0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #60 -: Март 05, 2008, 15:26:12 pm »
Леле, какви екстри имате в София-до вратата ви носят манджата!  8)

Пък тук всеки си ходи сам до пункта, струва един лев. От време на време майките намират охлЮви вътре. Сигурно е част от менЮто.  :P

Обаче сме имали една таксиметрова компания в Ямбол, която носела адаптирано мляко и други неща от аптеката и магазина за 4 лева доставка + цената на стоката. Какво са правели едно време без таксита, не знам!  :P

Васи, благодаря за мнението. Всеки съвет ми е ценен!
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #61 -: Март 05, 2008, 15:28:48 pm »
цветенце, нашият стол е Рьомер Кинг Plus, без изофикс.
http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&catID=1&id=7&navid=10

това не е "по-стар модел", а просто моделът без изофикс закрепване.

Макси Кози Приори също имат 2 варианта, които са без изофикс.

имай предвид, че линкът, който ти дадоха, е за тестовете на ADAC за 2007 година и там са тествани и включени новите модели столчета. Ако разровиш страницата на ADAC за класациите от предните години, ще видиш, че Рьомер Кинг е винаги на първо място.

Ако няма Рьомер без изофикс, вземи си едно Макси Кози Приори СПС и няма да сбъркаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #62 -: Март 05, 2008, 15:29:58 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

За еднократната, ти трябва акта за раждане на детето (оригинала, не копие), молба за отпускане на помоща (дават ти бланка в общината) и мисля че се водеше удостоверение за родствени връзки (то се вади от ЕСГРАОН). На самата молба си пишеш банкова сметка или може и на ръка да ти ги изплатят, което става след около 20 дена и след това ходиш да прибереш акта за раждане на детето.

baksisa, дано Ангел се оправи бързо. А иначе няма как да сме подготвени за всичко което може да се случи, а и да си подготвен не е ясно как ще реагираш на момента.




Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #63 -: Март 05, 2008, 16:08:57 pm »
tzvetence, Romer, гледам, са на промоция в Piggy's House в момента http://www.piggyshouse.com/bg/promotions/

Ultra, тези обувки bama ги има в Скай сити, като влезеш, вторият или третият магазин вляво, до кафето точно. Аз нося номер 34, та имам такива летни сандали, супер са.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #64 -: Март 05, 2008, 16:19:53 pm »
tzvetence, Romer, гледам, са на промоция в Piggy's House в момента http://www.piggyshouse.com/bg/promotions/

цената им с тая промоция е много добра, на практика - почти колкото ако се купи в Германия (без доставката).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #65 -: Март 05, 2008, 16:58:17 pm »
рових се аз в архива на ADAC и открих въпросните модели на Рьомер без изофикс в таблицата за 2005 .
най-вероятно ще вземем такъв. благодаря за мненията, препоръките и инфото за промоцията.
обаче ми направи впечатление, че макси кози приори - моделът без изофикс, в 2005 е с резултат "задоволителен".
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #66 -: Март 05, 2008, 17:15:20 pm »
За социалната помощ искат и документ от банката, с ИБАН на сметката. Затова ме върнаха втория път  :x, а третият се оказа, че трябва и документ за сем. положение от общината :x, та още не съм подала документите. Искат оригинална лична карта на майка и копие на бащата, но може и друг да ги занесе документите и да ги подаде.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #67 -: Март 05, 2008, 17:45:36 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

Ани, пиши ми на ЛС, ако искаш инфо, искат се куп документи. Аз онзи ден ходих до социалното. Срокът обаче е 3 години.  :D

аз още не съм ходила, но в общината ми казха да нося акта за раждане (който ти го взимат за няколко месеца, затова предварително си направи няколко копия), една декларация, в която декларираш, че мъжът ти ти е мъж и детето ти е дете (дават ти я от общината срещу 4 лв. като си взимаш акта за раждане) и 2-те лични карти. Каси, моя приятелка ми каза, че не са й искали документ за ИБАН, само номера на сметката.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 17:57:05 pm от Pippi »

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #68 -: Март 05, 2008, 17:52:26 pm »
Макар че живеем в една държава, в различните общини май различни правила важат. Така че врътнете един телефон и питайте. Акат го искат задължително и да не е ламиниран  :lol:. Преди, когато се изплащаше от работодателя, в нашата фирма една майка си донесе акта на детето ламиниран, бая чудене му изчуди колежката как да пише на него та и печат да сложи. Не помня какво реши накрая.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #69 -: Март 05, 2008, 17:56:32 pm »

а марки като Cangaroo за столчета изобщо не бива да се обсъждат.

Виж, jam, не мисля че този тип заключения е реден. Всеки преценява според възможностите си. Не мислиш ли, че някои хора може да не могат да си позволят Ръомер и тем подобни? Ако ти можеш да си купиш- аз не мога! Опитах се да помогна, споделих какъв аз съм купила. Не знам какви са възможностите на Цветенце, тя ще си прецени. Просто нямам думи, честно...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #70 -: Март 05, 2008, 18:01:22 pm »
Pippi, за социалните, сигурно си права. Но мен затова ме върнаха :x, и дори обяснението че децата са отпред и плачат, защото се чуваха през прозореца-не помогна :D. За капак служителката ми беше дала грешна молба, не беше казала за личната карта на мъжа ми, та на другия ден колежката и го отнесе :lol:
Относно столчетата за кола, всеки се предценява. Аз също не мога да си позволя скъпи столчета, при нас всичко е по две. Като му дойде времето ще измислим най-оптималният вариант.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 18:02:54 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #71 -: Март 05, 2008, 20:27:15 pm »
piera, съжалявам, ако неволно съм те обидила с изказването си. не съм целяла да правя такива внушения, не се замислих.
мисълта ми беше, че качеството на столчето за кола е от изключителна важност за живота на детето. това не е количка, не е столче за хранене, не са дрешки - все неща, от които може да се спести без проблем. от такива съображения съм посочила качествените марки.
аз самата съм купила столче за хранене именно Cangaroo, защото не смятам, че си струва да давам много пари за такова нещо. но за столче за кола не съм пестила и то не защото държа самоцелно на марката. в крайна сметка, разликата е вероятно около 200 лева, а разходът е веднъж за 4 години и дано да не се налага никой да изпробва лично качествата на столчето за кола в ситуация....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #72 -: Март 05, 2008, 21:49:11 pm »
Сватя, да мажеш зетя, да не го опържиш  :wink: През лятото слънцето жари и прониква дори и под чадър, че и през леките светли дрешки. А на плажа хептен. Поне личицето да му мажеш.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #73 -: Март 06, 2008, 08:21:32 am »
Все ми се струва, че точно поради немазане в детските ми години, сега съм с ужасна слънчева алергия - то е обриви, то е чудо  :? Та, аз мажа и ще мажа!

Тъжно, е когато човек трябва да си мери по джоба сигурността на детето - тъжната българска действителност  :(

А мойто диваненце явно не ще да приема АМ под никаква форма - в период на 3-4 месеца пробвам за трети път да дам АМ по някакъв начин - вчера млечна каша на Милупа ориз и царевица - ами фонтана закъсня само половин час  :( - хич не знам защо така и кво ще правим като ми свърши кърмата...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #74 -: Март 06, 2008, 08:24:19 am »
Цитат
Сватя, да мажеш зетя, да не го опържиш   През лятото слънцето жари и прониква дори и под чадър, че и през леките светли дрешки. А на плажа хептен. Поне личицето да му мажеш.

Той зетя ти си има пет морски бани по рождение.

За столчетата : аз също не възнамерявам да купя Рьомер, просто защото не ми е по джоба.Харесала съм си това, което в момента е в намаление за 199 лева:
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #75 -: Март 06, 2008, 11:51:35 am »
Момичета, благодаря ви за инфото!
Така като чета колко документи искат, съм благодарна, че става дума само за 200 лв :), че ако бяха 2000 щеше да ми по-важно да си ги взема бързо  :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #76 -: Март 06, 2008, 14:36:59 pm »
уф, не мога да смогна да драсна два реда...

Крисуни мога да го пофаля, че каза "р" и че кляка като ака, та ще трябва отвеяната му майка да го запознае с гърнето отново :D

с мааалко закъснение искам да поздравя две малки дами за първата им годинка :D
Стефи на Мини и Симона на Цветенце да растат здрави и щастливи, умни глезанки!
да са ви живи и здрави дечицата, майки!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #77 -: Март 06, 2008, 15:54:57 pm »
...А мойто диваненце явно не ще да приема АМ под никаква форма - в период на 3-4 месеца пробвам за трети път да дам АМ по някакъв начин - вчера млечна каша на Милупа ориз и царевица - ами фонтана закъсня само половин час  :( - хич не знам защо така и кво ще правим като ми свърши кърмата...

Я не го мисли така. Няма да ти спира кърмата. После може да го израсте детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #78 -: Март 06, 2008, 16:20:44 pm »
Лейди, тази седалка има ли ISOfix?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #79 -: Март 06, 2008, 16:33:38 pm »
Мисля че да, но ги питай в Премама.