0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хламидиална сянка
« Отговор #140 -: Март 02, 2006, 02:33:04 am »
При рутинен аг преглед приятелката ми си пуска допълнително изследване за хламидии и...позитивен резултат. При мен няма видимо нищо и никога не съм си правил изследване но след консултация с приятел  аг лекар,започнах без изследване с азатрил 1 грам еднократно. Доста попрочетох междувременно и съм раздвоен по отношение резултатноста и надеждността на тестове,методики и лечение на тази коварна гадинка. Впечатлен съм от задълбочените и професионално поднесени постинги тук и моля, тези които знаят да ми отговорят ако желаят на следните въпроси: 1. Резултатен ли е азатрил приложен по тази схема и колко трае " диетата" :oops: включително и безалкохолната? Има ли някой информация за препарата  Wilprafen, генерично  Josamycin, за който чух много добри неща но не се намира по аптеките ? Изобщо бих приветствал и предварително благодаря за всеки съвет, като се извинявам, че попадам в чисто дамски форум непоканен, но съм убеден, че са по-сътрадателни от нашето племе. 8)
*

    Anonymous

Re: хламидиална сянка
« Отговор #141 -: Март 02, 2006, 08:02:45 am »
Цитат на: mantaray
При рутинен аг преглед приятелката ми си пуска допълнително изследване за хламидии и...позитивен резултат. При мен няма видимо нищо и никога не съм си правил изследване но след консултация с приятел  аг лекар,започнах без изследване с азатрил 1 грам еднократно. Доста попрочетох междувременно и съм раздвоен по отношение резултатноста и надеждността на тестове,методики и лечение на тази коварна гадинка. Впечатлен съм от задълбочените и професионално поднесени постинги тук и моля, тези които знаят да ми отговорят ако желаят на следните въпроси: 1. Резултатен ли е азатрил приложен по тази схема и колко трае " диетата" :oops: включително и безалкохолната? Има ли някой информация за препарата  Wilprafen, генерично  Josamycin, за който чух много добри неща но не се намира по аптеките ? Изобщо бих приветствал и предварително благодаря за всеки съвет, като се извинявам, че попадам в чисто дамски форум непоканен, но съм убеден, че са по-сътрадателни от нашето племе. 8)


Здравей от мен!
Приятелката ти какво изследване прави ?
Изследване на антиген - взела се Цервикален секрет.
Изследване на антитела - кръв.
Ако в момента приятелката ти страда от този инфекция има вероятност и ти да си заразен.
Еднократен прием на антибиотик мисля,че няма да свърши работа.
Тази бактерия(хламидия трахоматис) има 2 форми и 3 фази на развитие. 72 часа цикъл на развитие.Ако убиеш едната форма,може да не успееш с другата.
Всичко зависи от особеностите на хламидията, начина на инфектиране,особеностите на клетката гостоприемник, условия на култивиране и т.н
Има друга схема на прилагане на този антибиотик(азатрил) , която е по-удачна.
Нямам право да давам схеми на лечения, защото не съм медицинско лице.
Диетата е задължителна при лечение, за да се избегне препредаване на бактерията между двамата.
Алкохолната,също...все пак пиеш антибиотик.
Пораженията от тази бактерия са доста неприятни и е хубаво че се опитваш да вземеш мерки.
Ако търсиш симптоми на това заболяване, може и да не намериш. Много често тази бактерия се предава заедно с други заболявания предавани по полов път.
За да си сигурен трябва да си направиш изследване.
И намери добър специалист.
Различни лекари -различни теории за хламидията.Има ли я -няма ли я?..А тя си е коварна бактерия.
Дано нещата при вас да не са толкова зле и да проведете адекватно лечение.
Всичко хубаво от мен.

Wilprafen- мисля че има по добри от него.Немога да коментирам.

За хламидията трябват антибиотици от групата на тетрациклините.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
съмнение за хламидии
« Отговор #142 -: Март 02, 2006, 08:06:07 am »
Госта бях аз.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: хламидиална сянка
« Отговор #143 -: Март 02, 2006, 08:28:41 am »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: mantaray



За хламидията трябват антибиотици от групата на тетрациклините.


И макролидите/еритромицин, олеандомицин, спирамицин /ровамицин/.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: хламидиална сянка
« Отговор #144 -: Март 02, 2006, 08:54:03 am »
Цитат на: mini_mouse
Цитат на: Anonymous
Цитат на: mantaray



За хламидията трябват антибиотици от групата на тетрациклините.


И макролидите/еритромицин, олеандомицин, спирамицин /ровамицин/.


Не мога да коментирам.
Зная, че ровамицина,се използва при стоматологични проблеми и че това/макролидите/ е група на тясноспектърни антибиотици.
Тетрациклините са широкоспектърни.
За всяка група заболявания си има отределени медикаменти.Един медикамент може да се използва за една или др.група заболявания.
Това е по преценка на лекаря.
Затова съм на мнение,че е много важно лекарят да е добър.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
съмнение за хламидии
« Отговор #145 -: Март 02, 2006, 09:13:29 am »
Денис, аз само съм ги изброила, а иначе търг. им наименования са други. :D Лично ние се лекувахме с Фромилид, Азитрокс и Рулид.
Да, лекарят трябва да е специалист! Защото съм чувала и чела за предписани лечения с антибиотици по месец и нещо...без прекъсване. 8O  8O
съмнение за хламидии
« Отговор #146 -: Март 02, 2006, 09:56:57 am »
Звучили ви адекватно рецепта за лечение на хламидия, открита чрез PCR: ципробай за 5 дни?

Благодаря!
Благодаря ти, Бени!







съмнение за хламидии
« Отговор #147 -: Март 02, 2006, 10:19:12 am »
Може, Фрешче, макар, че 10 ддни го пият за хлам. инфекция, но зависи  от дозата, при вас явно ще е ударна. :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
съмнение за хламидии
« Отговор #148 -: Март 02, 2006, 10:19:31 am »
Цитат на: FreshBreeze
Звучили ви адекватно рецепта за лечение на хламидия, открита чрез PCR: ципробай за 5 дни?

Благодаря!


Здравей!
В листовката изрично си е казано Хламидия- минимум 10 дни

http://www.pirogov.net/search/product.php?firmid=41&prodid=128

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
съмнение за хламидии
« Отговор #149 -: Март 02, 2006, 10:23:15 am »
СТАРЛЕТ, не мога да си спомня на кое от изброените от теб ми е бил такъв титъра, беше много отдавна а и листчето с изследването остана в доктора ми. А третото изследване ни го прави един доцент който има лаборатория тука в Русе, и още по-вече че е познат на свекърва ми,че  той ни взе кръв и на двамата, и понеже трябваше да си пътува за София след обеда та ни я взе там да ни я изследва. След два дни може би, ни се обади за да ни каже че и двете проби са цитирам:(абсолютно) отрицателни!
Простете за объркания отговор, ама съм още сънена. Преди 15-сет мин. съм станала от сън, даже кафето още не съм си изпила - щото вие сте ми по-важни!  Дано да сте ми разбрали!
Тези, които не могат да разберат мълчанието ти, няма да разберат и думите ти!
съмнение за хламидии
« Отговор #150 -: Март 02, 2006, 11:24:16 am »
Цитат на: denis
Цитат на: FreshBreeze
Звучили ви адекватно рецепта за лечение на хламидия, открита чрез PCR: ципробай за 5 дни?

Благодаря!


Здравей!
В листовката изрично си е казано Хламидия- минимум 10 дни

http://www.pirogov.net/search/product.php?firmid=41&prodid=128


Мерси Денис, но пък в листовката, която намерих аз:
http://home.intekom.com/pharm/bayer/ciprobay.html
Хламидията е в групата The following organisms show varying degrees of in vitrosensitivity to ciprofloxacin, т.е. с различна степен на чувствителност, а не в първа група 8O  Освен, че му го предписаха само за 5 дни, нещо и самият антибиотик ме съмнява??
Благодаря ти, Бени!







*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #151 -: Март 02, 2006, 11:50:16 am »
Цитат на: Star
СТАРЛЕТ, виж сега ще го препиша дословно проклетия резултат, ама мота мо квото пише на листа защото вече полях май съвсем.
Теста ми е кръвен и само на две антитела, тоест без онова А.
Виж:

Име на теста/изследването/                референтни стойности:
Chlamidia Trach - lg G и lg M

Chlamidia Trach - lg G   15 AE   под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 пол.
Chlamidia Trach - lg M     2 АЕ   под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 пол.


