0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #100 -: Март 19, 2008, 10:00:40 am »
Delica, като беше по-малка Мия, заспиваше в 7, 7.30 вечерта, постепенно обаче се измести часът. не се притеснявай. Ще почне да заспива по-късно. Сега я къпя към 8 и я слагам да спи в 9.
За възглавница -ами аз й слагам още откакто беше на 7-8 месеца, но възглавницата е по-тънка отколкото сгъната пелена, така че не виждам проблем в нея.
Относно уред за затопляне, моят стерилизатор беше комбиниран 3 в едно и едната част се използва за затопляне. С кърмата честно казано не съм го ползвала, аз я затоплях директно в съд с гореща вода. Но с пюретата го ползвам и досега в събота и неделя, когато понякога хапва готово пюре. Затопля за 5 минути, не кой знае колко. Бурканчето е горещо отвън, но вътре храната е леко затоплена, така че на мен ми върше много добра работа. За пътуване също е удобен. Виж третата част от уреда така и не я ползвах -тя е за задушаване на пара, но отнема доста време и ми се струва непрактична.
Ох, още не мога да разгледам снимките в бгфото...
<br />[link=http:
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #101 -: Март 19, 2008, 10:07:45 am »
Ох, още не мога да разгледам снимките в бгфото...

Да бе, и аз :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #102 -: Март 19, 2008, 10:10:55 am »
Нашите албуми са м бгфото и явно има проблем, защото и аз не мога да влезна. Гадното е, че се случва често.

Яна, доста неприятно изживяване. :(, Ние в петък сме отново на лекар, заради обрива на Хриси, мажа с елоком, сигурно ще трябва и фенистил.

Ех, хайде, честит мартенски сняг :x от мен. Няма ли да се оправя това време?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #103 -: Март 19, 2008, 10:15:24 am »
Хихи! Джамка чака снахичката си да занесе чеиз-възглавници, и тогава ще слага на Марти!  :D Майтап, де!  :P

София, кажете обувките на Чико някъде продават ли ги-магазинно и онлайнно?
http://scarpine.chicco.com/

Сия, балгодаря за моралната подкрепа! Загубиха един клиент и туй то!

Мрежа за комари за количка някой да е намирал или сам да е майсторил? Някакви практични съвети?

« Последна редакция: Март 19, 2008, 10:27:12 am от Marie »
Alexandra
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #104 -: Март 19, 2008, 10:35:49 am »


(, Ние в петък сме отново на лекар, заради обрива на Хриси, мажа с елоком, сигурно ще трябва и фенистил.


Стефи също имаше обрив и ни дадоха Фенистил 3х5капки за 5 дена и след това пи Кларитин 10 дена.Дано бързо да минават тези обриви на сладурковците.
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #105 -: Март 19, 2008, 10:36:46 am »
Мрежа за комари купих от Вис Виталис. Струва 7 лв., но тук ги има в почти всички детски магазини.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #106 -: Март 19, 2008, 10:37:31 am »
Включвам се и аз към края на седмицата  :wink:
Не се сещам в предната или по-предната тема ми говори Ултра за АД и слънцезащитния крем, но и благодаря!
На Боян банята му е в 8ч или малко преди това, след това яде и обикновено в 9 вече хърка  :wink:
Не се чувствам ограничена от режима му, но пък аз без него нямам желание да излизам, до кога ли :?
И аз знам, че възглавнички не им трябват на децата и не слагам.
Мари, мрежа против комари видях в Премама - според картинката става за колички и кошари, но не я разгледах подробно.
Мини, направи ми впечатление новата ти лентичка - успех!
Нямам търпение да разгледам и останалите снимки от срещата ви в Зоопарка, много ми харесаха тези, които видях. Особено една малка розовка принцеса, ама не знам чия е :D
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #107 -: Март 19, 2008, 10:53:17 am »
Ани4ка, Ели беше на 1 месец като я преместихме от Търново в София. Тя спа почти през цялото време само към края се наложи да спрем и да я кърмя защото времето беше много лошо и пътуването продължи 5 часа наместо обикновените 3 часа.

