0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #280 -: Май 17, 2008, 12:28:15 pm »
Да, да просто да поясня и да предпазя момичета от евентуално разочарование... че при мен така се случи и си мислех че всичко ще става бързо.
Дано не съм те подразнила с предния ми пост Meggy .
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #281 -: Май 17, 2008, 18:18:00 pm »
Да, да просто да поясня и да предпазя момичета от евентуално разочарование... че при мен така се случи и си мислех че всичко ще става бързо.
Дано не съм те подразнила с предния ми пост Meggy .

Ooooooo, не, в никакъв случай не си ме подразнила. Нали го правим, за да си помагаме, само внасях уточнение, точно поради причината, която казваш, разочарование :-)
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #282 -: Май 17, 2008, 19:17:31 pm »
Ще говоря с Бойчев за Стаменов,но когато ме одобрят от РЗОК /или когато ме отрежат :)/.Другата седмица ще ходя на фоликуметрия и може да го попитам принципно,дали ще ми съдейства.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #283 -: Май 17, 2008, 19:46:30 pm »
Здравейте момичета,в понеделник влизам за лапаро.Днес ми 15ден от цикъла и по принцип трябва да започна дуфастона.Според вас има ли смисъл да го пия или да изчакам да мине операцията.Благодаря предварително. :wink:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #284 -: Май 17, 2008, 20:01:17 pm »
Незнам защо го пиеш дуфастона,но според мен е най-добре да питаш док.
Успех на лапарото!!!!!!!!!!! :goodluck:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #285 -: Май 17, 2008, 20:35:08 pm »
Пия дуфастон за да поддържам редовен цикъл(заради поликистозата) :(.Няма как да ппопитам док.май по-добре да не пия нищо.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #286 -: Май 18, 2008, 08:31:08 am »
немога да преценя,но и аз мисля,че е по-добре нищо да не пиеш.лапарото е свързано с поликистозата,така че може от този месец всичко да е наред и без дуфастон!

температурата ми падна тази сутрин :balk_146:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #287 -: Май 18, 2008, 10:42:54 am »
Здравейте отново!Cream понеже на теб ти е прясно да те попитам утре сутринта може ли да пия кафе(нали ще ми правят предварителни изследвания на кръв и урина)или не е желателно.И още нещо...на теб защо ти правиха дупки на яйчника и док.дава ли възможност за съдействие в смисъл предлага ли фоликометрия, при нужда инсеминация или трябва сами да се борим след това.Много мнения изчетох за фенестрацията(дупченето)и честно казано най ме е страх от това.Чудя се дали да приема или да откажа.Незнам дали е правилно решение, но при положение, че съм с поликистоза на двата яйчника и практически няма как да отделям фоликул май няма друг избор :(Дали преди операцията док.ще ми даде възможност да разговарям с него по този въпрос за да ми разясни нещата.....Охххххххх полудявам :balk_145:А ти не губи надежда, всички сме нетърпеливи по-бързо да се случи чудото и при нас, но може би просто трябва още малко да потърпим...
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #288 -: Май 18, 2008, 11:47:22 am »
Вале аз съм питала за дуфастона и съм сигурна че няма смисъл да го започваш.
Аз не пих кафе. Стърпи се че да няма отклонения в кръвните изследвания. После като ти вземат кръв можеш и да хапнеш и всичко.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #289 -: Май 18, 2008, 12:46:23 pm »
Мерси Цвети!И аз така си мислех да направя само дето ми е голяма мъка без кафе сутрин.Като ме заболи глава та цял ден ама няма как ще търпя. :)
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #290 -: Май 18, 2008, 14:41:58 pm »
Аз лично пих кафе сутринта.Нямаше никакъв проблем.А отностно доктора,малко е вероятно да говориш с него преди операцията.Страшно е зает и цяло чудо да го хванеш да говориш с него.На мен също ми направи дупчици в яйцниците,но ми го каза след операцията.Преди това ми беше обяснил,че когато ме отвори на място ще реши какво ще прави.
Не се страхувай сигурна съм,че всичко ще мине много добре!Гадното е после докато се възтановиш.Но и това трае 3-4 дни.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #291 -: Май 18, 2008, 15:06:45 pm »
Изобщо не сме коментирали фенестрацията предварително.Идея си нямах,че ще се наложи нещо такова.И док незнаеше.По принцип лапарото беше за тръби,но като ме е отворил,явно е преценил,че и това дупчене се налага.Даже и след това не сме го коментирали,защото забравих.За сега съм доволна от тези дупчици,защото преди лутеалната ми фаза беше 7 дни,а сега е 13-14/поне този цикъл,за по-нататък незнам/.Явно този проблем се е дължал на яйчника.Отрицателното при тази процедура /поне което знам аз/ е,че яйчниците реагират зле на стимулация в последствие.Но предстви си,че проблемът се реши след лапарото и вече нямаш нужда от лекарства.....Незнам,всичко е относително,но трябва да вярваме в нашия док,че то какво друго ни остана.
На братовчетка ми й правиха лапаро в четвъртък за поликистоза-обелиха й яйчниците.Нейният док смята,че това е единствения проблем и вече е отстранен.Няма да приема лекарства,а ще правят опити сами.

