, 21:58:28 pm »
Памперси - Либеро, нямат грешка! За по-евтин вариант сме пробвали Клевър (на Била марката), доволна бях, ама си ме влече към Либеро-то.

Нашият татко е в болница с парализа на лицев нерв. Цялата минала седмица беше командировка, сега цяла седмица ще е в болница :( Нещо ми е тъжно и съм се разкиснала, ама утре ще се стегна :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #24 -: Април 14, 2008, 22:08:25 pm »
Нашият татко е в болница с парализа на лицев нерв. Цялата минала седмица беше командировка, сега цяла седмица ще е в болница :( Нещо ми е тъжно и съм се разкиснала, ама утре ще се стегна :wink:

Mного жалко, нали не е сериозно? Ще се оправи!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #25 -: Април 14, 2008, 22:09:10 pm »
Ултра   :bighug:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #26 -: Април 14, 2008, 22:14:30 pm »
Благодаря ви мили4ки, какво Щях да прявя без вас :grouphug:
Утре сутрин тръгваме за БЪЛГАРИЯ и не мога да спинкам от вълнение :lol:
Ултра, дано половинката ти се оправи скоро, много е неприятно и аз така бях :(
Лейди_11 успех
МиЩе  и  мойта хубавица само ръцете си сму4е и много са и сладки :P, спалното 4увал4е, 4арШаф4етата, абе вси4ко което докопа е в устата :P
Каси дано се справиШ бързи4ко с вземането на пиШ :wink:

Цял месец няма да ви 4ета и Ще ми е мъ4но :(
УспеШна седмица, здрави деца и весели мами



« Последна редакция: Април 14, 2008, 22:31:55 pm от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #27 -: Април 14, 2008, 22:22:21 pm »
Здравейте,
В новата седмица след дълго отсъствие да се включа и аз. Ние сме Ок ,като изключим факта, че моето дете усилено тренира за каскадьор и вече сме целите в синини и рани, не щем да ядем, хапем и се хилим по цял ден, а тва играчките за нищо ги няма, при положение, че има такава голяма играчка като мен на разположение е решила, че от друго няма нужда. До тук добре, ще оживея някак си, НО напоследък имам голямо притеснение.Габи започна да пие двойно по-голямо количество вода от това, което пиеше преди/да речем 2-3 шишета от по 330, а сега са 6-7/.Вярно времето се постопли, но давам водна храна, давам плодове, а тя си е все с шишето в ръка.
Някъде преди време бях чела за болестно състояние при бебета и деца, при което пият много вода.В момента обаче явно защото ми трябва не го намирам никъде, моля помогнете, ако някой има инфо че нещо почвам да се прецепвам.
Ултра, ше се оправи мъжа ти споко.Скоро ще сте пак тримата и ще Ви е весело.
Лейди, стискам палци всичко да е ОК.
Касси, благородно ти завиждам за двете бубуланчета, които се занимават едно друго.:)
Весела седмица на всички!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #28 -: Април 14, 2008, 22:42:37 pm »
Каси, много ти благодаря за предложението ама съм далечко - чак във Варна  :wink:

Памперси ползвам на Хъггис. Иначе съм ползвала на Памперс и на Либеро. И от трите вида съм доволна. При избора ми роля изигра ластика отзад, при Хъггис-а обира най-добре сякаш.
Кърпички ползвам само на Памперс. До сега сензитив, вчера си взех от обикновените. Доволна съм и няма да ги сменям.

Взимането на урина и мен ме вълнува, въпреки че имам още малко време.
Каси и аз го чух това, че е най-добре направо в стерилното контейнерче. Ще се сборим някак си с него. На мен ми е по-интересно как ще стане номера и урината и кръвта да са взети на гладно :?

Елеонор, лек път!

Ултра, дано бързо се оправи мъжа ти.

Лейди, само съм чела за тази процедура - дано всичко е ок!
Оххх, много съм засрамена, особено след съвета на Сия ама аз в петък ще ходя за пръв път на лекар след раждането. Почти 6 месеца минаха, а аз все не намирам време. Имах час за преди две седмици и деня преди това - хоп цикъл.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #29 -: Април 14, 2008, 22:51:13 pm »
Ултра, надявам се всичко да се нареди добре.
Лейди, успех от нас.
Весела и успешна седмица от нас, много нови мами, здрави бременни жени и бебета.
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #30 -: Април 14, 2008, 23:03:27 pm »
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички

еми чакаме те теб :wink:

хубава седмица на всички!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #31 -: Април 14, 2008, 23:18:26 pm »

Каси и аз го чух това, че е най-добре направо в стерилното контейнерче. Ще се сборим някак си с него. На мен ми е по-интересно как ще стане номера и урината и кръвта да са взети на гладно :?

И на мен ми е интересен момента с даването на кръв на гладно  :lol:, особено при единия младеж. Абе, ще мине, кво толкова. Утре сутрин ще дебна малките мъже да стрелят точно :wink: даже ще е забавно. Сега им направих много хубавка торта с шоколадова глазура за празника утре  :D. И след Великден се подлагам на диета. Категорично съм решила.

коки, няма смисъл да ти пращам крема по куриер, то ще излезе по-скъпо  :?.

Като си говорим за памперси, в момента сме на Еви бейби, до скоро на Молфикс, но мисля да пробвам и с тези, които взема Лейди, има ги в магазина на нашия пазар, и са добра цена. Кърпички-определено най-много ни понасят тези на Евънт. Не са миризливи и са на добра цена все пак.

Лейди, желая ти всичко да мине бързо и успешно.
Ултра, доста неприятно е това, което казваш, аз имам двама близки, които имаха такъв проблем :?, сега обаче са супер, дано и при вас мине така.
Силви, радвам се, че пишеш :D. Не знам какъв може да е проблема при Габи, но защо трябва да има проблем, както ние възрастните сме различни в това отношение, така и малките деца, мисля си.
Вени, дано малкият се приспособи бързичко и да бъде весел и щастлив във яслата.  :D

Елеонор, пиши ако имаш възможност и лек път.

Спокойна вечер, пък дано mini има телепатични способности  :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #32 -: Април 15, 2008, 00:45:06 am »
Габи започна да пие двойно по-голямо количество вода от това, което пиеше преди/да речем 2-3 шишета от по 330, а сега са 6-7/.

6 * 330 = 2 литра вода на ден?! за такова малко стомахче и бъбреци... консултирай се с педиатъра на детето. може и просто да е навик, но това е много течност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #33 -: Април 15, 2008, 07:24:47 am »
Скоро никой не се е хвалил с хубава новина, чак почнаха да ми липсват такива темички

еми чакаме те теб :wink:
Имайки в предвид, че тяхното семейство е доста плодовито покрай ДРЗ трябва да чакаме включване :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #34 -: Април 15, 2008, 07:35:13 am »
ми да, прекратили сме опитите до тогава и стойте и гледайте как ше ви изненадаме :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #35 -: Април 15, 2008, 09:00:14 am »
Само един понеделник е минал, а колко много информация!

Ултра, да се оправя бързо мъжът ти! Да не е лицев фасиалис? Много бавно се оправя това, иска масажи, лекарства и много търпение. Ужасно подронва личното самочувствие, но с търпение се оправя.

Лейди, желая ти добри резултати. Колпоскопия ли питаш как минава? Разтварят със спекулум, вкарват камера, оглеждат внимателно, намазват с контрастно вещество евентуални грапавини и пак гледат. Взимат малко материал и това е. Дано лекарят ти е много добър.

Коки, попитай познат педиатър или вашето джипи. На тях им носят всяка седмица тестери самите фирми-дистрибутори или производители и им оставят в кабинетите. Могат да ти отсипят малко или да звъннат на дистрибутора да донесе тестер специално за Боян. А ти да им напишеш писмо, няма ли да ти пратят тестер?

Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи? В спалнята ни става задушно през нощта, хем проветрявам точно преди да си легнем. Запарва се въздухът и Али не се чувства комфортно, нито пък аз и баща й. Въпреки че е само Април, чудя се дали да не кръцна половин пръст прозорецът през нощта? ко е със списната външна щора и перде отвътре, няма да нахлува чак пък силна струя? Някой да ме окуражи? Или си е безумие?

И да се оплача малко: цял Ямбол на 25 градуса топлина си извежда децата с шапки, качулки, зимни якета с пух и завити с одеала. Али по памучно боди и разкопчана тънка жилетка. И това й беше много, но за да пожаля сърцето на баба й... Нямаше познат който да ме види и да не ми направи забележка, че е без шапка и разголена. А аз и татко й махаме крачоли по тениски. Сега ми е гузно-да не би пък те да са прави? Но тя се запотява и става цялата червена и не й харесва да е навлечена.

И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг. Бебе Цвети, само един едничък ден по-малка от нас, е 7 килца и нещо. Гледа ни бабата, оглежда, цъка, физиономии, пък на другия ден отишла при лекарката да й държи сметка защо тяхното е малко, пък нашето-голямо. Какво му била изписвала, че така наддавало?  8)

Alexandra
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #36 -: Април 15, 2008, 09:03:46 am »

Добро утро...
 :flower:Благодарим на всички за съветите относно играчките!


Ултра, бързо възстановяване на голямото ти момче...

Мини, ДРЗ наближава....пада ви се да създадете традиция...

Елеонор, лек път и незабравими мигове и срещи на  2bg земя.

Касита, айде споделяй опит, че и на нас ни предстой това упражнение след 2 седмици!

Лейди yahoo_17

Вени, бърза адаптация на Мати много да му хареса и с удоволствие да ходи!

Надинко :hug2:, да избиват бързо и безпроблемно зъбките на децата!-
...после идва прохождането....после "Защоттата".....после първо гадже в детската...
Ехааааааааааа, най-сладки грижи, нека всички тук ги  yahoo_17споходят!


За памперсите ние сме на Pampers от самото начало..
Не съм ги сменяла макар понякога са доста напарфюмирани...
Митака не е имал проблеми, а и не се е оплакал...
Виж кърпичките на Pampers нещо не ми допаднаха, на моменти са си направо сухи..
Тях смених с Baby Care с лайка, доста плътни и влажни и много приятни на допир!
И са много добра оферта във Фантастико- 3 пакета на цената на 2!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #37 -: Април 15, 2008, 09:26:58 am »
Коки, досега са взимали два пъти кръв на Рая, и винаги
е била нахранена. Не си представям ревяща да я водя
в лабораторията :? Защо си мисля, че ако се изследва кръвна захар
трябва да е на гладно? Може и да бъркам де. И понеже Силви писа,
че малката пие много вода, аз да питам, Рая не пие изобщо, не желае.
Кога всъщност ще пропие едва ли знаете, ама няма ли да иска някога все пак?

Ултра, дано по-скоро се оправи мъжа ти.

Лейди, късмет и добри резултати.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #38 -: Април 15, 2008, 09:30:45 am »
Сега ми е гузно-да не би пък те да са прави? Но тя се запотява и става цялата червена и не й харесва да е навлечена.

не навличай детето, само защото другите го правят.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #39 -: Април 15, 2008, 09:36:51 am »
И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг. Бебе Цвети, само един едничък ден по-малка от нас, е 7 килца и нещо. Гледа ни бабата, оглежда, цъка, физиономии, пък на другия ден отишла при лекарката да й държи сметка защо тяхното е малко, пък нашето-голямо. Какво му била изписвала, че така наддавало?  8)

Мари :P , това сравненията са патент на БГ бабите...
Ей  да им се неначудиш бре :lol:, че чак и на разпит подложила лекарката
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #40 -: Април 15, 2008, 09:55:46 am »
Може да дава вълшебни хапчета на другото дете, та бабата е длъжна да пита :lol:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #41 -: Април 15, 2008, 10:09:46 am »
И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг.

еееех... 10,200... :) това майка ми, ако го чуе :lol: ние сме с колко месеца по-големи и сме 9,100, та нищо чудно и тя да иде да иска обяснения какво се предписва "така добре да върви детето" :lol:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #42 -: Април 15, 2008, 10:15:57 am »
Цитат
Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи?

Мари, аз не съм. Алекс спи с чувал и веднага щом я сложа в леглото, отварям да се проветри. А в топлите нощи оставям отворен прозорец. У нас е много топло и се страхувам да не я претопля, защото много се поти и й излизат обриви на сгъвките от потта.
В топлите дни и аз, и детенце бяхме по къси ръкави. Но пък шапката си трябва не за да пази от студ, а от слънцето.

Лейди, успех!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #43 -: Април 15, 2008, 10:19:29 am »
Привет и от нашата дружина :)
Ние също ползвахме 1г. и 2м. само памперс докато не ги ароматизираха и се обринахме жестоко и от тогава сме на либеро, няма никакви проблеми ама малко ми се струват скъпички :? а кърпички ползваме само памперс, най-обикновените.
Ама Стефи, либеро са по-евтини от памперс. В Ремедиум -84 бройки либеро -36лв., 68бр. или 72 памперс -30 лв.И ние се върнахме към либеро. Оправили са ги и пак са хубави каквито бяха. От кан бебе също бях много доволна, но почнаха да продават само малки пакети в единствения магазин, в който ги намирах, а с малките пакети имам чувството, че нон стоп купувам памперси...
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #44 -: Април 15, 2008, 10:38:55 am »
Ултра, дано бързо да се възстанови мъжа ти.
Лейди, дано и при теб всичко да мине добре. Стискам ви палци.
Аз вчера купих гърнето -взех на нук, че ми се видя по-красиво и по-стабилно от това на чико. Мия вече знае къде й е гърненцето, но снощи го използва, за да си хвърля топка в него :lol:.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #45 -: Април 15, 2008, 10:51:39 am »
Цитат
Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи?

Мари, аз не съм. Алекс спи с чувал и веднага щом я сложа в леглото, отварям да се проветри. А в топлите нощи оставям отворен прозорец. У нас е много топло и се страхувам да не я претопля, защото много се поти и й излизат обриви на сгъвките от потта.


Същата работа-запотена, косичката мокра и пъпчици на сгъвките на вратлето. Тази вечер ще пробвам с леко кръцнат прозорец, за ужас на баба й.


И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг.

еееех... 10,200... :) това майка ми, ако го чуе :lol: ние сме с колко месеца по-големи и сме 9,100, та нищо чудно и тя да иде да иска обяснения какво се предписва "така добре да върви детето" :lol:

Ама не ги интересувало, че тяхното бебе било и с по-малки сантиметри, и че родителите са по-дребнички, и че си наддавало всеки месец, просто е по-миньонче! Килата, килата! Лекарката в чудо се видяла, казала им да отиват на другата сутрин да пускат изследване за глисти. Те така и не отишли.
Alexandra
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #46 -: Април 16, 2008, 10:35:47 am »
Днес Мати е на ясла. Влезе добре, спокойно, преди малко звънях - не е плакал, играел си. Дано и утре е така, че първия ден са спокойни, ама като видят, че всеки ден ще е така и почват ревовете. Аз затова съм решила баща му да го води, хем и яслата не е много близо и с кола сутрин е по-удобно да се ходи.

Хубав ден на всички и здрави и усмихнати деца!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #47 -: Април 16, 2008, 10:45:15 am »
Това с килограмите и сравненията е много смешно. Всички наши познати с бебета на тази възраст се мерят с нас, и се притесняват, че бебетата им са доста по-малки на кг. от близнаците. А всичко си е индивидуално, не веднъж сме го казвали тук.
Ние вчера дадохме кръв и урина, резултатите са добри. Изобщо не се стреснаха от игличката, и лаборантките бяха очаровани, явно още не разбират момчетата.
Мише, успях да взема урина и на двамата и то за 3-4 минутки. Събличаш ги голички надолу и дебнеш с шишенцето.  :lol: Необходимо е много малко количество.
На килограми сме -Хриси е 10кг, и 70см., а Мишо 7700, 68см. Сигурна съм ще се нормализират нещата до годинката.
Вени, браво ма малкия голям мъж! Все така да е.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #48 -: Април 16, 2008, 10:57:23 am »
Забравих да похваля свекървата, вчера я извиках да се занимава с децата, за да се приготвя спокойно за празника, и тя по нейна инициатива изака Християн в един лиген  :lol:. Свали му памперса и той веднага свърши работата. То хубаво, ама безсмислено според мен, нито разбира кво прави, нито ще си каже. Та сега свеки е много горда от постижението си  :wink:. Като цяло се озори с тях, и аз съм много доволна  :D :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #49 -: Април 16, 2008, 11:13:58 am »
Привет и от нас.Хубав ден ви желая.Успех на всеки в неговото начинание.

Ние вчера бяхме на консултация и сме 7400,67см,наддали сме 700гр и сме станали с 3см по високи.Иначе на нас кръв ни взеха миналия път,но имаше срив в нета и неможахме да отворим резултатите.Днес се обадих по телефона и доктора каза че всичко е наред единствената цифра дето запомних беше хемоглобин 139,не че той ми цитира всичките де, но каза че няма място за притеснение.Урина не сме взимали по негов съвет оствихме го като стане на годинка.Иначе тотално излязохме от режим вече се питам къде са онези спокойни нощи дето малката спеше по цяла нощ.От момента в който зъбите тръгнаха да пробиват няма спане.Буди се в 3 и или реве или иска да си играе.Дано да е за кратко.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #50 -: Април 16, 2008, 11:17:04 am »
Привет от нас с Мики :)!
Браво на свекървата на Каси :lol:!Да я викнеш пак да помага :wink:.
И ние сме напред с килцата,но както казва Каси-ще е регулират нещата.Отглеждаме едри момци,български юнаци!
Мари,и на Мики му беше топло в жегите.Почервенява и се поти.Така че обличай детето, така че да му е комфортно,а не се безпокой за околните коментари.Такива винаги ще има!
На Мати пожелавам само хубави емоции в яслата!
Ултра,дано при мъжа ти нещата да са вече по-добре!
Лейди, и на теб стискам палци!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #51 -: Април 16, 2008, 11:18:52 am »
Браво на Мати, дано да е все така спокоен в яслата и да му е интересно с другите деца.

Каси, разсмя ме с това за свекърва ти :). И аз ще се наложи да викна мойта за няколко дена у дома през май, че да мъкна Ели по фирмени събрания по 2-3 часа, ще е кошмарно за детето.

А бяхте писали, че вземането на кръв било на гладно, Ели си беше нахранена, а и личната изобщо не е питала дали е яла или не. С тия изследвания съвсем се обърках, ама важното е резултатите да са добри.

Delica, ако това те успокоява ние и без зъби се будим нощем да ядем... ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #52 -: Април 16, 2008, 11:39:12 am »
gery_k77 какво да ти кажа мила,човек като свикне на хубавото..........А аз не че се оплаквам но ходя все по често на работа къде с нея къде баща ми я гледа и като не се наспивам съвсем ми става кисело.Днес трябваше да сме на работа с госпожицата,но понеже цяла нощ имахме игри и танци се успа сутринта до 10 и ходенето отпадна.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #53 -: Април 16, 2008, 11:42:57 am »

А бяхте писали, че вземането на кръв било на гладно, Ели си беше нахранена, а и личната изобщо не е питала дали е яла или не. С тия изследвания съвсем се обърках, ама важното е резултатите да са добри.


Аз ги нахраних в 6.30, дадоха кръв към 10.00 и издържаха даже до 11.45, като се прибрахме от поликлиниката и пазара. Невероятно, но факт.
Ами аз не знам дали свеки ще иска пак да дойде :D, защото и на разходка я изведох с количката, която не минава по релсите, освен това тя ги облича, храни, забавлява, простира пране, глади, та се поизпоти жената  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #54 -: Април 16, 2008, 11:59:37 am »
Момичета, благодаря за подкрепата и пожеланията.
Мъжът ми уж се чувства по-добре, но промяна може да очакваме най-рано след седмица. Все още не може да си движи половината от лицето, окото не се затваря плътно, което води до допълнителни проблеми, има затруднения и с говора и храненето, но всичко това е преходно, разбира се. Просто е крайно неприятно!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #55 -: Април 16, 2008, 12:06:01 pm »
Ани  :bighug:
да минава това страдание, да се прибира голямото момче у дома!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #56 -: Април 16, 2008, 12:11:25 pm »

Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи? В спалнята ни става задушно през нощта, хем проветрявам точно преди да си легнем. Запарва се въздухът и Али не се чувства комфортно, нито пък аз и баща й. Въпреки че е само Април, чудя се дали да не кръцна половин пръст прозорецът през нощта? ко е със списната външна щора и перде отвътре, няма да нахлува чак пък силна струя? Някой да ме окуражи? Или си е безумие?

Криско е спал така цяла пролет и цяло лято лани /миналата година/  :wink: прозорецът се отваря отгоре само и има перде, няма как да духа, то това е опасно. когато беше страшна жега, включвах и климатик, но той е така разположен, че не духа в него. проблем не е имало.

от няколко месеца ползвам гащите на Либеро и ми е много удобно. той даже сам ги сваля при преобуване и много активно помага при обуване. а и за периода на приучаване към гърне са много подходящи.

Лейди, както Мари е описала процедурата. аз бях преди 2 седмици, но Богословова си я прави стандартно при взимане на цитонамазка. желая ти хубав резултат!

