0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #120 -: Март 19, 2008, 19:37:17 pm »
Бахама мама тез цени на Чико!  8O

Аз съм набелязала вече обувка и сандалетка, но да питам: някакви специални препоръки или изисквания за първи обувки има ли?
Alexandra
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #121 -: Март 19, 2008, 19:56:08 pm »
Привет!
Мари, трябва да са високи, да обхващат глезена добре, да имат свод. Сандалките също трябва да не са с открити пръсти, за да не се наранят при евентуални падания. Не е необходимо чак да са Чико, Капчица, например, имат много добри модели и са на добри цени, на Колев цените също са солени!

Страхотни са малчуганите, само не разбрах кой кой е!
« Последна редакция: Март 19, 2008, 19:59:20 pm от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #122 -: Март 19, 2008, 20:21:05 pm »
Мари, има ги и в 9+ магазина, но както са ти казали момичетата са доста скъпи. За първи обувки Вени ти е казала, аз съм съгласна, само за свода не съм, не е нужно да са ортопедични, дори ако питаш баща ми-ветеринаря за момичета дори е по-добре да са без свод обувките, защото така се натоварвал по-добре глезена, а те са дами и ще ходят с високи токчета някое време :lol:
на Деси бяха на капчица, сандал с висока пета и с пръсти, прекрасни :)

моите компютърни неволи продължашат, сега пиша с някакъв лап топ дето е със супер разбъркана клавиатура, та извинете за грешките :oops:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #123 -: Март 19, 2008, 20:30:42 pm »
Бахама мама тез цени на Чико!  8O


 :jump12: То всичко детско в Бг е - бахама  :lol:! Но това е друга тема. Мари, хубав въпрос си задала. Аз нали все мисля в перспектива, та вече се оглеждам по магазините, но цените са потресаващи, по-високи от тези на моите обувки :x. Ние вече имаме по три чифта обувки за камофлаж. Поне има сладурски модели на пазара.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #124 -: Март 19, 2008, 21:52:53 pm »
искам да питам за имунизациите, сега ни предстои имунизация с триваксина морбили-паротит-рубеола, а следващия ли трябва да е последния пентаксим, или ...
значи гледам аз календара на 14 месеца само против полиомиелит ваксина и след това има една която е точно една година след последния прием на ДТК трябва да се сложи /в нашия случай Пентаксим/.
Кажете ми вие как постъпихте- трябва да откажа тази на 14 месеца ли  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #125 -: Март 19, 2008, 21:57:52 pm »
Ето една полезна статия, която ще помогне при избора на обувки. Линка взех от страницата на д-р Алексиев. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/918/52/
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #126 -: Март 19, 2008, 22:26:20 pm »
Мини, сега слагат приорикс, тя е по каса, след това е пентаксим, нищо друго до реимунизациите или ако ти искаш някоя друга, нездължителна ваксина.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #127 -: Март 19, 2008, 22:31:53 pm »
http://pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Стефу, виж кво пише тука бе
или нещо моята лична много се е омотала, пък аз още повече

Тринадесет месеца
подкожно или
мускулно, 0,5 мл Имунизация против морбили,
паротит и рубеола Триваксина морбили-паротит-
рубеола
(Priorix)

Четиринадесет месеца
мускулно, 0,5 мл Първа реимунизация против
полиомиелит (IV прием) Тривалентна убита полиомие-
литна ваксина (I, II, III тип)
(Imovax-Polio)

До 24-ия месец(не по-рано от една
година след III прием
подкожно, 0,5 мл Първа реимунизация против
дифтерия, тетанус и коклюш  Ваксина ДифТетКок
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #128 -: Март 19, 2008, 22:34:11 pm »
Дааа, ама последните две ги обединява пентаксима :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #129 -: Март 19, 2008, 22:35:08 pm »
мини, по календара полио и дтк са отделни ваксини, както знаеш.
в нашия случай, двете реимунизации се заместват от една бустерна доза Пентаксим.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #130 -: Март 19, 2008, 22:37:59 pm »
искам да питам за имунизациите, сега ни предстои имунизация с триваксина морбили-паротит-рубеола, а следващия ли трябва да е последния пентаксим, или ...
значи гледам аз календара на 14 месеца само против полиомиелит ваксина и след това има една която е точно една година след последния прием на ДТК трябва да се сложи /в нашия случай Пентаксим/.
Кажете ми вие как постъпихте- трябва да откажа тази на 14 месеца ли  :?


Мини по съвет на д-р Бърди трябваше да сложим четвърти "Пентаксим" на 15 м. реимунизация за полиомиелит и ДТК. Да обаче в Бг има наредба, която не позволява четвъртият Пентаксим да се слага по рано от навършването на 1 година от третия. Според горепосоченият доктор, максимума на изчакване специано за ДТК-то е 6 месеца, но ние си живеем тук, та ще трябва да се съобразяваме с това положение  :? Аз реимунизирах с Пентаксим на 16 м. навършени или точно 1 година след третият.
Както бях писала в предната седмична тема с всички възможни противопоказания, но не се шашкай ние сме били рядкост  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #131 -: Март 19, 2008, 22:51:35 pm »
ми тъй ама личната държи да й сложи отделната за полиомиелит
уфффф
пак ша са обясняваме като ученичка
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #132 -: Март 19, 2008, 23:16:46 pm »
абе, мини - ама тая вашата лична е ужасно тъпа в такъв случай?  8O
тя не знае ли, че в Пентаксима има полио?
и ако прасне сега едно полио, а после пентаксим с още едно - второто полио къде в имунизационния календар ще го намести?

сохрани и спаси...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #133 -: Март 19, 2008, 23:23:11 pm »
аз съм им единствената дето слага на детето Пентаксим, за това са големи умувания

Мари, имам някакъв електронен каталог на магазини 9+
буйки на Чико- 55 лева, обувки за прохождане- 105 лева, ботуши- 135 лева  :P
да са не обринат тез' деца, които им ги купуват  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #134 -: Март 20, 2008, 09:02:55 am »
Мацки,
имам такава питанка: вие като избирахте личен лекар на детето си, педиатър ли избрахте? Тук нашият GP /моят и на мъжа ми/ се натиска да изберем него, като ми обяснява, че не е нужно да бъде педиатър.
Аз така или иначе, мисля, ако Миша се разболее нещо да я водя на частен прием при докторката, която я следи в момента в неонатологията, а да си имам един личен лекар, който да си и води консултациите и да и бие ваксините.
При вас как е? Благодаря предварително.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 09:05:48 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #135 -: Март 20, 2008, 09:04:33 am »
:photo: на Ултра от Зоопарка са видими вече!
Шапка-Невидимка ни ги отвориии!

ЦЪК
парола zoo- да не ровичкате назад!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #136 -: Март 20, 2008, 09:08:50 am »
Милена аз процедирам по-този начин-
Личната ни лекарка по-случайност е педиатър!
Избрах нея-ваксини, консултации и прочие направления, ако се налагат!
Но водя Митака и в болницата в която се роди при Неонатоложката която го пое след раждането!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #137 -: Март 20, 2008, 09:14:33 am »
Мнооого хубави дечица!!! :D
И е видно, че много добре са си изкарили и дечицата и родителите. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #138 -: Март 20, 2008, 09:17:34 am »
Миленка аз за дъщеря ми личен избрах моя личен лекар.Той е специалист детски болести каквото и да значи това.Доволна съм при него правя ваксините и консултациите, хубавото е че има две малки момчета и скоро лично той е минал по същия път.Иначе малката не имала здравословни проблеми до сега и не се е налагало да търся по тясен специалист или педиатър на частно.
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #139 -: Март 20, 2008, 10:19:01 am »
Милена, и ние сме като Мишето - нашата лична лекарка е лична и на децата, но тя е педиатър. Отделно си ги водя и при частен педиатър за по-сериозни заболявания, ако ми е нужно второ мнение или като искам да се посъветвам за храненето, щото личната кара по старата школа. Според мен си е важно личният лекар да е педиатър, особено при недоносено детенце като Миша, ти самата ще имаш постоянни притеснения. Отделно, педиатрите преглеждат много деца, знаят какви заболявания има в момента сред децата във вашия квартал, това им помага да диагностицират точно. И последно - гледай да има по възможност стаичка/бокс, където влизаш с бебето да си изчакаш реда, а не чакате в коридора с всички болни. Нашата лична обслужва и много възрастни, но има стая, където веднага влизаш с бебето и там си чакаш само с другите бебета. Частният пък има часове в събота само за консултации за здрави бебета. А и всичко се случва и е добре да имаш двама педиатри, за да си сигурна, че при нужда винаги ще намериш поне единия.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07