За къпането и ние към 8 се къпем, като от 7 и нещо почва да дава зор докато не я съблека по боди и тогава е спокойна че ще има баня. После яде и евентуално спи до към 11 - 12 и тогава пак се храним, а сутрин е както дойде, в 5 в 6, в 7 или в 8... А нощем по няколко пъти се връчва биберон иначе се мрънка.

Възглавница, Ели спи на една много тънка откакто се е родила и не мисля че и е неудобно.

Коки, и аз не излизам без Ели, много ми е нервно когато я оставя то няма и на кого, но когато сме при бабите я оставям за максимум час и постоянно я мисля.


Мрежа за комари за количка някой да е намирал или сам да е майсторил? Някакви практични съвети?

Мари, аз съм виждала в Комо-то тук в София, но още не сме взели такова чудо, но със сигурност ще има и на други места.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #108 -: Март 19, 2008, 11:31:55 am »
относно ранното къпане и заспиване - след 10-тина дни ще сменят времето и тогава къпането/заспиването ще е с 1 час по-късно :) мен това даже малко ме притеснява, защото ние къпем Емо към 21-21.30, после яде и заспива към 22-22.30 и спи до към 6.30-7 (буди се 3-4 пъти през нощта и мрънка, но явно не е от глад, защото се успокоява с биберон). и тъй като няма как да му обясня за смяната на времето къпането ще се измести за към 22-22.30, което си е късничко. освен лека полека да почнем да го изместваме с по 5-10 минутки по-рано и така докато се нагласи? вие как сте правили при смяната на времето?

аз затоплям кърмата на течаща гореща вода. не знам за път обаче как ще е, ще го измисля като затръгваме нанякъде :)

имам едно въпросче - от няколко дни на Емо кожата му стана много суха на места, чак грапава, те са такива малки участъци, колкото монета от 1 ст. и даже се вижда, че са сухи, защото освен грапави са и зачервени. мажем го с олио на пенатен от 2 месеца, но тези сухи участъци чак сега се появиха. педиатърката каза да го мажем по-често, но не виждам да помага. някакви идеи за друга козметика или нещо, което може да помогне? тези сухи участъци са по крачетата и ръчичките.

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #109 -: Март 19, 2008, 11:46:05 am »
Мари, обувки на чико има магазинно, ама онлайн незнам :?

Отностно уреда за затопляне според мен е излишен. Кърмата се размразява изключително лесно в съд с топла вода. Хубаво е децата да свикнат да ядат мляко/храна на стайна температура, за ваше и тяхно удобство.

Възглавница и аз не съм слагала на Деси, спи си прекрасно и без :wink:
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #110 -: Март 19, 2008, 11:55:54 am »
Pippi, най-добре е да говориш отново  с твоя доктор. Стефи имаше същия проблем.Сега я мажа обилно с балсама са суха кожа на д-рТайс.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #111 -: Март 19, 2008, 11:57:24 am »
Хубаво е децата да свикнат да ядат мляко/храна на стайна температура, за ваше и тяхно удобство.

подкрепям!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #112 -: Март 19, 2008, 12:05:13 pm »
имам едно въпросче - от няколко дни на Емо кожата му стана много суха на места, чак грапава, те са такива малки участъци, колкото монета от 1 ст. и даже се вижда, че са сухи, защото освен грапави са и зачервени. мажем го с олио на пенатен от 2 месеца, но тези сухи участъци чак сега се появиха. педиатърката каза да го мажем по-често, но не виждам да помага. някакви идеи за друга козметика или нещо, което може да помогне? тези сухи участъци са по крачетата и ръчичките.[/color]
И при Мия се проявява такъв проблем отвреме навреме по крачетата, кожата й става много грапава на някои участъци. Питах д-р Бърди, според него става въпрос за комбинация от фактори -по-суха кожа и допирът с някои дрехи. Аз мажа с хидратантен крем на клоран и действа много добре. След 2-3 намазвания положението се подобрява.
<br />[link=http:
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #113 -: Март 19, 2008, 12:06:39 pm »
Хубаво е децата да свикнат да ядат мляко/храна на стайна температура, за ваше и тяхно удобство.