Ултра, това пък чудо откъде се появи? дано се оправи бързо!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #57 -: Април 16, 2008, 12:18:47 pm »
Малко се поизгубих, но сега съм тук...  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #58 -: Април 16, 2008, 12:33:41 pm »
Лейди, аз съм с конизацио и ще се опитам накратко да ти разкажа как минаха нещата при мен. Колпоскопията не е болезнена, аз впоследствие чак разбрах, че ми е правена такава. Не знам при кого ще ходиш, аз бях в частния кабинет на Божидар Славчев. Мога доста да го оплюя за това, че след инсе искаше да ми маха кистите, въпреки че му бях казала, че съм бременна в 6-7 г.с (добре, че послушах д-р Стаменов), но по отношение на оперативните интервенции е много добър. Та отидох в кабинета в уречения час, почаках както винаги час-два, тъй като имаше много пациентки. Въпреки голямото шубе си повтарях думите на сестрата, че 18 годипната и дъщеря също е минала електро конизацио и всичко е било наред.За процедурата изобщо не се налага пълна упойка, нито епидурална. Бях с местна, всичко трая около 10-15 мин, взеха ми материл за повторна биопсия, полежах малко в кабинета, тъй като от притеснение не бях яла цял ден и ми беше прималяло доста. Мъжът ми дойде да ме вземе, след което се качихме в колата и тръгнахме за Ст.Загора. Не се налага болничен престой, нито някакви специални процедури. Имаше болка, след като упойката поотпусна, мога да я сравня с много болезнена менструация, но едно обезболяващо ще свърши работа. Докато пристигнем вече неприятното усещане беше поотминало, веднага си легна (беше вечерта към 23ч) и на другия ден вече нямах никакви болки. Има слабо кърене, продължавашо 2-3 седмици.При използване на скалпел знам, че то продължава доста повече. Ами това е в общи линии - всичко се забравя, важното е нещата да приключат успешно. Аз даже си родих нормално и вече си мисля кога би било подходящо време за второ :)
Пожелавам ти успех!
П.С Всичко ми струваше 130 лв през март 2006 (100 за конизациото + 30 за биопсията).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #59 -: Април 16, 2008, 12:43:56 pm »
аз не разбирам нещо, Лейди колпоскопия ли ще правиш или конизация?

ооо, разбрах, конизация. обърках се от описанието на Мари :oops:

все едно, стискам палци за отличен резултат :crossfingers:
« Последна редакция: Април 16, 2008, 12:46:32 pm от manhattan »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #60 -: Април 16, 2008, 13:25:13 pm »
Малко се поизгубих, но сега съм тук...  :wink:

Как вървят нещата при теб! Надявам се всичко да е супер и скоро да чуем хубави новини.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #61 -: Април 16, 2008, 13:29:24 pm »
Браво на Мати за яслата. Аз да се похваля, много съм щастлива, че няма да се наложи да минаваме през ясла. на майка ми ще й дадат още 1 година отпуск и после направо на градина. Аз и не можех да си представя Мия на ясла, ама Слава Богу няма и да е нужно.
За взимането на кръв на гладно при бебета се разбира да са минали поне 2 часа от последното хранене.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #62 -: Април 16, 2008, 13:43:45 pm »
Цитат
Сватя, ние с теб да не се минем разбираш ли...и аз минах на колпоскопия, че цито-то показа 3-та група, ама заради пневмонията и 100-те вида антибиотици си лекувам гъби  :x и вероятно от това се е влошило състоянието, та колпоскопията се наложи, но нищо лошо не показа, добре е, ама сега ако са се махнали гъбите, ще правим наново цитонамазка, за да видим дали сме се върнали от трета на втора група, ако не биопсия
 
Сватя, при мен обаче биопсията не е добра, та искам или не искам ще се наложи. Пък пусто като тая процедура не съм я правила ...

Някой да знае д-р Бърди кога се връща?

Аз от тук съм се объркала. Както и да е, хубав резултат на Лейди!
Alexandra
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #63 -: Април 16, 2008, 14:19:35 pm »
Малко се поизгубих, но сега съм тук...  :wink:

Как вървят нещата при теб! Надявам се всичко да е супер и скоро да чуем хубави новини.  :D
За съжаление, хубави новини няма - не се развиха ембриони и нямаше трансфер... здраве да е!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #64 -: Април 16, 2008, 14:55:53 pm »
setakap, дано следващия път да се получи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #65 -: Април 16, 2008, 14:57:15 pm »
Сетакап, съжалявам. Дано следващия път да е успешен опита!
Момичета, искам да купя на Мия някаква хубава играчка с формички, но да са по-големи. Ние имаме 1 къща подарък, но формичките са толкова малки, че дори за възрастен е трудно да ги вкара, а какво остава за дете. Някакви идеи? Къде се продават играчките на Фишър Прайс? Видях 2 подходящи в техния сайт, но не ги открих в нито 1 онлайн магазин. Мисля, че в Бонжур съм виждала техни играчки, ама не съм сигурна.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #66 -: Април 16, 2008, 15:07:00 pm »
В Джъмбо има една малка заличка само с играчки на фишар прайс, има голямо разнообразие, повери там :)

сетакап, съжалявам :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #67 -: Април 16, 2008, 15:16:37 pm »
Фишер Прайс продават в Бонжур, Марсел и Джъмбо.
в Джъмбо, обаче, са предимно за бебета, а в останалите две вериги няма огромно изобилие. може би в Марсел има най-много.

но по принцип, играчки с формички за пъхане имат много фирми. и Чико имат няколко варианта. виждала съм какво ли не, не смятам да е трудно за намиране.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #68 -: Април 16, 2008, 15:22:36 pm »
setakap, Ултра :hug2:
Вени, браво на Мати за яслата! Ще се сети по някое време къде си го пратила, споко.  :wink:
Ние си прибрахме тая седмица багажа оттам и преустановяваме ходенето, поне засега.
На Лейдито, успех с процедурите и дано всичко да е ок! :crossfingers:
Касси, смятам, че по-често трябва да "каниш" свеки у вас, ще й е полезно!

За памперсите и мокрите кърпички - нашето дупе, слава Богу, не пробира и да чукам на дърво, досега не сме имали проблеми. Минахме през Памперс, Молфикс, Канбебе, и сега сме на Еви бейби, 5ти номер, 21 лв./54 бр. Мокри кърпета вървят подарък с тях.

За горещините - имам подозрения, че точно от такова нещо се обринахме от неделята. Около деколтето, мажа с Фенистила, започнаха да завяхват вече. Ситни пъпчици с връхчета. Между другото, вчера и днес ни отнесе тук от вятър! Това време е най-болнавото сега! Все още точим "градински" сополи и се обажда кашлицата й.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #69 -: Април 16, 2008, 16:49:01 pm »
Сетакап, съжалявам :(

Мешко, Фишър Прайс се продават онлайн в Бг на няколко места, малко по-късно ще пиша къде.
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #70 -: Април 16, 2008, 22:26:42 pm »
Ани, много неприятно това с мъжа ти! Как стана?

Сетакар, спискам палци за успех следващия път!

Лекси, знам, че ще се усети, ама се сдобих с надежда за успех, дано не се разочаровам! Днес ги е очаровал - играл, участвал в движенията повреме на песен, правил апликация 8O за Великден - сложих си я на хладилника, изял си яденето - какво повече може да иска човек от едно дете!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #71 -: Април 16, 2008, 22:33:12 pm »
Сетакап, така е трябвало да стане, напред с нови сили към следващия път  :wink: успех и това красиво момиче трябва да стане кака
Вени, браво на Мати
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #72 -: Април 17, 2008, 08:21:02 am »
Новата страст на Стефания е освен да се качва по дивани и легла, да се изправя върху тях и да тича  8O ще ми докара инфаркт
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #73 -: Април 17, 2008, 08:49:45 am »
ша й омръзне, споко :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #74 -: Април 17, 2008, 09:10:05 am »
ша й омръзне, споко :wink:

Но сигурно ще почне по масата да се качва....Представям си само Стефи танцува на масата  :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #75 -: Април 17, 2008, 09:17:38 am »
Новата страст на Стефания е освен да се качва по дивани и легла, да се изправя върху тях и да тича

по колко еднакъв път вървят всички малки бръмбари... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #76 -: Април 17, 2008, 10:04:57 am »
Момичета, мерси за инфото за Фишер Прайс. :) А новата страст на Мия е да влиза в банята и да си вкарва и количката там. Изкачва прага, завърта се, вкарва и количката, което не е лесно, защото вратата не се отваря докрай, след това пуска количката обратно и го повтаря около 20-30 пъти. Хич не ми се иска да играе там, защото е опасно с плочките, ама няма оправия на този етап. Вече знае и за какво служи ключа.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #77 -: Април 17, 2008, 10:13:41 am »
Вече знае и за какво служи ключа.

Аз имам ужасен спомен с ключ и племенницата ми. Заключи се в нашата спалня от вътре, разбра какво е направила, започна да реве, а аз почти бях припаднала, защото тя не знаеше какво да направи, за да отвори. В крайна сметка успя да вкара ключа и излезе. Имах чувството, че съм свалила 10 кила за пет минути. Така че аз махам ключовете отсега :lol:.
Кажете ми за предпазителите в контактите, свекър ми снощи спори с мен, че не било опасно, ако децата бръкнат вътре, както и какво толкова ако отварят чекмаджета, при което ми идваше да го убия.  :x И разви куп глупави теории. Не мога да разбера такъв тип хора, та даже се и шегуват с тези неща. Вече има едно предупреждение за полет от 8-ия етаж :x, да видим дали пак ще се изказва като пълен лаик.
Кажете и за балконите, нашият е доста нисък, и това не било проблем за някои вредители. Как действате с децата, когато излизат там. Аз мисля да вдигнем нивото на парапета това лято.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #78 -: Април 17, 2008, 10:40:01 am »
Касси, то може и да не е опасно да бръкне с пръстче вътре, ама представи си ако се засили с една вилица към контакта. Ние трябва да вземем предпазни мерки, пък те ако искат, нека са си хрисими и кротки дечица. : :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #79 -: Април 17, 2008, 10:50:28 am »
Moмичета тази година ще се провежда за пръв път у нас следното мероприятие:

http://www.bforum-bg.com/?inc=page&id=243&s_id=1&lang=bg

Има и щандове, за който се занимава в тази сфера. Мисля наскоро една майка откри детски център - ще й е полезно.

Под патронажа на Меглена Кунева е /не, че я харесвами е кадърна, ама все пак е фигура/.

Поздрави!

"Проблемно забременяване" също е включено като тема за обсъждане и инфо.  "Зачатие" предполагам знае за мероприятието.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 10:53:48 am от Nina »
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #80 -: Април 17, 2008, 11:03:54 am »
Мешко, разгледай тук:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_382

http://www.igra4kite.com/default.php?cPath=323_324_415&osCsid=f9ddf4df96158eee6c9b775fa063a2cc

но ако отидеш в някой от по-големите магазини, Хиполенд, например, ми се струва, че ще намериш и други варианти.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #81 -: Април 17, 2008, 11:24:40 am »
Касси, то може и да не е опасно да бръкне с пръстче вътре, ама представи си ако се засили с една вилица към контакта. Ние трябва да вземем предпазни мерки, пък те ако искат, нека са си хрисими и кротки дечица. : :wink:

Ами аз казах същото, че те ще бъркат с нещо вътре, а отговора беше: ще светнат като крушки. Абе, не ми се говори...

Nina, мерси за линковете.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #82 -: Април 17, 2008, 11:31:55 am »
Помогнете ми в избора на обувки!
Досега сме с тези за прохождане на КиК, но се водят зимен вариант - имат лека, съвсем лека вата отвътре.
Така или иначе идва пролет, времето ще става все по-топло и мисля да купя някакъв подобен вариант, или  може би още по-отворени, ако намеря:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4198

1. номера, който сме (по табличката) ли да купувам или един по-голям?
2. нещо друго задължително при избора за пролетна обувка на прохождащо дете?
3. Стефи, ще ми обясниш ли на лични къде е магазинът на Капчица?
« Последна редакция: Април 17, 2008, 11:34:17 am от tzvetenze »
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #83 -: Април 17, 2008, 12:46:18 pm »
За предпазителите за контакти спор няма - още помня как сестра ми бъркаше с кука за плетене... хвръкна до другия край на кухнята, стана и пак се засили да бърка... Друг е въпроса как се е добрала до куката... :?
Като сменяхме дограмата, поръчах балконските врати с ключалки. Знам, че не е гаранция, но все е нещо...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #84 -: Април 17, 2008, 12:50:16 pm »
Вени, браво на Мати! А аз в тая връзка да попитам знае ли някой от къде мога да получа информация за местонахождението на самостоятелните ясли? Защото аз съм подала документи през системата в  интернет за най-близката ясла към ОДЗ в квартала, но не вярвам, че ще се класираме. Ами се ще поне по 1/2 ден Юлия да е сред деца.
Мешко, ние като правихме ремонт преди няколко години с идеята, че все пак някога ще имаме деца, сложихме защитени контакти. Една от игрите сега е да включваме и да изключваме нещо от контакта. Аз не вярвах, че малката ще успее, защото за да включи нещо в контакта трябва съвсем равномерно да вкара щепсела, но тя явно вече е много сръчна. Другата много харесвана игра е да излезе на терасата, защото вече си научи да си отваря сама вратата. Даже веднъж ме затвори на терасата докато простирах. Добре, че бързо отвори и не баща и беше в къщи та не се притесних, но от тогава внимавам. Но нашия парапет е изключително висок, защото ние сме на 15-тия етаж. Аз пък от няколко дни се притеснявам за прозореца. Той е значително по-нисък и ме е страх, че може да ме издебне и да се качи на някоя табуретка или нещо друго и да стане беля.
И накрая да се похваля. Бяха ме наплашили, че Юлия се е родила толкова голяма, защото съм направила диабет на бременността, въпреки че и в моя род и на таткото децата се раждат с такова тегло. Но направих тест и изследвах инсулин и всичко е в норма. Чакам и някакво изследване от Германия, но вярвам, че всичко ще е наред и с него.


Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #85 -: Април 17, 2008, 12:56:00 pm »
Tzvetenze, тези обувчици са добри. На Дани за миналото лято бяха К&К, подобен модел, малко по-изрязани отстрани. Важни ми се струват следните неща - естествени материи, добра опора за глезенчето, подметките да не са много твърди, за да усеща по-добре терена, да има проветрение за пролетта и лятото, да има задължително парченце кожа отпред, за да се пазят пръстчетата. Прохождащите мъници са склонни да ходят на пръсти, затова често крачето се приплъзва леко напред. На Дани летните обувки бяха така одрани отпред, че не се виждаше какъв цвят са били.

Каси, хич не го слушай свекъра. Разберете се с мъжа ти и си обезопасете жилището, както вие си знаете. Със сигурност няма да се сетите за всички опасности, много са изобретателни вече децата, раждат се поне с 1 инженерно образование, ей :) На първо време - обезопасители за контакти и шкафове, аз имам на мн места предпазителите на канпол за чекмедже и шкаф, ето тези http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=13. Също, като прохождат, предпазители за ъгли, те после бързо ще им видят сметката. И терасата, да, ако може,я обезопасете. Нашите вертикални елементи на терасата са на голчмо разстояние и ще слагаме предпазна мрежа за следващите няколко години...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #86 -: Април 17, 2008, 13:03:10 pm »
Marmotche - благодаря за съветите. само още един въпрос - точния номер ли купувам или един по-голям?

Аз също каквото съм се сетила у нас - съм обезопасила. Устройства по контактите съм сложила овреме, още преди да започне да проявява интерес - и аз съм изумена с каква концентрация и точност се опитва да включи щепсел в контакта!
В хола имаме един прозорез, който е много нисък и много ме е яд, че като сменяхме дограмата само на неговите крила не сложихме от тези механизми да го отвориш отгоре само за проветряване. мисля да се обадя на фирмата и ги питам дали не могат да се добавят допълнително, защото иначе не мога спокойно да отворя и проветря - Симона е веднага залепена на него, още е ниска, но това ще е до време...
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #87 -: Април 17, 2008, 13:04:53 pm »
Мешко, разгледай тук:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/45_382

http://www.igra4kite.com/default.php?cPath=323_324_415&osCsid=f9ddf4df96158eee6c9b775fa063a2cc

но ако отидеш в някой от по-големите магазини, Хиполенд, например, ми се струва, че ще намериш и други варианти.
Страхотно. Много ти благодаря. :thankyousign: :D
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #88 -: Април 17, 2008, 13:21:40 pm »
Помогнете ми в избора на обувки!
Досега сме с тези за прохождане на КиК, но се водят зимен вариант - имат лека, съвсем лека вата отвътре.
Така или иначе идва пролет, времето ще става все по-топло и мисля да купя някакъв подобен вариант, или  може би още по-отворени, ако намеря:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/4198

1. номера, който сме (по табличката) ли да купувам или един по-голям?
2. нещо друго задължително при избора за пролетна обувка на прохождащо дете?
3. Стефи, ще ми обясниш ли на лични къде е магазинът на Капчица?
Една много готина продавачка в магазина на Капчица ми обясни как се мери обувка на бебе -слагаш го да стъпи и крачето му да влезе отпред изцяло, а отзад да можеш да си пъхнеш пръст в горната част на обувчицата. Дано да си ме разбрала, че малко сложно го обясних. При прохождащо дете е хубаво задната част на обувката да е твърда и по възможност малко по-висока, за да обхваща добре глезена. Поне за Мия съм купувала точно такъв тип и са й удобни.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #89 -: Април 17, 2008, 13:50:34 pm »
цветенце, за да определиш номера на детето, има едни разграфени хартиени шаблони (поне К и К имат такъв), върху които детето стъпва с босо краче.
купува се задължително с детето. обува се обувката, детето трябва да стъпи с нея на земята, след това отпред трябва да остават свободни между 0,5 и 1 см, а зад петата да можеш да си пъхнеш пръста.

първите обувки на Мартин бяха тези:
http://www.ecco.com/fr/fr/collection/premierspas/4/premierspas/4/76441/54480/detail.do

няма да спра да ги хваля. още са като нови, няма одрано, няма захабено. скъпи са, знам, но ги купихме през юни с 50% намаление. силно се надявам и тази година лятното им намаление да е през юни, за да му купя същите, но по-голям номер.

за обезопасяването:

- пластмасови "тапи" за контакти - струват стотинки, продават се на много места, ние ги купихме от Бриколаж. задължителни са, защото рано или късно щепселът и неговото напъхване в контакта стават цел номер едно за всяко дете.
- предпазител за врата - както вече се писа, обожават да блъскат и тряскат врати. предпазителят представлява една подкова от гумен порест материал, която се надява странично на вратата и при блъскане не може да се затвори.
- може да е маниакално, но ние си поръчахме прозорци с ключалки за детската стая. все си представям как един ден ще си дотътри стола до прозореца и ще си го отвори...
- предпазители за ъгли бях купила на Канпол едни силиконови топчета. издържаха точно половин час, преди да бъдат старателно изчоплени всичките. не е удачно, според мен.
- заключалки за шкафове и хладилници - имаме доста такива у дома, купени от Комо.
- доброто старо тиксо - не се смейте, много работи. всички чекмеджета и вратички, които са ниско, не могат да се заключат с ключалките, а са опасни, са залепени с тиксо.
- за балконските врати - засега цаката е да са затворени в присъствието на младенеца. много нездрав интерес има към излизането на балкона, а и нашия не е супер безопасен. там ще мислим какво да се прави...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #90 -: Април 17, 2008, 13:54:01 pm »
Аз докато сколасам, Мешко вече е обяснила - малко по-големи е добре да са обувките, но около половин номер е идеално, повече вече може да пречи на ходенето. За магазина на Капчица знам, че въпросът беше към другото Стефи, дано тя си признае, аз не го знам. Купувала съм обаче Капчица и от двете квартални магазинчета, едното е "Дари" точно на колелото на парка Гео Милев, другото "Мис Пам" на кръстовището на бул. Георги Минчев и ул. Иларион Драгостинов. Много съм доволна от качеството, цената беше точно два пъти по-ниска от Колев и Колев.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #91 -: Април 17, 2008, 14:12:34 pm »
Благодаря ви за съветите относно обувките.
Вече имам въпросната хартиена табличка, откъдето да се ориентирам за номера.
Разбрах и къде ги продават Капчица :wink: Остава само събота да купим нещо.

Джам, личи си, че са хубави и удобни обувкте ви, ама не ми се дават май толкоз пари...ма то така или иначе сега ще взема нещо малко по-затворено като модел, защото все пак още сме април, а живот и здраве на лято, ако направят намаление - свирни. а удачно ли е като има такива намаления да се купи за следващия сезон според преценката ни за номер или трудно бихме преценили правилно за обувка?
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #92 -: Април 17, 2008, 14:28:32 pm »
Сватя, според мен е по-добре да им се купи нещо по-отворенко за лятото, вече са големички и няма нужда от висока обувка :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #93 -: Април 17, 2008, 14:42:43 pm »
сватя, ами ще видит какво ще пуснат на примоцията :) гледам, че има и по-сандалетести модели. но този модел и е доста отворен, а пръстчетата мисля, все още трябва да се пазят. не сме се толкоз открехнали на преодоляване на бордюри :)

цветенце, според мен, като се ориентираш колко бързо расте крачето, би могло да се закупи с аванс от 1-2 сезона. защото на различните деца, крачетата растат с различна бързина, въпреки, че го дават средно 1-2 см за 3 месеца във възрастта от 1 до 3 години. аз купих през януари от намалението на Ecco едни маратонки, които сега се носят и като гледам, може би и есента ще ги носим. изобщо, ако е обувка тип демисезонна (маратонка), тя има широко приложение през годината и все ще й дойде времето. Мартин имаше едни маратонки, които му бяха купени още на 5-6 месеца - износи си ги като пич.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #94 -: Април 17, 2008, 15:19:22 pm »
Цвети, магазин на Капчица, или по-скоро техни обувки купувам от Слатина. Има един базар с различни магазинчета срещу Експрес банк, точно след голямото кръстовищена Слатина, ако ти говори нещо. Въобще не съм обръщала внимание на имената на улиците. Сега има и комплекс с въртележки там. ще снимам какво купих преди няколко дни като по-отворени обувки. Като ориентир в номерата, миналата година купих 20 номер, а сега 21.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #95 -: Април 17, 2008, 15:27:38 pm »
Говори ми и още как - нали изкарахме 5 години в Редута, та района ми е познат.
Стефи точно за това магазинче ми обясни на лични, ще го проверя в събота, както и това дето е до парка Гео Милев - тъкмо ще ида и до Мимозата - много е приятно и услужливо момичето там, но вече два пъти ми обърква нещата, първия път ми даде по-малки номера от поръчаните, но го забелязох чак в къщи - върнах се, смени ми ги, прибирам се в къщи - с три номера по-големи! този път вече ще си отварям очите на четири :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #96 -: Април 17, 2008, 18:20:19 pm »
Благодаря на всички за идеите за предпазване. jam, много си изчерпателна, благодаря ти. И аз съм мислила тези неща да вземем. В тази връзка масата ни в хола е от дебело стъкло, мисля да сложим дървен плот или нещо подобно, вашето мнение какво е? Обаче ъглите и са заоблени. Гаранция ще има аварии, но каквото мога ще направя, като дотогова ще си поръчам още два чифта очи и ръце  :lol:.
 След ремонта, аз се проявих като дизайнер на мебели и сега новите ни мебели са с много чекмаджета, та бая тиксо ще отиде  :lol . Включително и мебелите в детската стая :x. Хубаво, ама опасно :?.
 И ние в хола сме с нова дограма-френски прозорец. Обаче за да я отворят трябва да стъпят на стол. Което рано или късно ще се случи :?.
 

jam, ние мислим да вдигнем нивото на балкона с итонг отвътре и поне 20см. отгоре, и ще го боядисаме /хем ще е по-хубаво и чистичко/, и отгоре ще сложим парапет. Ясно е, че няма да са без наблюдение. Моето семейство сме даже прекалено вманиачени на тази тема. 8-годишната ми племенница, която е много разумна не излиза на балкона ни без придружител. Вие какви подобрения мислите?

 Да ви попитам за обувки за лятото. Ясно е, че сме малки и не ни трябват такива за прохождане, но и не мога да ги возя в количката боси. Какви сандали да взема? Тези на Марти са много красиви, но искам нещо по-евтино, все пак ще се ползва най-много три месеца предполагам. Може би, не трябва да са гумени, а платнени. Сега са с джинсови обувчици и с кецове :lol:, колкото да топли все пак нещо крачетата, а и за добър завършек на тоалета им.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 18:22:15 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #97 -: Април 17, 2008, 18:37:32 pm »
Касси, за лятото не мисля да й вземам обувки, ще се вози боса. :wink: Нали са набори, та реших да споделя. Сега е по чорапи, а пък лятото ще джитка без. А пък като първи обувки за прохождане д-р Алексиев съветва да са маратонки без специална ортопедична стелка.  Та ще търся нещо подобно, летен вариант. А в къщи боса или по чорапки ще прохождаме.
На Ессо и на Geox обувките са страхотни, ама не са ли скъпички за обувки които се носят три месеца бе? :? Дори и на намаления те пак са си по-скъпи от българските.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #98 -: Април 17, 2008, 21:40:24 pm »
Срам-не срам, ама да попитам... от кога ще ни трябват обучвици?  :oops:

За безопасността, вероятно сте видели на сайта, но аз за всеки случай:
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=13
« Последна редакция: Април 17, 2008, 21:56:26 pm от ani4ka »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #99 -: Април 17, 2008, 21:47:16 pm »
Ани, както виждаш, Сия ще разхожда красавицата Алекс босичка :lol:. Сега сме с обувки, после с нещо по-отворено. Според мен през лятото не е задължително да сте с обувки, но на мен ми е по-естетично да си имат такива :D.
Ще прегледам сайта, мерси.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #100 -: Април 17, 2008, 22:14:17 pm »
kassi ,
благодаря за отговора! То е ясно, че още няма да може да тропаме по полянките, ама някак си се опитвам да си представя какво се слага на крачетата на бебоците? Чорапки не върви лятно време, ама съвсме боси...?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #101 -: Април 17, 2008, 22:31:59 pm »
в най-горещото време Стефания я водих боса- била е 5-6-7 месечна и честно съм се чудила на майки, които шляпат по джапанки, а децата им с чорапи и буйки

Цвети, препоръчвам ти
« Последна редакция: Април 17, 2008, 22:38:21 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #102 -: Април 17, 2008, 22:41:32 pm »
Е, чак чорапи и обувки, ужас :x. Всъщност-всякак може, кой както иска :wink: обува и облича детето си. Обаче накрая и аз ще ги оставя боси, защото днес Мишо се събу около 20 пъти, та дори и чорапа си изхлузи на улицата. Качва си краката на седалката на брат си, и го рита и блъска. Това във влакчето. Доста неприлично поведение имаше :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #103 -: Април 17, 2008, 22:46:40 pm »
Мини, нещо по-отворенко ми се иска за пролетта.
Иначе на есен - може.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #104 -: Април 18, 2008, 08:34:54 am »
каси, най-добре е босички, като са само по бодита лятото ще е по-естетично без обувки :wink:
Цвети, със сигурност ще харесаш нещо на капчица, аз преди месец ги гледах и имаше хубави пролетни моделчета за мъници, много сладки, но нямаха за големи крачуни :lol:
Деси за сега има обувки, едни маратонки и едни по-отворени обувчици, така че ще търся за лятото сандали.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #105 -: Април 18, 2008, 08:35:20 am »
Обаче накрая и аз ще ги оставя боси, защото днес Мишо се събу около 20 пъти, та дори и чорапа си изхлузи на улицата. Качва си краката на седалката на брат си, и го рита и блъска. Това във влакчето.
:jump12:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #106 -: Април 18, 2008, 09:03:38 am »
Като ви чета и направо си мисля, че София е някаква автономна държава в държавата. Тук няма ни Капчица, ни Мапчица. На КиК само най-обикновените буйки. Някакви Барт май видях и една друга марка. 25 лева са най-скъпите обувки по магазините и тях ги охраняват 2 продавачки и ги гледаш само от ръката на продавачката, която виси в магазина за 220 лева.

Онзи ден, докато пипна един биберон с ръка и да го нося на "касата" да го платя и продавачката го беше измъкнала от ръката ми. Тя щяла да го носи, аз като куче да я следвам. Искам да стигна по-навътре в магазина, за да огледам количките и играчките, от спонтанните купувачи съм, но грижливо ми преграждат пътя и се чувствам много неудобно, че искам да купя нещо. Досега в Ямбол за детска стока не са ми давали касова бележка.

Май ще почвам да викам "да е жива и здрава свеки", че от тук не мога да купя нищо. Не ме пускат в магазина и толкоз.

Липсва ми Прага.

« Последна редакция: Април 18, 2008, 09:23:41 am от Marie »
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #107 -: Април 18, 2008, 10:20:36 am »
Някой знае ли нещо за Perdeto и Тони бой, какво стана на 14 април в Пловдив.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #108 -: Април 18, 2008, 12:24:06 pm »
Ха, какво е трябвало да става?
Габи за самостоятелните ясли питаш - мисля, че ги имаше в нета: например тук http://www.sofiadnes.com/modules.php?m=guide&cat=30
Мати тръгна в 48 ясла.

За инфо на интересуващите се - има шанс за по-ранно класиране на 2-ра ясла в ОДЗ-тата! На сайта са сложени със статут текущ, както и 2-4 група от градината.
Мисля да пиша на Сирма за уточнение, защото преди само за 2-4 група ставаше въпрос за по-ранно класиране, както  за опцията за прием на деца по-рано от септември, ако има места. От класираните в сайта разбира се и това само първте ще огрее.
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #109 -: Април 18, 2008, 13:04:28 pm »
Момичета, а кога трябва да се кандидатства за ясла? С тези срокове и опашки ми е пълна мъгла...?
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #110 -: Април 18, 2008, 13:22:18 pm »
Аз за ясла не мисля... решила съм да я пусна другата есен направо на градина(ако я искат на 2г и 8м.). Другия вариант е чак през пролетта на 3г. и нещо...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #111 -: Април 18, 2008, 15:54:28 pm »
Привет от завърналите се пътешественици  :)

Така на каратко какво успяхме да свършим, след невероятно мотане с дни.
Оказа се, че мойто Тони имало фисура (цепната рана) на ануса и това предизвиквало писъците часове преди изхождането. Премахнаха му я оперативно и вече сме си в къщи. Аз за капак си разтегнах сухожилие на крака и едвам се мъкнах по болниците, но да е жив и здрав Фастум гела, спаси положението.
От зъбчето на гребенчето и помен няма, явно го е изходил и сме го пропуснали  8O 8O
Огледаха го отвсякъде и вродени аномалии или раздирания няма никъде по правото 30 см. черво.

Като цяло мога само да се оплача от към отношение на персонала и размотаването с дни. Също бях потресена как малки бебета трябваше да се редят в едно със циганската маса и всякъкви вирусоносители, пред общ диагностичен кабинет за да се наредят след това на регистратурата и евентуално ако не е минал 12 -ия час да бъдат хоспитализирани. Там ако има свободни места в нормални или вип стаи се настаняват и ако има някой лекар на кеф, може да реши да обясни за какво се хоспитализират. Под нормални или вип стаи , имам в пред такива в които не се налага да я делиш с цигани.
Вчера в 10 ч. беше операцията и щом Тони се освести и захрани имаше много бърз бегом от там, като моят мъж не пропусна да спретне едно грандиозно скандалче за финал. Не че така трябва, но явно са свикнали да тъпчат пациентите в случая придружителите и ни приравняват с ромското съсловие.
За тези 4-ри дни "прегледаха" Тони и излушаха моите дълги обяснения  5-6 лекари, които след като изтърпяваха дългата ми тирада, вдигаха рамене и ми казваха, ами вие не сте за мен, аз съм анестезиолог, аз съм хирург и т.н. Нито веднъж не го погледна педиатър, а уж била назначена консултация с такъв, който пък да назначи консултация с гастроентеролог. Уви такъв не се и появи, накрая ми предложиха след две седмици да се консултираме и изследваме при детски гастроенеролог, всъшност при такъв за който бяхме тръгнали. Мисля, обаче засега да задържа топката, че много ни дойде това пътуване, а и вече се съмнявам, че някой ще ни обърне нужното внимание и едва ли ще се вслуша от оплакванията, обясненията и притесненията на една изтормозена майка.
За специалистите мога да кажа, че са на ниво и работата им хич не е лесна, но нужно много голяма реформа в това пусто българско здравеопазване.

Много здраве на всички семества на Зачатие. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #112 -: Април 18, 2008, 16:25:46 pm »
Ох, Перденце, Тони  :bighug:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #113 -: Април 18, 2008, 16:29:05 pm »
Абе важното е, че са намерили причината, сега дано всияко да е наред и детенцето да по-спокойно, а и мама :D
целувки от нас :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #114 -: Април 18, 2008, 16:29:22 pm »
Наде, радвам се, че вече сте си вкъщи и сте добре. Права си, но не само здравеопазването, цялата ни държава се нуждае от яка реформа. Това, което си преживяла е ужасно, дано имате едно хубаво здраво лято с Тони бой.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #115 -: Април 19, 2008, 07:15:14 am »
Пердето,добре,че всичко вече свърши и от тук нататък никакви болници ,а за Тони една голяма прегръдка!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #116 -: Април 19, 2008, 08:07:38 am »
Пердита , ей измъчихте се вие...
Това да му е края.
Прегръдки от нас, за вас с Тонито!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #117 -: Април 19, 2008, 21:45:40 pm »
Перде, радвам се че вече сте си вкъщи, дано да нямате повече такива емоции и Тони да е здравичък!

За обувките и мойта мома ще ходи боса, само да се стопли още малко, че тоя фитнес със събирането на обувки по пътя ще ме довърши съвсем ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #118 -: Април 20, 2008, 19:02:34 pm »
Лейди, аз съм с конизацио и ще се опитам накратко да ти разкажа как минаха нещата при мен. Колпоскопията не е болезнена, аз впоследствие чак разбрах, че ми е правена такава. Не знам при кого ще ходиш, аз бях в частния кабинет на Божидар Славчев. Мога доста да го оплюя за това, че след инсе искаше да ми маха кистите, въпреки че му бях казала, че съм бременна в 6-7 г.с (добре, че послушах д-р Стаменов), но по отношение на оперативните интервенции е много добър. Та отидох в кабинета в уречения час, почаках както винаги час-два, тъй като имаше много пациентки. Въпреки голямото шубе си повтарях думите на сестрата, че 18 годипната и дъщеря също е минала електро конизацио и всичко е било наред.За процедурата изобщо не се налага пълна упойка, нито епидурална. Бях с местна, всичко трая около 10-15 мин, взеха ми материл за повторна биопсия, полежах малко в кабинета, тъй като от притеснение не бях яла цял ден и ми беше прималяло доста. Мъжът ми дойде да ме вземе, след което се качихме в колата и тръгнахме за Ст.Загора. Не се налага болничен престой, нито някакви специални процедури. Имаше болка, след като упойката поотпусна, мога да я сравня с много болезнена менструация, но едно обезболяващо ще свърши работа. Докато пристигнем вече неприятното усещане беше поотминало, веднага си легна (беше вечерта към 23ч) и на другия ден вече нямах никакви болки. Има слабо кърене, продължавашо 2-3 седмици.При използване на скалпел знам, че то продължава доста повече. Ами това е в общи линии - всичко се забравя, важното е нещата да приключат успешно. Аз даже си родих нормално и вече си мисля кога би било подходящо време за второ :)
Пожелавам ти успех!
П.С Всичко ми струваше 130 лв през март 2006 (100 за конизациото + 30 за биопсията).

Аз на финала на тази седмична тема ще се включа, щото пак подкарах нет-а и форума.
Ани, много ти благодаря за инфото. Ще го правя именно при Славчев тва конизация в частния му кабинет, щото там работи и Дяволов. Само дето отложих за следващия цикъл, щото искам да си изкарам великденските празници като хората.
Благодаря на всички, които ми пожелаха успех.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #119 -: Април 20, 2008, 22:19:58 pm »
Здравейте. Аз тези дни се разбих, Работа, изпити деца. Всичко мина добре и успешно, но дадох всичките си сили. Монито е добре. Виждам изведнъж страхотен напредък в развитието и. Има една къшичка с фигурки, от 10 фигурки реди и знае 5. Почна да имитира животни, знае вече конче, пате, петел, кокошка, маймунка,пуйка,крава, меца, коте, куче 8O ?Това всичкото от две книжки. Едната е "Дядо и ряпа". тя и е любимата. С твърди корици е, сяда и разлиства си обяснява, посочва и ме кара да и обяснявам. Пишкаме в гърне по честичко, утре мисля да се пробваме без памперс да видим как ще вървим.  И найстина всичко разбира. Когато не и изнася се подсмива и тича в обратна посока :lol: Незнам как изведнъж порасна това бебе :( Да ми е жива и здрава, но времето направо лети :)
Лейди успех.
Поздрави и целувки на дечицата от нас.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #120 -: Април 20, 2008, 22:25:04 pm »
Лейди, успех и от мен, надявам се всичко да мине по вода!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #121 -: Април 20, 2008, 22:37:25 pm »
Лейди, и от мен стиснати палци и хубави празници за цялото семейство! Вярвам, че всичко ще е наред.

Ние вече се сдобихме с първите сандали, с лепки са, но и тях Мишо-моториста успя да събуе 100 пъти :lol: на разходката днес.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #122 -: Април 20, 2008, 23:03:19 pm »
Ау, голяма жега днес бе. Детенцето постоянно беше с мокър гръб, а беше само по боди и панталонки, дори и чорапите и свалих. Как ще я караме в жегите, незнам. :?
Преоткрих днес Борисовата градина и се влюбих в нея. Жалко, че ни е толкова далече.