0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #40 -: Март 05, 2008, 08:50:31 am »
Вчера ни се случи нещо ужасно.Прибрахме се от разходка и понеже Ангел беше леко запотен бързо го преоблякох и тъкмо закопчавам последното копче на гащеризона и Ангел започва да пищи,вдигам го и го гушкам,а той пищи още по-силно,давам водичка,а той пищи и се гърчи,реших да го съблича гол,да не би да му боцка нещо памперса и при разсъбличането от гащерезончето излиза една оса,а на детето петичката и пръстчето на крачето нахапани.И като се "панирах",докато се обадя на педиатърката се разтреперах и незнаех какво да направя.Добре,че покрай антибиотика пие и противоалергичен сироп,та не се наложи да го боцкат с урбазон.После беше много нервен и наплашен,успокояваше се като го разхождах по стълбите-качихме се поне 10 пъти до 8 етаж и обратно
Тази вечер изживявах случката стотици пъти,сънувах кошмари и се ядосвах на себе си,че не съм подготвена за такива ситуации и реагирах доста неадекватно.
Мари-Пз,какво сиропче пихте за бронхиолита,защото Ангел в началото пиеше сироп и не му подейства,"искам да си сверя часовника"
heart,взимайте бързо мерки,защото и при нас започна като настинка,а още сме на антибиотик,дано при вас е нещо леко.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #41 -: Март 05, 2008, 09:19:19 am »
Здравейте!
Отдевна не съм писала и се надявам всички да сте добре и бебчетата и малчуганите да растат весели и усмихнати!

За кремовете - мисля, че някой ден ще разберем последиците от излагането на слънце без такъв крем, на които сме били подложени ние навремето/ еле я, която в поберитета се пържех буквално/. Така че съобразете с типа кожа фактора на крема и мажете. Аз, например никога не купувам висок фактор, защото моите деца са с мургава кожа и ги мажа с някъде около 15-16, само първата година мажех Мати с 25 фактор.

За столчетата - подкрепям Джама - в този случай става въпрос за сигурността на детето ви, не за красота и дамаски, така че, ако имате възможност, купете по-сигурното столче, пък дано не се наложи да се уверите във възможностите за защита.
Моя приятелка катастрофира и знам какви бяхя последиците за децата и, които дори не са били с колани/ бяха по-големшки - на 5 и 4 години мисля, за стол са си били или седалка/, добре, че оживяха, но по-голямото още страда - палецът на едната му ръка е изкривен, следствие от пластичната хирургия, претърпя незнам колко операции и още немогат да го възстановат - незнам защо така!
Така че помислете!

За нас - ние сме добре, Мати половин ден е със свекърва ми, половин с мен, ходя на работа на половин ден, докато Лора е на училище - въобще деня ми е пълен до дупка. За капак тръгнах от 6 часа два пъти седмично на хор - моята детска мечта, та съм направила организация за взимането на Лора от училище в тези дни - втора смяна е.

Мисле, че е време да предложа една бебешко-детска среща, например в Южен парк или Борисовата градина при следващото затопляне! Какво ще кажете?!

Ако кликнете върху снимката отдолу, ще можете да разгледате снимки от Хисаря, където бяхме по празниците!
« Последна редакция: Март 05, 2008, 09:22:53 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #42 -: Март 05, 2008, 10:03:07 am »
И нашият стол е Рьомер:
Поръчахме го от Германия, че тук излиза доста по-скъпо. Пак си е цифра, но решихме, че не можем да правим компромис със сигурността, а и държахме на Изофикс-а. Лесен за монтиране и очевидно много удобен.

Стефи, естествено, че за естествена кожа гледам, ама дай идея за марка, моделче :wink:

Сиа, пробвали сме два крема на Мустела и направи реакция. Вярно, че точно слънцезащитния не сме. На нашите аптеки в момента мостри няма, та ще съм ти благодарна ако по някаква случайност имаме възможност да се засечем и да го пробваме (с извинение за нахалството :D).

Аничка, за акта за раждане отиди в общината по твоята адресна регистрация. Трябва да идеш лично с личната си карта, но още е рано. Прати мъжа ти да попита кога ще е готов, за да го вземете възможно най-бързо. Иначе ако се наложат прегледи, ще трябва да си ги плащате.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #43 -: Март 05, 2008, 10:08:23 am »
ultra, ти за бебешки обувки ли питаш или за възрастни?
ако е за бебешки - разгледай моделите на Geox и Ecco. имат сайтове. Ecco се продава в мола на Стамболийски и на площад Славейков. Geox също имат магазини в моловете, а и на други места.
но са скъпи, де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #44 -: Март 05, 2008, 10:12:05 am »
Да, еко, геокс са хубави, дишащи обувки. Есента й бях купила на фишър прайс едни обувко маратонки, много добри, но пак са скъпички, сега сме с маратонки адидас. Носи ги вече 2 седмици, нямам оплаквания.
На капчица обувките също не са лоши, първите обувки на Деси бяха капчица, като цени също са приемливи. Сега им гледах пролетните модели между 35-45 лв. са.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #45 -: Март 05, 2008, 10:15:38 am »
Момичета, благодаря ви за бързата реакция! От болницата наистина ми дадоха служебна бележка и казаха, че е за акта за раждане, но аз останах с впечатлението, че трябва да подам в общината заявление или нещо подобно за издаването му.

baksisa ,
мога да си представя какъв ужас си изживяла! Но за съжаление не можем да бъдем подготвени за абсолютно всички ситуации. Може би най-важното е в такива моменти да успеем да се овладеем и да действаме, както ти си направила с обаждането на педиатъра.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #46 -: Март 05, 2008, 10:19:23 am »
Jam, StefiZ, мерси за инфото. Геокса са си скъпичка, мда, еко не съм заглеждала. Явно ще правя шопинг обиколка. Около нас са само на К&К и някакви съмнителни криво залепени :x


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #47 -: Март 05, 2008, 10:39:02 am »
Сиа, пробвали сме два крема на Мустела и направи реакция. Вярно, че точно слънцезащитния не сме. На нашите аптеки в момента мостри няма, та ще съм ти благодарна ако по някаква случайност имаме възможност да се засечем и да го пробваме (с извинение за нахалството :D).

Няма никакъв проблем. Знаеш къде ни е явката, а пък и кремът вече е в чантата за разходки. :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #48 -: Март 05, 2008, 10:41:01 am »
ultra, в Добрич произвеждат детски обувки за износ в Германия, марката е "bama". Кожени са с удобна подметка. Само дето и те са 40-50 лв. Но в София ако ги има със сигурност ще са с по-добра цена от Варна.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #49 -: Март 05, 2008, 10:48:49 am »
Рьомер и Макси Кози - хубаво, гледах ги, четох им показателите, да ама моделите им в таблицата и за 07 и 06 са все с изофикс, а нашата кола, въпреки, че е на няколко години, т.е. нова сравнително, няма такова нещо. А колата няма как да сменим, така че трябва да намеря най-добрия модел без изофикс.
За 2007, от категорията 9-18кг има 5 модела с добри показатели и само един е без изофикс - Кидди - с много добри показатели при челен и страничен удар. и щяхме днес да ходим да го гледаме, има една табла отпред, която малко ме притеснява, а и изрично беше написано, че може детето да не се адаптира.

Така - върнах се в 05 - има два модела Рьомер, които явно са без изофикс и са с добри показатели. Макси Козито от всичките таблици без изофикс го намерих от 05, но е в категория "задоволително". говоря все за 9-18кг групата. моля, споделете и останалите с Рьомер какви са ви моделте! Да търся тези без изофикса освен? има ли шанс да намеря стар модел тук - разбрах, че от скоро се внася марката, или и аз трябва да поръчвам - което ще ме накара може би да се спра на друг вариант :?
« Последна редакция: Март 05, 2008, 11:08:17 am от tzvetenze »
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #50 -: Март 05, 2008, 10:50:36 am »

Мари-Пз,какво сиропче пихте за бронхиолита,защото Ангел в началото пиеше сироп и не му подейства,"искам да си сверя часовника"

За "свиренето" - Кленбутерол - много добре й подейства.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #51 -: Март 05, 2008, 11:01:18 am »
Леле, каква гадост с тази оса при Боксиса8O

Значи, да се запасявам в близките дни с:
1. слънчезащитен крем
2. спрей против комари
3. мрежа за количката за комари, мухи, оси
4. шапка за слънце
5. Рьомер.

Де ще го търся тоз Рьомер сега...На Джамка май Гането й го беше донесла. Ултра, вие вашия как го поръчахте, чрез познати ли?

Джамке, дай мнение, моля те: да мажа ли детето с 30 фактор през март и април, с 40 през май и 50 през силните жеги? Или да си карам отначало на 50? Май ше ходя да питам и д-р Бърди. А за лицето различен крем ли или от този за тялото?

Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #52 -: Март 05, 2008, 11:07:29 am »
Боровинче, вярно че бях чела хубави неща за тази марка, благодаря, че ми припомни :D
А и 40-50 е по-добре от 90-100 :lol:

Сиа :thankyousign:

Мари, поръчахме през интернет сайт, след 3 седмици беше при нас. Трябва да имаш валидна карта. Кажи на свеки да ти го купи от Англия и да ти го прати. Там е с друго търговско име, но същите характеристики - Britax.

Аз съм окончателно разочарована от държавната детска кухня. Омръзна ми основното да е по-рядко от супата и ще пробваме за седмица Джуниър меню. Преди бяхме на Ози, ама са се самозабравили с цените - 5 лв с доставка до вкъщи (нямаме раздавателен пункт наблизо) и само 2 дена безплатни при месечен абонамент.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 11:10:33 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #53 -: Март 05, 2008, 12:15:35 pm »
baksisa, много гадна случка. дано бързо се оправи Ангел!

Аничка, акта за раждане може да го вземеш ти или мъжа ти, но който и да отиде задължително да носи двете двете лични карти. нашият го взе мъжът ми и се подписвал вместо мен на една декларация, кято служи за получаване на еднократната помощ. за нея трябва да подаваш документи + акта за раждане при социалните. аз още не съм успяла да отида :)

взех си слънцезащитен крем на клоран, 50-ти фактор, ама още не съм мазала. надявам се да е хубав.

за урочасването, може би е възможно. но мисля, че по-скоро малките бебета се изнервят от много шумотевица, впечатления, социални контакти :) все пак нервната им система тепърва се развива и е нестабилна.

да питам мамите, които са слагали пентаксим - имаше ли странични реакции? температура? раздразнителност? нещо друго?
« Последна редакция: Март 05, 2008, 12:17:32 pm от Pippi »

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #54 -: Март 05, 2008, 12:24:17 pm »
Pippi, пентаксима рядко дава странични реакции.
при нас единствено се зачерви и поду като топче мястото, но не беше болезнено.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #55 -: Март 05, 2008, 12:53:11 pm »
ultra и аз преди взимах от ози и бях много доволна. Преди 2 седмици реших пак да почна защото не ми оставя много време да готвя, но като видях цените на право ми настръхна косата, при това са спряли да карат храна в неделя и по празниците, което според мен им беше едно от големите предимства.
За съжаление колкото и да ми се иска вече не мога да готвя по 3 пъти на ден, затова си приготвям вечер и в хладилника да има за 2 дни.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #56 -: Март 05, 2008, 13:45:49 pm »
...
Джамке, дай мнение, моля те: да мажа ли детето с 30 фактор през март и април, с 40 през май и 50 през силните жеги? Или да си карам отначало на 50? Май ше ходя да питам и д-р Бърди. А за лицето различен крем ли или от този за тялото?



Мари, според мен или мажи от начало със силен фактор или намаляй във времето. Защото и сега изобщо не е безобидно слънцето, а с времето кожата ще иска по-малък фактор. А иначе някъде бях попаднала на тема, че пък високите фактори са нож с две остиета. Предпазват от слънцето, но са прекалено много химия. Колко е вярно незнам. Затова гледам да сме в средата 20-30 фактор, до 40.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #57 -: Март 05, 2008, 14:32:49 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #58 -: Март 05, 2008, 14:35:07 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

Ани, пиши ми на ЛС, ако искаш инфо, искат се куп документи. Аз онзи ден ходих до социалното. Срокът обаче е 3 години.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #59 -: Март 05, 2008, 15:13:22 pm »
И аз мисля да използвам от миалата година слънцезащитните кремове, имам на чико и на бюбхен.

Ани, относно обувки, купувай хубави от естествени материали. Изкуствените спарват.
Стефи, наскоро погледнах нашия крем на чико и пише да се използва само 9 месеца след отваряне. При този на бюбхен май срокът беше 1г. след отваряне.
<br />[link=http: