0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

съмнение за хламидии
« Отговор #180 -: Април 21, 2006, 13:42:34 pm »
Дайте ми ориентировъчни цени за IgA+IgG.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #181 -: Април 21, 2006, 14:39:33 pm »
Цитат на: pgzenga
Дайте ми ориентировъчни цени за IgA+IgG.


Зависи къде ще ги правиш но горе долу около 15 лв всяко
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #182 -: Април 21, 2006, 14:42:14 pm »
Цитат на: Starlet
Да това значи! Не помня вече твоите стойности, но ако IgG ти беше 0 като стойност абсолютно никога не си боледувала, ако е малко по стойност под референта все някога си се срещала с бактерията.  :balk_21:



Ми за съжаление пише само:
Хламидия трахоматис IgG Ab < 1:32 - отрицателен, Хламидия трахоматис IgA Ab < 1:8 - отрицателен


Но пък никога не съм лекувала хламидия и въобще последните години не съм пила и антибиотици.

Цени в Бодимед - 16 лева на всеки титър.
Благодаря ти, Бени!







съмнение за хламидии
« Отговор #183 -: Април 21, 2006, 15:03:59 pm »
Старлетче, МЕРСИ! :D
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #184 -: Април 21, 2006, 16:51:46 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Ми за съжаление пише само:
Хламидия трахоматис IgG Ab < 1:32 - отрицателен, Хламидия трахоматис IgA Ab < 1:8 - отрицателен
Но пък никога не съм лекувала хламидия и въобще последните години не съм пила и антибиотици.


Незнам Фреши би трябвало ако има някакъв титър да го напишат. Приема се че е нямало или е бил толкова минимален че не си е заслужавало.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #185 -: Септември 08, 2006, 12:37:29 pm »
Съжалявам , че изкарвам стара тема от архивите, но все пак да попитам- четох, четох и не можах да стигна до заключение-къде са най-надеждни тестове за хламидии в София. Правила съм преди време в Бодимед кръвни, но там както е известно не отбелязват точния резултат, а просто < 1:32, което май не е много ясно...
Сега трябва да направя генетичен и се чудя в Центъра по заразни и празитни ли да го направя или къде? Лейди беше писала в една тема за Ветиранарния институт, някъде бях чела и за някакъв център по вирусология? Ще пусна и кръвни, но искам да е някъде, където да отбелязват точен резултат... Я дайте съвет!
The impossible is often the untried [/i]
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #186 -: Септември 08, 2006, 13:44:27 pm »
Алфи, да ти кажа - и аз незнам... Тези на милото ги пуснахме в Кандиларов, и уж са достоверни, ама казва ли ти някой.... :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #187 -: Септември 08, 2006, 14:25:46 pm »
Рали, в Кандиларов дават ли точен резултат или е пак < от еди какъв си титър? Какви маркери правят там ( щото в Бодимед не правят всички маркери)
The impossible is often the untried [/i]
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #188 -: Септември 11, 2006, 10:43:34 am »
Алфи, в Кандиларов правят Хламидия трихоматис IgA, IgG, IgM (всеки по 16 лв) + антиген секрет (29 лв), като резултатите ти ги дават във вид на стойност + референтни граници за трите титъра, антиген секрет не сме правили...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #189 -: Октомври 12, 2006, 10:40:35 am »
Айде и аз да побутна прашасалата тема :oops:
След дълго ровене в нета, едва тук, и то благодарение на Старлет, разбрах какво точно означават IgG i IgA...и имам въпрос: ако при изследване само на IgG стойностите са ниски (1:16), това как трябва да се тълкува? Доколкото разбрах този титър показва преминала инфекция или имунна защита срещу хламидията :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #190 -: Октомври 12, 2006, 16:07:04 pm »
Айде и аз да побутна прашасалата тема :oops:
След дълго ровене в нета, едва тук, и то благодарение на Старлет, разбрах какво точно означават IgG i IgA...и имам въпрос: ако при изследване само на IgG стойностите са ниски (1:16), това как трябва да се тълкува? Доколкото разбрах този титър показва преминала инфекция или имунна защита срещу хламидията :roll:
Не е много удачно да се прави само  IgG 
но, ако е правен само той ,задължително се прави  второ изследване след 2 седмици - ако са се увеличили антителата - това е доказателство за хламидиална инфекция.
В ранната фаза на хламидиалната инфекция няма Иг.Г, има само Иг.А/или Иг.М/
 .......ако не са се увеличили- няма инфекция
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 16:11:33 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #191 -: Октомври 12, 2006, 19:01:30 pm »
Ще убия бившата си гинеколожка :bonk:
Преди две години още като я посещавах, ме прати за такова изследване (имах киста тогава), но като видя резултата каза, че хламидия няма и хич не ми обясни нищо повече, камо ли да ми каже че трябва повторно да направя теста 8O
Ужас...сега ме е страх да си пусна пак изследване...но ще трябва.
Денис, благодаря ти много за отговора.
A може ли да попитам: сега да направя отново IgG и да сравня дали е нарастнал или не, или да пусна и IgA?
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 19:07:28 pm от Steff »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #192 -: Октомври 12, 2006, 19:13:03 pm »
Ще убия бившата си гинеколожка :bonk:
Преди две години още като я посещавах, ме прати за такова изследване (имах киста тогава), но като видя резултата каза, че хламидия няма и хич не ми обясни нищо повече, камо ли да ми каже че трябва повторно да направя теста 8O
Ужас...сега ме е страх да си пусна пак изследване...но ще трябва.
Денис, благодаря ти много за отговора.
A може ли да попитам: сега да направя отново IgG и да сравня дали е нарастнал или не, или да пусна и IgA?
По добре е да пуснеш и Иг.А.
Така ще избегнеш 2 седмичното притеснение дали има или няма инфекция./и пак са 2 изследванията.
Пожелавам ти резултатът да е (-). :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #193 -: Октомври 12, 2006, 19:32:29 pm »
Ох..благодаря ти от сърце...имам кофти чувство обаче :(
Не знам колко време е нужно на инфекцията, за да нанесе сериозни поражения в организма...чувствам се ужасно, че две години съм била в неведение. Съвсем скоро почваме опити за бебче, но май преди това ще се замъкна по лекари...ще се побъркам от нерви и бяс...
« Последна редакция: Октомври 12, 2006, 19:49:50 pm от Steff »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #194 -: Октомври 12, 2006, 19:50:26 pm »
Ох..благодаря ти от сърце...имам кофти чувство обаче :(
:balk_21: 
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #195 -: Ноември 16, 2007, 13:14:39 pm »

Фреши Ципрофлоксацина не е антибиотик, а химиотерапевтик. И според мен това лечение е несериозно. Но това е мое лично мнение. Ето данните от листовката на самото лекарство които намерих....

Здравейте и мен не ме подмина този проблем и имам няколко питания спрямо по-горното изказване. Лекарят при който бях ми назначи изследвания в Канделарис (доста лоши неща прочетох за тях вече, но той ми ги похвали), както и да е. Та след тестовете ми назначиха лечение за 10 дни с "Ciproflotacim" както той е написал, по 0,500 2пъти дневно. След прикл'чване на "лечението" ми каза да отида пак за повторни изследвания след 10 дни. Явно това е нова практика в лечението, знам ли... Да продължавам ли при него да ходя, какво да правя? А освен това се оказа, че тестовете на приятелката ми са отрицателни. Правила ги била някъде в Плд в 2 лаборатории... аз съм шах!

п.п. Нещо не успях да прикача изследванията затова


« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 13:21:46 pm от imt »
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #196 -: Ноември 21, 2007, 00:10:25 am »
Здравей куки!моят проблем е като твоя.Предстои ми инвитро което надя вам се да бъде успешно и без по нататъшни усложнения.Стискам палци на всички с подобна участ като моята!!!Гопод да ми е на помощ защото много се притеснявам.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #197 -: Ноември 21, 2007, 00:27:01 am »
можели да помоля някой да ми каже откъде мога да си взема тези билки или елексири.Знае ли човек от какво може да се излекува-поне няма да ми навреди. :grouphug2: :pink_dust_1:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #198 -: Ноември 21, 2007, 00:36:03 am »
Опа!!!Май пропуснах най важното да напиша-билки и елексири на Хлебаров.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: съмнение за хламидии
« Отговор #199 -: Ноември 21, 2007, 10:47:17 am »
Pimpa77,да ти кажа аз съм пила тези елексири и какво ли още не по повод хламиди,но единственото, което имаше ефект беше "Азатрил".Просто тези елексири може и да имат ефект,но билките като правило трябва да се пият много дълго време ,за да започнат да действат,а колкото повече време се губи,толкова повече поражения правят.Ако искаш подробности ми пиши на лични.