Ами СТАР не сте болни според мен! Ако беше написала от самото начало и двата титара щях да ти отговоря още тогава това. Това е стара инфекция както са ви казали. Явно са ви изписали антибиотика, ако има някакви останали единични бацили да бъдат унищожени.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #152 -: Март 02, 2006, 11:50:32 am »
Цитат на: Star
СТАРЛЕТ, виж сега ще го препиша дословно проклетия резултат, ама мота мо квото пише на листа защото вече полях май съвсем.
Теста ми е кръвен и само на две антитела, тоест без онова А.
Виж:

Име на теста/изследването/                референтни стойности:
Chlamidia Trach - lg G и lg M

Chlamidia Trach - lg G   15 AE   под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 пол.
Chlamidia Trach - lg M     2 АЕ   под 9-отриц.,9-11 граничен,над 11 пол.


Ами СТАР не сте болни според мен! Ако беше написала от самото начало и двата титара щях да ти отговоря още тогава това. Това е стара инфекция както са ви казали. Явно са ви изписали антибиотика, ако има някакви останали единични бацили да бъдат унищожени.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #153 -: Март 02, 2006, 11:53:56 am »
Цитат на: FreshBreeze
 Освен, че му го предписаха само за 5 дни, нещо и самият антибиотик ме съмнява??


Фреши Ципрофлоксацина не е антибиотик, а химиотерапевтик. И според мен това лечение е несериозно. Но това е мое лично мнение. Ето данните от листовката на самото лекарство които намерих.

Латинское название: Ciprobay®
Действующее вещество: Ципрофлоксацин* (Ciprofloxacin*)
Фармакологическая группа: Хинолоны/фторхинолоны
Нозологическая классификация (МКБ-10): A04.9 Бактериальная кишечная инфекция неуточненная. A09 Диарея и гастроэнтерит предположительно инфекционного происхождения (дизентерия, диарея бактериальная). A41 Другая септицемия. A54 Гонококковая инфекция. H10 Конъюнктивит. H60-H95 КЛАСС VIII Болезни уха и сосцевидного отростка. J00-J06 Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей. K65 Перитонит. K81 Холецистит. L00-L08 Инфекции кожи и подкожной клетчатки. M00-M03 Инфекционные артропатии. M60.0 Инфекционные миозиты. M65.0 Абсцесс оболочки сухожилия. M65.1 Другие инфекционные тендосиновиты. M71.0 Абсцесс синовиальной сумки. M71.1 Другие инфекционные бурситы. M86 Остеомиелит. N15 Другие тубулоинтерстициальные болезни почек. N39.0 Инфекция мочевыводящих путей без установленной локализации. N49 Воспалительные болезни мужских половых органов, не классифицированные в других рубриках. N70-N77 Воспалительные болезни женских тазовых органов. N74.3 Гонококковые воспалительные болезни женских тазовых органов. T79.3 Посттравматическая раневая инфекция, не классифицированная в других рубриках
Срок годности: 5 лет
Условия хранения: Список Б. В сухом, защищенном от света месте, при температуре ниже 25 °C

А ето и данните за Ципрофлоксацина като активно вещество

Нозологическая классификация (МКБ-10): A01.0 Брюшной тиф. A02 Другие сальмонеллезные инфекции. A04.9 Бактериальная кишечная инфекция неуточненная. A09 Диарея и гастроэнтерит предположительно инфекционного происхождения (дизентерия, диарея бактериальная). A15-A19 Туберкулез. A39 Менингококковая инфекция. A54 Гонококковая инфекция. A56 Другие хламидийные болезни, передающиеся половым путем. A70-A74 Другие болезни, вызываемые хламидиями. G00 Бактериальный менингит, не классифицированный в других рубриках. H01.0 Блефарит. H10.5 Блефароконъюнктивит. H10.9 Конъюнктивит неуточненный. H16 Кератит. H16.0 Язва роговицы. H60 Наружный отит. H66 Гнойный и неуточненный средний отит. J00-J06 Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей. J02 Острый фарингит. J03 Острый тонзиллит [ангина]. J18 Пневмония без уточнения возбудителя. J32 Хронический синусит. J40 Бронхит, не уточненный как острый или хронический. J42 Хронический бронхит неуточненный. J47 Бронхоэктатическая болезнь [бронхоэктаз]. J84 Другие интерстициальные легочные болезни. J85 Абсцесс легкого и средостения. J86 Пиоторакс. K65 Перитонит. K81 Холецистит. K83.0 Холангит. L02 Абсцесс кожи, фурункул и карбункул. L03 Флегмона. L08.9 Местная инфекция кожи и подкожной клетчатки неуточненная. L98.4.1 Язва кожи гнойная. M00-M03 Инфекционные артропатии. M60.0 Инфекционные миозиты. M65 Синовиты и тендосиновиты. M65.0 Абсцесс оболочки сухожилия. M71.0 Абсцесс синовиальной сумки. M71.1 Другие инфекционные бурситы. M86 Остеомиелит. N12 Тубулоинтерстициальный нефрит, не уточненный как острый или хронический. N15 Другие тубулоинтерстициальные болезни почек. N30 Цистит. N34 Уретрит и уретральный синдром. N39.0 Инфекция мочевыводящих путей без установленной локализации. N41.9 Воспалительная болезнь предстательной железы неуточненная. N45 Орхит и эпидидимит. N49 Воспалительные болезни мужских половых органов, не классифицированные в других рубриках. N70 Сальпингит и оофорит. N71 Воспалительные болезни матки, кроме шейки матки. N73.9 Воспалительные болезни женских тазовых органов неуточненные. N74.3 Гонококковые воспалительные болезни женских тазовых органов. N74.4 Воспалительные болезни женских тазовых органов, вызванные хламидиями. R09.1 Плеврит. R78.8.0 Бактериемия. T20-T32 Термические и химические ожоги. T79.3 Посттравматическая раневая инфекция, не классифицированная в других рубриках. Z100 КЛАСС XXII Хирургическая практика.
Брутто-формула: C17H18FN3O3
Код CAS: 85721-33-1
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #154 -: Март 02, 2006, 12:00:06 pm »
Цитат на: next78
и понеже трябваше да си пътува за София след обеда та ни я взе там да ни я изследва. След два дни може би, ни се обади за да ни каже че и двете проби са цитирам:(абсолютно) отрицателни!