Относно кафето - Аз имам мигрена и задължително сутрин пия кафе,инъче става страшно.Така,че сутринта пих две глъдки,без захар,колкото да не ме заболи главата.

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #292 -: Май 18, 2008, 15:22:49 pm »
Cream при мен беше по същия начин както при теб.Абсолютно едно и също!Сега ще чакаме да видим резултата.
А твоя цикъл нормален ли беше?Защото моя не е и се чудя дали ще си нормализира след като са ми направени тези дупчици?!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #293 -: Май 18, 2008, 15:48:45 pm »
Cream при мен беше по същия начин както при теб.Абсолютно едно и също!Сега ще чакаме да видим резултата.
А твоя цикъл нормален ли беше?Защото моя не е и се чудя дали ще си нормализира след като са ми направени тези дупчици?!
Какво имаш предвид под нормален цикъл?
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #294 -: Май 18, 2008, 16:00:06 pm »
Не е редовен.Или закъснява или идва по-рано,а даже понякога прескача месец.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #295 -: Май 18, 2008, 16:05:23 pm »
Не е редовен.Или закъснява или идва по-рано,а даже понякога прескача месец.
Моят цикъл винаги е бил точен.Проблемът беше само във втората фаза,но незнам до кога ще се задържи както трябва.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #296 -: Май 18, 2008, 17:00:20 pm »
Не ми остава нищо друго освен и аз да се доверя на док.Каквото прецени това ще бъде.Дано всичко е наред след това....Утре заминавам.Стискайте ми палци, пък като се върна ще раказвам.И дано после док. да ме приеме при сърце и да продължи да наблюдава състоянието ми.Освен кръв и урина правят ли се други изследвания?И ако може да ми кажете колко часа след упойката се почувствахте по-добре и можехте да се движите.Като ме изпишат дали ще мога да обуя панталон или нещо по-свободно да си взема.Пак ви заспах с въпроси ама само във вас ми е надеждата :wink:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #297 -: Май 18, 2008, 17:18:49 pm »
Аз лично в момента в който ме свалиха от реанимацията не съм лягала!Болеше ме цялото тяло и най-вече гърбът от лежене.А най-добре се чуствах сутрента след операцията.Препоръчвам ти да се наспиш добре още докато си горе.Мен ме изписаха още същия ден след като ме свалиха и се прибрах обута в анцунк.Вземи си нещо което е с ниска талия/или може да се падгъне/ и и да няма копчета и ципове.Ако е нещо такова ще ти стяга на превръзките защото и те издуват.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #298 -: Май 18, 2008, 17:36:00 pm »
Освен кръв и урина правят ли се други изследвания?И ако може да ми кажете колко часа след упойката се почувствахте по-добре и можехте да се движите.
Прави се и кардиограма(нареждат ти едни щипчици по тялото и за няколко секунди проследават ритъма на сърцето). Нищо особено. Аз след лапарото лежах чак до следващата сутрин или по скоро спах. Маале толкова много не съм спала никога в живота си :). Пък и то не остава друго да правиш в реанимация, ааа можеш да говориш по телефона :). Абе с две думи бързо минава времето.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #299 -: Май 18, 2008, 17:52:22 pm »
 :bighug: мерси