0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #80 -: Март 18, 2008, 17:02:21 pm »
Кърма не слагай в микровълнова! Унищожават се полезностите й. Може на водна баня.
Уред за притопляне използвах аз и съм доволна. В момента си седи свободен вкъщи.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #81 -: Март 18, 2008, 17:21:23 pm »
освен това микровълновата загрява неравномерно и има риск да изгориш бебето!
поне така се твърди де, аз не съм ползвала.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #82 -: Март 18, 2008, 17:23:51 pm »
И при мен не се отвярят снимките на Ултра  :? По-късно ще пробвам пак.

Мarie, сол не се препоръчва, верно е, навсякъде го казват, но не само в Хипските пюрета я има, в повечето. Мисля, че може би е с ниско съдържание на натрии или е "полезна" сол. Междувпрочем д-р Бърди не отрича солта категорично, казва, че не бива да се демонизира, може две-три зрънца сол, разбира се само толкова, не както ние сме свикнали да солим.
Мажа я по бузките с колд крем успешно. Разказвам нещо или и давам да се разсее с играчка. Така и със слънцезащитния ще действам. И мисля, че е време за такъв. Онзи ден от разходката в Зоо беше зачервила бузите от вятъра и слънцето, а не е да съм я държала много на слънце. Тя е и доста бяла де...Трябва да се мажат бузи, нос, челце, брадичка, абе цялото личице.

Милена Б, аз понеже се изхвърлям понякога, не от суета, а все да купувам неща, които уж са полезни...Та имам уред за затопляне на Авент - у нас в момента не го ползвам, щото ме мързи...Ако вадя нещо от хладилника, го слагам в кана с гореща вода от чешмата - и воала. Но пък мисля, че този уред ще ми бъде полезен за морете примерно и за пътуване, щото смятам да пътувам доста. Ако в хотелските стаи има хладилник и не ти се занимава да ходиш да топлиш на детето в канчета или в ресторанта на хотела, а пък на някои места понякога и топлата вода е кът, то тогава уреда би бил идеален, малък е и е много опростен. Цената му не е никак малко - около 84 лв. беше, за тия пари може доста по-полезни неща, прецени :)

Гане, много ви е хубава количката и това в количката :) Може ли ако е удобно горе долу да ми кажеш колко струва тази количка? Мойта е много тежка и заема целия багажник  :?

Поздрави на всички!

« Последна редакция: Март 18, 2008, 17:25:34 pm от Nina »
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #83 -: Март 18, 2008, 18:04:57 pm »
Аз да се включа успоредно на темата с уреда за затопляне на Авент, тъй като се спомена полезността му при пътуване - кога най-рано може да се пътува с бебе? Нямам предвид море, планина и др., а пътуване от един град в друг... Колко малко може да е бебето?
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #84 -: Март 18, 2008, 18:41:47 pm »
Благодаря на Ултра, Цветенце и Нина за отговорите.
Това, че микровълновата загрява неравномерно съм го чела, но затова мислех да ползвам слаба мощност, напр. 300 вата и да разбъркам добре после. Но щом твърдите, че полезните съставки се унищожават, ще послушам съвета.

Нина,
гледахме с мъжа ми такива уреди в Техномаркет и се чудехме нужен ли е или не. Май ще вземем да купим.

Цветенце,
радвам се, че Симона вече е по-добре. Разбрах от темата за мартеничките. :)
« Последна редакция: Март 18, 2008, 18:43:33 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #85 -: Март 18, 2008, 19:27:44 pm »
кога най-рано може да се пътува с бебе? ... Колко малко може да е бебето?

В английските книги пише от "1 навършен месец". В самолетите иозискванията са също поне 4 седмици да има детето. Ние трябваше да пътуваме и говорих много с педиатри за това, никой не ми каза, че на 2 месеца и половина не може Али да лети. Може и си летя детето до България. Само педиатрите препоръчаха да сложим поне първата доза комбинирана ваксина + допълнително направиха за менингит, защото по летища, гари и т.н. има много хора и е по-вирусонаситено.
Alexandra
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #86 -: Март 18, 2008, 19:56:44 pm »
Здравейте имам въпрос към колко часа къпете децата си и ги слагате да спят за през ноща.Аз мойто дете посмъртно немога да го удържа за баня по-късно от 19-19:30 и до 20:00 най късно вече спи.Просто след  18:00 става направо непоносима докато не я изкъпя и сложа да спи.Хубавото е че спи цяла нощ напоследък се пробужда за кърмене към 5 сутринта но не е страшно.Въпроса е че денят нараства и с този режим след време ще заспива посветло а трябва де се съобразяваме с нея.Споделете как е при вас.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #87 -: Март 18, 2008, 20:07:20 pm »
Здравейте имам въпрос към колко часа къпете децата си и ги слагате да спят за през ноща.Аз мойто дете посмъртно немога да го удържа за баня по-късно от 19-19:30 и до 20:00 най късно вече спи.Просто след  18:00 става направо непоносима докато не я изкъпя и сложа да спи.Хубавото е че спи цяла нощ напоследък се пробужда за кърмене към 5 сутринта но не е страшно.Въпроса е че денят нараства и с този режим след време ще заспива посветло а трябва де се съобразяваме с нея.Споделете как е при вас.

Този час за баня за мен лично е супер. И аз я къпя към 20.00, яде и в 21.00 се приспиваме. И аз се изморявам и по-късно ми се иска да почина, а и искам да свиква докато е малка по-рано да ляга, даже към 20.30, но да не съм максималистка, полека лека ще го постигнем. Има си и деца, които ги държат до 22, 23.00 часа, но аз не искам. Това не ми се струва нормално.
Ами тя Криси обаче от 18.00 до 18.30 спинка /е, има изключения/  :) и затова до е спокойна и 20.00 - 20.15 се къпем 

Ей сега на отиваме на баня!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #88 -: Март 18, 2008, 20:16:09 pm »
Мари, Папагал освен онлайн магазин, имат и обикновен, и то в нашия квартал. Ако имаш нужда мога да ти съдействам, ако искаш да направиш рекламация илииииииииииииии ... ако трябва да набием някого. :wink: :lol: Ще отидем цялата група и ще видят те с кого ще се гъбаркат.

Делика, така като гледам са набори. Алекс се къпе в 7, яде най-късно в 7.30 и до 8 е в леглото. А пък на следващата сутрин си се буди в 7. Не мисля, че трябва да се измества режима на детето, независимо че няма да се е стъмнило в 8. Ми то лятото и в 10 часа е още светло.
« Последна редакция: Март 18, 2008, 20:18:30 pm от sia »
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #89 -: Март 18, 2008, 20:25:51 pm »
Благодаря момичета за отговорите.Аз просто се замислих че ако я караме така и занапред в един  момент с баща и ще станем заложници на етажа вкъщи понеже няма как да я оставим да спи сама а пък времето ще позволява и разходки до по късно.Ама в крайна сметка като казва баща ми най -малкия в семейството е шефа.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #90 -: Март 18, 2008, 21:29:06 pm »
Мари, солта в пюретата е много малка, колкото за някакъв вкус. Не е чак толкова вредна и не е проблем. Така че можеш да си даваш спокойно пюрето и да не се притесняваш от солта конкретно.
Милена, аз съм ползвала само този уред за затопляне. Ние нямахме микровълнова и с него ми беше най-удобно. Неприятното е, че се чака малко повече. Нашето беше доста евтино, когато го купихме. Много съм доволна, спести ми много нерви, даже като ходим някъде го носим с нас и топля бурканчетата вече. Ето така изглежда:

Нинка, нашата количка беше на някаква промоция и я взехме за 39 евро, но без промоция беше от сорта на 50 евро, мисля. В момента в магазина, от който я купихме има такава количка, която е пак на Хоук, 6 кила, сгъва се по същия начин, струва 59.90 и изглежда  ето така:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #91 -: Март 18, 2008, 21:49:15 pm »
Делица и ние сме с почти същия режим - е, от време на време има някое друго изпълнение и играе до към 22,30-23 часа, но това са изключения.
Мъжът ми от сега вика на малката - ШЕФЕ :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #92 -: Март 18, 2008, 22:23:15 pm »
Гане, данке :)
Е, много е хубава, страхотна, ще разглеждам у нас за такива. То парадокс, ама у нас такива намаления са рядкост  :x за разлика от богатите нации, където освен, че е евтино има чак и промоции.
Мъжът ми се съгласи, че нашия танк заема целия багажник, ама да сме мислили навреме.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #93 -: Март 18, 2008, 23:39:34 pm »
Здравейте и от мен!!!Момичета имам едно въпросче:от кога се слага бебето на възглавничка.И каква трябва да бъде ,обикновена или има някакви специални? :balk_126:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #94 -: Март 18, 2008, 23:42:28 pm »
аз преди седмица сложих
Стефи от скоро почна да спи отново в кошара
преди това от бебе спеше на една тъъънка, дебела колкото хавлия сгъната на две възглавница, останала от сестра ми, сега не съм видяла такива
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #95 -: Март 19, 2008, 06:56:00 am »
Ние също се къпеме около 19.30ч. От няколко дена сама си мина на 4 хранения и вечер най-късно 20.00-20.30ч. вече спи.Както казвате те са Шефовете.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #96 -: Март 19, 2008, 07:56:31 am »
Да ви се оплача! Вчера дадох оризово-царевична млечна каша на Милупа!
след 5 минути цъфна цялата и уста - появиха се червени петна с различна големина!
Най-вероятно беше алергия! Докато отидем до док обаче в задръстването изчезнаха! След това се появи едно такова с бял връх на едната и вежда! Изписаха ни фенистил на капки!
Уффф, как ми липсва д-р Бърдиии!!! Дано бързо се оправи, че сме загубени без него!
« Последна редакция: Март 19, 2008, 08:02:32 am от yana-v »
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #97 -: Март 19, 2008, 08:29:06 am »
Чета за ранното Ви къпане и заспиване и направо завиждам.Ангел го къпем към 20,30,яде до към 21,30 и заспива най-рано към 22,30ч.Не иска по-рано,а сутрин се буди около 6,00ч.,като през нощта има 2-3 пробуждания.
А за възглавниците-още не съм слагала,смятам да сложа при 6 навършени месеца,ако на него му хареса.
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #98 -: Март 19, 2008, 08:54:44 am »
Ганка,
благодаря ти. Със сигурност ще купим някакъв.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #99 -: Март 19, 2008, 09:36:49 am »
на бебето до 1 година поне възглавница не му е нужна. че и като по-голямо. доколкото съм чувала, в яслите не им слагат възглавница. на 6-месечно пък изобщо не бих сложила възглавница. моят син е на 1 година и 9 месеца, но възглавница няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!