Ами със сигурност, Софийската лаборатория е по-добра от Русенската. Така че се успокой, щом последните ти резултати са абсолютно отрицателни не виждам място за притеснение.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: хламидиална сянка
« Отговор #155 -: Март 02, 2006, 12:13:41 pm »
Цитат на: mantaray
При рутинен аг преглед приятелката ми си пуска допълнително изследване за хламидии и...позитивен резултат. При мен няма видимо нищо и никога не съм си правил изследване но след консултация с приятел  аг лекар,започнах без изследване с азатрил 1 грам еднократно.


Предполагам, че са и направили директен тест на антиген с взета проба от влагалището. Наистина е добре, че си се заинтересувал от проблема, защото доста мъже не го правят. Схемата която ти е препоръчал твоят познат гинеколог е най-леката схема на пиене на този изключително силен антибиотик. И за момента Азитромицина (което всъщност е Азатрила) е най-добрият вариант за лечение на хламидалната инфекция, но доста лекари го изписват в комбинация с антибиотици от групата на макролидите (еритромицин, ровамицини т.н.), които също лекуват хламидиална инфекция но с продължителен прием. Така че повечето лекари са намерили удачен вариант на съкращаване на курса на лечение и комбинацията на два антибиотика. Тъй като азитромицина страшно натоварва организма (само като информация с него се лекува хеликобактер пилори, която е причинителят на язвата и гастрита) Не е лошо все пак и ти да си пуснеш едни изследвания. Може и кръвни. Та за схемата на лечение предполагам пиеш по 1 гр. еднократно през седмица така ли е? Важно е да се пазите до отрицателни резултати за инфекцията и при двамата. Сексът не е забранен стига да бъде правен с презерватив. А изискванията за повторно изследване са да са минали 40 дни след приключване на лечението. Успех в лечението!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #156 -: Март 02, 2006, 12:14:58 pm »
СТАРЛЕТ :D  :!:  Ех ако знаеш твоите думи как ме обнадеждиха! Колко искам да е наистина така.Нямаш си напредстава :twisted:
Дано да е така, ама знаеш ли кое ме притеснява..: Че аз за първи път си правих такова изследване.Никога преди това не съм си правила и всъщност като съм го прекарала това....без необходимото лечение /щото все пак не съм знаела за него/ Дали не е станало хронично :cry: Кога ли е било това.....Дали нямам някакви поражения....Кажи ми моля те, дай съвет - сега като си правя контрола мисля да си направя два бр. теста, ама дай съвет какви да бъдат? ДНК, кръвен, директен или чрез ц. секрет? Кои два да комбинирам?
МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ :)
И знае ли някой дали при това положение тоест като уж няма хлам. Може ли да се предаде на партньора дори и с орален секс, като е старо, минало...?Инфекцията се предава само, ако е настояща, действаща така ли? И да разбирам ли че изсказването на докторката, че може само едния от партньорите да го има, а другия да не е заразен да се базира на това че инфекц. не е действаща? Говоря спец. за моите резултати?
Много благодаря и извинявайте за фермана който изписах :oops:  :oops:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #157 -: Март 02, 2006, 12:30:05 pm »
Цитат на: Star
СТАРЛЕТ .........Инфекцията се предава само, ако е настояща, действаща така ли? И да разбирам ли че изсказването на докторката, че може само едния от партньорите да го има, а другия да не е заразен да се базира на това че инфекц. не е действаща? Говоря спец. за моите резултати?
Много благодаря и извинявайте за фермана който изписах :oops:  :oops:


Стар най-добрата комбинация е кръвен с ДНК. Нали го прочете това в статията, която пуснах преди време. Така е само ако имаш бактериите в организма можеш да ги предадеш. В случая с теб може да си пила случайно антибиотици които са унищожили бацила, но титъра IgG който показва че е имало все пак такава бактерия в организмати може да се задържи много дълго време висок, дори с години всичко това зависи от организма. А за това дали е хронична инфекцията не го мисли предварително преди да си направила контролата. Това е излишен стрес. А за това дали все пак твоят мъж го има неможе да се гадае без изследвания, все пак той такива не е направил. И ако наистина те обича нека поне да си пусне една контрола на кръвни, когато отидеш и ти на контрола. За да сте сигурни и за да се изясни картинката. Иначе предположението на докторката се базира точно на това, че инфекцията не е действаща, но това е неправилно защото все пак тя незнае кога е била действаща за да предполага че съпруга ти не е заразен. Трябва непременно и той да си направи следващия път поне едни кръвни изследвания, защото все пак има малка вероятност да започнете да се въртите в омагьосан кръг.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
До "Гост"
« Отговор #158 -: Март 02, 2006, 12:52:15 pm »
Благодаря за изчерпателния точен отговор.Оценявам и уважавам етичните ти съображения при препоръчване на лечение и схеми. Моля те, обаче, ако знаеш по-добри илачи от азатрил,вилпрафен и подобни,а също и схеми на приложение дай ми информация за да насоча д-ра,ако успея да намеря добър а не плацебо-ефект д-р. За твое успокоение моето кредо е  " Primum non nocere". Ако желаеш можеш да ми отговориш в лично послание за да избегнеш евентуална ятрогенна сугестия към други читатели.Благодара ти , каквото и да решиш.
съмнение за хламидии
« Отговор #159 -: Март 02, 2006, 13:34:13 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: FreshBreeze
 Освен, че му го предписаха само за 5 дни, нещо и самият антибиотик ме съмнява??


Фреши Ципрофлоксацина не е антибиотик, а химиотерапевтик. И според мен това лечение е несериозно. Но това е мое лично мнение.


Мила Старлетче, не само според нас е несериозно :D  Мъжът ми отиде на друг лекар (при когото сме ходили преди за други работи и сме доволни) и тя е казала, че ципробай не е удачен и му е предписала Сумамед - три хапчета през 12 часа. Сега съм много по-спокойна.

А на вчерашния доктор - много ме е яд :evil:  Приключваме с него :evil:  
Иначе ето още какво каза същият (при уговорката че не знам кое вярно кое не - бил ги чел в последни изследвания, публикувани в европейски специализирани издания) - кръвните тестове били с ниска чувствителност - спорело се точността дали е 70% или 80%. Затова на Запад били вече забравили за тях, откакто изобретили ДНК тестът.
Инкубационният период пък можел да е докъм 2 години 8O  преди се смятало, че по-малко, но последните изследвания това сочели. (По тая логика можело и аз да се лекувам, щото можело да съм в инкубационен период).
Пак казвам, че не приемам никаква информация от този доктор на 100%, да не ви казвам пък че според него контролата трябвало да се направи след 10 дни 8O  (нищо чудно, че си вярва че може да излекува хламидия с ципробай, ако праща пациентите си на контрола след 10 дни и те се връщат с (фалшиво) негативни резултати  :lol:  :lol:  :lol:  :twisted: )
Днешният лекар е препоръчал контрола след минимум 45 дни, даже препоръчала 2 месеца.

Споределям всичко научено, може да е полезно за някой друг :D


Старлетче, смятам че заслужаваш една голяма почерпка от групата, залутала се в дебрите на хламидийните проблеми. Дано я реализираме на практика, но засега поне виртуална: beer::  beer::  :beerdr:  :bighug:

Благодаря и на всички други, които помогнаха с информация :bighug:
Благодаря ти, Бени!