0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #40 -: Април 15, 2008, 09:55:46 am »
Може да дава вълшебни хапчета на другото дете, та бабата е длъжна да пита :lol:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #41 -: Април 15, 2008, 10:09:46 am »
И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг.

еееех... 10,200... :) това майка ми, ако го чуе :lol: ние сме с колко месеца по-големи и сме 9,100, та нищо чудно и тя да иде да иска обяснения какво се предписва "така добре да върви детето" :lol:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #42 -: Април 15, 2008, 10:15:57 am »
Цитат
Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи?

Мари, аз не съм. Алекс спи с чувал и веднага щом я сложа в леглото, отварям да се проветри. А в топлите нощи оставям отворен прозорец. У нас е много топло и се страхувам да не я претопля, защото много се поти и й излизат обриви на сгъвките от потта.
В топлите дни и аз, и детенце бяхме по къси ръкави. Но пък шапката си трябва не за да пази от студ, а от слънцето.

Лейди, успех!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #43 -: Април 15, 2008, 10:19:29 am »
Привет и от нашата дружина :)
Ние също ползвахме 1г. и 2м. само памперс докато не ги ароматизираха и се обринахме жестоко и от тогава сме на либеро, няма никакви проблеми ама малко ми се струват скъпички :? а кърпички ползваме само памперс, най-обикновените.
Ама Стефи, либеро са по-евтини от памперс. В Ремедиум -84 бройки либеро -36лв., 68бр. или 72 памперс -30 лв.И ние се върнахме към либеро. Оправили са ги и пак са хубави каквито бяха. От кан бебе също бях много доволна, но почнаха да продават само малки пакети в единствения магазин, в който ги намирах, а с малките пакети имам чувството, че нон стоп купувам памперси...
<br />[link=http:
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #44 -: Април 15, 2008, 10:38:55 am »
Ултра, дано бързо да се възстанови мъжа ти.
Лейди, дано и при теб всичко да мине добре. Стискам ви палци.
Аз вчера купих гърнето -взех на нук, че ми се видя по-красиво и по-стабилно от това на чико. Мия вече знае къде й е гърненцето, но снощи го използва, за да си хвърля топка в него :lol:.
<br />[link=http:
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #45 -: Април 15, 2008, 10:51:39 am »
Цитат
Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи?

Мари, аз не съм. Алекс спи с чувал и веднага щом я сложа в леглото, отварям да се проветри. А в топлите нощи оставям отворен прозорец. У нас е много топло и се страхувам да не я претопля, защото много се поти и й излизат обриви на сгъвките от потта.


Същата работа-запотена, косичката мокра и пъпчици на сгъвките на вратлето. Тази вечер ще пробвам с леко кръцнат прозорец, за ужас на баба й.


И една смехория за край. На консултация сме. Али е 10,200 кг.

еееех... 10,200... :) това майка ми, ако го чуе :lol: ние сме с колко месеца по-големи и сме 9,100, та нищо чудно и тя да иде да иска обяснения какво се предписва "така добре да върви детето" :lol:

Ама не ги интересувало, че тяхното бебе било и с по-малки сантиметри, и че родителите са по-дребнички, и че си наддавало всеки месец, просто е по-миньонче! Килата, килата! Лекарката в чудо се видяла, казала им да отиват на другата сутрин да пускат изследване за глисти. Те така и не отишли.
Alexandra
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #46 -: Април 16, 2008, 10:35:47 am »
Днес Мати е на ясла. Влезе добре, спокойно, преди малко звънях - не е плакал, играел си. Дано и утре е така, че първия ден са спокойни, ама като видят, че всеки ден ще е така и почват ревовете. Аз затова съм решила баща му да го води, хем и яслата не е много близо и с кола сутрин е по-удобно да се ходи.

Хубав ден на всички и здрави и усмихнати деца!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #47 -: Април 16, 2008, 10:45:15 am »
Това с килограмите и сравненията е много смешно. Всички наши познати с бебета на тази възраст се мерят с нас, и се притесняват, че бебетата им са доста по-малки на кг. от близнаците. А всичко си е индивидуално, не веднъж сме го казвали тук.
Ние вчера дадохме кръв и урина, резултатите са добри. Изобщо не се стреснаха от игличката, и лаборантките бяха очаровани, явно още не разбират момчетата.
Мише, успях да взема урина и на двамата и то за 3-4 минутки. Събличаш ги голички надолу и дебнеш с шишенцето.  :lol: Необходимо е много малко количество.
На килограми сме -Хриси е 10кг, и 70см., а Мишо 7700, 68см. Сигурна съм ще се нормализират нещата до годинката.
Вени, браво ма малкия голям мъж! Все така да е.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #48 -: Април 16, 2008, 10:57:23 am »
Забравих да похваля свекървата, вчера я извиках да се занимава с децата, за да се приготвя спокойно за празника, и тя по нейна инициатива изака Християн в един лиген  :lol:. Свали му памперса и той веднага свърши работата. То хубаво, ама безсмислено според мен, нито разбира кво прави, нито ще си каже. Та сега свеки е много горда от постижението си  :wink:. Като цяло се озори с тях, и аз съм много доволна  :D :D.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #49 -: Април 16, 2008, 11:13:58 am »
Привет и от нас.Хубав ден ви желая.Успех на всеки в неговото начинание.

Ние вчера бяхме на консултация и сме 7400,67см,наддали сме 700гр и сме станали с 3см по високи.Иначе на нас кръв ни взеха миналия път,но имаше срив в нета и неможахме да отворим резултатите.Днес се обадих по телефона и доктора каза че всичко е наред единствената цифра дето запомних беше хемоглобин 139,не че той ми цитира всичките де, но каза че няма място за притеснение.Урина не сме взимали по негов съвет оствихме го като стане на годинка.Иначе тотално излязохме от режим вече се питам къде са онези спокойни нощи дето малката спеше по цяла нощ.От момента в който зъбите тръгнаха да пробиват няма спане.Буди се в 3 и или реве или иска да си играе.Дано да е за кратко.
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #50 -: Април 16, 2008, 11:17:04 am »
Привет от нас с Мики :)!
Браво на свекървата на Каси :lol:!Да я викнеш пак да помага :wink:.
И ние сме напред с килцата,но както казва Каси-ще е регулират нещата.Отглеждаме едри момци,български юнаци!
Мари,и на Мики му беше топло в жегите.Почервенява и се поти.Така че обличай детето, така че да му е комфортно,а не се безпокой за околните коментари.Такива винаги ще има!
На Мати пожелавам само хубави емоции в яслата!
Ултра,дано при мъжа ти нещата да са вече по-добре!
Лейди, и на теб стискам палци!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #51 -: Април 16, 2008, 11:18:52 am »
Браво на Мати, дано да е все така спокоен в яслата и да му е интересно с другите деца.

Каси, разсмя ме с това за свекърва ти :). И аз ще се наложи да викна мойта за няколко дена у дома през май, че да мъкна Ели по фирмени събрания по 2-3 часа, ще е кошмарно за детето.

А бяхте писали, че вземането на кръв било на гладно, Ели си беше нахранена, а и личната изобщо не е питала дали е яла или не. С тия изследвания съвсем се обърках, ама важното е резултатите да са добри.

Delica, ако това те успокоява ние и без зъби се будим нощем да ядем... ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #52 -: Април 16, 2008, 11:39:12 am »
gery_k77 какво да ти кажа мила,човек като свикне на хубавото..........А аз не че се оплаквам но ходя все по често на работа къде с нея къде баща ми я гледа и като не се наспивам съвсем ми става кисело.Днес трябваше да сме на работа с госпожицата,но понеже цяла нощ имахме игри и танци се успа сутринта до 10 и ходенето отпадна.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #53 -: Април 16, 2008, 11:42:57 am »

А бяхте писали, че вземането на кръв било на гладно, Ели си беше нахранена, а и личната изобщо не е питала дали е яла или не. С тия изследвания съвсем се обърках, ама важното е резултатите да са добри.


Аз ги нахраних в 6.30, дадоха кръв към 10.00 и издържаха даже до 11.45, като се прибрахме от поликлиниката и пазара. Невероятно, но факт.
Ами аз не знам дали свеки ще иска пак да дойде :D, защото и на разходка я изведох с количката, която не минава по релсите, освен това тя ги облича, храни, забавлява, простира пране, глади, та се поизпоти жената  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #54 -: Април 16, 2008, 11:59:37 am »
Момичета, благодаря за подкрепата и пожеланията.
Мъжът ми уж се чувства по-добре, но промяна може да очакваме най-рано след седмица. Все още не може да си движи половината от лицето, окото не се затваря плътно, което води до допълнителни проблеми, има затруднения и с говора и храненето, но всичко това е преходно, разбира се. Просто е крайно неприятно!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #55 -: Април 16, 2008, 12:06:01 pm »
Ани  :bighug:
да минава това страдание, да се прибира голямото момче у дома!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #56 -: Април 16, 2008, 12:11:25 pm »

Искам да питам: някой оставял ли е детето си да спи на леко отворен прозорец или всички са предпазливи? В спалнята ни става задушно през нощта, хем проветрявам точно преди да си легнем. Запарва се въздухът и Али не се чувства комфортно, нито пък аз и баща й. Въпреки че е само Април, чудя се дали да не кръцна половин пръст прозорецът през нощта? ко е със списната външна щора и перде отвътре, няма да нахлува чак пък силна струя? Някой да ме окуражи? Или си е безумие?

Криско е спал така цяла пролет и цяло лято лани /миналата година/  :wink: прозорецът се отваря отгоре само и има перде, няма как да духа, то това е опасно. когато беше страшна жега, включвах и климатик, но той е така разположен, че не духа в него. проблем не е имало.

от няколко месеца ползвам гащите на Либеро и ми е много удобно. той даже сам ги сваля при преобуване и много активно помага при обуване. а и за периода на приучаване към гърне са много подходящи.

Лейди, както Мари е описала процедурата. аз бях преди 2 седмици, но Богословова си я прави стандартно при взимане на цитонамазка. желая ти хубав резултат!

Ултра, това пък чудо откъде се появи? дано се оправи бързо!
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #57 -: Април 16, 2008, 12:18:47 pm »
Малко се поизгубих, но сега съм тук...  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #58 -: Април 16, 2008, 12:33:41 pm »
Лейди, аз съм с конизацио и ще се опитам накратко да ти разкажа как минаха нещата при мен. Колпоскопията не е болезнена, аз впоследствие чак разбрах, че ми е правена такава. Не знам при кого ще ходиш, аз бях в частния кабинет на Божидар Славчев. Мога доста да го оплюя за това, че след инсе искаше да ми маха кистите, въпреки че му бях казала, че съм бременна в 6-7 г.с (добре, че послушах д-р Стаменов), но по отношение на оперативните интервенции е много добър. Та отидох в кабинета в уречения час, почаках както винаги час-два, тъй като имаше много пациентки. Въпреки голямото шубе си повтарях думите на сестрата, че 18 годипната и дъщеря също е минала електро конизацио и всичко е било наред.За процедурата изобщо не се налага пълна упойка, нито епидурална. Бях с местна, всичко трая около 10-15 мин, взеха ми материл за повторна биопсия, полежах малко в кабинета, тъй като от притеснение не бях яла цял ден и ми беше прималяло доста. Мъжът ми дойде да ме вземе, след което се качихме в колата и тръгнахме за Ст.Загора. Не се налага болничен престой, нито някакви специални процедури. Имаше болка, след като упойката поотпусна, мога да я сравня с много болезнена менструация, но едно обезболяващо ще свърши работа. Докато пристигнем вече неприятното усещане беше поотминало, веднага си легна (беше вечерта към 23ч) и на другия ден вече нямах никакви болки. Има слабо кърене, продължавашо 2-3 седмици.При използване на скалпел знам, че то продължава доста повече. Ами това е в общи линии - всичко се забравя, важното е нещата да приключат успешно. Аз даже си родих нормално и вече си мисля кога би било подходящо време за второ :)
Пожелавам ти успех!
П.С Всичко ми струваше 130 лв през март 2006 (100 за конизациото + 30 за биопсията).
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Здрава, слънчева и усмихната седмица!- 14.04- 20.04..
« Отговор #59 -: Април 16, 2008, 12:43:56 pm »
аз не разбирам нещо, Лейди колпоскопия ли ще правиш или конизация?

ооо, разбрах, конизация. обърках се от описанието на Мари :oops:

все едно, стискам палци за отличен резултат :crossfingers:
« Последна редакция: Април 16, 2008, 12:46:32 pm от manhattan »