то удобството си е удобство, но аз харесвам топла храна и искам и детето ми да хапва топла храна. Въпрос на вкус, според мен.
<br />[link=http:
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #114 -: Март 19, 2008, 12:26:20 pm »

имам едно въпросче - от няколко дни на Емо кожата му стана много суха на места, чак грапава, те са такива малки участъци, колкото монета от 1 ст. и даже се вижда, че са сухи, защото освен грапави са и зачервени. мажем го с олио на пенатен от 2 месеца, но тези сухи участъци чак сега се появиха. педиатърката каза да го мажем по-често, но не виждам да помага. някакви идеи за друга козметика или нещо, което може да помогне? тези сухи участъци са по крачетата и ръчичките.

На Стилияна също от време на време се появяват такива участъци и мажа с А-Дермата. За 2-3 дни се оправя.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #115 -: Март 19, 2008, 13:07:56 pm »
Добър ден от нас.Благодаря на всички за мненията относно къпането.Сега имам въпрос от раздел хранене.Борислава напоследък показва все повече признаци че е готова поне според мен за захранване.Давам и парчета ябълка и морков да си чеше зъбите и тя доста се настървява явно вкуса и допада.Решила съм да следвам препоръките на Бърди но нека мамите с бебоци около възраста на Борислава се включат с коментар за това какво те са решили.Ще се радвам да опишете вашите намерения и постъпки по въпроса
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #116 -: Март 19, 2008, 14:03:28 pm »
Мари, обувки на чико има магазинно, ама онлайн незнам :?


Стефи, в розовата стара къща до автогарата ли ги има? А цени да знаеш?
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #117 -: Март 19, 2008, 14:24:17 pm »
Marie, през лятото гледах обувчици на Чико в магазина на Колев и Колев до Билла Младост. обаче цените не бяха скромни, върти ми се в главата нещо за около стотачка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #118 -: Март 19, 2008, 15:23:41 pm »
Pippi, и на Дани д-р Тайс Nachtkerzenbalsam му помага най-много за сухата кожа, която се появява най-вече от стд и вятър.

Delica, моята девойчица е седмица по-голяма от твоята, аз почнах захранването на 5м 1д, преди 13 дни. Тя се оказа готова - веднага разбра концепцията на яденето с лъжичка, вчера вече заменихме цяло млечно хранене. Дъщеричката на сестра ми е само ден по-голяма от моята, те се опитаха да почнат на 4.5 месеца и не стана, посъветвах ги да спрат, да изчакат 2 седмици и после да пробват отново много бавно. Почнаха пак онзи ден, на 5.5 мес и сега върви съвсем различно, разбра как да гълта и яде с апетит, макар и още много малки количества. За подробности, разгледай подфорума за захранване тук, на мен ми беше много полезен, особено първата закована тема. Важно е да знаеш основните правила (постепенно и бавно въвеждане, нова храна поне 3-4 дни след последната нова, най-ниско алергизиращите най-напред, без глутен до 8-9 месеца...), за другото прилагай собствения си здрав разум и познанието за твоето си бебе - всички са различни, така че наблюдавай, следи за реакциите й към вкуса, консистенцията, не дай Боже алергични реакции. Аз не бих давала да смуче парче ябълка, просто съм страхлива и все си представям какво ще стане, ако успее да си отхапе малко парченце.
« Последна редакция: Март 19, 2008, 15:26:30 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #119 -: Март 19, 2008, 16:35:28 pm »
Коки, мерси
Мари, обувки на Чико има в магазините Премама, цифрите над 100 лева или около тази сума
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит