0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #160 -: Март 20, 2008, 18:53:31 pm »
Ние вместо пита направихме торта  :D миии кой да меси пита... Купих една хубава торта, направих сандвичи и сладки и поканих приятелки със и без деца! Беше много весело! Иначе на 40 ден ходихме и на църква за "чиста молитва" Ето малко инфо - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/155/60/
« Последна редакция: Март 20, 2008, 19:04:40 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #161 -: Март 20, 2008, 19:05:47 pm »
Ние вместо пита направихме торта  :D миии кой да меси пита...

аааааа, сладуранке, оплескали сте ритуала. пити се правят и по поръчка, а ритуалът включва питата да се разчупи над главата на майката с детето. вие тортата как я разчупихте?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #162 -: Март 20, 2008, 19:07:23 pm »
Auuuu Nade, ujas, gorkoto dete :(
i az kaqto Fusi sum veteran vuv vadeneto na lakutna i ramenna stava, ta znam za kakvo ide rech :( Dano da zabravi burzo.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #163 -: Март 20, 2008, 19:45:27 pm »
Мише, как ходиш при д-р Масларска? просто на консултация или ако има някакъв проблем?

Pipi, записвам си час през месец и половина, два за преглед на свободен прием!
Всеки път преди да си тръгнем записвам нов час!
Последно бяхме миналата седмица, прави ни изследване за рахит!
Тази лекарка ми всява спокойствие само като я видя и предпочитам да ходим и там!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #164 -: Март 20, 2008, 19:59:49 pm »
Да ви се похваля, нашата ученичка вчера се нахрани сама с лъжичка за първи път, изяде си пасираните плодове, вечерта и супичката :D
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #165 -: Март 20, 2008, 20:03:30 pm »
Абе все се каня да ви питам, току виж ми се успокоила душицата.
Знам, че всяко дете си има пиниз, обаче мойто си пада по две неща и немога да го отуча.
Първо обожава да ми търси от земята космите и да ги дъвче, ако няма по земята си взима от главата ми, ако и тогава не стане, яде неговата си  :lol:
Другото са обувките, пантофите абе всичко с лепки. Дъвче лепките и му е голям кеф. Сега нали се затопли времето и махнахме чувалчетата, елате ни вижте как се разхождаме. Как помни толкова дълго това дете незнам. Аз затова все залъгалката бутах в устата, да не дъвче разни гнусотии, обаче и тя вредна и незнам какво вече да направя.
Приемам съвети всякакви. :D

П.П. Ето на пак изоставаме, Деси е отличничката, а Антоан двойкаджията отново  :wink: 8)
« Последна редакция: Март 20, 2008, 20:09:08 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #166 -: Март 20, 2008, 21:24:38 pm »
Абе Деси си е оправно дете :lol: Гладна няма да остане :wink:

Мини, ок сме вече, тя не че е била толкоз зле като общо състояние, но зверски кашляше, направо се дереше. пихме разни сиропи без ефект и накрая се наложи АБ и на третата доза вече имаше резултат.

Пиппи, предполагам имаш предвид краче, вместо ръчичка. Иначе тази малка неболезнена бучица е типична, при нас също си спомням, че бавничко отмина - може би към 2 седмици.
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #167 -: Март 20, 2008, 21:59:21 pm »
Ние вместо пита направихме торта  :D миии кой да меси пита...

аааааа, сладуранке, оплескали сте ритуала. пити се правят и по поръчка, а ритуалът включва питата да се разчупи над главата на майката с детето. вие тортата как я разчупихте?  :D

Амиии традициите не са това, което бяха...  :lol: в нашето семейство е така - всичко наопаки, за ужас на бабите...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #168 -: Март 20, 2008, 22:19:16 pm »
Най-накрая успях да видя снимките :D Много сте готини и слънчеви! Страхотно е на едно място толкова много зачатски бебета!
Перденце, дано няма проблем после с ръчичката! Душичката той!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #169 -: Март 20, 2008, 22:40:36 pm »
novalexa, дано детенцето на сестра ти да се оправи по-бързичко, горкото  :( Като знам на мен какво ми беше от пневмонията, представям си мъника. Боже, дано мъниците не попадат в болници, къса ми се сърцето...
Перденце, лоша работа с тия травми  :? и моя баща прави такива номера и е коскоджа ми ти мъж, а реве от болка, Тони да внимава  :)
Незнам по каква причина Тони си пада по лепки на обувки, но аз като бях малка, обожавах да дъвча и мириша нови обувки  :oops: /стари не, и страи чорапи - не  :lol:/. Незнам защо беше това... 



Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #170 -: Март 21, 2008, 08:36:56 am »
Ох, Пердето,направо настръхнах като чета за премеждията Ви,особено за отношението на педиатърката.Дано малкия се оправя бързо и това да е единственото неприятно нещо при откриването на "топлата вода"от тук нататък.

Явно аз съм попаднала на добра педиатърка,тя ни е и личен лекар,поне до момента не сме имали проблеми.Когато Ангел беше болен тя по свое желание идваше на домашни посещения 7 пъти за 10 дена да го преглежда.Когато го водя на ДК иска само да и се обадя 1 ден по-рано ,за да уточним час удобен както за нас,така и за нея и никога не сме чакали повече от 3-4мин.пред кабинета и.

При нас детската кухня е от 7м.,но аз съм по-предпазлива при захранването,действам по-бавно ,затова мисля,че преди навършени 10м.няма да записвам Ангел на кухня,а и си мисля че и за  7м.дете е още рано.

За Пентаксима-на нас ни го сложиха в крачето,но при много деца (на близки познати и приятелки)е поставен в ръчичката,в Пловдив доста педиатри го слагат все още в ръката(поне тези,които слагат Пентаксим,защото повечето слагат тази по ЗК)
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #171 -: Март 21, 2008, 08:39:38 am »
Другото са обувките, пантофите абе всичко с лепки.

Снощи четох, че обувките с лепки са удобни за обуване, но пък веднъж като се научат да си ги откопчават и свършва рахатът. Решението: обувки с връзки или катарамка.

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #172 -: Март 21, 2008, 09:14:33 am »
Другото са обувките, пантофите абе всичко с лепки.

Снощи четох, че обувките с лепки са удобни за обуване, но пък веднъж като се научат да си ги откопчават и свършва рахатът. Решението: обувки с връзки или катарамка.

не е така. лепки се разлепват само, ако детето седи (в количка или на земята) и има достъп до обувките. когато почне да ходи, няма да се навежда да си разлепва лепките - гаранция.
а да обуваш обувки с катарама или връзки си е цяло изпитание. не случайно почти всички бебешки обувки са с лепки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #173 -: Март 21, 2008, 09:32:52 am »
Относно Детската кухня при нас у Софето е от 10 м,
и понеже наплива е голям има много бебета, Митака е вече записан!
А дали ще я хапва ще видим, има време, а и на нас ни предстои да се гмурнем в дебрите на захранването!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #174 -: Март 21, 2008, 09:42:44 am »
Абе моето чудо лудо, както си върви и се присети за лепките, посядва си и започва да лапа  8O така сме и на вън, и в къщи. В момента пантофите ни са чорап с подметка или както аз им казвам чорап-обувка, лятото обаче незнам, май ще сме боси.
Иначе Джам е абсолютно права, обувки с връзки и катарами се обуват невероятно изнервящо.И все пак си мисля, че всичко е до темперамент на детето, повечето деца не си дъвчат обувките.
« Последна редакция: Март 21, 2008, 09:44:18 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #175 -: Март 21, 2008, 10:02:44 am »
ей, сега се ошашках за тази ваксина. не знаех, че се бие в крачето. просто отидохме и педиатърката каза да му държа ръката и го боцна. предната, за хепатита, в крачето му я би, а тази в ръката. не питах, щото мислех, че така трябва...
защо трябва да се бие в крачето? какъв проблем може да има ако е в ръчичката?
май ще взема да ходя в токуда да му бият ваксините, пентаксима и без това не е по ЗК

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #176 -: Март 21, 2008, 10:14:56 am »
Pippi, има си указания на производителя за това, къде се поставя всяка ваксина. ако педиатърката ти не е запозната, редно е да прочете листовката, преди да поставя ваксината.
ДТК по принцип се слага само в предно-страничния бедрен мускул.
твоя е отговорността да си следиш за тия неща, не разчитай 100% на педиатрите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #177 -: Март 21, 2008, 11:06:48 am »
Ох, Pippi не разчитай на знанията на педиатърката в поликлиниката, особено по отношение на новите ваксини. сещам се за 1 пример -при една от реимунизацийте на Мия с имовакс полио и инфраринкс -имаше известна причина да не слагаме пентаксим, та възникнал спор между лекарката и сестрата в поликлиниката дали на Мия трябва да й се правят ваксините тогава или следващия месец. Спорът приключил с репликата от страна на лекарката: "Тя майка й ги следи тия неща и щом ми се обади, значи трябва да й ги слагаме сега"...Какво да кажа повече, аз разчитам на частната ни педиатърка за всички важни неща и с нея се консултирам винаги преди ваксини.
Не мисля, че ще има проблем все пак, че е бита в ръката, вместо в крака, не се шашкай.
Перденце, много неприятна случка с Тони. Дано да няма скоро такива изпълнения пак!
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #178 -: Март 21, 2008, 11:38:03 am »

а да обуваш обувки с катарама или връзки си е цяло изпитание. не случайно почти всички бебешки обувки са с лепки.

мдаа, ние имаме по три чифта, и понеже майка им е луда за връзване, и трите са с връзки, та отсега се потя и моря докато тръгнем навън :lol:. За ходещите обувки ще си знам!

Перденце, милото Тони, дано да сте добре вече и да няма повече такива екшъни.
Аз се чудя за кухната, казаха ми че в Младост има места, да ида след месец с актовете, ама не знам да ги записвам ли, да им готвя ли, че то и ходенето да кухнята си е приключение за нас.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #179 -: Март 21, 2008, 12:07:38 pm »
mishanta ,
ние вчера бяхме на контролен преглед при д-р Масларска след раждането, тя каза, че е добре да отидем когато бебчо направи 40 дена, но пропуснах да я питам каква е процедурата - работи ли със ЗК и ако не, колко е платеният преглед. И тези 1-2 месеца за записване на час  8O , ами то ние ще направим 40 дена след има няма 2 седмици...Как ще се вредим  :oops: