0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #60 -: Март 18, 2008, 02:00:36 am »
Леле, много сте готини всичките и толкова много детски колички :lol: Пу пу да стават още повече!!!!
Само дето тези снимки от бг.фото не могат да се виждат от чужбина
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #61 -: Март 18, 2008, 07:53:55 am »
Ани :( и аз не ги виждам!
Дава ми "Server Error in '/' Application."
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #62 -: Март 18, 2008, 08:08:19 am »
Еее,за пореден път завиждам за срещите на Софийските-Зачатски мами и дечица!Много сте сладки!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #63 -: Март 18, 2008, 08:36:51 am »
Здравейте на всички!
Аз за първи път влизам в тази тема. Някак съм я пропуснала, а тя е все за бебоци на нашата възраст ( 4 мес. и 24 дни). Не знам как  се слага тази пуста лентичка с възрастта.
Да кажа за замразяването. Аз ползвам бурканчета от детски пюрета от племенницата ми. Има по 130 мл. и по 200мл. Измивам го добре с гореща вода сапун и четка. Налага ми се да ползвам замразена кърма при едно пътуване, всичко мина о.к. Малката си я яде. Но ако престои над 24 часа в хладилника след изваждане от фризера си променя вкуса и вече не я харесваме.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #64 -: Март 18, 2008, 09:18:31 am »
Ани :( и аз не ги виждам!
Дава ми "Server Error in '/' Application."


и при мен така.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #65 -: Март 18, 2008, 09:37:07 am »
в момента има проблем сайта просто.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #66 -: Март 18, 2008, 10:06:43 am »
На мен в повечето случаи или не ми зарежда цялата снимка, или изобщо не иска да тръгне. А снощи изобщо даже каза, че няма връзка със сървъра. Аз затова си помислих, че е само при мен проблема.
Да попитам мамите на по-големите деца, около нашата възраст - случайно да са правили тестове на децата за психическо и физическо развитие? Тук при нас правят между стандартните прегледи, такива, които ако има проблем, после ти препоръчват логопед, невролог и т.н. Редят се разни пъзели, правят се определени неща, за да се види дали не изостава в развитието си. И ми е интересно има ли такива и в България или не?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #67 -: Март 18, 2008, 10:53:30 am »
Понякога, когато се връщам у дома след безкрайно дъгия работен ден, изтощена от тоновете болка, с която се срещам ежечасно, и нямам сили за нищо друго, освен да легна и да умра, някъде в крайчеца на изтерзаното ми съзнание подло изскачат въпроси от рода защо го правя и има ли смисъл ... Но после отварям един такъв албум и знам отговорите на всички въпроси.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #68 -: Март 18, 2008, 10:58:50 am »
Понякога, когато се връщам у дома след безкрайно дъгия работен ден, изтощена от тоновете болка, с която се срещам ежечасно, и нямам сили за нищо друго, освен да легна и да умра, някъде в крайчеца на изтерзаното ми съзнание подло изскачат въпроси от рода защо го правя и има ли смисъл ... Но после отварям един такъв албум и знам отговорите на всички въпроси.
Така кажи бе душа, ще ти пращаме ежедневно снимки, за да си УБЕДЕНА, че всичко това има смисъл! Обичам Ви! :bighug:
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #69 -: Март 18, 2008, 11:00:52 am »
Дано се оправи скоро сайта със снимките, че нямам търпение да ги видя. Аз явно докато не почна да карам кола, няма да се добера до обща среща...
Цвети, лятната количка е голямо удобство, поне от моя опит. При нас разликата с комбинираната беше чувствителна -12,5кг. срещу 6 за лятната. По някакъв начин и комбинираната въобще не й беше удобна на Мия в седналия вариант. Тя сама си избра лятната. Отидохме в хиполенд и както знаете, там сме на абсолютно самообслужване, та почнахме да пробваме разни колички, слагах я Мия да седне и аз да побутам. В третата количка като седна, усмихна се широко и въобще не пожела да стане :D, та си тръгнахме директно с нея. Моделът е Виола на Чиполино, струваше към 100лв., но е много лека и съм много доволна, а Мия с какво удоволствие се вози в нея, просто не мога да го опиша, особено в сравнение с предишната.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #70 -: Март 18, 2008, 11:12:05 am »
Понякога, когато се връщам у дома след безкрайно дъгия работен ден, изтощена от тоновете болка, с която се срещам ежечасно, и нямам сили за нищо друго, освен да легна и да умра, някъде в крайчеца на изтерзаното ми съзнание подло изскачат въпроси от рода защо го правя и има ли смисъл ... Но после отварям един такъв албум и знам отговорите на всички въпроси.

Мдаааа, в голяма степен специално снимките тук и особено малките човеци са се появили и с твоя помощ в една или друга степен. Само моята снимка е изключение, там нямаш заслуги, то такова съвършенство...не е работа на човек това  :bighug: Мелиииии.

