0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Седмицата - 03.03 - 09.03
« -: Март 03, 2008, 09:00:09 am »
:hello:Здравейте от нас! Весела и здрава седмица на всички.

Честит национален празник!
 2bg 2bg 2bg
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #1 -: Март 03, 2008, 09:38:59 am »
Весела седмица и от нас, ние още сме болни, ама дано вече оздравеем и да ни отминават гадните вируси и болести!

Честит ни празник!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #2 -: Март 03, 2008, 09:46:48 am »
Весела седмичка и от нас и честит 3ти март!
Нас май почват да ни мъчат зъбки. Ужас, дано скоро да отшуми това, защото Алекс се измъчи горкия, нищо не помага.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #3 -: Март 03, 2008, 11:35:34 am »
Слънчева и усмихната седмица и от нас!
Ние все още нямае зъбки,макар от 4я месец се лигавеше обилно и си чеше венците.Като ходим на лекар винаги ни казват,че до няколко дни сигурно ще пробият,но така минаха няколко месеца.
   Честит 3ти март!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #4 -: Март 03, 2008, 15:12:37 pm »
Привет и от нас. Май ще имаме само два-три слънчеви дни на разположение, така че предлагам да ги оползотворим /стига да не духа/ който както намери за добре.  :lol:
Снощи ми пратиха една диета и мисля да я пробвам. :oops:  :scale:
Евентуално ще ходим на имунизация и ще дадем изследвания за яслата. Харесала съм й едни страхотни пантофки за там, живот и здраве.
На зъбоочакващите - дано мине бързо и по-малко болезнено!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #5 -: Март 03, 2008, 17:27:03 pm »
Честит Национален празник!

Аз днес открих сезона на градинарството със засяване на спанак и грах.

За зъбоникнещите - дано по-скоро пробият зъбетата, че е голяма мъка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #6 -: Март 03, 2008, 22:07:33 pm »
Честит национален празник! Хубава седмица от нас!

И при нас май се появи проблема със зъбките. Християн е много нервен от вчера, яде си ръцете, плаче, с нищо не мога да го успокоя, дори и като го нося на ръце. Утре ше го мажа с дентинокс, помага ли, ефектен ли е?
Освен това се изрина по гърдите-червени грапави петна около 1 см., утре ще идва лекар. И все е гладен. Сега изпи 180мл. АМ и заспа, слава богу.
Mecheto, при вас какви са оплакванията? Вече си мисля, че близнаците са урочасани, макар много, много да не вярвам на такива неща, но пък Михаил е кротък. Днес бяхме в Южния парк с тях и имаше ужасно много хора, доста изнервящо е за разходка. Аз се натоварих, представям си те милите.

Та това е от нас. Дано минат тези проблеми, защото на моменти нямам сили.

Дано няма болни дечица и времето да се задържи слънчево!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #7 -: Март 03, 2008, 22:19:43 pm »
Касси, нищо не пречи, след като ги прибереш да им поизмиеш с мокра ръка бузките и очичките :wink:
Дано не е нещо сериозно обриването.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #8 -: Март 03, 2008, 22:34:27 pm »
Здравейте от нас с Алекс в този хубав ден!
Весела седмица и само здрави и щастливи дечица и майки!

На мен ми се струва, че са тръгнали и на Александра зъбчета. Едни такива 2 бели зрънца в основата на венеца. :ask: Ама не се оплаква детето, нищо не я боли, не е неспокойна. Почнах и да я захранвам от 1 март. Вече трети ден папка ябълково пюренце и меко казано е във възторг. Дано все така да папка детето.

Мари, хайде оздравявайте вече! Да ви пускат тия гадни вируси.

Абе Касси, какви уроки бе мила? На мен ми мязат на хранителна алергия тия петна. Каква храна си давала последно? Поне нашето педи каза, че така се проявява най-често алергията.

И аз от утре почвам яка диета, че вместо да свалям, аз пак качвам. :? Ама Дюканската ми се струва много хард за моя вкус, та ще си правя такава, квато аз си знам. Дано да се похваля в началото на лятото с някакъв успех.
 

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #9 -: Март 03, 2008, 22:38:28 pm »

Абе Касси, какви уроки бе мила? На мен ми мязат на хранителна алергия тия петна. Каква храна си давала последно? Поне нашето педи каза, че така се проявява най-често алергията.


То е ясно, че петната не са от уроки :lol:, за плача говоря, защото и друг път като сме излизали навън и се срещаме с много хора е неспокоен. Вече и аз не знам какво може да е.

Мари, сега видях, че си писала, нещо съм разсеяна. Пожелавам това да е последното боледуване на Стилияна. Дано оздравява бързо, много е мъчно, знам.
« Последна редакция: Март 03, 2008, 23:04:39 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #10 -: Март 04, 2008, 00:20:53 am »
Касси, и аз така си мислех, да не е уручасан, но не ми се вярва. През деня до към 4-5следобяд е много спокоен, но след това като се почне един рев ей-така от нищото , все едно че го дерът жив, миличкия чак се изпотява от реване. Много яростно си дъвче ръцете, и като му дам мойта ръка чак ме заболява като започне да стиска с ченето. Само така сякаш се успокоява. Гушкам го, разнасям го, по коремче, мажа венците, само на челна стойка не съм го слагала. Нищо! И изведнъж спре. След има-няма 2минути пак изведнъж започва да плаче и така докато стане време за спане. Добре поне, че малкото човече е кротко, иначе не ми се мисли
Сия, и на Алекс ми прави впечатление, че където са кучешките зъби, отдолу венеца е малко по-подут от посредата например и има нещо като бели връхчета, но е така от близо 3седмици, на Сами няма такова нещо, но и той все дъвче яростно ръце и каквото докопа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #11 -: Март 04, 2008, 08:23:17 am »
Хубава седмица и от нас, много здрави дечица, много свежи попълнения в редиците.
Аз започвам да отбивам Стефания- вчера купих Нестле Джуниър, снощи предложих, не се прие с особен ентусиазъм, изпи цели 30 мл. Иначе последното сукане беше в 3 следобед, а снощи стана към 4 и й дадох. Мисля да не го правя от раз, да не се стресира излишно и се надявам скоро да се справим със ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #12 -: Март 04, 2008, 08:25:04 am »
Момичета с по-големи дечица,
дали не е умно да започна да мажа детето с по-нисък фактор крем и да засилвам фактора, така че в големите горещини да е най-защитена? Или хич даже не е умно, ами дори и глупаво?

Лека седмица на всички, децата да са здрави, родителите-доволни, много нови бременни жени да имаме из форумите и хубави анонсиращи теми!
Alexandra
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #13 -: Март 04, 2008, 08:56:25 am »
Спокойна и много,много здрава седмица Ви желаем с Ангел!
Миналата седмица ние иживяхме един малък ад.Ангел беше настинал-кашлица и хрема,пиеше сиропче и капки за нослето,педиатърката всеки ден идваше да го преглежда,но на 4 ден кашлицата слезе надолу и се получи спазъм на дробчето.Изписаха ни антибиотик.И аз като ревнах,как да дам антибиотик на 4м.бебе.Последва консултация с пулмулог,който потвърди,че е наложително да се пие антибиотик и ето че вече 6 ден Ангел пие антибиотик,но сега е значително по-добре.
И Ангел е неспокоен в следобедните часове,също се лигави,лапа си постоянно ръцете или гризанки,чеше си венците,но пък няма беличко по венеца,та не мисля,че са зъбки,но може и да бъркам.
Каси, и аз като теб вече си мисля,че синът ми е урочасан,уж съм разумен човек и на такива работи не вярвам,обаче много ни се насъбра и майчиното ми сърце не намира обяснение за всичко ,та затова прибягвам и до т.нар.бабени деветини.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #14 -: Март 04, 2008, 11:38:53 am »
Момичета с по-големи дечица,
дали не е умно да започна да мажа детето с по-нисък фактор крем и да засилвам фактора, така че в големите горещини да е най-защитена? Или хич даже не е умно, ами дори и глупаво?

Мари, ние сме по-малки, ама да си кажа. А з ще взема 50 фактор, че адашката на Али е бая бяла, пък и аз имам алергия към слънцето. А пък твоята мома англичанка сигурно е бяла като сиренце. Не мисля, че има по- и най-защитена. Взимай висок фактор да ти е мирна главата. 8)
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #15 -: Март 04, 2008, 12:13:33 pm »
Здравейте, момичета!

Венци е болен - с висока Т, кашлица и запушен нос. Чакам да се събуди да го водя на лекар. В началото започна без Т, само сополи, но за 5 дни въпреки лечението състоянието му се влоши.

Касси, не са урочасани - просто са се изнервили от лудницата и многото хора около тях.
Мари, за крема - на Авен е много хубав. Този на Мустела също. Препоръчвам ги и двата - пробвала съм ги на Венци.

Приятен ден на всички!
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #16 -: Март 04, 2008, 13:13:08 pm »
Весела седмица и от нас! :) Нека всички болни дечица да оздравяват бързо!

Ние днес бяхме много добрички на консултацията и за първи път не се драхме, все едно не бях завела мойто дете. Иначе сме здрави и леко сме понатежали. Сега изчезваме по разходки, че утре я камилата я камиларя, но все пак за събота и неделя го дават да се оправи времето.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #17 -: Март 04, 2008, 14:37:36 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!  :D
Касси, аз съм мазала с Дентинокс и Калгел. Откакто мажа с Калгела, проблема с никненето значително се подобри.Е, пак е нервна и се почесва, но значително по-добре действа при нас от Дентинокса. Освен това Калгел не съдържа захар. По принцип съм чувала, че Генгигел е много добър, но е към 18 лева тубичката... :?
Ние иначе сме добре, Анджела беснее, започна да проявява инат и характер  :x тръшка се зверски, като не стане на нейната. И постоянно иска да яде  :? Вече взех да се притеснявам, ако има как нон-стоп да набива нещо.Чудя се дали да не питам Бърди за това хранене  :? Някъде из нета бях срещала за някакъв синдром, свързан с многото ядене, но изобщо не се сещам къде, а и не знам какво да напиша в гугъл. Ако може някой да ми помогне с линкове или инфо- ще съм благодарна.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #18 -: Март 04, 2008, 15:07:01 pm »
Здравейте и от нас  :balk_69: :balk_64:

Здрава и топла седмичка, весели и послушни дечица, спокойни и усмихнати мами.

Марчела бързо да се оправяте и да ходите по разходки, че ей слънцето пече ли пече. Днес в Бургас е 24 градуса,а при вас направо незнам как е.

Като стана въпрос за жегите, се замислям вече и аз за нов защитен крем против слънце. Гледам Тони тен има на ръчичките и личецето. До оня ден мазах за студ и вятър, днес вече търсим за слънце. Фактор според мен, особено за първо лято най добре 50. Ние ще изкараме второ, но мисля пак същият да взема. Срока на годност е много малък, мисля на отворена опаковка 6 или 9 месеца, та от миналата година ще ги хвърля. Ползвах Чико за тяло и Мустела за лицето, много съм доволна и на плажа ги тествах, нямахме никакъв проблем.
За огромния апетит, мисля са виновни зъбките. Тони също имаше такъв период някъде около 6-ти месец е поглъщал порции каша от 400 мл. Той обаче е слабичък и аз се радвах на този му апетит. Това продължи до първото зъбче, след това при всяко никнене на зъбки за съжаление липсва апетита. В момента сме в най трудната зъбна криза и признаваме само АМ, като види лъжицата пищи. Мажа с Дентинокс, успокоява го горе долу, давам и Панадолче, когато има такива внезапни и чести нощни писъци с рев, пък и вече сме "обучени"  :wink: кога ще никне зъбче. Калгел определено на нас не ни помага.
« Последна редакция: Март 04, 2008, 15:18:25 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #19 -: Март 04, 2008, 16:08:37 pm »
Здравейте и от нас :D
Ние сме добре, само дето Симеон се забавлява искрено да ми изкарва акъла :lol: Търчи от единия край на пързалката до другия и вече няколко пъти го хващам летящ във въздуха 8O

Каси, вчера се оглеждах за вас в южния, имах предчувствие, че сте там, ама се разминахме :wink:
Ние първо се качихме до Златните мостове, но имаше много сняг, слязохме до парка на слепите и когато и тримата станахме порядъчно окаляни, слязохме до южния.

Проблем с обувките :( Не мога да харесам или да намеря подходящи. Тези, които имаме запарват. Дайте предложения, споделете от кои сте доволни!

За слънцезащитните кремове ми е мъка - Симеон е с атопичен дерматит, от всеки качествен крем с висок фактор му излизат екземи. Заразях опитите да открия слънцезащитен за атопична кожа засега, че ми действа доста депресиращо на бюджета. В момента се заблуждавам, че го предпазвам с едно кремче на Бочко уж със защита. Не вярвам, че има добър фактор, но поне кожната реакция е съвсем слаба, та засега ме устройва. Ако попадна на нещо по-качествено, ще докладвам. То дано да няма други дечица с АД, ама все пак...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #20 -: Март 04, 2008, 16:33:55 pm »
Фактор според мен, особено за първо лято най добре 50. Ние ще изкараме второ, но мисля пак същият да взема. Срока на годност е много малък, мисля на отворена опаковка 6 или 9 месеца, та от миналата година ще ги хвърля. Ползвах Чико за тяло и Мустела за лицето, много съм доволна и на плажа ги тествах, нямахме никакъв проблем.

Перде, що ще хвърляш? Преди година взех Мустела 50 с трайност 05/2009. Само лицето и мазах миналия слънчев сезон и крема си седи почти цял, държала съм го на хладно, затваря си се плътно, нищо му няма.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #21 -: Март 04, 2008, 17:18:57 pm »
Здравейте и от нас :D
За слънцезащитните кремове ми е мъка - Симеон е с атопичен дерматит, от всеки качествен крем с висок фактор му излизат екземи. Заразях опитите да открия слънцезащитен за атопична кожа засега, че ми действа доста депресиращо на бюджета.

Ултра, току що взех 50 фактор на Мустела и на него пише, че може да се ползва при атопична кожа.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #22 -: Март 04, 2008, 18:44:01 pm »
За урочасването - аз мисля че го има и представлява  негативна енергия /продиктувана от завист, злоба или просто небродонамереност/, която  въздейства по някакъв начин.
Имам си свой "ритуал" против урочасване. Мисля, че всяка от вас може да си измисли по нещо, което да и носи вътрешното усещане, че детето или децата й са предпазени. Не говоря за връзване на червен конец, плюене три пъти през рамо, амулет от скилидка чесън на врата. Това са бабини девитини.

За мазилата - не мазах с колд крем, не възнамерявам да мажа и с какъвто и да е слънцезащитен фактор. За мен тази козметика е един от шедьоврите на бейби-индустрията.

Цитат
Тони също имаше такъв период някъде около 6-ти месец е поглъщал порции каша от 400 мл.
Само каша - 400 мл?!? На веднъж ли?!? Мухаааааа...
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #23 -: Март 04, 2008, 18:55:50 pm »
И аз мисля да използвам от миалата година слънцезащитните кремове, имам на чико и на бюбхен.

Ани, относно обувки, купувай хубави от естествени материали. Изкуствените спарват.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #24 -: Март 04, 2008, 18:57:36 pm »
Аз да се отчета - днес, докторът каза, че малката е ОК и дано е така, въпреки, че има остатъчна кашлица, може би 2 пъти през деня. Аз все съм на нокти обаче.
Наде, то ние болни, не болни все сме навън бе :lol: той докторът така каза - навън и тва е!

Оф и аз ще трябва да купувам слънцезащитен крем, че и нашата нещо се е белнала :lol:
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #25 -: Март 04, 2008, 19:11:28 pm »
относно годността на крема - мисля, че се има предвид, ако не е е отворен.
ако се отвори - в рамките на сезона да се ползва, поне такава е препоръката на производителя.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #26 -: Март 04, 2008, 19:17:09 pm »
Моля за някой друг съвет от по-големите относно купуването на следващия стол - над 9кг. кои са основните неща, за които да гледам?
бяхме отложили малко по натам във времето закупуването му и съответно събирането на информация , но пък ни изненадаха приятно малко допълнителни доходи и искам в рамките на тази седмица да го вземем. попрочетох тук там в мамата, но основно се говори за цветове и дамаски :?
« Последна редакция: Март 04, 2008, 19:31:37 pm от tzvetenze »
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #27 -: Март 04, 2008, 19:30:17 pm »
Цветенце, ние взехме стол на Cangaroo, доволна съм.До 25 кг е, другите, които гледахме бяха до 18 кг, а този е среден вариант, поне ще ни изкара по-дълго време. Цената му е около 150 лв.Изглежда удобен и сигурен.Има си собствени регулиращи колани, позицииза полулегнало и седнало положение.Ето такъв е- 2 група http://www.cangaroo-bg.com/bg/sub.html 
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #28 -: Март 04, 2008, 19:43:02 pm »
трудно ми е да се ориентирам в различните групи, защо така се застъпват кг...
има от 9-18, но има и от 0-18, както има и 9-36.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #30 -: Март 04, 2008, 20:24:34 pm »
Привет и от нас в края на този слънчев ден :)!
И аз днес купих на Бюбхен 50 фактор.Лесно се нанася.
Мари_Пз, радвам се че сте по-добре вече.Крайно време беше :wink:.
И Мики прокашля нещо,но си мислим да не е от неговото викане.Научил се е да пищи и сякаш от това кашля след това.Дано не е от друго :?.Мари, при вас как беше?То с това време не знам как да го обличам.Нито да е много да не се изпоти, нито да е леко,че може да му е студено.Пък и да не се изпоти :?.Не мога да съм сигурна,че го обличам правилно.Абе ще му хванем цаката :).
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #31 -: Март 04, 2008, 20:43:57 pm »
Момичета, ако не се лъжа тук някъде се обсъждаше каква е процедурата за издаване на акт за раждане на новородено. Може ли някой да ме упъти къде точно, че не мога да намеря такава тема  :?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #32 -: Март 04, 2008, 21:58:28 pm »
Аничка, във вашата община ще ти издадат акта за раждане.
Мисля, че около 20 дни след раждането.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #33 -: Март 04, 2008, 22:19:09 pm »
Аничка, попринцип знам е от общината към която е болницата (или само за Пловдив да е така). От болницата не ти ли казаха? Иначе процедура няма от твоя страна. От болницата се изпращат данните в общината и ти само отиваш да вземеш акта след това. Не помня какъв е периода, ама ми се върти нещо месец.

Лейди и аз така съм си решила, че аз поемам на детето уроките и то до сега не е имало. Но понякога след разходка мен ме боли глава. Дали е уроки, дали от мигрената, незнам  :lol:. Отделно пак си внушавам, че уроки хващат хора, които вярват в тях, а аз се мъча да не вярвам.
« Последна редакция: Март 04, 2008, 22:22:14 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #34 -: Март 04, 2008, 22:23:45 pm »
Джоши, при нас започна с лека хрема, после на 3-тата вечер започна са "свири" като диша и да прокашля.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #35 -: Март 04, 2008, 23:08:11 pm »
Мари_Пз, Мики няма сополки.Надявам се това прокашляне наистина да е от писукането му :).Надявам се, че вие сте се излекували напълно.
Аничка,удостоверението за раждане трябва да си го вземеш около 1 месец след раждането на детето във вашата община.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #36 -: Март 04, 2008, 23:44:30 pm »
Mini, мерси за линка, прочетох, отговорих си на въпросите, избрах вариант. утре отиваме да го търсим и да пробваме детето дали ще иска да седи в него, че изрично беше написано специално за нашия вариант.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #37 -: Март 04, 2008, 23:45:16 pm »
Здаравейте и от нас! В момента сме добре да чукна на дърво, но иначе малката боледува на всеки десетина дни през последните три месеца откакто изкара шарката. Опитах се да го коментирам с лекарката и, но тя тръгн да ми предлага коластра на една фирма, но забравих и името. Разпространява се само чрез дистрибутори. А на мен колеги ми препоръча да изследваме имунинитета. Правило се такова изследване в Александровска болница. Аз се надявам, че с идването на хубавото време и настинките ще отминат.

За крема-аз ползвах на Клоран мин. година. Имам още от него и мисля да си го доизползвам.

kassi, беше писала, че смяташ да пътуваш. Може би е хубаво да започнеш да оставяш близнаците на този, който ще се грижи за тях по-често и особено нощем. Моята дъщеря, въпреки че е свикнала с баба си, изстрада липсата ни. Аз се върнах на работа рано, но всяка вечер задължително си я прибирам и тя е свикнала да спи с мен. Много трудно е заспивала при баба си, сънят и е бил доста накъсан. Отне ми цяла седмица да се върнем към нормалния и сън след като се прибрахме. Сега имам предложение за Прага през май, но мисля да се въздържа.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #38 -: Март 05, 2008, 00:38:21 am »
За мазилата - не мазах с колд крем, не възнамерявам да мажа и с какъвто и да е слънцезащитен фактор. За мен тази козметика е един от шедьоврите на бейби-индустрията.

не си права за слънцезащитните кремове. моля, прочети и се образовай, недей така в стил "баба ми не го е правила". слънцето е враг №1 на кожата и основна причина за образуването на рак на кожата в по-късна възраст, вследствие на дългогодишно излагане на незащитената кожа на слънчевите лъчи. а бебешката кожа е особено нежна и деликатна. не си играй с огъня.
че има хиляда излишни мазила - има, съгласна съм. но точно слънцезащитните кремове не са между тях.

цветенце, столчетата за кола в категорията 9-18 кг са две - Рьомер Кинг и Макси Кози Приори.
другото може да не го гледаш. аз съм го гледала вместо теб :)
Рьомерът е по-скъп, но е на първо място в немската класация (друга няма).
не е добра идея да се вземе комбиниран стол за 2 тегловни категории, защото е разглобяем и съответно - по-малко устойчив.
а марки като Cangaroo за столчета изобщо не бива да се обсъждат.

 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #39 -: Март 05, 2008, 07:41:44 am »
Цвети, само да вметна, че снощи нямах възможност- ние се спряхме на вариант Maxi Cosi Priori XP Citro Rush http://maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=12&language=nl-nl
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #40 -: Март 05, 2008, 08:50:31 am »
Вчера ни се случи нещо ужасно.Прибрахме се от разходка и понеже Ангел беше леко запотен бързо го преоблякох и тъкмо закопчавам последното копче на гащеризона и Ангел започва да пищи,вдигам го и го гушкам,а той пищи още по-силно,давам водичка,а той пищи и се гърчи,реших да го съблича гол,да не би да му боцка нещо памперса и при разсъбличането от гащерезончето излиза една оса,а на детето петичката и пръстчето на крачето нахапани.И като се "панирах",докато се обадя на педиатърката се разтреперах и незнаех какво да направя.Добре,че покрай антибиотика пие и противоалергичен сироп,та не се наложи да го боцкат с урбазон.После беше много нервен и наплашен,успокояваше се като го разхождах по стълбите-качихме се поне 10 пъти до 8 етаж и обратно
Тази вечер изживявах случката стотици пъти,сънувах кошмари и се ядосвах на себе си,че не съм подготвена за такива ситуации и реагирах доста неадекватно.
Мари-Пз,какво сиропче пихте за бронхиолита,защото Ангел в началото пиеше сироп и не му подейства,"искам да си сверя часовника"
heart,взимайте бързо мерки,защото и при нас започна като настинка,а още сме на антибиотик,дано при вас е нещо леко.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #41 -: Март 05, 2008, 09:19:19 am »
Здравейте!
Отдевна не съм писала и се надявам всички да сте добре и бебчетата и малчуганите да растат весели и усмихнати!

За кремовете - мисля, че някой ден ще разберем последиците от излагането на слънце без такъв крем, на които сме били подложени ние навремето/ еле я, която в поберитета се пържех буквално/. Така че съобразете с типа кожа фактора на крема и мажете. Аз, например никога не купувам висок фактор, защото моите деца са с мургава кожа и ги мажа с някъде около 15-16, само първата година мажех Мати с 25 фактор.

За столчетата - подкрепям Джама - в този случай става въпрос за сигурността на детето ви, не за красота и дамаски, така че, ако имате възможност, купете по-сигурното столче, пък дано не се наложи да се уверите във възможностите за защита.
Моя приятелка катастрофира и знам какви бяхя последиците за децата и, които дори не са били с колани/ бяха по-големшки - на 5 и 4 години мисля, за стол са си били или седалка/, добре, че оживяха, но по-голямото още страда - палецът на едната му ръка е изкривен, следствие от пластичната хирургия, претърпя незнам колко операции и още немогат да го възстановат - незнам защо така!
Така че помислете!

За нас - ние сме добре, Мати половин ден е със свекърва ми, половин с мен, ходя на работа на половин ден, докато Лора е на училище - въобще деня ми е пълен до дупка. За капак тръгнах от 6 часа два пъти седмично на хор - моята детска мечта, та съм направила организация за взимането на Лора от училище в тези дни - втора смяна е.

Мисле, че е време да предложа една бебешко-детска среща, например в Южен парк или Борисовата градина при следващото затопляне! Какво ще кажете?!

Ако кликнете върху снимката отдолу, ще можете да разгледате снимки от Хисаря, където бяхме по празниците!
« Последна редакция: Март 05, 2008, 09:22:53 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #42 -: Март 05, 2008, 10:03:07 am »
И нашият стол е Рьомер:
Поръчахме го от Германия, че тук излиза доста по-скъпо. Пак си е цифра, но решихме, че не можем да правим компромис със сигурността, а и държахме на Изофикс-а. Лесен за монтиране и очевидно много удобен.

Стефи, естествено, че за естествена кожа гледам, ама дай идея за марка, моделче :wink:

Сиа, пробвали сме два крема на Мустела и направи реакция. Вярно, че точно слънцезащитния не сме. На нашите аптеки в момента мостри няма, та ще съм ти благодарна ако по някаква случайност имаме възможност да се засечем и да го пробваме (с извинение за нахалството :D).

Аничка, за акта за раждане отиди в общината по твоята адресна регистрация. Трябва да идеш лично с личната си карта, но още е рано. Прати мъжа ти да попита кога ще е готов, за да го вземете възможно най-бързо. Иначе ако се наложат прегледи, ще трябва да си ги плащате.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #43 -: Март 05, 2008, 10:08:23 am »
ultra, ти за бебешки обувки ли питаш или за възрастни?
ако е за бебешки - разгледай моделите на Geox и Ecco. имат сайтове. Ecco се продава в мола на Стамболийски и на площад Славейков. Geox също имат магазини в моловете, а и на други места.
но са скъпи, де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #44 -: Март 05, 2008, 10:12:05 am »
Да, еко, геокс са хубави, дишащи обувки. Есента й бях купила на фишър прайс едни обувко маратонки, много добри, но пак са скъпички, сега сме с маратонки адидас. Носи ги вече 2 седмици, нямам оплаквания.
На капчица обувките също не са лоши, първите обувки на Деси бяха капчица, като цени също са приемливи. Сега им гледах пролетните модели между 35-45 лв. са.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #45 -: Март 05, 2008, 10:15:38 am »
Момичета, благодаря ви за бързата реакция! От болницата наистина ми дадоха служебна бележка и казаха, че е за акта за раждане, но аз останах с впечатлението, че трябва да подам в общината заявление или нещо подобно за издаването му.

baksisa ,
мога да си представя какъв ужас си изживяла! Но за съжаление не можем да бъдем подготвени за абсолютно всички ситуации. Може би най-важното е в такива моменти да успеем да се овладеем и да действаме, както ти си направила с обаждането на педиатъра.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #46 -: Март 05, 2008, 10:19:23 am »
Jam, StefiZ, мерси за инфото. Геокса са си скъпичка, мда, еко не съм заглеждала. Явно ще правя шопинг обиколка. Около нас са само на К&К и някакви съмнителни криво залепени :x


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #47 -: Март 05, 2008, 10:39:02 am »
Сиа, пробвали сме два крема на Мустела и направи реакция. Вярно, че точно слънцезащитния не сме. На нашите аптеки в момента мостри няма, та ще съм ти благодарна ако по някаква случайност имаме възможност да се засечем и да го пробваме (с извинение за нахалството :D).

Няма никакъв проблем. Знаеш къде ни е явката, а пък и кремът вече е в чантата за разходки. :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #48 -: Март 05, 2008, 10:41:01 am »
ultra, в Добрич произвеждат детски обувки за износ в Германия, марката е "bama". Кожени са с удобна подметка. Само дето и те са 40-50 лв. Но в София ако ги има със сигурност ще са с по-добра цена от Варна.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #49 -: Март 05, 2008, 10:48:49 am »
Рьомер и Макси Кози - хубаво, гледах ги, четох им показателите, да ама моделите им в таблицата и за 07 и 06 са все с изофикс, а нашата кола, въпреки, че е на няколко години, т.е. нова сравнително, няма такова нещо. А колата няма как да сменим, така че трябва да намеря най-добрия модел без изофикс.
За 2007, от категорията 9-18кг има 5 модела с добри показатели и само един е без изофикс - Кидди - с много добри показатели при челен и страничен удар. и щяхме днес да ходим да го гледаме, има една табла отпред, която малко ме притеснява, а и изрично беше написано, че може детето да не се адаптира.

Така - върнах се в 05 - има два модела Рьомер, които явно са без изофикс и са с добри показатели. Макси Козито от всичките таблици без изофикс го намерих от 05, но е в категория "задоволително". говоря все за 9-18кг групата. моля, споделете и останалите с Рьомер какви са ви моделте! Да търся тези без изофикса освен? има ли шанс да намеря стар модел тук - разбрах, че от скоро се внася марката, или и аз трябва да поръчвам - което ще ме накара може би да се спра на друг вариант :?
« Последна редакция: Март 05, 2008, 11:08:17 am от tzvetenze »
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #50 -: Март 05, 2008, 10:50:36 am »

Мари-Пз,какво сиропче пихте за бронхиолита,защото Ангел в началото пиеше сироп и не му подейства,"искам да си сверя часовника"

За "свиренето" - Кленбутерол - много добре й подейства.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #51 -: Март 05, 2008, 11:01:18 am »
Леле, каква гадост с тази оса при Боксиса8O

Значи, да се запасявам в близките дни с:
1. слънчезащитен крем
2. спрей против комари
3. мрежа за количката за комари, мухи, оси
4. шапка за слънце
5. Рьомер.

Де ще го търся тоз Рьомер сега...На Джамка май Гането й го беше донесла. Ултра, вие вашия как го поръчахте, чрез познати ли?

Джамке, дай мнение, моля те: да мажа ли детето с 30 фактор през март и април, с 40 през май и 50 през силните жеги? Или да си карам отначало на 50? Май ше ходя да питам и д-р Бърди. А за лицето различен крем ли или от този за тялото?

Alexandra
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #52 -: Март 05, 2008, 11:07:29 am »
Боровинче, вярно че бях чела хубави неща за тази марка, благодаря, че ми припомни :D
А и 40-50 е по-добре от 90-100 :lol:

Сиа :thankyousign:

Мари, поръчахме през интернет сайт, след 3 седмици беше при нас. Трябва да имаш валидна карта. Кажи на свеки да ти го купи от Англия и да ти го прати. Там е с друго търговско име, но същите характеристики - Britax.

Аз съм окончателно разочарована от държавната детска кухня. Омръзна ми основното да е по-рядко от супата и ще пробваме за седмица Джуниър меню. Преди бяхме на Ози, ама са се самозабравили с цените - 5 лв с доставка до вкъщи (нямаме раздавателен пункт наблизо) и само 2 дена безплатни при месечен абонамент.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 11:10:33 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #53 -: Март 05, 2008, 12:15:35 pm »
baksisa, много гадна случка. дано бързо се оправи Ангел!

Аничка, акта за раждане може да го вземеш ти или мъжа ти, но който и да отиде задължително да носи двете двете лични карти. нашият го взе мъжът ми и се подписвал вместо мен на една декларация, кято служи за получаване на еднократната помощ. за нея трябва да подаваш документи + акта за раждане при социалните. аз още не съм успяла да отида :)

взех си слънцезащитен крем на клоран, 50-ти фактор, ама още не съм мазала. надявам се да е хубав.

за урочасването, може би е възможно. но мисля, че по-скоро малките бебета се изнервят от много шумотевица, впечатления, социални контакти :) все пак нервната им система тепърва се развива и е нестабилна.

да питам мамите, които са слагали пентаксим - имаше ли странични реакции? температура? раздразнителност? нещо друго?
« Последна редакция: Март 05, 2008, 12:17:32 pm от Pippi »

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #54 -: Март 05, 2008, 12:24:17 pm »
Pippi, пентаксима рядко дава странични реакции.
при нас единствено се зачерви и поду като топче мястото, но не беше болезнено.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #55 -: Март 05, 2008, 12:53:11 pm »
ultra и аз преди взимах от ози и бях много доволна. Преди 2 седмици реших пак да почна защото не ми оставя много време да готвя, но като видях цените на право ми настръхна косата, при това са спряли да карат храна в неделя и по празниците, което според мен им беше едно от големите предимства.
За съжаление колкото и да ми се иска вече не мога да готвя по 3 пъти на ден, затова си приготвям вечер и в хладилника да има за 2 дни.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #56 -: Март 05, 2008, 13:45:49 pm »
...
Джамке, дай мнение, моля те: да мажа ли детето с 30 фактор през март и април, с 40 през май и 50 през силните жеги? Или да си карам отначало на 50? Май ше ходя да питам и д-р Бърди. А за лицето различен крем ли или от този за тялото?



Мари, според мен или мажи от начало със силен фактор или намаляй във времето. Защото и сега изобщо не е безобидно слънцето, а с времето кожата ще иска по-малък фактор. А иначе някъде бях попаднала на тема, че пък високите фактори са нож с две остиета. Предпазват от слънцето, но са прекалено много химия. Колко е вярно незнам. Затова гледам да сме в средата 20-30 фактор, до 40.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #57 -: Март 05, 2008, 14:32:49 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #58 -: Март 05, 2008, 14:35:07 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

Ани, пиши ми на ЛС, ако искаш инфо, искат се куп документи. Аз онзи ден ходих до социалното. Срокът обаче е 3 години.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #59 -: Март 05, 2008, 15:13:22 pm »
И аз мисля да използвам от миалата година слънцезащитните кремове, имам на чико и на бюбхен.

Ани, относно обувки, купувай хубави от естествени материали. Изкуствените спарват.
Стефи, наскоро погледнах нашия крем на чико и пише да се използва само 9 месеца след отваряне. При този на бюбхен май срокът беше 1г. след отваряне.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #60 -: Март 05, 2008, 15:26:12 pm »
Леле, какви екстри имате в София-до вратата ви носят манджата!  8)

Пък тук всеки си ходи сам до пункта, струва един лев. От време на време майките намират охлЮви вътре. Сигурно е част от менЮто.  :P

Обаче сме имали една таксиметрова компания в Ямбол, която носела адаптирано мляко и други неща от аптеката и магазина за 4 лева доставка + цената на стоката. Какво са правели едно време без таксита, не знам!  :P

Васи, благодаря за мнението. Всеки съвет ми е ценен!
Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #61 -: Март 05, 2008, 15:28:48 pm »
цветенце, нашият стол е Рьомер Кинг Plus, без изофикс.
http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&catID=1&id=7&navid=10

това не е "по-стар модел", а просто моделът без изофикс закрепване.

Макси Кози Приори също имат 2 варианта, които са без изофикс.

имай предвид, че линкът, който ти дадоха, е за тестовете на ADAC за 2007 година и там са тествани и включени новите модели столчета. Ако разровиш страницата на ADAC за класациите от предните години, ще видиш, че Рьомер Кинг е винаги на първо място.

Ако няма Рьомер без изофикс, вземи си едно Макси Кози Приори СПС и няма да сбъркаш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #62 -: Март 05, 2008, 15:29:58 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

За еднократната, ти трябва акта за раждане на детето (оригинала, не копие), молба за отпускане на помоща (дават ти бланка в общината) и мисля че се водеше удостоверение за родствени връзки (то се вади от ЕСГРАОН). На самата молба си пишеш банкова сметка или може и на ръка да ти ги изплатят, което става след около 20 дена и след това ходиш да прибереш акта за раждане на детето.

baksisa, дано Ангел се оправи бързо. А иначе няма как да сме подготвени за всичко което може да се случи, а и да си подготвен не е ясно как ще реагираш на момента.




Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #63 -: Март 05, 2008, 16:08:57 pm »
tzvetence, Romer, гледам, са на промоция в Piggy's House в момента http://www.piggyshouse.com/bg/promotions/

Ultra, тези обувки bama ги има в Скай сити, като влезеш, вторият или третият магазин вляво, до кафето точно. Аз нося номер 34, та имам такива летни сандали, супер са.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #64 -: Март 05, 2008, 16:19:53 pm »
tzvetence, Romer, гледам, са на промоция в Piggy's House в момента http://www.piggyshouse.com/bg/promotions/

цената им с тая промоция е много добра, на практика - почти колкото ако се купи в Германия (без доставката).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #65 -: Март 05, 2008, 16:58:17 pm »
рових се аз в архива на ADAC и открих въпросните модели на Рьомер без изофикс в таблицата за 2005 .
най-вероятно ще вземем такъв. благодаря за мненията, препоръките и инфото за промоцията.
обаче ми направи впечатление, че макси кози приори - моделът без изофикс, в 2005 е с резултат "задоволителен".
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #66 -: Март 05, 2008, 17:15:20 pm »
За социалната помощ искат и документ от банката, с ИБАН на сметката. Затова ме върнаха втория път  :x, а третият се оказа, че трябва и документ за сем. положение от общината :x, та още не съм подала документите. Искат оригинална лична карта на майка и копие на бащата, но може и друг да ги занесе документите и да ги подаде.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #67 -: Март 05, 2008, 17:45:36 pm »
Pippi ,
мислех си да питам и за еднократната помощ от 200 лв, но реших да не пълня темичката с такива въпроси, понеже срокът за получаване е 2 години. Общо взето най-много ме интересува дали е необходимо моето присъствие или може и таткото да свърши тази работа. И разбира се, да не изникне някой документ, който да не носим, понеже не сме били информирани и да ни разкарват напред назад...

Ани, пиши ми на ЛС, ако искаш инфо, искат се куп документи. Аз онзи ден ходих до социалното. Срокът обаче е 3 години.  :D

аз още не съм ходила, но в общината ми казха да нося акта за раждане (който ти го взимат за няколко месеца, затова предварително си направи няколко копия), една декларация, в която декларираш, че мъжът ти ти е мъж и детето ти е дете (дават ти я от общината срещу 4 лв. като си взимаш акта за раждане) и 2-те лични карти. Каси, моя приятелка ми каза, че не са й искали документ за ИБАН, само номера на сметката.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 17:57:05 pm от Pippi »

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #68 -: Март 05, 2008, 17:52:26 pm »
Макар че живеем в една държава, в различните общини май различни правила важат. Така че врътнете един телефон и питайте. Акат го искат задължително и да не е ламиниран  :lol:. Преди, когато се изплащаше от работодателя, в нашата фирма една майка си донесе акта на детето ламиниран, бая чудене му изчуди колежката как да пише на него та и печат да сложи. Не помня какво реши накрая.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #69 -: Март 05, 2008, 17:56:32 pm »

а марки като Cangaroo за столчета изобщо не бива да се обсъждат.

Виж, jam, не мисля че този тип заключения е реден. Всеки преценява според възможностите си. Не мислиш ли, че някои хора може да не могат да си позволят Ръомер и тем подобни? Ако ти можеш да си купиш- аз не мога! Опитах се да помогна, споделих какъв аз съм купила. Не знам какви са възможностите на Цветенце, тя ще си прецени. Просто нямам думи, честно...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #70 -: Март 05, 2008, 18:01:22 pm »
Pippi, за социалните, сигурно си права. Но мен затова ме върнаха :x, и дори обяснението че децата са отпред и плачат, защото се чуваха през прозореца-не помогна :D. За капак служителката ми беше дала грешна молба, не беше казала за личната карта на мъжа ми, та на другия ден колежката и го отнесе :lol:
Относно столчетата за кола, всеки се предценява. Аз също не мога да си позволя скъпи столчета, при нас всичко е по две. Като му дойде времето ще измислим най-оптималният вариант.
« Последна редакция: Март 05, 2008, 18:02:54 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #71 -: Март 05, 2008, 20:27:15 pm »
piera, съжалявам, ако неволно съм те обидила с изказването си. не съм целяла да правя такива внушения, не се замислих.
мисълта ми беше, че качеството на столчето за кола е от изключителна важност за живота на детето. това не е количка, не е столче за хранене, не са дрешки - все неща, от които може да се спести без проблем. от такива съображения съм посочила качествените марки.
аз самата съм купила столче за хранене именно Cangaroo, защото не смятам, че си струва да давам много пари за такова нещо. но за столче за кола не съм пестила и то не защото държа самоцелно на марката. в крайна сметка, разликата е вероятно около 200 лева, а разходът е веднъж за 4 години и дано да не се налага никой да изпробва лично качествата на столчето за кола в ситуация....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #72 -: Март 05, 2008, 21:49:11 pm »
Сватя, да мажеш зетя, да не го опържиш  :wink: През лятото слънцето жари и прониква дори и под чадър, че и през леките светли дрешки. А на плажа хептен. Поне личицето да му мажеш.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #73 -: Март 06, 2008, 08:21:32 am »
Все ми се струва, че точно поради немазане в детските ми години, сега съм с ужасна слънчева алергия - то е обриви, то е чудо  :? Та, аз мажа и ще мажа!

Тъжно, е когато човек трябва да си мери по джоба сигурността на детето - тъжната българска действителност  :(

А мойто диваненце явно не ще да приема АМ под никаква форма - в период на 3-4 месеца пробвам за трети път да дам АМ по някакъв начин - вчера млечна каша на Милупа ориз и царевица - ами фонтана закъсня само половин час  :( - хич не знам защо така и кво ще правим като ми свърши кърмата...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #74 -: Март 06, 2008, 08:24:19 am »
Цитат
Сватя, да мажеш зетя, да не го опържиш   През лятото слънцето жари и прониква дори и под чадър, че и през леките светли дрешки. А на плажа хептен. Поне личицето да му мажеш.

Той зетя ти си има пет морски бани по рождение.

За столчетата : аз също не възнамерявам да купя Рьомер, просто защото не ми е по джоба.Харесала съм си това, което в момента е в намаление за 199 лева:
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #75 -: Март 06, 2008, 11:51:35 am »
Момичета, благодаря ви за инфото!
Така като чета колко документи искат, съм благодарна, че става дума само за 200 лв :), че ако бяха 2000 щеше да ми по-важно да си ги взема бързо  :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #76 -: Март 06, 2008, 14:36:59 pm »
уф, не мога да смогна да драсна два реда...

Крисуни мога да го пофаля, че каза "р" и че кляка като ака, та ще трябва отвеяната му майка да го запознае с гърнето отново :D

с мааалко закъснение искам да поздравя две малки дами за първата им годинка :D
Стефи на Мини и Симона на Цветенце да растат здрави и щастливи, умни глезанки!
да са ви живи и здрави дечицата, майки!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #77 -: Март 06, 2008, 15:54:57 pm »
...А мойто диваненце явно не ще да приема АМ под никаква форма - в период на 3-4 месеца пробвам за трети път да дам АМ по някакъв начин - вчера млечна каша на Милупа ориз и царевица - ами фонтана закъсня само половин час  :( - хич не знам защо така и кво ще правим като ми свърши кърмата...

Я не го мисли така. Няма да ти спира кърмата. После може да го израсте детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #78 -: Март 06, 2008, 16:20:44 pm »
Лейди, тази седалка има ли ISOfix?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #79 -: Март 06, 2008, 16:33:38 pm »
Мисля че да, но ги питай в Премама.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #80 -: Март 06, 2008, 20:01:58 pm »
Тъжно, е когато човек трябва да си мери по джоба сигурността на детето - тъжната българска действителност  :(

Навсякъде е така Бора  :? и ние ве4е трябва да си купуваме стол4е за кола  ,за6тото в макси козито ни е много ску4но и не виждаме вси4ко ,а сме доста лубопитни  8).За за6титен крем съм взела на а дерма ,мазах я един път не се обрина (тя с А. Д. )
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #81 -: Март 07, 2008, 00:10:54 am »
Е, как на 5 месеца ще я сложиш в столче за кола  8O , и то само защото й е скучно.
До годинката бебето се вози в посока обратна на посоката на движение.
Ман, благодаря за поздрава, браво за уменията на твоя хубавец  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #82 -: Март 07, 2008, 01:46:00 am »
има столове от 0 до 18  кг като този например  :)
това е модел на BEBE CONFORT
« Последна редакция: Март 07, 2008, 02:06:09 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #83 -: Март 07, 2008, 08:54:10 am »
Има, но е по-добре за детето да се вози до годинката обратно. Причината е, че при рязко спиране тялото продължава движението си напред, при което върху вратлето на бебето се упражняват големи инерционни сили/ дано не бъркам силите/, а бебешкото вратле още не е заякнало да ги издържи и може да се счупи.
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #84 -: Март 07, 2008, 09:01:54 am »
доколкото съм чела, дори и при комбинираните столчета за 0 - 18 кг, до навършване на едната годинка, столът се монтира обратно на движението, защото е задължително бебето да се вози с гръб към движението - поради причините, описани от Вени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #85 -: Март 07, 2008, 11:08:06 am »
Ахъм, и ние като купувахме столче, на всички в тази категория 0-18 кг се препоръчваше да се монтират обратно на движението до 1г възраст или до 9кг на детето, което дойде по-рано. Дани се вози в столче от 11-месечен, но вече имаше 9кг и кошницата беше отесняла.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #86 -: Март 07, 2008, 13:17:49 pm »
Здравейте и от нас. Незнам в какъв период сме, но всичко е с краката нагоре. Нямам време да погледна форума, надявам се скоро да мога да поздравя поне новозабременелите и родили мами. Онзи ден беше най-кошмарния за нас. За капак и завършек Мони направи алергия от 3 влакънца агнешко. Бяхме на рожден ден и не успях да реагирам да не и се даде, добре че прекратих и не и дадоха повече. След 20 минутки така бързо се изду на места с голями червенини и пъпки на балончета. Добре че имах противоалергичен сироп и устискахме до поликлиниката. Преди да го дам за секунди никнеха като гъби, а тя ревеше и се биеше по главата 8O. Там решиха че трябвало да чакам дежурната да дойде, щото докторката си тръгваше и я хванах на вратата. Направо си застанах пред нея и не я пуснах да излезе. Тяхната дежурна и в 10 може да пристигне. Казах слагате Урбазон и си тръгвате спокойно и хич не ме интересува. В празната поликлиника ако получи пристъп аз какво да правя? Първоначално тръгна да ми обяснява как 40 деца са и минали през ръцете днеска и колко била изморена пър видиш ли колежката трябвало да я смени а закъснявала 20 минути. Аз обаче на буквата Ф пред нея и не отстъпих докато не я прегледа и би инжекцията. Детето ми не е виновно че те не се сменяват навреме 8O Най-накрая ни се извини жената де, сигурна съм че и на нея не и е лесно.
Целувки от нас на всички малчовци малки, голями и по-голями  :lol: И най-вече да са ни здрави децата и ние разбира се, за да имаме сили да си ги гледкаме  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #87 -: Март 07, 2008, 13:31:41 pm »
боже, Лидия, за пръв път чета описание на толкова силна и бърза алергична реакция... чела съм, че агнешкото е алерген, ама чак пък толкоз... добре, че си реагирала бързо (противоалергични капки или сироп трябва винаги да имаме в аптеката си у дома!) и БРАВО за реакцията пред лекарката! аз пък изобщо не я разбирам - става дума за малко дете със силна реакция и опасност от шок - как може да и хрумне изобщо да си тръгне и да го остави на произвола, след като се касае за 5 минути преглед и инжекция! айде да не почваме пак темата, но те са напълно оскотели и ние, родителите, трябва да сме изключително твърди и неотстъпчиви в такива случаи. пожелавам бързо възстановяване и повече никакви грижи от този род!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #88 -: Март 07, 2008, 13:40:30 pm »
Вчера и аз тичах при лекарката по същия повод като Лидия. Малката изглежда като петниста хиена в момента. Баща и днес купил Урбазон да си имаме за всеки случай в къщи, а предишните проблеми си имам Фенистил. Направила е много силна реакция, но не е ясно от какво. Не е яла нова храна. Сутринта и нямаше нищо, закусила с яйце и филия с хляб и сирене и към 10 ч майка ми се обади с гробовен глас, че детето е цялото обринато. Понеже не е за първи път питах лекарката дали може да се прави изследване за да разберем към какво е алергична. Тя заяви, че при алергиите се действало по метода на пробите и грешките. Някой знае ли нещо повече по темата? Има ли възраст, която детето трябва да навърши за да се прави изследване?

После пък аз тичах на лекар, че ме извикаха спешно и накрая се прибрах чак 8 вечерта, съсипана от нерви и умора. Между другото искам да питам ако започна терапия с фраксипарин, мога ли да я спра или трябва да продължи до края на бременността?

Ултра, ние бяхме на същата кухня за кратко, докато не ни работеше държавната детска кухня и определено храната беше по-добра. За съжаление нямат доставка в квартала на родителите ми, а малката през деня е при тях.
« Последна редакция: Март 07, 2008, 13:48:52 pm от gabi32 »


*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #89 -: Март 07, 2008, 14:35:51 pm »
Между другото искам да питам ако започна терапия с фраксипарин, мога ли да я спра или трябва да продължи до края на бременността?

можеш да я спреш. аз бях на фраксипарин 2 месеца.

много гадно звучи това с алергиите. какви капки/сироп е добре да имаме за всеки случай?

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #90 -: Март 07, 2008, 14:51:38 pm »
Леле, момичета, много неприятно с тези алергични реакции. Дано се оправят бързо дечицата. Лидия, а твоето момиченце никога ли не е яло досега агнешко? Или е било от домашно приготвеното месо? Мия пък вчера много силно се подсякла. Аз имам супер много работа тези дни и на фона на цялата лудница, ми звъни вчера майка ми и ми казва: Ами ние тука имаме проблем, аз изтръпнах, а то се оказа, че дупето й се зачервило много. Не знам защо, ама майка ми много се стресира на такива реакции. То вярно, че Мия като малка не е имала такива проблеми, но не е болка за умиране все пак. Станало е след като пила сок от портокал -нито й е за пръв път, нито друг път е имало такъв проблем от портокал, ама кой знае какъв е бил портокалът. От друга страна аз мисля, че тя изкара някакъв лек вирус на крак тези дни и може от него да е реакцията. Вчера вечерта си поплака 1 час милото, успокои се чак като й подейства панадола и после сякаш нищо не е било. Иначе вече дава ясни инструкций на баба си кога да я води на разходка. Вчера седнала в количката, посочила обувките на баба й и след това външната врата и чакала настоятелно.  :lol:
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #91 -: Март 07, 2008, 14:59:57 pm »
Лидия, добре, че сте овладяли ситуацията. Дано не се повтаря, представям си ужаса, който си преживяла.
На Кристина понякога и излизат на лицето само едни червенини с пъпки или като мехури, сякаш опарено от коприва. Вчера и днес също. Излизат и се скриват в рамките на 20 мин. и аз незнам какво е това :( Много се притеснявам от алергия, макар, че тя нови храни в тези периоди не е приемала, по тялото няма нищо, не е кисела, не повръща, не е предразположена фамилно към алергии. Питах и Бърди /дано скоро той оздравее/, най-вероятно е прав, че може да е от контакт с изкуствени материи от мои дрехи или нещо такова. Няма как и до педиатъра да идем, че докато стигнем - те се скриват и съм постоянно под напрежение...

За столчетата - наистина обратно на посока на движение. И на Криси и е почти късо вече столчето, но не смятам още да я слагам седнала в по-големите столчета. Някак ще се справим.

Някой може ли да обясни Урбазона под каква форма е и ако е инжекция само - може ли да се постави и как от родител при голяма опасност /шок.../ и ситуация, в която да се чака лекар може да се окаже прекалено дълго, да не дава Господ.
Ако въпроса е задаван, се извинявам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #92 -: Март 07, 2008, 15:18:36 pm »
Урбазон - мускулна инжекция. дозата определя лекар. трябва да се обучи родителят да слага такава инжекция.

иначе, вече и тук има писалки с епинефрин за алергичен шок, поставя се много лесно. но една писалка струва 120 лв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #93 -: Март 07, 2008, 15:34:04 pm »
Благодаря много, jam!
За такава писалка може би не бих спестила пари да я имам /дано не се налага/, но знам, колко опасен е алергичният шок. Особено към ужилвания от насекоми /и не само/, които за едни хора могат да са безвредни, но за други - фатални.
Сигурно е излишно човек да се презапасява, а и не е възможно да се предпази от всичко...ама знам ли и аз.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #94 -: Март 07, 2008, 16:35:14 pm »
Нашето столче, което е 10-18 гр (нещо такова) може да се монтира и обратно на движението. А кошницата беше до 9 кг., но първо килограмите ги стигнахме на 6ия месец, а и отделно доста й опираха краката в облегалката и сложих столчето. Само че в най-полегналото положение.
Така че за тези, които по-рано им се налага да сложат столче, по каквато и да е причина, да гледат дали може да се монтира обратно на движението. Така трябва да е до навършване на 1 година на детето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #95 -: Март 07, 2008, 17:30:38 pm »
Нашето столче, което е 10-18 гр (нещо такова) може да се монтира и обратно на движението. А кошницата беше до 9 кг., но първо килограмите ги стигнахме на 6ия месец, а и отделно доста й опираха краката в облегалката и сложих столчето. Само че в най-полегналото положение.
Така че за тези, които по-рано им се налага да сложат столче, по каквато и да е причина, да гледат дали може да се монтира обратно на движението. Така трябва да е до навършване на 1 година на детето.
То, както е тръгнало и ние скоро може да стигнем 9 килограма, така че е хубаво да знам за този вариант.Благодаря ,Васи!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #96 -: Март 07, 2008, 19:58:10 pm »
Изтръпнах, Лидия, направо си железна - браво!

Мислех си първоначално - добре, че нямаме алергии, но после някой спомена ужилване от насекоми, та се усетих - няма гаранция в тоя случай! Незнаеш, докато не ти се случи!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #97 -: Март 07, 2008, 20:43:50 pm »
Jam и аз не мислех че става толкова бързо и то от трохичка. А педиатърката найстина ми е казвала за агнешкото специално доста късно да го дам. Тя и страшно се ядоса като разбра какво е пробвала. Урбазон едва ли ще мога да и бия, но сиропчето спря ужасното подуване и забави доста нещата. С две думи става да спасим полужението до близкия лекарски кабинет. Габи искренно ти съчувствам. Направо е кошмар. Още не мога да се оттърся. Мешко не е вкусвала агнешко досега, по простата причина че аз не го ям. Страшно тежко и миризливо ми е и я лишавах от тази "вкуснотия". Домашно приготвено печено агнешко беше. Бяхме на рожден ден. Тя го хапна докато си обличах якето и тъкмо двайсетина минутки да се приберем и се почна.
Нина аз бих предпочела сиропа, не бих се справила да я бода. Ще разпитам педиатърката по подробно другият път. Сиропи има много, добре е да се консултирате с педиатъра и да ви каже кой и в каква доза е подходящ и в какви ситуации. Аз дадох AERIUS 2мл. Монито го пи с Вентолин и Проспан преди месец и полвина за кашлицата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #98 -: Март 07, 2008, 22:35:58 pm »
писалките имат ли някакви специални изисквания за съхранение - напр. в хладилник?
и какъв им (приблизително) срокът на годност?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #99 -: Март 07, 2008, 23:16:18 pm »
цветенце, предполагам, че не трябва да се държат в хладилник - те са предназначени да си ги носи човек постоянно със себе си, ако е застрашен от анафилактичен шок - например, хора, които са алергични към ужилване от оси и пчели.
а трайността не знам каква е, трябва да се пита в аптека.
аз четох за тях миналото лято в 24 часа, после питах в една аптека и много настоявах да звънят и да търсят, накрая през 2 фирми в трета издириха вносителя и ми казаха цената. предполагам, че вече има повече информация и сред фармацевтите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #100 -: Март 07, 2008, 23:59:17 pm »
Лиденце,знам какво си преживяла.Ели стана така на 10м.Все едно някой я беше боядисал с алено червена боя цялата.от краката до главата.поду се лицето й докато чакахме д-р, почна да се дави......сега винаги имам Ксизал и Фенистил капки и ампула урбазон с спринцовка ходи навсякъде с мен.при нас не се установи от какво.Агнешко ме е страх и мен, още не съм давала.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #101 -: Март 08, 2008, 16:45:02 pm »
Момичета, здравейте и от мен!
Извинете ме, че ще отклоня темата, но искам да питам тези от вас, които се цедят - каква помпа използвате? И какво ви е мнението за електрическата помпа на Авент? Тя ли се счита за най-доброто? Аз имам помпа тип спринцовка. За сега се мъча да си отпуша каналите. Нагрявам се и се доя като крава :D, т.е. - за сега се мъча на ръка. Не мога да преценя до колко се справям.
Ще съм ви признателна, ако споделите опит. А също и мнението ви за въпросната помпа, ако някоя от вас я ползва.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #102 -: Март 08, 2008, 18:36:18 pm »
Милена, аз ползвах ръчната на Авент и бях много доволна. Трябваше ми само малко време да я наглася на гърдата за да прави хубав вакум.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #103 -: Март 08, 2008, 18:48:31 pm »
Аз имах електрическа помпа на Авент и смятам, че не е добра покупка. По-добре е ръчна помпа на Авент(електрическата има функция и на ръчна), защото самото моторче на електрическата работи бавно, но също и засмуква слабо, вързана си за контакта и като цяло не е ефективна. Едва чаках да намеря купувач за нея и я махнах.

Честит празник на всички жени! Пожелавам само едно: всички жени, съзнателно и с лЮбов, да станат майчици!
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #104 -: Март 08, 2008, 18:50:03 pm »
Цитат
Аз имам помпа тип спринцовка. За сега се мъча да си отпуша каналите. Нагрявам се и се доя като крава , т.е. - за сега се мъча на ръка.

За мен от позицията на собствения ми опит /електрическа не съм купувала/  и хвърлени доста средства за прехвалени помпи заявавям, че няма нищо по-добро от помпа тип спринцовка за 4 лева.
Боли, обаче нема начин.

Ако говорим за двойната елекронна помпа на авент - едно момиче от родилното я използваше и видях резултата, действително е добра.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #105 -: Март 08, 2008, 18:50:23 pm »
Миленче, аз май нещо съм изтървала... я разкажи кога, как :)

иначе аз позвам авент исис, ръчна, доволна съм.

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #106 -: Март 08, 2008, 19:13:16 pm »
Благодаря, момичета за отговорите.
Лейди,
разбрах, да продължавам да се мъча по този начин със спринцовката или да си купя двойната на Авент.
Наистина боли и май не успявам да изпразня до край гърдата.

Пипи, мила, за да не разказвам отново, ако искаш, влез в Близнашка тема 2, върни се 3 или 4 страници назад и там пише. :wink: На тази, последната страница, днес също писах.
На аватарчето не знам дали личи, но моята Миша е в кувиозче и ще има още дълго да я чакаме.
« Последна редакция: Март 08, 2008, 19:33:22 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #107 -: Март 08, 2008, 19:27:52 pm »
Ръчната помпа на авент :balk_103: Една позната взе електрическата и я ползваше като ръчна, не и хареса. Как ви боли със спринцовката, аз в началото ползвах спринцовка и като тръгна кърмата взех ръчната на авент. Не си спомням да ме е боляло.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #108 -: Март 08, 2008, 20:37:09 pm »
почти всички жени ще ти препоръчат ръчната помпа на Авент. това е най-доброто, което се предлага у нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #109 -: Март 08, 2008, 20:45:51 pm »
Цитат
Наистина боли и май не успявам да изпразня до край гърдата.
Че кой пък ти казва да се изпразваш докрай?!? Важното е да не чувстваш напрежение в гърдите. Питай Бърди, ако не вярваш на мен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #110 -: Март 08, 2008, 21:15:03 pm »
лейди, конкретно в случая с Милена б., тя ще трябва да изцежда докрай, за да поддържа лактацията докато може да храни вече бебето си сама.

едно е да изцеждаш кърма, с цел облекчаване на напрежение в гърдите, а съвсем друго е да изцеждаш за запазване на лактация или за изхранване на бебе, което по разни причини не суче от гърда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #111 -: Март 08, 2008, 21:57:53 pm »
Милена с две ръце съм за ръчната помпа на Авент!
Удобна, добър вакум, без ни една забележка!
За нас в онзи момент, тя беше спасение!
Джам е права!
Аз цедях и хранех Митака в кувиоза с кърма.
След като го изведоха от него също продължих да цедя,
трябваше да щадим дробчетата и сучеше кратко докато се умори.
Всичкото останало необходимо количество кърма изпиваше от шише!
Друг е въпроса, че всичкия този стрес ми се отрази и след като се прибрахме
кърмата ми прогресивно намаля и дохранвамх с АМ!Което е вече 90% от храната му!
Добре е поне, че Крали Митко не прави разлика какво точно яде АМ или кърма!
Защото има бебета които правят разлика, че и от къде го пишт също-шише или гърда!

Стискам палци на Михаела да се стабилизира бързо и да се приберете у дома!
И да се гушкате и радвате една на друга!
« Последна редакция: Март 08, 2008, 22:04:42 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #112 -: Март 08, 2008, 22:41:03 pm »
Миленка и аз съм на Авент-ръчна от раждането,малката не е сукала от мен.Цедя се и давам ,до 6месец беше само на кърма.Изцеждай се докрай ,ако имаш желание да кърмиш по-дълго иначе ще ти намалее и спре напълно след време.Аз в момента се цедя по-малко не всичко за да я спра,щото пия лекарства за щитовидната.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #113 -: Март 09, 2008, 01:03:39 am »
Мерси много за отговорите.
Лейди, неонатоложката ми каза да цедя до край, ама аз само капя. Тя оня ден в болницата като ме стисна, повече текна от мен. А като се мъча сама, не става, май.

Момичета, в понеделник отивам и купувам ръчната на Авент.
За сега Михаелка се храни с една сондичка, която е залепена с цитопласт за горната и устничка. Но докторката ме окуражава и казва, че такива деца засуквали после.

Мишанта, при нас май не дават да се внася в Неонатология кърма отвън от хигиенни съображения. Затова, ще трябва да я хвърлям. Ние проблеми с дробчетата нямаме, а с чревцата. Миша не може да отделя - само с клизмички става.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #114 -: Март 09, 2008, 07:49:44 am »
Цитат
лейди, конкретно в случая с Милена б., тя ще трябва да изцежда докрай, за да поддържа лактацията докато може да храни вече бебето си сама.

едно е да изцеждаш кърма, с цел облекчаване на напрежение в гърдите, а съвсем друго е да изцеждаш за запазване на лактация или за изхранване на бебе, което по разни причини не суче от гърда.

Явно съм чела - недочела. Мислех, че става въпрос за втората хипотеза.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #115 -: Март 09, 2008, 07:57:49 am »
Миленка,аз също ползвам ръчната помпа на Авент и съм доволна.В началото ми беше трудно,докато я наглася ,не правише хубав вакуум,но после свикнах,а за да се изцедя до край ми отнемаше доста време(30-40мин.),но бях спокойна и успявах,а сега почти не се цедя.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #116 -: Март 09, 2008, 10:06:18 am »
Милена, много съжалявам, че е трябвало да преживееш всичко това. Дано малкото ангелче бди над Миша, тя да оздравее и да расте бързо, за да си я приберете колкото може по-скоро у дома. Пази и себе си, да за й бъдеш полезна после, това с падането 4 дни след операция си беше доста страшно, Ако трябва, вземай със себе си някой, като се налага да излезеш. Желая ви само здраве и късмет оттук нататък.

За помпата - и аз съм доволна от авент, само ръчна съм ползвала. В магазин Малечко в София съм виждала и Медела, които са най-ползваните в Германия, имат го всички болници и са от напълно безвредна пластмаса. На брошурата им пишеше, че тяхната електрическа единична е най-продаваната им помпа. Имам 2 приятелки в Германия, които и двете се кълнат в невероятните й качества, лични впечатления нямам. Звънни да ги питаш за отзиви и цени, ако искаш. Ако решиш да е тази, мога да помоля нашия татко да мине да я купи и да ти я пратя.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #117 -: Март 09, 2008, 10:22:14 am »
Миленче,съжалявам ужасно за загубата ти мила.Стискам палци малката душичка Мишка да бъде скоро при при теб здрава и силна!
 Аз също съм изключително доволна от ръчната помпа на Авент.В болницата ми даваха някаква електрическа,с която се измъчих.Като се прибрах,си купих Авент и е страхотна.
Успех мила и стискам палци за бебка!

 Искам да питам мамите,които са били с високо кръвно през бременността - кога ви се нормализира кръвното.Аз реших,че като съм родила,вече няма нужда да се следя и да пия лекарствата,но вчера кръвното ми беше 145/105,което за мен е много.
« Последна редакция: Март 09, 2008, 10:55:01 am от z22 »
<br />
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #118 -: Март 09, 2008, 12:01:49 pm »
Миленче, не бях чела близнашката тема. написах ти там, но и тук да кажа, че ти пожелавам всичко лошо да е вече зад гърба ти и само хубави моменти да преживеете с Михаела!
за кърмата - защо да я хвърляш? можеш да я замразяваш във фризер, по-нататък може да ти е полезна.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #119 -: Март 09, 2008, 12:11:27 pm »
Зори, моето кръвно се нормализира малко след раждането, но пък аз го вдигнах 140 на 100 последния месец само.

Милена, желая ти много сили за да преодолееш бързо загубата!
Дано скоро да се оправи Михаела и да се прибере в къщи при вас. Да е жива и здрава, за да ви радва 5 да ви прави щастливи!
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #120 -: Март 09, 2008, 13:33:30 pm »
И аз не съм чела близнашката тема, но разбирам, че трябва силно да стискам палци и го правя!
За помпата - аз също ползвам ръчната на Авент, доволна съм от нея и се надявам още дълго да си я ползвам...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #121 -: Март 09, 2008, 14:37:07 pm »
Искам да питам мамите,които са били с високо кръвно през бременността - кога ви се нормализира кръвното.Аз реших,че като съм родила,вече няма нужда да се следя и да пия лекарствата,но вчера кръвното ми беше 145/105,което за мен е много.

Зори, при мен кръвното беше високо също около 2 седмици след раждането и пиех допегит. даже кардиоложката на Майчин дом, която дойде за консултация, каза, че и аспирина трябвало да подновя в ниски дози, но аз не го пих повече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #122 -: Март 09, 2008, 17:30:21 pm »
Момичета,
мноооого ви благодаря на всички за пожеланията и за стиснатите палци. Прегръщам ви всички!  :bighug:
Както гледам, препоръчвате ръчната на Авент. Утре я купувам, та да видим с нея как ще се справя. Ще си взема също и контейнери.

Мармотче,
благодаря ти много, но не е нужно чак такива жертви да правите за мен. :)
Относно падането, не мисля, че трябва да ангажирам някого, за да изляза аз. Аз вече по-смело обикалям насам-натам и в къщи щетам. Обичам сама да се справям, а не да искам помощ.

А на вас на кой ден след секциото ви тръгна кърмата?

« Последна редакция: Март 09, 2008, 18:08:36 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #123 -: Март 09, 2008, 19:15:49 pm »
Зори, честито бебче! Тъй като доста време не четох съм изпуснала радостната новина!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #124 -: Март 09, 2008, 19:21:12 pm »
Миленка кураж и много стиснати палци и от мен и един съвет, позволявай на хората да ти помагат. И аз съм като теб, разчитам само на себе си и всичко мога сама, но понякога найстина ти идва в повече, а тогава никой няма и да се сети, че имаш нужда от едно рамо :D. Ти си знаеш най-добре.
Nia все не се засичаме, пиши ми на лични как сте. Мони от снощи е с хрема и температура, аман от алергии, вируси и сие. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #125 -: Март 09, 2008, 20:16:37 pm »
о, ние сме с хрема от 2 дена.нищо друго, само хрема.давам чайове, лимони, мед и 1 спрей пръскам Еуфорбиум.ще видим до къде ще я докараме.струва ми се,че целогодишно има вируси.първо грипа,сега почват пролетните,после дрискащите летни.....бързо да се оправя Мони.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #126 -: Март 09, 2008, 22:23:49 pm »
Миленка,аз уж започнах да раждам нормално,но накрая приключихме със секцио.Кърмата не ми дойде ей така,а започнах да се стимулирам с помпа на 3-тият ден - през 2 часа ,по 10 минути всяка гърда.Слагах си и топли компреси и пиех много течности-поне 2л. вода на ден.На 3-тият ден от стимулацият ми тръгна кърмата,преди това нямаше и капка ,но не се отказвах.
 Успех!
<br />