0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #240 -: Май 06, 2008, 18:07:15 pm »
Хей мацки къде се изгубихте?!Честит празник на всички празнуващи! :D Cream как мина сватбата?Чакаме да разказваш и успех утре на фоликометрията дано всичко е наред :goodluck:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #241 -: Май 06, 2008, 21:51:38 pm »
Забравих да ви попитам нали при лапарото се правят 3 дупчици-едната на пъпа а другите две в областта на яйчниците ли са или...Просто ми е любопитно да знам.Благодаря!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #242 -: Май 06, 2008, 22:37:01 pm »
Забравих да ви попитам нали при лапарото се правят 3 дупчици-едната на пъпа а другите две в областта на яйчниците ли са или...

не знам дали има точно правило или метод, по който се работи - мога само да кажа как беше при мен - аз имам 2 лапарота (ако това е правилното множествено число ;-) )
първото беше заради киста на единия яйчник, около 8 см, събудих се с 3 дупки - 2 закърпени с по 1 конец (една на пъпа, втората - 10 см под нея) и една още една от страната на яйчника с кистата, с дренаж, първите 2 се заличиха, но от дренажа остана кофти белег
от второто лапаро (диагностично) имам само 2 дупки
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #243 -: Май 07, 2008, 09:52:04 am »
Няма да ходя на фоликуметрия :(.Температурата ми се вдигна вчера от 36.6 на 36.8,а оня ден имах положителен тест за ову.Така че този месец ще пробваме сами.
Сватбата мина прекрасно!
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #244 -: Май 07, 2008, 09:58:02 am »
Кремче, браво тогава, направете си удоволствието пък каквото стане. Много накратко за сватбата :-)
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #245 -: Май 07, 2008, 19:19:45 pm »
Успех ти пожелавам Кремче и дано скоро и другият тест да е  :bfp:Искренно вярвам,че всичко ще се нареди при теб и скоро ще се похвалиш с най-прекрасната новина :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #246 -: Май 08, 2008, 11:17:03 am »
Искам да ви питам нещо, което ме мъчи в момента, а ще ходя на док най-рано след седмица.
Знаете ли дали д-р Бойчев прави инсета, но стимулирани? Защото малко се притеснявам дали следващото инсе ще го правим стимулирано, а малко ме е страх от тази стимулацията.
 
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #247 -: Май 08, 2008, 12:56:13 pm »
Искам да ви питам нещо, което ме мъчи в момента, а ще ходя на док най-рано след седмица.
Знаете ли дали д-р Бойчев прави инсета, но стимулирани? Защото малко се притеснявам дали следващото инсе ще го правим стимулирано, а малко ме е страх от тази стимулацията.
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #248 -: Май 08, 2008, 13:00:24 pm »
Меги нета ми заби...затова така стана и публикувах само цитата...
та д-р Бойчев прави стимулирани инсета. Не се притеснявай! От стимулацията няма страшно...има и леки и ефтини лекарства като клостилбегита...има и инежкциики но те само по няколко на цикъл. Зависи...от много неща, дали има проблем с овулацията и т.н. Успех
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #249 -: Май 08, 2008, 20:17:04 pm »
Общо взето нямам никави проблеми, засега сме твърдо мъжки фактор, но все пак при стимулираните шанса е по-голям и затова си мисля да пробваме още едно нестимулирано и евентуално трето стимулирано като за последно. Знам за инжекциите, не ме притесняват, съгласна съм и да дам повече пари само да са по-добри лекарствата, защото така или иначе при инвитро няма да се мине без стимулация и ми се иска да пробвам и с инсето, че е по-лека форма, и да видя как ще ми реагира организма. Та затова ми беше въпроса. Мерси много за инфото.
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #250 -: Май 08, 2008, 21:21:41 pm »
Успех,Меги!
Искам да те питам на кой ден трябва да отидеш при док,за да започнеш стимулирано инсе?Защото ние си говорихме за инсе,но той не спомена нищо за стимулация.Обаче така или инъче този месец го изтървах заради празниците и искам през юни да направя направо стимулирано,за по-сигурно.До колкото знам трябва да се направи фоликуметрия на 3-ти ден и да се прецени стимулацията,но не съм сигурна.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #251 -: Май 09, 2008, 07:25:25 am »
Кремче, по принцип на 2-3 ден трябва да се направи преглед и тогава да се прецени от кой ден точно ще започне стимулацията и в какви дози и след това ще трябва да се ходи по-често, за да се видят как растат фоликулите. Аз не съм сигурна дали това ще го правим стимулирано, но най-вероятно другата седмица ще го коментираме. Ако не сега то третото със сигруност. Аз не ходя само при Бойчев, фоликуметрията си я правя тук в Русе, понеже нямам възможност постоянно да пътувам. И така да ти кажа ми е по-лесно, доктора в Русе, ако трябва му се обажда, дажетой ми уговаря час като прецени или аз искам. Първото инсе даже така го направихме, а сега вече ще бъде според зависи, както се казва.
 
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #252 -: Май 09, 2008, 07:34:37 am »
Кремче а аз за инсеминациите ходих само при Бойчев. Ние първо няколко месеца правихме опит по естествен път като приемах клостилбегит но и ходех на фоликулометрии. И като не стана така от предния месец ми изписа фостимона и се уговорихме да отида на 8 ден от МЦ и тогава правихме инсеминация. Просто трябва да се говори с доктора и той да ти кажа с какви лекарства, колко и кога да се ходи на преглед. Има много варианти...ето мегито пък си решила проблема по друг начин.
Разбирам те миличка напълно колко много въпроси те измъчват...аз съм на същото дереже в момента :x. Приятен ден от мен момичета!
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #253 -: Май 09, 2008, 07:41:33 am »
Определено е най-добре да се ходи само при един лекар, но поне тогава просто янмах възможност, сега ще видим как ще е. Говори с док, задай си въпросите и преди всичко не се стрхувай, няма нищо страшно или болезнено. Той ще прецени дали имаш нужда от стимулация. Ако всичко е наред при теб най-вероятно ще пробвате с нестимулирано инсе на естествен цикъл и ако не стане (не дай боже) тогава най-вероятно ще направите стимулирано. Ако имаш още въпроси питай.
 
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #254 -: Май 09, 2008, 19:37:21 pm »
Благодаря за отговорите!
Ще си взема час,когато ми дойде цикъла.Дано не ми направят проблем,защото нали записват чак за след месец,два.Интересно как преглеждат с вагинален видеозон на 2-3 ден,при положение,че тогава течението е най-обилно..............
Всеки ден ли се ходи на фоликуметрия или е индивидуално?
Има ли някой,който чака резултат този месец?На мен трябва да ми дойде около 19.Май,т.е. не трябва да ми дойде :D.
Успех на всички!!!!!!!
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #255 -: Май 09, 2008, 20:06:27 pm »
Благодаря за отговорите!
Ще си взема час,когато ми дойде цикъла.Дано не ми направят проблем,защото нали записват чак за след месец,два.Интересно как преглеждат с вагинален видеозон на 2-3 ден,при положение,че тогава течението е най-обилно..............
Всеки ден ли се ходи на фоликуметрия или е индивидуално?
Има ли някой,който чака резултат този месец?На мен трябва да ми дойде около 19.Май,т.е. не трябва да ми дойде :D.
Успех на всички!!!!!!!
Аз съм с много оскъден цикъл и на 3 ден не ми е проблем, въпреки че ми се е налагало само веднъж да бъда в този ден на МЦ, обикновено се ходи на 7-8 ден и релно се ходи два пъти преди овулацията и веднъж след процедурата(ако се налага) да се види дали се е спукал фоликула. Ето при мен единия от месеците не се беше спукал. АААми за чакането аз особено не се надявам да стане от самосебе а и ние ще ходим на 14 ден от МЦ на преглед и предполагам ще видим дали ще ива овулация. Хайде дано ни изненадаш приятно Кремче след 19 май :wink:
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #256 -: Май 09, 2008, 22:55:03 pm »
АААми за чакането аз особено не се надявам да стане от самосебе а и ние ще ходим на 14 ден от МЦ на преглед и предполагам ще видим дали ще ива овулация.
Не е ли късно на 14 ден???Да не изтървете момента!

 
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #257 -: Май 10, 2008, 07:33:16 am »
Не е ли късно на 14 ден???Да не изтървете момента!
Не ми напомняй че още ме е яд, че не питах нищо... :oops:  :x ама дано този път не се изложа така. То се е видяло, че при нас ще стане с търпение и чакане.
*
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #258 -: Май 10, 2008, 22:24:06 pm »
Не е ли късно на 14 ден???Да не изтървете момента!
Не ми напомняй че още ме е яд, че не питах нищо... :oops:  :x ама дано този път не се изложа така. То се е видяло, че при нас ще стане с търпение и чакане.
Според мен е по-добре да се обадиш в клиниката и да си изместиш часа за по-ранна дата.Сигурна съм,че ако обясниш какъв е проблема няма да имат нищо против.Няма смисъл да изтърваш момента!!!!!!!!!!!
 :bighug:
Re: Д-р Бойчев-Тутракан
« Отговор #259 -: Май 13, 2008, 11:42:30 am »
Сладурки, къде изчезнахте?
Нещо ново при вас?