Но в интерес на истината трябва да отбележа, че най-прекрасна е моята любимка Нинка, толкова много прелести има, че няма как да ги подминеш... :D

 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Рози, :balk_104:
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #71 -: Март 18, 2008, 11:28:59 am »
цвети, лятна количка втора употреба няма да намериш. аз миналото лято поради същата причина - много пътувания, малък багажник, търсих да купя на старо, прерових всички сайтове, звънях и в магазините за детски стоки втора употреба, но те такова чудо няма. та си купихме нова-тежи 5.5 кг, сгъва се на чадърче, има си и сак с дръжка, не заема масто... струваше 160 лв., стар модел на нео нато в малечко. имаше и по евтини, но бяха с една позиция на гърба, а тогава деси още спеше в количката понякога.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #72 -: Март 18, 2008, 11:34:43 am »
Цвети, ние имаме, ама на Хоук, което много трудно се намира май в България. Нашата е като чадърче като е сгъната, почти не тежи - някъде около 3-4 кг е и не заема почти никакво място. Много съм доволна, разсипах я от носене насам натам, като даже за зимата установих, че едни от моделчетата зимни чувалчета става идеално за нея. Та сега и зимата си я ползвам непрекъснато.
Ето това е самата количка:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #73 -: Март 18, 2008, 12:03:12 pm »
Много сте хубави на снимките, за малките сладурковци да не говорим! :) Дано се оправи сървъра скоро... да видим и другите.

За лятна количка мен много ми се искаше нещо такова, защото първо изглежда доста лека а може и като раница на гръб да се носи, но май в България няма, а и не е ясно колко пари ще струват.
 


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #74 -: Март 18, 2008, 12:27:28 pm »
А, Стефи, не е вярно, че няма предлагане втора ръка - в Продавалника има доста модели летни колички на добри цени. ама понеже аз още се чудя и вече изтървах две - три изгодни предложения.
Айде ще ви притеснявам малко на лични по-късно да си задам въпросите относно вашите модели :wink:
Гане, има тук Хаук, поне втора ръка съм виждала да се предлагат доста.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #75 -: Март 18, 2008, 13:01:13 pm »
Цветенце, разгледай, ако има - аз от нашата съм доволна. Много здрава излезе и се сгъва с една ръка, което си е голямо предимство :)
Как е Симона? Пооправи ли се?
« Последна редакция: Март 18, 2008, 13:03:26 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #76 -: Март 18, 2008, 13:11:46 pm »
Ами като дадохме антибиотик, се оправи. сополите ги няма вече и зловещата кашлица - леле как се дереше и давеше в кашляние - също, но още ми похърква, като диша. ама не знам, то ние сме с парно, колкото и да проветрявам, все е сухо в нас, може и от това да е.

Днес хванах свекърва ми да й дава торта :x оффф, как да й обясня - опитвала съм с добро, с по-остър тон - не разбира. Прекрасен човек, добър, много ни помага, не искам да се караме за такива неща, гледам да обяснявам, ама тц :( Има си разбиране жената, че "шоколадите са за децата" не мож я убеди в друго.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #77 -: Март 18, 2008, 13:38:48 pm »
Цветенце, тукашния педиатър ни обясни, че имало някаква настинка, която била ужасно гадна, не се повлиявала от нищо - детето можело да кашля и да има до 6 седмици и нагоре хрема 8O, което мен честно казано ме втрещи. Моя до скоро кашляше и имаше сополи. А за тортите и шоколадите - на мен все още ми се смее компанията и роднините, че не давам, но това е. Снощи му дадох половин шоколадово яйце, че му го подариха и той си го искаше, но толкова. Даже ми стана интересно, че хапна парче и след това останалото го плюеше. :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #78 -: Март 18, 2008, 16:04:07 pm »
Гане, и при мен бгфото не се отваря. От сайта ще е!
Нина, започвам да те харесвам. Сладко чувство за хумор.

Който поръчва козметика от интернет, да внимава, че от "Папагал" ми пратиха лосион, на който му изтича срока през август тази година. В магазин на рафта да го бях намерила, нямаше да го взема. Щях да търся по-пресен. Сега ще мажа себе си.

И още да се оплача за "Папагал": лосион от 200 мл и една кутия с 20 пластмасови чашки на "Авент" тежат не повече от 1 кг общо, а ме таксуваха за 4! Спиди-то каза, че Папагала грешно го бил претеглил. Аз ще го питам Папагала, ама си платих като поп четворно за цялата работа!

Да питам за солта: аз знам, че до годинка не се слага сол на децата. А всички Хипп-ски обедни пЮрета са със сол-от 4 месечните до 12-месечните!

И да питам още за мазането със слънцезащитен крем: как точно мажете на лицето, децата ви не се ли обръщат насам-натам, за да не ги пипате? На клепачите слагате ли?

Лека седмица от нас, много здрава за всички деца, родители, бременни и пред-бременност жени!

Alexandra
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #79 -: Март 18, 2008, 16:57:18 pm »
Наистина е много мила и зареждаща тази гледка на много майки с бебета.
Момичета, тези снимки са много по-красиви и излъчващи настроение от колкото снимките в лъскавите списания.


Да се върна на темата с цедене  и съхраняване на кърма.
Ини,
ти беше казала, че контейнерите на Авент ги пъхаш направо в уреда за затопляне. Този уред не съм си го купила. Счетох го за излишна глезотия. Върши ли ти работа наистина, има ли смисъл да си купя такъв?
Мисля да размразявам на водна баня или на много слаба мощност в микровълновата. Става, нали?
Да се похваля, от вчера взех да изцеждам повечко матриал от себе си - по 30-40мл.

Мари Пз,
Стискам палци Стилияна да се оправя вече!
« Последна редакция: Март 18, 2008, 16:58:49 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)