0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Здраве на всички, топли дни, малко дъждове и много хубаво време за разходки!

 :lol: :lol: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #1 -: Март 17, 2008, 09:29:16 am »
Айде, успешна седмица и от нас!

И както тръгна от неделята от старата, така да ни върви в новата-
слънце, усмивки и много разходки!
Както и здрави деца и майки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #2 -: Март 17, 2008, 09:40:17 am »
Весела седмица и от нас!
Момичета, искам да ви питам - при нас от седмица спането вечер е на 1 час събуждане, най-много два! Не зная на какво се дължи! Притеснявам се да не изпускам нещо фатално като проблем! Моля ако някой е имал подобни случки да сподели! Ще ви бъда благодарна! Може би ще ви е от полза това, че сме на кърма и още нямаме зъби! Не иска дори да яде като се събуди, бързо заспива, но трябва да я взема, в леглото не се успокоява! 
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 105[1]23.03.08
« Отговор #3 -: Март 17, 2008, 09:48:10 am »
              Добро утро и от мен  :)
    Слънчева и успешна седмичка ви желая !
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #4 -: Март 17, 2008, 10:19:12 am »
Весела седмица и от нас!
Момичета, искам да ви питам - при нас от седмица спането вечер е на 1 час събуждане, най-много два! Не зная на какво се дължи! Притеснявам се да не изпускам нещо фатално като проблем! Моля ако някой е имал подобни случки да сподели! Ще ви бъда благодарна! Може би ще ви е от полза това, че сме на кърма и още нямаме зъби! Не иска дори да яде като се събуди, бързо заспива, но трябва да я взема, в леглото не се успокоява! 
И ние сме така.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #5 -: Март 17, 2008, 11:01:23 am »
И ние, и ние  :D
Само че дето не е от една седмица, а от повечко време  :D
И се кърмим по 2-3 пъти на нощ в допълнение - иначе не става...

Хубава седмица на всички мами и дечица! И много нови попълнения!!!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #6 -: Март 17, 2008, 11:19:43 am »
Аз имам въпрос за съхраняването на кърма. Не съм попадала на такава тема, затова предварително се извинявам, ако дублирам въпроса си нечий друг:
От няколко дена започнах да цедя кърма, хем да имам резерви, хем да стимулирам естественото производство :) Замразявам я в контейнерчетата на Авент, но за това кратко време вече съм изразходвала 5 от 10 бр., като се има предвид, че не цедя редовно, просто защото вече няма да има в какво и къде да я съхранявам, а е грехота да я изхвърлям. Надявам се да споделите как бих могла да направя така, че хем вълкът да е сит, хем агнето цяло. Или с други думи казано - какво правихте вие, така че да не купувате контейнерчета през няколко дена (все пак струват към 20 лв), да имате място във фризера и да не спре производството на кърма?
Предварително благодаря за идеите и съветите!  :)
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #7 -: Март 17, 2008, 11:30:20 am »
Здравейте и от нас през седмицата на Пролетта!
Верно,че времето няма да е никак пролетно и доста дъждовно ,но Ви желая пролетно настроение,здрави дечица и много положителни емоции!
Аничка,аз се изцеждах само 1месец и срам не срам,но съхранявах кърмата в стерилни чашки за урина(от по-големите)Все още не съм ги размразила,но усещам,че твърде скоро ще ги започнем.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #8 -: Март 17, 2008, 11:44:42 am »
baksisa   :D
Ама как си се сетила само! Браво на теб! Честно казано не виждам разлика в стерилността на двата "съда", а и причина и тези контейнерчета да не са подходящи, още повече, че са значително по-евтини! Ама пак идва проблемът с мястото на съхранение - ако в продължение на 1 месец цедя след всяко хранене - фризерът меко казано ще се препълни  :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #9 -: Март 17, 2008, 11:46:28 am »
Стерилните чашки са много удобни за съхранение, малките събираха по 70 мл, а големите с капачката на винт по 120 мл, но може и леко да греша в грамажите. Чела съм и за използване на изварени бурканчета от бебешко пюре, но аз се справях идеално със стерилните контейнерчета. Продават се и найлонови пликчета за съхранение на кърма, сега ще потърся линк.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #10 -: Март 17, 2008, 11:50:13 am »
Весела и слънчева седмица и от нас!

Аничка
, аз купих 10 контейнерчета и замразявах. Щях да купя и още, но нямаме повече място във фризера. Накрая когато ми се наложи да я храня със замразената, се оказа, че Александра въобще не я хареса и всичко замина в мивката. Сега си ползвам контейнерчетата за пюренца.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #11 -: Март 17, 2008, 12:11:51 pm »
Здравейте от нас,весела и усмихната седмица,макар  без много слънце,нали все пак слънцата са при нас в дома ни.
Мариела от 3 дни е с разстроиство,не толкова рядко,но по 5-6 пъти на ден и със странна миризма.Сега видях,че се напъва и като отворих памперса нямаше изпражнения,а слуз,какво означава това и трябва ли да я водя на лекар.Снощи и сега й дадох по половин Хидрасек и оризова вода.
Yana-v и ние го минахме тоя период за около 2-3 седмици през 7ми месец.Просто я гушках и й пеех за да се успокои,понякога това е достатъчно,лк ми каза,че е от натрупаните емоции през деня
Аничка,аз це цедях и съхранявах в шишета от мин. вода500мл,които стерилизирах в стерилизатора с другите шишета,след като го извадиш от стерилизатора шишето се е смалило в доста по-малък размер с вместомост около 200мл.Но като замръзяваш,трябва след 2-3месеца да размразиш и да го дадеш,щото аз само замръзявах и в 8я месец се сетих да размръзявам,естествено кърмата от първите месеци трябваше да я хвърля.Затова не прави тая грешка и я ползва по свреме.
Момичета няма ли да ни покажете снимки от срещата? :D
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #12 -: Март 17, 2008, 12:28:55 pm »
Аничка, по въпроса относно цеденето и производството на кърма - гърдите ти произвеждат толкова кърма, колкото е нужно на бебето, т.е. бебето суче колкото му се яде и гърдите произвеждат толкова кърма, че да е достатъчно на бебето, на икономически език търсенето определя предлагането :) затова не е необходимо да се цедиш, за да стимулираш процеса на производство. с цедне би могла да си докараш проблем - свръхлактация - ти лъжеш организма си, че бебето има нужда от повече кърма, той произвежда повече и така може да се запушат канали, мастит и т.н.

аз се цедя само сутрин, защото Емо не яде през нощта (около 9 часа) и гърдите ми се препълват. държа я в хладилника цял ден, защото понякога вечер не ми стига кърмата и тогава додавам изцеденото от сутринта. ако остане, вечерта я замразявам в контейнерчета за стерилна урина. налагало се е и да размразявам, Емо си я харесва и така :)

здрава и хубава седмица на всички мами и бебоци!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #13 -: Март 17, 2008, 13:18:33 pm »
Здравейте! Хубава седмица и здрави бебета!

Моля за мнение, кога се проверяват очните дъна на бебетата. Днес сме при педиатърът за трети пантаксим и мерки, и теглилки, да искам ли талон направление. За ортопеда, бяха свършили направленията, надявам се сега да има за нас. Споделете опит, моля. Благодаря  :D!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #14 -: Март 17, 2008, 13:23:25 pm »
Kassi,за първи път чувам за такова изследване за бебета,никой не ми е казал,Защо се прави?
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #15 -: Март 17, 2008, 13:31:45 pm »
Здравейте и от мен.
Относно цеденето на кърма: преди 2 седмици повечето от вас ми препоръчаха ръчната помпа на Авент. Купих си я в комплект с 5 контейнерчета. Много съм доволна от помпата. Съхранявам замразената кърма във фризера, като надписвам датата. Трае 3 месеца, според книжката на проф. Л. Трифонова.

Пиппи,
по принцип си права, но аз явно съм изключение - ами не произвеждам достатъчно. На едно цедене изкарвам 20мл от себе си. И така едно контейнерче го пълня 2 дни, след което го прибирам във фризера. 
Идеята за стерилни чаши за урина ми допада. И без друго днес мислех да купувам нови контейнери на Авент. Ще се възползвам от предложението.

Успешна седмица!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #16 -: Март 17, 2008, 13:34:28 pm »
Kassi,за първи път чувам за такова изследване за бебета,никой не ми е казал,Защо се прави?

Чета тук, там, но и аз не съм сигурна, затова питам тук.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #17 -: Март 17, 2008, 13:40:24 pm »
Здравейте! Хубава седмица и здрави бебета!

Моля за мнение, кога се проверяват очните дъна на бебетата. Днес сме при педиатърът за трети пантаксим и мерки, и теглилки, да искам ли талон направление. За ортопеда, бяха свършили направленията, надявам се сега да има за нас. Споделете опит, моля. Благодаря  :D!
Каси, преглед при очен лекар се препоръчва след навършване на 1 година -профилактичен. Ако разбира се имаш съмнения за някакъв проблем, можеш да заведеш бебетата и по-рано. Мия за пръв път я водихме на 7 месеца, но при нея предположиха наличие на проблем от такова естество, който в последствие се потвърди.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #18 -: Март 17, 2008, 13:50:39 pm »
meshko, благодаря. Чета една брошура Развитие на бебето-справочник за родители към сп. Кенгуру. Там пише всеки месец какво трябва да прави бебето,какви прегледи да се извършат и т.н. Интересна е брошурата, та там пише, че се водят бебетата на 1 месец на офталмолог и след това на 6 месеца. И според мен, ако има предразположеност към такъв проблем трябва да се заведат, но аз питам с цел презастраховане. Не знаех например, че на 6 месеца се препоръчва визита при невролог. 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #19 -: Март 17, 2008, 14:00:28 pm »
loana, разстройството при малки бебета може да бъде много опасно поради бързо настъпване на обезводняване. препоръчвам да отведеш бебето си на лекар. както го описваш, прилича на чревна вирусна инфекция. в такива случаи не се препоръчва даването на медикаменти против диарията, а правилното и редовно хидратиране  - с Хидрасек или други подобни прахчета, които попълват загубените от организма при диарията минерали.

за кърмата - подкрепям мнението за ползването на големи стерилни контейнерчета за урина. аз в такива съм замразявала и храни.

за снимки от срещата - надявам се всички майки, участвали в срещата, да се съгласят и ако всички са съгласни - можем да пуснем груповата снимка на зачатчетата - СТРАХОТНА гледка беше, аз се развълнувах много силно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!