0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съмнение за хламидии
« Отговор #100 -: Февруари 22, 2006, 11:45:39 am »
Старлетче, ми PCR ми правиха миналата седмица - лекар от МЦРЗ ми взе цервикален секрет и те ги пращат в Цибалаб, там тестът е отрицателен. А днес мислех да поискам кръвен, но ми назначиха пак такъв (не съм казвала за предишния тест, защото този ще ми го направят безплатно).
Може да е по-отскоро тая работа, щом се хваща от басейни, въпреки че от повече от година мъжкото има вето и върху басейните (направо ми е съвестно за него вече :oops: ).

А антибиотици не съм пила от години, щото нали все се надявам да съм бременна :?  Виж мъжкото изпи купища, заради бактериите, пък при него си стои - може би са били някакви други от неподходяща група.

Ще пиша след 2-3 часа днешният тест какво показва :?
Благодаря ти, Бени!







съмнение за хламидии
« Отговор #101 -: Февруари 22, 2006, 12:27:12 pm »
И този PCR е отрицателен!

Може ли някъде другаде да е тая гадина? Да направя ли и един кръвен и какъв?
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

съмнение за хламидии
« Отговор #102 -: Февруари 22, 2006, 12:47:23 pm »
Хубавото е ,Фреши,че резултата ти е отрицателен. При нас,както вече писах не веднъж също положението с нламидиите беше многи странно.Преди пет години моя кръвен тест беше положителен,мъжкото не се изследва поради инат. Аз си изпих антибиотиците и контролния тест показа отрицателен резултат.През цялото време-сеск без презерватив.Миналото лято и двамата си правихме изследване-той с кръв,аз с цервикален секрет и при двамата излезе отрицателно 8O Вече съм решила да не го правя това изследване,че току виж сега пък излязло положително.Антибиотика,който пих ми създаде големи неприятности с бъбреците и после трябваше и тях да лекувам.Не помня точно как се казваше ,само помня,че имаше нещо "W" в името,май вибромицин,струваше към 200 лева.Не се притеснявай,не е само при вас обърквацията.. :?
*

    Anonymous

съмнение за хламидии
« Отговор #103 -: Февруари 22, 2006, 12:48:22 pm »
Предния постинг е от мен - Eli_ :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #104 -: Февруари 22, 2006, 17:26:32 pm »
Ели антибиотика е Вибрамицин, което е холандското производство на обогатен Доксициклин. Малко цената ме стресира щото аз съм го пила като малка, а и през 2000 год. ама както и да е.
Ами Фреши какво да ти кажа освен да се радваш. Отсега нататък не е лошо да се попазите малко с презервативи, докато той се лекува. Изписали са му предполагам антибиотици. Но ако не са му изписали антимикотици не е зле да попиташ за такива лекаря. Не мисля че има смисъл от кръвен тест при теб освен ако лекарите излично не поискат такъв. Дори и да си направиш кръвен то той ще покаже само дали си го преболедувала. Но докато той не се излекува не рискувайте, все пак може да се получи омагьосън кръг при него. И най-важното условие е да се спази минимума време за контролата на теста 40 дни след приключване на лечението. Много често лекарите казват по-малко дни и тестовете са отрицателни, а след известно време пак са положителни. Това се получава при по-ранното тестване.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #105 -: Февруари 23, 2006, 10:39:04 am »
Благодаря ви за помощта :D
Старлетче, за кръвния си мислех - да не би хламидията да е на някое друго място, а не в цервикалния канал? Може ли да е в тръбите, да кажем - като съм правила толкова процедури досега (хидротубация, лапаро, хистеро, инсеминации). Кръвният не показва ли налична инфекция??
Още не сме ходили на лекар. До вчера уж бяхме решили да се пазим, пък после като се замислих, че нищо ново - така и така не сме се пазили досега, и вчера беше денят за ову, та не се пазихме :oops:  Сега тези дни ще отидем при моята докторка, да видим какво ще каже. Значи 40 дни пазене поне :(  Всеки пропуснат месец ме изнервя :cry:  :evil:  Но каквото трябва, ще правим. Вчера рових из нета какви поражения има хламидията върху плувците - не разбрах много терминологията, но нещо опорочавала оплодителната им способност.

Старлетче, в някои статии четох, че трябва да се лекуват и двамата партньори, а в други, че всеки трябва да се тества и според резултата?
Също имаш ли идея кое от двата типа лечение е по-добро - еднократния прием на ... (както му беше името :wink: ) или курс с доксициклин.

Благодаря отново :!:
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

съмнение за хламидии
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2006, 13:38:59 pm »
Цитат на: FreshBreeze

 :?:щом се хваща от басейни

ФРЕШЧЕ, как от басейни????? И от там ли може? Знам за кандида и др. бактерии от басейни, но за Хламидия? Аз  пък четох, че може и от посуда.Как от посуда и от басейни? Хвърли малко светлина по тоя въпрос, как освен по полов път, че в нас направо ще се избием заради това.Кой от къде и как.Като уж никой от нас не е кръшкал и даже съм сигурна че никой не е кръшнал??? :?
И аз мисля да ходя сега на  контролата, ама с ДНК тест тоя път, че уж като ми я откриха теста беше кръвен и уж било старо и в мин. количества, а мъжа ми пък не иска да се тества и направо се побърквам.  :cry: Ама го накарах и той да пие антибиотици които на мен ми бяха изписали, ама и не спазихме срока с пазенето с презервативи... :oops:
Мерси предварително! :wink:
*

    STAR

съмнение за хламидии
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2006, 13:40:04 pm »
Ъъъъ, Госта по-горе бях Аз-забравих да се опиша :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2006, 16:56:43 pm »
Цитат на: STAR
Ъъъъ, Госта по-горе бях Аз-забравих да се опиша :oops:


Стар по-нагоре в темата мисля че бях ти отговорила че може да се заразиш по битов път това включва и обществените места като басейни и тоалетни и разни тем такива. Няма смисъл да се избивате из къщи то вече станало каквото станало, важното е обаче да предпазите останалите членове на семейството ако има такива (ако не живеете сами имам в предвид) Тоест бельо, кърпи да няма досег до на останалите членове от семейството, както и въпроса с тоалетната чиния. Еми това последното е крайно като мярка, но е е лошо да се прави.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2006, 17:07:01 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Старлетче, за кръвния си мислех - да не би хламидията да е на някое друго място, а не ......


Фреши може да се е качила нагоре инфекцията ама за да се качи нагоре към тръбите трябва да е минала през цервикалния канал. А качването сама разбираш незначи че се премества, а просто че се разпространява. Това е пътя на логиката по принцип. Ти каза че си си правила кръвни преди време ако ги пазиш дай ми стойностите им. По въпроза за антибиотика какво да ти кажа аз съм привърженик на лечението на двамата партньори, говоря специално за хламидията, но антибиотиците с които се лекува са едни от най-силните (особено Азитромицина) така че от друга страна лекарите не препоръчват излишния им прием. Ние се лекувахме по доста зверска схема с Азитромицин ( Азатрил, Сумамет, Зитромах, Азитрокс това е все този антибиотик просто различни търговски марки) Лекувах ме се така защото аз имам имунитет към доста антибиотици. Изключително слабо се влияя от тях. Но по-принцип личното ми мнение е по-добре Азитромицин от колкото Доксициклин. Има и много лекари които ги изписват последователно. Еднократно Азитромицин и след това продължение на лечението с Доксициклин или Еритромицин. Ами все пак не е лошо да слушаш лекарката си повече. Ако нещо те притеснява с лечението ви попитай я дали няма опасност антибиотика да се окаже по-слаб и хламидиите да придобият резистентност (устойчивост) към антибиотици. Това ще я накара да се замисли все пак и да вземе правилното решение според вашия случай.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #110 -: Февруари 24, 2006, 07:07:01 am »
Цитат на: Starlet
Цитат на: STAR
Ъъъъ, Госта по-горе бях Аз-забравих да се опиша :oops:


Стар по-нагоре в темата мисля че бях ти отговорила че може да се заразиш по битов път това включва и обществените места като басейни и тоалетни и разни тем такива. Няма смисъл да се избивате из къщи то вече станало каквото станало, важното е обаче да предпазите останалите членове на семейството ако има такива (ако не живеете сами имам в предвид) Тоест бельо, кърпи да няма досег до на останалите членове от семейството, както и въпроса с тоалетната чиния. Еми това последното е крайно като мярка, но е е лошо да се прави.

Да не сме сами.Има и дете и и майка ми.....ай.....каква стана тя.И защо по дяволите за тия неща трябва да се ровим из нета или да събирам е инфо Ние Тук?Защо това не може да го каже лекаря  като се е видяла диагнозата?Баси. Направо вече си мисля че тия доктори са пълни комерсиалисти.Много ясно че се перем в една пералня, е поне кърпи не ползваме общи, освен тази в кухнята дето е за ръце.Направо не мога да повярвам.Направо ще се гръмна.Ми детето ми? Какво сега? да го водя и него на тестове така ли стана тя?УЖАС! Наистина не го вярвам. Аз по басейни не съм ходила от незапомнени времена.Тоест посл. път беше като родих, ама детенце ходи?? Аууууу напарво ме хвърли в оркестъра, направо съм потресена от инфото......А колко може да си го носи човек това?Сигурно с години, години.....и какви ли може да са пораженията...направо не ми се мисли, че ще полудея.
Мерси все пак за инфото.Наистина е много полезно. :cry:
съмнение за хламидии
« Отговор #111 -: Февруари 24, 2006, 09:44:43 am »
Въртене в омагьосан кръг става....
Четох, четох, ...ама едно не разбрах-пазили ли сте се по време на лечението-фелацио-не и секс само с презерватив.И двамата партньори трябва да се лекуват, първият курс е и за двамата, на втората контрола продължава само този, които все още има инфекцията, като пазенето е задължително.
Колко пари се хвърлят за кръвни тестове... и после само притеснения.Не е възможно при лечение с н-ти брой антибиотици  и пазене години да има инфекция.Някъде има грешка-презаразяване или фалшиви резултати.
Фреши, сега твоят тест е отрицателен, а на мъжа ти?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #112 -: Февруари 24, 2006, 10:13:05 am »
Цитат на: mini_mouse
Фреши, сега твоят тест е отрицателен, а на мъжа ти?


Положителен е Мини! И двата са положителни и кръвният и PCR. А на Фреши и двата са отрицателни. Но напоследък лекарите съветват да се лекува само единия партньор. Както казах обаче аз съм за лечението и на двамата партньори. Само дето нямам диплома за лекар и немога да го изписвам.  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #113 -: Февруари 24, 2006, 10:20:24 am »
Цитат на: Star
Много ясно че се перем в една пералня, е поне кърпи не ползваме общи, освен тази в кухнята дето е за ръце.Направо не мога да повярвам.Направо ще се гръмна.Ми детето ми? Какво сега? да го водя и него на тестове така ли стана тя?УЖАС! Наистина не го вярвам. Аз по басейни не съм ходила от незапомнени времена.Тоест посл. път беше като родих, ама детенце ходи?? Аууууу напарво ме хвърли в оркестъра, направо съм потресена от инфото......А колко може да си го носи човек това?Сигурно с години, години.....и какви ли може да са пораженията...направо не ми се мисли, че ще полудея.
Мерси все пак за инфото.Наистина е много полезно. :cry:


Star, то няма как да переш дрехите в две перални. Но трябва да се събират в отделни кошове за пране и да се перат отделно от на останалите членове на семейството, тоест да не ги смесваш по време на пране. Незнам дали ме разбра правилно. А за малкото не мисля че се налага да го водиш на тест за сега. Можеш да го направиш, стига да искаш защото гледам че си се притеснила страшно много. Но мисля че резултата ще е отрицателен. За носенето на тези гадини в организма, наистина може и да е с години безсимптомно, а може и да се разбере по признаците. Лекувайте се вие двамата и не плачи нещата са поправими. Пиши как се лекувате! С какво и по каква схема и незабравяй контрола се прави чак след 40 дни след приключването на антибиотика не по-рано. За това можеш да не послушаш лекарката си ако те кара да отидеш по-рано на контрола.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #114 -: Февруари 24, 2006, 10:58:24 am »
Милички, изключително сте ми полезни!!

Стар, ти не се притеснявай пък толкова. Аз моя мъж не го питам откъде има, аз като нямам, да не говорим че в началото на връзката ни кръвния му беше 1:16, граничен, но все пак отрицателен. Ама му вярвам и не го натоварвам: къде, какво. Не ме интересува особено в крайна сметка, повече се интересувам как да оправим сега. Той е питал, като си е взимал резулатите в Института по заразни и паразитни болести дали може да се предава по друг начин освен по полов път, отговорили са му че може, но в редки случаи. Не се притеснявай сега толкова, но внимателно проведете лечението и контролите след това. Слушай Старлетчето :D


Старлетче, кръвният го нямам при мен, но помня, че беше 0:0 (или нещо такова, тогава се учудих, щото бях чувала, че до 1:16 се води отрицателен, пък при мен си беше нула.) Тестът го правих, докато бях с предния си партньор още. После само мъжът ми си прави и излезе това 1:16, на което не обърнахме внимание тогава - след като той е отрицателен (както ни разтълкуваха 1:16) а аз имам отрицателен по време на връзката ми с предния партньор... Затова сега си мислех, че може, ако съм хванала нещо от мъжа ми, но пък PCRът излезе отрицателен, чудя се вече. Още не сме говорили с докторката какво лечение ще препоръча. И на мен не ми се пият излишно антибиотици, затова ми се иска да съм абсолютно сигурна, че при мен няма.
Кажете все пак за тоя кръвен, какъв по-точно да го искам, ако реша да го направя? Ще ми е интересно какъв ще е резултатът, да съм имала инфекция и да съм я преборила сама не ми се вярва много, но може би е възможно? Не съм пила антибиотици от години.
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #115 -: Февруари 24, 2006, 11:26:03 am »
Цитат на: FreshBreeze
Кажете все пак за тоя кръвен, какъв по-точно да го искам, ако реша да го направя? Ще ми е интересно какъв ще е резултатът, да съм имала инфекция и да съм я преборила сама не ми се вярва много, но може би е възможно? Не съм пила антибиотици от години.


Ми то кръвен можеш само на антигени да направиш. Въпроса е дали ще ти излезнат въобще някакви стойности защото това 0:0 дето го пишеш според него никога не си имала хламидии. Ако обаче имаш 0,12 да речем тогава си ги преболедувала. Цифрата е примерна.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #116 -: Февруари 24, 2006, 11:31:50 am »
Starlet, Фрешче,:

Много тенкс за всичко :wink:  Лошото е, че моя скъп ми прави на мен проблемите.Аз си напр. тест  /кръвен/  И ми излезе тоя скапан резултат, дето докторката ми каза че било мн. малко като количектво и че било старо.От цитонамазката дето ми я взе пък нищо не излезе и ми каза, че там всичко е било повече от ОК.Говореше ми за няква златна среда и първа група за нещо си.....На мъжа ми  се прави спермограма и посявка еякулата+ бактериално.Спермаграмата излезе много лоша /все пак е правена в Цибалаб/, а и той не спази всички указания /пък после все мрънка да му се невиди. Но той тест за Хлам. не си е правил и не мога да го накарам да си направи.Инат та знае ли се.Но все пак го накарах да пие с мен антибиотиците /Азитрокс/ На него му изписаха да пие два месеца Трибестан, а на мен след антибиотика Имуностимулатор /ИЗОПРИНОСИН/ той пак не си пие нещата и все се разправяме за това.... Но има и друго. Не спазихме срока за пазене и с презерватив и орална .....Пак заради него. Другото, което ме съмнява е че ако Съм го проболедувала това чудо и ми е дало индикация само в кръвта, щото от цитонамазката няма, може би не е приносимо си мисля.Аз като малка дълги години съм боледувала от астма, бронхити и много лекарства съм изпила, та може и да нещо като имунитет към тая гад.Ох незнам вече кво да мисля и в крайна сметка Той като е опърничев Много му здраве и накрая и аз ще спра да го мисля и ходя по лекари.Пък той да писка, че иска дете.Като иска да се вземе в ръце иначе майната му на всичко.Все пак имам дете, а и не съм първа младост че да съм чак толкова настоятелна...Ох извинявам се мнооого напр. безобразно дългото, ама май вече се отчаях....Извинявай пак на всички... :oops:  :cry:
съмнение за хламидии
« Отговор #117 -: Февруари 24, 2006, 11:51:25 am »
Стар, говориш за цитонамазка, а теста с церв.секрет за хламидия е друг.Няма такива неща като`златна среда` при този тест за хламидия, или  я имаш, или не.Каква е тази първа група, за ПАП  ли говориш?
Ние говорим за хламидия трахоматис, а тя се предава по полов път.Може единия партньор да не е имал, при полов акт ще се зарази.И ако няма симптоми в инкубационния период ще си я носи и с времето ще хронифицира.ДНи след заразяването пак може тест да дае отр. фалшив резултат/след евентуално заразяване тест е добре да се прави след изминали поне 3 седмици/.
СТар, ако поназнайваш руски ще ти дам линкове на много мед. сайтове, обхващащи всичко за коварната хламидия.
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #118 -: Февруари 24, 2006, 12:11:37 pm »
mini_mouse,

Оххххх, не знам вече какво да мисля.Не съм добре с руския. Ще отида към 10.03.06г. да си направя ДНК тест и квото- такова. просто майната й на тая Хламидия и моя Скъп, дето все знае.Като я има още да си седи. Не мога вечно да пия лекарства и давам егати и парите, пък той да си прави оглушки и всичко отначало. Просто нямам сили да се чудя има ли няма ли. И това, че не е задължително и двамата партньори да са заразени въпреки половите си контакти...Вече не знам на какво да вярвам. И какви са тия неща от сорта : Ми то е съвсем малко, старо е, проболедувано...и ред такива.Правя им запитване на тия от Цибалаб, пращам им резултатите от кръвния и ти питам за ДНК теста, а те ми отговарят лаконично, че трябвало лекар да ми ги разтълкува.Хе-хе!Че те там сви са? Да не би да са миньори? Ха! Е да де, ама "лекаря" ми разтълкува както описах по-горе.А и даже не ми каза че трябва да се пазим и това е.Добре че тук се зачетох та нещо да стопля малко от малко, но вече ми писна с тая хламидия и ще направя контролата и повече няма да се занимавам с нея. Тамън си мисля, че нещо съм научила и се оказва, че има всестранни случаи и то толкова различни и противоречиви...... :cry:
съмнение за хламидии
« Отговор #119 -: Февруари 27, 2006, 15:28:17 pm »
Цитат на: Starlet
Ми то кръвен можеш само на антигени да направиш. Въпроса е дали ще ти излезнат въобще някакви стойности защото това 0:0 дето го пишеш според него никога не си имала хламидии. Ако обаче имаш 0,12 да речем тогава си ги преболедувала. Цифрата е примерна.


Именно, Старлетче, според два кръвни теста - този малко преди началото на връзката със съпруга ми и един, правен 1-2 години преди това, никога не съм имала хламидии, щото бяха 0:0 и двата. :!:  Въпросът е ако партньорът ми има, а аз не - организмът се е преборил или въобще не се е размножавала при мен??
Ходих при моята докторка. Според нея не трябва да се лекувам, при отрицателния PCR, антибиотиците са силни и т.н. Питах дали да правя кръвен, и според нея няма смисъл. Каза, че ако при кръвния се появи нещо, препоръчват ДНК, а при нас сме били започнали малко отзад напред, та щом сме направили ДНК нямало смисъл от кръвен. Питах я в практиката има ли често случаи единия партньр да е с хламидии само, тя каза, че едва ли не рядко имала и двамата да имат - повечето случаи били само при единия. Вярно по теория се окачвало и двамата да имат, защото се предава полово, но явно при някои хламидията не намирала благоприятна среда за развитие. Потвърди, че хламидията пречи както при жената, така и при мъжа. Лекарката даже не смята, че трябва да се пазим, с което съм склонна да се съглася, защото 2-3 години караме така, та сега какво да се пазим.
Дано всичко е както изглежда и да няма нищо при мен - излиза че съм извадила голям късмет, че с тия хидротубации, лапароскопии, инсеминации, хистероскопии хламидиите можеха да вършат сега поражения по тръбите (и въпреки това продължава да ми е малко притеснено :( ).
Благодаря ти, Бени!