0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #20 -: Март 04, 2008, 16:33:55 pm »
Фактор според мен, особено за първо лято най добре 50. Ние ще изкараме второ, но мисля пак същият да взема. Срока на годност е много малък, мисля на отворена опаковка 6 или 9 месеца, та от миналата година ще ги хвърля. Ползвах Чико за тяло и Мустела за лицето, много съм доволна и на плажа ги тествах, нямахме никакъв проблем.

Перде, що ще хвърляш? Преди година взех Мустела 50 с трайност 05/2009. Само лицето и мазах миналия слънчев сезон и крема си седи почти цял, държала съм го на хладно, затваря си се плътно, нищо му няма.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #21 -: Март 04, 2008, 17:18:57 pm »
Здравейте и от нас :D
За слънцезащитните кремове ми е мъка - Симеон е с атопичен дерматит, от всеки качествен крем с висок фактор му излизат екземи. Заразях опитите да открия слънцезащитен за атопична кожа засега, че ми действа доста депресиращо на бюджета.

Ултра, току що взех 50 фактор на Мустела и на него пише, че може да се ползва при атопична кожа.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #22 -: Март 04, 2008, 18:44:01 pm »
За урочасването - аз мисля че го има и представлява  негативна енергия /продиктувана от завист, злоба или просто небродонамереност/, която  въздейства по някакъв начин.
Имам си свой "ритуал" против урочасване. Мисля, че всяка от вас може да си измисли по нещо, което да и носи вътрешното усещане, че детето или децата й са предпазени. Не говоря за връзване на червен конец, плюене три пъти през рамо, амулет от скилидка чесън на врата. Това са бабини девитини.

За мазилата - не мазах с колд крем, не възнамерявам да мажа и с какъвто и да е слънцезащитен фактор. За мен тази козметика е един от шедьоврите на бейби-индустрията.

Цитат
Тони също имаше такъв период някъде около 6-ти месец е поглъщал порции каша от 400 мл.
Само каша - 400 мл?!? На веднъж ли?!? Мухаааааа...
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #23 -: Март 04, 2008, 18:55:50 pm »
И аз мисля да използвам от миалата година слънцезащитните кремове, имам на чико и на бюбхен.

Ани, относно обувки, купувай хубави от естествени материали. Изкуствените спарват.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #24 -: Март 04, 2008, 18:57:36 pm »
Аз да се отчета - днес, докторът каза, че малката е ОК и дано е така, въпреки, че има остатъчна кашлица, може би 2 пъти през деня. Аз все съм на нокти обаче.
Наде, то ние болни, не болни все сме навън бе :lol: той докторът така каза - навън и тва е!

Оф и аз ще трябва да купувам слънцезащитен крем, че и нашата нещо се е белнала :lol:
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #25 -: Март 04, 2008, 19:11:28 pm »
относно годността на крема - мисля, че се има предвид, ако не е е отворен.
ако се отвори - в рамките на сезона да се ползва, поне такава е препоръката на производителя.

*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #26 -: Март 04, 2008, 19:17:09 pm »
Моля за някой друг съвет от по-големите относно купуването на следващия стол - над 9кг. кои са основните неща, за които да гледам?
бяхме отложили малко по натам във времето закупуването му и съответно събирането на информация , но пък ни изненадаха приятно малко допълнителни доходи и искам в рамките на тази седмица да го вземем. попрочетох тук там в мамата, но основно се говори за цветове и дамаски :?
« Последна редакция: Март 04, 2008, 19:31:37 pm от tzvetenze »
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #27 -: Март 04, 2008, 19:30:17 pm »
Цветенце, ние взехме стол на Cangaroo, доволна съм.До 25 кг е, другите, които гледахме бяха до 18 кг, а този е среден вариант, поне ще ни изкара по-дълго време. Цената му е около 150 лв.Изглежда удобен и сигурен.Има си собствени регулиращи колани, позицииза полулегнало и седнало положение.Ето такъв е- 2 група http://www.cangaroo-bg.com/bg/sub.html 
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #28 -: Март 04, 2008, 19:43:02 pm »
трудно ми е да се ориентирам в различните групи, защо така се застъпват кг...
има от 9-18, но има и от 0-18, както има и 9-36.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #30 -: Март 04, 2008, 20:24:34 pm »
Привет и от нас в края на този слънчев ден :)!
И аз днес купих на Бюбхен 50 фактор.Лесно се нанася.
Мари_Пз, радвам се че сте по-добре вече.Крайно време беше :wink:.
И Мики прокашля нещо,но си мислим да не е от неговото викане.Научил се е да пищи и сякаш от това кашля след това.Дано не е от друго :?.Мари, при вас как беше?То с това време не знам как да го обличам.Нито да е много да не се изпоти, нито да е леко,че може да му е студено.Пък и да не се изпоти :?.Не мога да съм сигурна,че го обличам правилно.Абе ще му хванем цаката :).
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #31 -: Март 04, 2008, 20:43:57 pm »
Момичета, ако не се лъжа тук някъде се обсъждаше каква е процедурата за издаване на акт за раждане на новородено. Може ли някой да ме упъти къде точно, че не мога да намеря такава тема  :?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #32 -: Март 04, 2008, 21:58:28 pm »
Аничка, във вашата община ще ти издадат акта за раждане.
Мисля, че около 20 дни след раждането.
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #33 -: Март 04, 2008, 22:19:09 pm »
Аничка, попринцип знам е от общината към която е болницата (или само за Пловдив да е така). От болницата не ти ли казаха? Иначе процедура няма от твоя страна. От болницата се изпращат данните в общината и ти само отиваш да вземеш акта след това. Не помня какъв е периода, ама ми се върти нещо месец.

Лейди и аз така съм си решила, че аз поемам на детето уроките и то до сега не е имало. Но понякога след разходка мен ме боли глава. Дали е уроки, дали от мигрената, незнам  :lol:. Отделно пак си внушавам, че уроки хващат хора, които вярват в тях, а аз се мъча да не вярвам.
« Последна редакция: Март 04, 2008, 22:22:14 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #34 -: Март 04, 2008, 22:23:45 pm »
Джоши, при нас започна с лека хрема, после на 3-тата вечер започна са "свири" като диша и да прокашля.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #35 -: Март 04, 2008, 23:08:11 pm »
Мари_Пз, Мики няма сополки.Надявам се това прокашляне наистина да е от писукането му :).Надявам се, че вие сте се излекували напълно.
Аничка,удостоверението за раждане трябва да си го вземеш около 1 месец след раждането на детето във вашата община.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #36 -: Март 04, 2008, 23:44:30 pm »
Mini, мерси за линка, прочетох, отговорих си на въпросите, избрах вариант. утре отиваме да го търсим и да пробваме детето дали ще иска да седи в него, че изрично беше написано специално за нашия вариант.
*
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #37 -: Март 04, 2008, 23:45:16 pm »
Здаравейте и от нас! В момента сме добре да чукна на дърво, но иначе малката боледува на всеки десетина дни през последните три месеца откакто изкара шарката. Опитах се да го коментирам с лекарката и, но тя тръгн да ми предлага коластра на една фирма, но забравих и името. Разпространява се само чрез дистрибутори. А на мен колеги ми препоръча да изследваме имунинитета. Правило се такова изследване в Александровска болница. Аз се надявам, че с идването на хубавото време и настинките ще отминат.

За крема-аз ползвах на Клоран мин. година. Имам още от него и мисля да си го доизползвам.

kassi, беше писала, че смяташ да пътуваш. Може би е хубаво да започнеш да оставяш близнаците на този, който ще се грижи за тях по-често и особено нощем. Моята дъщеря, въпреки че е свикнала с баба си, изстрада липсата ни. Аз се върнах на работа рано, но всяка вечер задължително си я прибирам и тя е свикнала да спи с мен. Много трудно е заспивала при баба си, сънят и е бил доста накъсан. Отне ми цяла седмица да се върнем към нормалния и сън след като се прибрахме. Сега имам предложение за Прага през май, но мисля да се въздържа.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #38 -: Март 05, 2008, 00:38:21 am »
За мазилата - не мазах с колд крем, не възнамерявам да мажа и с какъвто и да е слънцезащитен фактор. За мен тази козметика е един от шедьоврите на бейби-индустрията.

не си права за слънцезащитните кремове. моля, прочети и се образовай, недей така в стил "баба ми не го е правила". слънцето е враг №1 на кожата и основна причина за образуването на рак на кожата в по-късна възраст, вследствие на дългогодишно излагане на незащитената кожа на слънчевите лъчи. а бебешката кожа е особено нежна и деликатна. не си играй с огъня.
че има хиляда излишни мазила - има, съгласна съм. но точно слънцезащитните кремове не са между тях.

цветенце, столчетата за кола в категорията 9-18 кг са две - Рьомер Кинг и Макси Кози Приори.
другото може да не го гледаш. аз съм го гледала вместо теб :)
Рьомерът е по-скъп, но е на първо място в немската класация (друга няма).
не е добра идея да се вземе комбиниран стол за 2 тегловни категории, защото е разглобяем и съответно - по-малко устойчив.
а марки като Cangaroo за столчета изобщо не бива да се обсъждат.

 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата - 03.03 - 09.03
« Отговор #39 -: Март 05, 2008, 07:41:44 am »
Цвети, само да вметна, че снощи нямах възможност- ние се спряхме на вариант Maxi Cosi Priori XP Citro Rush http://maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=12&language=nl-nl
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит