0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
съмнение за хламидии
« Отговор #20 -: Януари 13, 2006, 05:38:18 am »
Има нов антибиотик с много добри резултати, при лечение на хламидия. Пие се 1 път - 1g само. Казва се Zithromax  (azithromycin), но незнам дали го има в България.
съмнение за хламидии
« Отговор #21 -: Януари 13, 2006, 06:49:02 am »
Цитат на: do
Има нов антибиотик с много добри резултати, при лечение на хламидия. Пие се 1 път - 1g само. Казва се Zithromax  (azithromycin), но незнам дали го има в България.

Това е добре известният в България антибиотик Сумамед. Има го, но както виждаш - с друго търговско име ;)
*
съмнение за хламидии
« Отговор #22 -: Януари 13, 2006, 07:42:58 am »
Във форума не прочетох да се споменава за този антибиотик, та реших да се включа и аз  :wink:
 2bg
*

    Anonymous

съмнение за хламидии
« Отговор #23 -: Януари 13, 2006, 12:15:02 pm »
Лейди, доколкото разбрах твоята приятелка  се е лекувала година и половина от хламидии и забременяла с текуща инфекция.
 Колко време преди за забременее си е направила изследване ?
от miusli
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #24 -: Януари 13, 2006, 13:46:39 pm »
Цитат на: do
Има нов антибиотик с много добри резултати, при лечение на хламидия. Пие се 1 път - 1g само. Казва се Zithromax  (azithromycin), но незнам дали го има в България.


Това е немски или австрийски вариант на антибиотика не съм сигурна точно. Сумамеда е хърватски вариант на антибиотика. А българският вариант е Азатрил. Въпрос на марка и цени е избора. И трите съм ги срещала в България, че има и още други но сега не ми се изброяват. И активната съставка е навсякъде Аzithromycin. Аз лично съм пила Азатрил. Цената му беше почти наполовина спрямо Зитромакса и Сумамеда. За сравнение предните 2 струваха в тукашните аптеки 40 лв. а Азатрила някъде около 20 до 25 лв.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
съмнение за хламидии
« Отговор #25 -: Януари 13, 2006, 14:02:17 pm »
Цитат на: Anonymous
Лейди, доколкото разбрах твоята приятелка  се е лекувала година и половина от хламидии и забременяла с текуща инфекция.
 Колко време преди за забременее си е направила изследване ?
от miusli


Eдин месец след последната контрола е забременяла
съмнение за хламидии
« Отговор #26 -: Януари 13, 2006, 14:51:24 pm »
Цитат на: Starlet
 Аз лично съм пила Азатрил. Цената му беше почти наполовина спрямо Зитромакса и Сумамеда. За сравнение предните 2 струваха в тукашните аптеки 40 лв. а Азатрила някъде около 20 до 25 лв.

За две опаковки Сумамед (по повод на пневмония) платих 40 лв. Но пулмолога беше категоричен, че трябва точно Сумамед, а не нещо друго.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #27 -: Януари 13, 2006, 15:04:05 pm »
Цитат на: little_rabbit
За две опаковки Сумамед (по повод на пневмония) платих 40 лв. Но пулмолога беше категоричен, че трябва точно Сумамед, а не нещо друго.


Е, аз затова уточних че това са местни цени  :lol: . Но нещо не разбирам с тези уточнения. Защо точно Сумамед или Зитромакс изписват и държат да се пият точно те. Каква е разликата чела съм за Сумамеда и Азатрила разлики в помощните вещества не видях? Може ли някой да ми обясни?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #28 -: Януари 13, 2006, 15:07:55 pm »
Не знам, Старлет, мисля си обаче, че може да е сръвзано нещо с "качеството" на българските лекарства, примерно.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #29 -: Януари 13, 2006, 15:10:59 pm »
Цитат на: little_rabbit
Не знам, Старлет, мисля си обаче, че може да е сръвзано нещо с "качеството" на българските лекарства, примерно.


И аз това си помислих, ама доктора неможа да ми обясни като го попитах. Зе да ми мрънка нещо под нос и накрая ми каза да правя каквото искам  :lol: И аз си взех Азатрил като ми каза така  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    v1v1v1

съмнение за хламидии
« Отговор #30 -: Януари 13, 2006, 15:23:33 pm »
А някой вземал ли е Азитрокс?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #31 -: Януари 13, 2006, 16:48:25 pm »
Ами и то е същото като тези горе пак е azithromycin. Само че пък друга марка. То има много видове марки на azithromycin-на. И явно всеки лекар си има предпочитания.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    ichi

съмнение за хламидии
« Отговор #32 -: Януари 17, 2006, 20:00:01 pm »
благодаря на всички които са ми отговорили много сте мили
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
съмнение за хламидии
« Отговор #33 -: Януари 20, 2006, 09:21:28 am »
Аз пих Азатрил 2 месеца с Тинидазол,но за възпаление на матката.Надявам се,ако съм имала и нещо друго да съм се отървала и от него. :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #34 -: Януари 20, 2006, 10:22:54 am »
Цитат на: aii
Аз пих Азатрил 2 месеца с Тинидазол,но за възпаление на матката.Надявам се,ако съм имала и нещо друго да съм се отървала и от него. :lol:


Ти може да си се оттървала да речем. Ама ако момчето ти не е пило а го е имал може да ти го е върнал отново. Това е така наречения ефект на пинк-понк топчето. Затова винаги се изследват и двамата партньори.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
съмнение за хламидии
« Отговор #35 -: Януари 20, 2006, 23:03:01 pm »
:( ЕЕЕЕЕЕ,да не дава Господ!!!!
Надявам се да съм добре,че напоследък само за хламидии слушам и доста съм се притеснила.А той също ли трябва да пие Азатрил,когато аз пия?Надявам се да не ми се случва,но никой не е застрахован.Той няма никакви признаци.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #36 -: Януари 21, 2006, 11:08:54 am »
Трябва да се изследвате и двамата това е. Само така ще разберете дали ги имате или ги нямате. По принцип при мъжете рядко се срещат признаци. Обикновенно ги носят безсимптомно. Ами оказва се че това е една от най-широко разпространените болести предавани по полов път точно заради това че в повечето случаи липсват признаци. Ако има хламидии ще пиете Азатрил, ако няма няма да пиете това е.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #37 -: Януари 21, 2006, 16:40:21 pm »
Ох и на мен ми откриха хламидии и вижте моля кво ми пише на теста който е кръвен:
Chamidid Trach-lgG  15АЕ под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 полож.
Chamidid Trach-lgM    2АЕ
Изписаха ми Суматит за три дни по едно по 0,500
Докторката каза, че било старо и съвсем малко са хламидиите....????Кво ще значи това? И също ми каза, че не винаги е задължително да го имат и двамата партньори, в смисъл, че единия може да има а другият не.Това се дължало на разл. организми как се справят с това чудо...? Как така?
А по време на лечението значи ли че трябва само с презерватив акта + оралния секс? И от орален секс може ли да се пипне тази Хламидия? И някой дали знае дали има ваксина срещу това нещо? Или пък нещо да се изпие веднага след акт бил той и орален?В смисъл нещо което да предотврати заразяването като се изпие веднага? Има ли такъв вариант за препазване? Щото все пак може да се ползва презерватив при полов акт, но за орален някак си не върви и там с презерватив?
Моля кажете? Много ще съм ви благодарна:))
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #38 -: Януари 21, 2006, 18:38:44 pm »
Цитат на: Star
Ох и на мен ми откриха хламидии и вижте моля кво ми пише на теста който е кръвен:
Chamidid Trach-lgG  15АЕ под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 полож.
Chamidid Trach-lgM    2АЕ
Изписаха ми Суматит за три дни по едно по 0,500
Докторката каза, че било старо и съвсем малко са хламидиите....????Кво ще значи това? И също ми каза, че не винаги е задължително да го имат и двамата партньори, в смисъл, че единия може да има а другият не.Това се дължало на разл. организми как се справят с това чудо...? Как така?
А по време на лечението значи ли че трябва само с презерватив акта + оралния секс? И от орален секс може ли да се пипне тази Хламидия? И някой дали знае дали има ваксина срещу това нещо? Или пък нещо да се изпие веднага след акт бил той и орален?В смисъл нещо което да предотврати заразяването като се изпие веднага? Има ли такъв вариант за препазване? Щото все пак може да се ползва презерватив при полов акт, но за орален някак си не върви и там с презерватив?
Моля кажете? Много ще съм ви благодарна:))


Значи положението е следното като ви гони толкова хормона ползвайте презерватив, ала без орален секс. Да, може да се прехвърли инфекцията в горните дихателни пътища. И по другия въпрос няма такова нещо като партньора да ги няма, а ти да ги имаш. Ако сте заедно и двамата ги имате въпроса е че той може да не ги преболедува, а само да ги носи. Това е разликата. Ваксина няма срещу хламидия, нито пък ще ти помогне каквото и да било нещо за пиене или жабурене. Това е, от тук нататък сама си прави програмата дали искаш или не искаш повторно заразяване.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #39 -: Януари 22, 2006, 15:28:12 pm »
Starlet, а как ще обясниш изследването че аз имам а съпруга ми не ?