0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Седмицата - 03.03 - 09.03
« -: Март 03, 2008, 09:00:09 am »
:hello:Здравейте от нас! Весела и здрава седмица на всички.

Честит национален празник!
 2bg 2bg 2bg
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #1 -: Март 03, 2008, 09:38:59 am »
Весела седмица и от нас, ние още сме болни, ама дано вече оздравеем и да ни отминават гадните вируси и болести!

Честит ни празник!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #2 -: Март 03, 2008, 09:46:48 am »
Весела седмичка и от нас и честит 3ти март!
Нас май почват да ни мъчат зъбки. Ужас, дано скоро да отшуми това, защото Алекс се измъчи горкия, нищо не помага.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #3 -: Март 03, 2008, 11:35:34 am »
Слънчева и усмихната седмица и от нас!
Ние все още нямае зъбки,макар от 4я месец се лигавеше обилно и си чеше венците.Като ходим на лекар винаги ни казват,че до няколко дни сигурно ще пробият,но така минаха няколко месеца.
   Честит 3ти март!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #4 -: Март 03, 2008, 15:12:37 pm »
Привет и от нас. Май ще имаме само два-три слънчеви дни на разположение, така че предлагам да ги оползотворим /стига да не духа/ който както намери за добре.  :lol:
Снощи ми пратиха една диета и мисля да я пробвам. :oops:  :scale:
Евентуално ще ходим на имунизация и ще дадем изследвания за яслата. Харесала съм й едни страхотни пантофки за там, живот и здраве.
На зъбоочакващите - дано мине бързо и по-малко болезнено!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #5 -: Март 03, 2008, 17:27:03 pm »
Честит Национален празник!

Аз днес открих сезона на градинарството със засяване на спанак и грах.

За зъбоникнещите - дано по-скоро пробият зъбетата, че е голяма мъка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #6 -: Март 03, 2008, 22:07:33 pm »
Честит национален празник! Хубава седмица от нас!

И при нас май се появи проблема със зъбките. Християн е много нервен от вчера, яде си ръцете, плаче, с нищо не мога да го успокоя, дори и като го нося на ръце. Утре ше го мажа с дентинокс, помага ли, ефектен ли е?
Освен това се изрина по гърдите-червени грапави петна около 1 см., утре ще идва лекар. И все е гладен. Сега изпи 180мл. АМ и заспа, слава богу.
Mecheto, при вас какви са оплакванията? Вече си мисля, че близнаците са урочасани, макар много, много да не вярвам на такива неща, но пък Михаил е кротък. Днес бяхме в Южния парк с тях и имаше ужасно много хора, доста изнервящо е за разходка. Аз се натоварих, представям си те милите.

Та това е от нас. Дано минат тези проблеми, защото на моменти нямам сили.

Дано няма болни дечица и времето да се задържи слънчево!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #7 -: Март 03, 2008, 22:19:43 pm »
Касси, нищо не пречи, след като ги прибереш да им поизмиеш с мокра ръка бузките и очичките :wink:
Дано не е нещо сериозно обриването.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #8 -: Март 03, 2008, 22:34:27 pm »
Здравейте от нас с Алекс в този хубав ден!
Весела седмица и само здрави и щастливи дечица и майки!

На мен ми се струва, че са тръгнали и на Александра зъбчета. Едни такива 2 бели зрънца в основата на венеца. :ask: Ама не се оплаква детето, нищо не я боли, не е неспокойна. Почнах и да я захранвам от 1 март. Вече трети ден папка ябълково пюренце и меко казано е във възторг. Дано все така да папка детето.

Мари, хайде оздравявайте вече! Да ви пускат тия гадни вируси.

Абе Касси, какви уроки бе мила? На мен ми мязат на хранителна алергия тия петна. Каква храна си давала последно? Поне нашето педи каза, че така се проявява най-често алергията.

И аз от утре почвам яка диета, че вместо да свалям, аз пак качвам. :? Ама Дюканската ми се струва много хард за моя вкус, та ще си правя такава, квато аз си знам. Дано да се похваля в началото на лятото с някакъв успех.
 

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #9 -: Март 03, 2008, 22:38:28 pm »

Абе Касси, какви уроки бе мила? На мен ми мязат на хранителна алергия тия петна. Каква храна си давала последно? Поне нашето педи каза, че така се проявява най-често алергията.


То е ясно, че петната не са от уроки :lol:, за плача говоря, защото и друг път като сме излизали навън и се срещаме с много хора е неспокоен. Вече и аз не знам какво може да е.

Мари, сега видях, че си писала, нещо съм разсеяна. Пожелавам това да е последното боледуване на Стилияна. Дано оздравява бързо, много е мъчно, знам.
« Последна редакция: Март 03, 2008, 23:04:39 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #10 -: Март 04, 2008, 00:20:53 am »
Касси, и аз така си мислех, да не е уручасан, но не ми се вярва. През деня до към 4-5следобяд е много спокоен, но след това като се почне един рев ей-така от нищото , все едно че го дерът жив, миличкия чак се изпотява от реване. Много яростно си дъвче ръцете, и като му дам мойта ръка чак ме заболява като започне да стиска с ченето. Само така сякаш се успокоява. Гушкам го, разнасям го, по коремче, мажа венците, само на челна стойка не съм го слагала. Нищо! И изведнъж спре. След има-няма 2минути пак изведнъж започва да плаче и така докато стане време за спане. Добре поне, че малкото човече е кротко, иначе не ми се мисли
Сия, и на Алекс ми прави впечатление, че където са кучешките зъби, отдолу венеца е малко по-подут от посредата например и има нещо като бели връхчета, но е така от близо 3седмици, на Сами няма такова нещо, но и той все дъвче яростно ръце и каквото докопа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #11 -: Март 04, 2008, 08:23:17 am »
Хубава седмица и от нас, много здрави дечица, много свежи попълнения в редиците.
Аз започвам да отбивам Стефания- вчера купих Нестле Джуниър, снощи предложих, не се прие с особен ентусиазъм, изпи цели 30 мл. Иначе последното сукане беше в 3 следобед, а снощи стана към 4 и й дадох. Мисля да не го правя от раз, да не се стресира излишно и се надявам скоро да се справим със ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #12 -: Март 04, 2008, 08:25:04 am »
Момичета с по-големи дечица,
дали не е умно да започна да мажа детето с по-нисък фактор крем и да засилвам фактора, така че в големите горещини да е най-защитена? Или хич даже не е умно, ами дори и глупаво?

Лека седмица на всички, децата да са здрави, родителите-доволни, много нови бременни жени да имаме из форумите и хубави анонсиращи теми!
Alexandra
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #13 -: Март 04, 2008, 08:56:25 am »
Спокойна и много,много здрава седмица Ви желаем с Ангел!
Миналата седмица ние иживяхме един малък ад.Ангел беше настинал-кашлица и хрема,пиеше сиропче и капки за нослето,педиатърката всеки ден идваше да го преглежда,но на 4 ден кашлицата слезе надолу и се получи спазъм на дробчето.Изписаха ни антибиотик.И аз като ревнах,как да дам антибиотик на 4м.бебе.Последва консултация с пулмулог,който потвърди,че е наложително да се пие антибиотик и ето че вече 6 ден Ангел пие антибиотик,но сега е значително по-добре.
И Ангел е неспокоен в следобедните часове,също се лигави,лапа си постоянно ръцете или гризанки,чеше си венците,но пък няма беличко по венеца,та не мисля,че са зъбки,но може и да бъркам.
Каси, и аз като теб вече си мисля,че синът ми е урочасан,уж съм разумен човек и на такива работи не вярвам,обаче много ни се насъбра и майчиното ми сърце не намира обяснение за всичко ,та затова прибягвам и до т.нар.бабени деветини.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #14 -: Март 04, 2008, 11:38:53 am »
Момичета с по-големи дечица,
дали не е умно да започна да мажа детето с по-нисък фактор крем и да засилвам фактора, така че в големите горещини да е най-защитена? Или хич даже не е умно, ами дори и глупаво?

Мари, ние сме по-малки, ама да си кажа. А з ще взема 50 фактор, че адашката на Али е бая бяла, пък и аз имам алергия към слънцето. А пък твоята мома англичанка сигурно е бяла като сиренце. Не мисля, че има по- и най-защитена. Взимай висок фактор да ти е мирна главата. 8)
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #15 -: Март 04, 2008, 12:13:33 pm »
Здравейте, момичета!

Венци е болен - с висока Т, кашлица и запушен нос. Чакам да се събуди да го водя на лекар. В началото започна без Т, само сополи, но за 5 дни въпреки лечението състоянието му се влоши.

Касси, не са урочасани - просто са се изнервили от лудницата и многото хора около тях.
Мари, за крема - на Авен е много хубав. Този на Мустела също. Препоръчвам ги и двата - пробвала съм ги на Венци.

Приятен ден на всички!
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #16 -: Март 04, 2008, 13:13:08 pm »
Весела седмица и от нас! :) Нека всички болни дечица да оздравяват бързо!

Ние днес бяхме много добрички на консултацията и за първи път не се драхме, все едно не бях завела мойто дете. Иначе сме здрави и леко сме понатежали. Сега изчезваме по разходки, че утре я камилата я камиларя, но все пак за събота и неделя го дават да се оправи времето.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #17 -: Март 04, 2008, 14:37:36 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!  :D
Касси, аз съм мазала с Дентинокс и Калгел. Откакто мажа с Калгела, проблема с никненето значително се подобри.Е, пак е нервна и се почесва, но значително по-добре действа при нас от Дентинокса. Освен това Калгел не съдържа захар. По принцип съм чувала, че Генгигел е много добър, но е към 18 лева тубичката... :?
Ние иначе сме добре, Анджела беснее, започна да проявява инат и характер  :x тръшка се зверски, като не стане на нейната. И постоянно иска да яде  :? Вече взех да се притеснявам, ако има как нон-стоп да набива нещо.Чудя се дали да не питам Бърди за това хранене  :? Някъде из нета бях срещала за някакъв синдром, свързан с многото ядене, но изобщо не се сещам къде, а и не знам какво да напиша в гугъл. Ако може някой да ми помогне с линкове или инфо- ще съм благодарна.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #18 -: Март 04, 2008, 15:07:01 pm »
Здравейте и от нас  :balk_69: :balk_64:

Здрава и топла седмичка, весели и послушни дечица, спокойни и усмихнати мами.

Марчела бързо да се оправяте и да ходите по разходки, че ей слънцето пече ли пече. Днес в Бургас е 24 градуса,а при вас направо незнам как е.

Като стана въпрос за жегите, се замислям вече и аз за нов защитен крем против слънце. Гледам Тони тен има на ръчичките и личецето. До оня ден мазах за студ и вятър, днес вече търсим за слънце. Фактор според мен, особено за първо лято най добре 50. Ние ще изкараме второ, но мисля пак същият да взема. Срока на годност е много малък, мисля на отворена опаковка 6 или 9 месеца, та от миналата година ще ги хвърля. Ползвах Чико за тяло и Мустела за лицето, много съм доволна и на плажа ги тествах, нямахме никакъв проблем.
За огромния апетит, мисля са виновни зъбките. Тони също имаше такъв период някъде около 6-ти месец е поглъщал порции каша от 400 мл. Той обаче е слабичък и аз се радвах на този му апетит. Това продължи до първото зъбче, след това при всяко никнене на зъбки за съжаление липсва апетита. В момента сме в най трудната зъбна криза и признаваме само АМ, като види лъжицата пищи. Мажа с Дентинокс, успокоява го горе долу, давам и Панадолче, когато има такива внезапни и чести нощни писъци с рев, пък и вече сме "обучени"  :wink: кога ще никне зъбче. Калгел определено на нас не ни помага.
« Последна редакция: Март 04, 2008, 15:18:25 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #19 -: Март 04, 2008, 16:08:37 pm »
Здравейте и от нас :D
Ние сме добре, само дето Симеон се забавлява искрено да ми изкарва акъла :lol: Търчи от единия край на пързалката до другия и вече няколко пъти го хващам летящ във въздуха 8O

Каси, вчера се оглеждах за вас в южния, имах предчувствие, че сте там, ама се разминахме :wink:
Ние първо се качихме до Златните мостове, но имаше много сняг, слязохме до парка на слепите и когато и тримата станахме порядъчно окаляни, слязохме до южния.

Проблем с обувките :( Не мога да харесам или да намеря подходящи. Тези, които имаме запарват. Дайте предложения, споделете от кои сте доволни!

За слънцезащитните кремове ми е мъка - Симеон е с атопичен дерматит, от всеки качествен крем с висок фактор му излизат екземи. Заразях опитите да открия слънцезащитен за атопична кожа засега, че ми действа доста депресиращо на бюджета. В момента се заблуждавам, че го предпазвам с едно кремче на Бочко уж със защита. Не вярвам, че има добър фактор, но поне кожната реакция е съвсем слаба, та засега ме устройва. Ако попадна на нещо по-качествено, ще докладвам. То дано да няма други дечица с АД, ама все пак...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde