0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #100 -: Март 07, 2008, 23:59:17 pm »
Лиденце,знам какво си преживяла.Ели стана така на 10м.Все едно някой я беше боядисал с алено червена боя цялата.от краката до главата.поду се лицето й докато чакахме д-р, почна да се дави......сега винаги имам Ксизал и Фенистил капки и ампула урбазон с спринцовка ходи навсякъде с мен.при нас не се установи от какво.Агнешко ме е страх и мен, още не съм давала.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #101 -: Март 08, 2008, 16:45:02 pm »
Момичета, здравейте и от мен!
Извинете ме, че ще отклоня темата, но искам да питам тези от вас, които се цедят - каква помпа използвате? И какво ви е мнението за електрическата помпа на Авент? Тя ли се счита за най-доброто? Аз имам помпа тип спринцовка. За сега се мъча да си отпуша каналите. Нагрявам се и се доя като крава :D, т.е. - за сега се мъча на ръка. Не мога да преценя до колко се справям.
Ще съм ви признателна, ако споделите опит. А също и мнението ви за въпросната помпа, ако някоя от вас я ползва.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #102 -: Март 08, 2008, 18:36:18 pm »
Милена, аз ползвах ръчната на Авент и бях много доволна. Трябваше ми само малко време да я наглася на гърдата за да прави хубав вакум.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #103 -: Март 08, 2008, 18:48:31 pm »
Аз имах електрическа помпа на Авент и смятам, че не е добра покупка. По-добре е ръчна помпа на Авент(електрическата има функция и на ръчна), защото самото моторче на електрическата работи бавно, но също и засмуква слабо, вързана си за контакта и като цяло не е ефективна. Едва чаках да намеря купувач за нея и я махнах.

Честит празник на всички жени! Пожелавам само едно: всички жени, съзнателно и с лЮбов, да станат майчици!
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #104 -: Март 08, 2008, 18:50:03 pm »
Цитат
Аз имам помпа тип спринцовка. За сега се мъча да си отпуша каналите. Нагрявам се и се доя като крава , т.е. - за сега се мъча на ръка.

За мен от позицията на собствения ми опит /електрическа не съм купувала/  и хвърлени доста средства за прехвалени помпи заявавям, че няма нищо по-добро от помпа тип спринцовка за 4 лева.
Боли, обаче нема начин.

Ако говорим за двойната елекронна помпа на авент - едно момиче от родилното я използваше и видях резултата, действително е добра.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #105 -: Март 08, 2008, 18:50:23 pm »
Миленче, аз май нещо съм изтървала... я разкажи кога, как :)

иначе аз позвам авент исис, ръчна, доволна съм.

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #106 -: Март 08, 2008, 19:13:16 pm »
Благодаря, момичета за отговорите.
Лейди,
разбрах, да продължавам да се мъча по този начин със спринцовката или да си купя двойната на Авент.
Наистина боли и май не успявам да изпразня до край гърдата.

Пипи, мила, за да не разказвам отново, ако искаш, влез в Близнашка тема 2, върни се 3 или 4 страници назад и там пише. :wink: На тази, последната страница, днес също писах.
На аватарчето не знам дали личи, но моята Миша е в кувиозче и ще има още дълго да я чакаме.
« Последна редакция: Март 08, 2008, 19:33:22 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #107 -: Март 08, 2008, 19:27:52 pm »
Ръчната помпа на авент :balk_103: Една позната взе електрическата и я ползваше като ръчна, не и хареса. Как ви боли със спринцовката, аз в началото ползвах спринцовка и като тръгна кърмата взех ръчната на авент. Не си спомням да ме е боляло.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #108 -: Март 08, 2008, 20:37:09 pm »
почти всички жени ще ти препоръчат ръчната помпа на Авент. това е най-доброто, което се предлага у нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #109 -: Март 08, 2008, 20:45:51 pm »
Цитат
Наистина боли и май не успявам да изпразня до край гърдата.
Че кой пък ти казва да се изпразваш докрай?!? Важното е да не чувстваш напрежение в гърдите. Питай Бърди, ако не вярваш на мен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #110 -: Март 08, 2008, 21:15:03 pm »
лейди, конкретно в случая с Милена б., тя ще трябва да изцежда докрай, за да поддържа лактацията докато може да храни вече бебето си сама.

едно е да изцеждаш кърма, с цел облекчаване на напрежение в гърдите, а съвсем друго е да изцеждаш за запазване на лактация или за изхранване на бебе, което по разни причини не суче от гърда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #111 -: Март 08, 2008, 21:57:53 pm »
Милена с две ръце съм за ръчната помпа на Авент!
Удобна, добър вакум, без ни една забележка!
За нас в онзи момент, тя беше спасение!
Джам е права!
Аз цедях и хранех Митака в кувиоза с кърма.
След като го изведоха от него също продължих да цедя,
трябваше да щадим дробчетата и сучеше кратко докато се умори.
Всичкото останало необходимо количество кърма изпиваше от шише!
Друг е въпроса, че всичкия този стрес ми се отрази и след като се прибрахме
кърмата ми прогресивно намаля и дохранвамх с АМ!Което е вече 90% от храната му!
Добре е поне, че Крали Митко не прави разлика какво точно яде АМ или кърма!
Защото има бебета които правят разлика, че и от къде го пишт също-шише или гърда!

Стискам палци на Михаела да се стабилизира бързо и да се приберете у дома!
И да се гушкате и радвате една на друга!
« Последна редакция: Март 08, 2008, 22:04:42 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #112 -: Март 08, 2008, 22:41:03 pm »
Миленка и аз съм на Авент-ръчна от раждането,малката не е сукала от мен.Цедя се и давам ,до 6месец беше само на кърма.Изцеждай се докрай ,ако имаш желание да кърмиш по-дълго иначе ще ти намалее и спре напълно след време.Аз в момента се цедя по-малко не всичко за да я спра,щото пия лекарства за щитовидната.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #113 -: Март 09, 2008, 01:03:39 am »
Мерси много за отговорите.
Лейди, неонатоложката ми каза да цедя до край, ама аз само капя. Тя оня ден в болницата като ме стисна, повече текна от мен. А като се мъча сама, не става, май.

Момичета, в понеделник отивам и купувам ръчната на Авент.
За сега Михаелка се храни с една сондичка, която е залепена с цитопласт за горната и устничка. Но докторката ме окуражава и казва, че такива деца засуквали после.

Мишанта, при нас май не дават да се внася в Неонатология кърма отвън от хигиенни съображения. Затова, ще трябва да я хвърлям. Ние проблеми с дробчетата нямаме, а с чревцата. Миша не може да отделя - само с клизмички става.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #114 -: Март 09, 2008, 07:49:44 am »
Цитат
лейди, конкретно в случая с Милена б., тя ще трябва да изцежда докрай, за да поддържа лактацията докато може да храни вече бебето си сама.

едно е да изцеждаш кърма, с цел облекчаване на напрежение в гърдите, а съвсем друго е да изцеждаш за запазване на лактация или за изхранване на бебе, което по разни причини не суче от гърда.

Явно съм чела - недочела. Мислех, че става въпрос за втората хипотеза.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #115 -: Март 09, 2008, 07:57:49 am »
Миленка,аз също ползвам ръчната помпа на Авент и съм доволна.В началото ми беше трудно,докато я наглася ,не правише хубав вакуум,но после свикнах,а за да се изцедя до край ми отнемаше доста време(30-40мин.),но бях спокойна и успявах,а сега почти не се цедя.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #116 -: Март 09, 2008, 10:06:18 am »
Милена, много съжалявам, че е трябвало да преживееш всичко това. Дано малкото ангелче бди над Миша, тя да оздравее и да расте бързо, за да си я приберете колкото може по-скоро у дома. Пази и себе си, да за й бъдеш полезна после, това с падането 4 дни след операция си беше доста страшно, Ако трябва, вземай със себе си някой, като се налага да излезеш. Желая ви само здраве и късмет оттук нататък.

За помпата - и аз съм доволна от авент, само ръчна съм ползвала. В магазин Малечко в София съм виждала и Медела, които са най-ползваните в Германия, имат го всички болници и са от напълно безвредна пластмаса. На брошурата им пишеше, че тяхната електрическа единична е най-продаваната им помпа. Имам 2 приятелки в Германия, които и двете се кълнат в невероятните й качества, лични впечатления нямам. Звънни да ги питаш за отзиви и цени, ако искаш. Ако решиш да е тази, мога да помоля нашия татко да мине да я купи и да ти я пратя.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #117 -: Март 09, 2008, 10:22:14 am »
Миленче,съжалявам ужасно за загубата ти мила.Стискам палци малката душичка Мишка да бъде скоро при при теб здрава и силна!
 Аз също съм изключително доволна от ръчната помпа на Авент.В болницата ми даваха някаква електрическа,с която се измъчих.Като се прибрах,си купих Авент и е страхотна.
Успех мила и стискам палци за бебка!

 Искам да питам мамите,които са били с високо кръвно през бременността - кога ви се нормализира кръвното.Аз реших,че като съм родила,вече няма нужда да се следя и да пия лекарствата,но вчера кръвното ми беше 145/105,което за мен е много.
« Последна редакция: Март 09, 2008, 10:55:01 am от z22 »
<br />
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #118 -: Март 09, 2008, 12:01:49 pm »
Миленче, не бях чела близнашката тема. написах ти там, но и тук да кажа, че ти пожелавам всичко лошо да е вече зад гърба ти и само хубави моменти да преживеете с Михаела!
за кърмата - защо да я хвърляш? можеш да я замразяваш във фризер, по-нататък може да ти е полезна.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #119 -: Март 09, 2008, 12:11:27 pm »
Зори, моето кръвно се нормализира малко след раждането, но пък аз го вдигнах 140 на 100 последния месец само.

Милена, желая ти много сили за да преодолееш бързо загубата!
Дано скоро да се оправи Михаела и да се прибере в къщи при вас. Да е жива и здрава, за да ви радва 5 да ви прави щастливи!