0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #40 -: Януари 22, 2006, 16:01:43 pm »
Цитат на: butterfly
Starlet, а как ще обясниш изследването че аз имам а съпруга ми не ?

Верно ли? И на мен докторката така ми каза, че не е задължително и двамата да имат!Било въпрос на организъм.
Ей хора на мен ми изписаха Сумамет, обаче аз като четох тук и като отидох в аптеката си взех Азотрокс, защото е по-евтин а компонентите и всичките съставки са едни и същи, но понеже оригинала като патент е Сумамет за това просто като го внасяме му плащаме патент и това го оскъпява, та другото е чешко но е пак същото обаче без да му се плаща патент!!!
Изписаха ми и имуностимулатор ама да го почна 10 дни след приема на антибиотика.Скъпичак е.45 и нещо лв.
А някой да ме светне защо следващата проба кръвна или с цитонамазка за хламидии се прави чак след един месец? Защо като приема на антибиотика е само три дни? Е това не мога да го разбера.Чак след месец????? :?:  :?:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #41 -: Януари 23, 2006, 10:21:16 am »
Цитат на: Star
А някой да ме светне защо следващата проба кръвна или с цитонамазка за хламидии се прави чак след един месец? Защо като приема на антибиотика е само три дни? Е това не мога да го разбера.Чак след месец????? :?:  :?:


Защото инкубационният период на хламидията е 20 до 30 дни. Така че ако не сте се излекували трябва да мине този период за да могат евентуално да бъдат засечени бактериите отново в организма. Иначе може да се получи фалшиво отрицателен резултат.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #42 -: Януари 23, 2006, 10:25:46 am »
Цитат на: butterfly
Starlet, а как ще обясниш изследването че аз имам а съпруга ми не ?


Ами лесно ще го обясня  :D Аз съм го обяснила малко по-горе ама явно неясно. Изследванията за хламидия кръвни са на основата на антигени. Така че ако съпруга ти има силен организъм на него ще са му нужни много по-малко антигени за да пребори паразита и при изследване те влизат в нормата. Скоро ще пусна една статия която превеждам доста интересна по темата там ще намерите може би всички отговори които търсите.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #43 -: Януари 24, 2006, 22:39:26 pm »
Дано най-после да намерим всички отговори за тази хламидия ,че ми омръзна вече едни да казват имаш,а други че нямам ама имам нямам пия си аз антибиотиците за по-сигурно.Starlet,ще пуснеш ли ако има и за това дали трябва да се проведе лечение и при двамата независимо от резултатите.
*
съмнение за хламидии
« Отговор #44 -: Януари 25, 2006, 10:46:01 am »
Аз също не мога да разбера защо и мъжа трябва да приема антибиотици при условие, че на него резултата е отрицателен. На мен ми изписаха първия път Вибрамицин /100% със съдържание на доксициклин/ , след приема на половина от предписаното количество се обринах и го спрях.
При едновременно изследване след това - вагинално и на кръв се оказа, че от първото изследване нямам , а от второто - да, даже стойностите даже леко се бяха покачили. Сега както по-горе бях писала пия Азитрокс и билките на Хлебаров. Резултат в края на февруари.
съмнение за хламидии
« Отговор #45 -: Януари 25, 2006, 20:50:04 pm »
Miusli и на нас сега ни изписаха същия антибиотик макар че моите стойности са гранични само че ми изписаха и нещо за смучене не можах да разбера пък то защо трябва да се приема.
*
съмнение за хламидии
« Отговор #46 -: Януари 27, 2006, 09:20:02 am »
Лекарството което се приема чрез смучене, сега не се сещам как се казваше, е на хомеопатична основа и е за засилване на имунната система.
съмнение за хламидии
« Отговор #47 -: Януари 27, 2006, 09:42:35 am »
Имунната система се подсилва заради силните антибиотици, които се пият, но само с имуностимулатори хламидиите няма да изчезнат.
Аз изпих количества/в 3 антибиот. курса/, пих разтворими витамини само.Но с антибиотиците шега не бива.Познавам жени, придобили гъбички при лечение на хламидии.А на някои хора силните лекарства просто не им понасят/като мъжа ми /.
*
съмнение за хламидии
« Отговор #48 -: Януари 27, 2006, 09:45:14 am »
Цитат
Аз също не мога да разбера защо и мъжа трябва да приема антибиотици при условие, че на него резултата е отрицателен.
Лекуват се и двамата партньори независимо от резултата.
Цитат
Защото инкубационният период на хламидията е 20 до 30 дни. Така че ако не сте се излекували трябва да мине този период за да могат евентуално да бъдат засечени бактериите отново в организма. Иначе може да се получи фалшиво отрицателен резултат.

И след успешно лечение можеш да се заразиш отново при "фалшив отрицателен резултат" на партньора!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
съмнение за хламидии
« Отговор #49 -: Януари 27, 2006, 10:28:13 am »
Офф: Ще редактирам вече заглавието, че гледам тази тема се задържа, а пък тази правописна грешка ми боде все очите :lol:
Off:
« Отговор #50 -: Януари 27, 2006, 11:23:29 am »
Лали, ама ти не знаеш ли, че няма грешка?  :wink:

То така се брои: един хламидий, два хламидия  :lol:  :lol:  :lol:

Пък като са цяла армия са "хламидии"  :twisted:
*
съмнение за хламидии
« Отговор #51 -: Януари 28, 2006, 10:26:23 am »
Днес забелязах, че и от втория антибиотик - Азитрокс ,съм започнала да се обривам и сега се чудя дали във вторник да изпия и последните две хапчета по схемата, пък да става каквото ще. Тази алергия си я получам понякога и без да вземам антибиотик. Търся съвет.
съмнение за хламидии
« Отговор #52 -: Януари 28, 2006, 10:48:52 am »
Ми тва само д-р може да го прецени.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
съмнение за хламидии
« Отговор #53 -: Януари 28, 2006, 10:55:45 am »
Цитат на: miusli
Днес забелязах, че и от втория антибиотик - Азитрокс ,съм започнала да се обривам и сега се чудя дали във вторник да изпия и последните две хапчета по схемата, пък да става каквото ще. Тази алергия си я получам понякога и без да вземам антибиотик. Търся съвет.

Алергията е заболяване на имунната система, а с нея шега не бива! Спираш приема на антибиотика и веднага се консултираш с лекар. По принцип се назначава противоалергично лечение, а лечението на другото заболяване (за което е бил предписан антибиотика) се продължава с друга група медикаменти. И не изключвай вероятността алергичната реакция да не е към самия антибиотик, а към другите съставки. Най-добре си направи тест за алергия.
*
съмнение за хламидии
« Отговор #54 -: Януари 28, 2006, 11:05:50 am »
Алергията я лекувам с Тивижил. Не ми излизат петна , а малки пъпки които не ме сърбят , но е неприятна гледка.
*
съмнение за хламидии
« Отговор #55 -: Януари 28, 2006, 11:15:41 am »
Цитат на: miusli
Алергията я лекувам с Тивижил. Не ми излизат петна , а малки пъпки които не ме сърбят , но е неприятна гледка.

Лекарството се казва тавежил. Само не ми казвай, че си го самоназначаваш!! Отиди на лекар!! Не знам как да ти обясня, че не бива да се отнасяш лекомислено към тези неща!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #56 -: Януари 28, 2006, 11:21:32 am »
Цитат на: miusli
Алергията я лекувам с Тивижил. Не ми излизат петна , а малки пъпки които не ме сърбят , но е неприятна гледка.


Аз също съм алергична към много неща включително и към някои медикаменти. Тъй като обаче хламидиалната инфекция трудно се поддава на ефективно лечение от друга група антибиотици според мен не спирай антибиотика. Случвало ми се е подобно нещо и тогава пиех едновременно антибиотика с антиалерген (аз пия ЕРИУС), но все пак ако имаш координатите на лекарката ти която ти е назначила антибиотика и се обади и й обясни за какво става дума. По-принцип не е хубаво да се прекъсва антибиотик. Особенно при такива упорити гадини като хламидиите, защото придобиват резистентност, а азитромицина в комбинация с еритромицина са най-силните антибиотици които могат да повлияят на хламидиозата.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
съмнение за хламидии
« Отговор #57 -: Януари 28, 2006, 11:28:23 am »
Не си го назначавам. След като видях. че от първия антиботик се обринах отидох при личната си лекарка която ми го изписа при което се сетих , че точно това лекарство съм пила преди години. Просто се чудя какъв трети антибиотик ще ми изпишат след като два подбрани за случая не ми понасят.
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #58 -: Януари 29, 2006, 17:19:57 pm »
Здравейте пак!
Мога да предложа нещо по повод имунната защита.
900 ГР. МЕД /МАНОВ,ИЛИ МАГАРЕШКИ БОДИЛ/ СЕ СМЕСВА С 10 ГР.ПЧ. МЛЕЧИЦЕ И 125 ГР. ЦВ. ПРАШЕЦ.
Приема се по 1 ч.лъж. сутрин на гладно.Много е  ефикасно, също заедно с това  и клеева тинктура от 10-20капки разтв. в 50мл. вода.
Може да се приема докато се изчерпи кол. или по дълго.Безвредно е , а имунитета се заздравява многократно.Няма знач. дали се приемат антибиотици за да отслабне имуннатазащита, но ако тя е силна гадини и бактерии вкл. кандида няма да могат да се появяват много лесно.Поради точно тази ричина, че нан някой имунната защита е доста силна при тях не се проявяват бактерии, хламидии и кандиди.Това съм го проучила и  е вярно, така, че трябва имунната система винаги,ама винаги да е най-добро ниво.Тя предпазва организма и то много.Просто трябва да се грижим за нея на първо място. :)  :idea:  :!:
*
съмнение за хламидии
« Отговор #59 -: Януари 30, 2006, 09:03:50 am »
Starlet, благодаря ти ти много за подкрепата. Аз бях взела вече решението просто ми трябваше да видя, че някой разсъждава като мен.
Благодаря и на госта за рецептата с мед. Ще пробвам само по лъжица мед на гладно всяка сутрин.