0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #780 -: Юли 18, 2008, 20:37:01 pm »
Хайде да се сравним, че и на мен все ми е притеснено.  :(
7:00 - АМ - около 120 мл.
10:00 - плодово пюре - около 80-90 - колкото иска
13:00 - зеленчуково или пилешко и за десерт остатъка от плодовото - около 170-180, стигали сме и до 210, но е инцидертно - моркови с ябълка - любимо й е
17:00 - каша - 160-170-180, по някога по-малко, по някога повече. Кашите ги редувам - оризова, ванилия, бананова, моркови с ябълки, ябълка круша и праскова.
21:00 - АМ - 140-160

Часовете търпят корекции плюс минус 20-30 минути.
И ние спим следобед по 3 часа - като часовник е в заспиването - в 14 е заспала.
За храненето с лъжичка - храня докато си отваря устата сама - е, ние се храним на телевизор, признавам си  :D - много се кефи ситната на тези ядения.

Изхожда се по 3-4-5 пъти дневно, за сравнение преди захранването изхождането беше по един път.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #781 -: Юли 19, 2008, 15:19:11 pm »
Мини,мерси за инфото.Аз нямам кой знае какъв зор за кисело мляко,но все на АМ ли да седим?Все някога трябва да се научи да го яде.Каша не съм давала сутрин досега,но ти ми даде и тази идея,но по колко като грамаж да давам?За следобедна закуска съм и давала каши от бурканчета.Лошото е,че не мога много грамажите да оправям,например 1 филийка достатъчна ли е за закуска?На обяд яде около 200 гр и все ми се струва,че е малко.Затова питам за примерно меню и като грамажи за 13 месечно дете?!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #782 -: Юли 19, 2008, 18:50:40 pm »
В момента ни никнат зъби и вече имаме два.Възможно ли е този апетит да е то зъбите?


Да, да при нас преди да пробият зъбки, настава неистов апетит.

Е, то ако е така, моите трябва да имат вече всички зъбки.  :lol:

Докога вечер се пие само АМ? Сега пият по 240мл, но според познати и непознати :x, трябва да слагам бисквитен прах или нещо подобно, за да ги засища. Отбелязвам, че спят до 6-7.00, тоест издържат 10 часа нощем без храна.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #783 -: Юли 19, 2008, 23:33:43 pm »
Докога вечер се пие само АМ? Сега пият по 240мл, но според познати и непознати :x, трябва да слагам бисквитен прах или нещо подобно, за да ги засища. Отбелязвам, че спят до 6-7.00, тоест издържат 10 часа нощем без храна.

е значи ги засища.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #784 -: Юли 21, 2008, 22:02:12 pm »
Здравейте момичета,
вероятно има вече писано по въпроса, но в откраднатите минутки време, които моето детенце, свикнало на 24-часово внимание от мама,ми отпуска, бързам да посвърша къщна работа и затова питам директно:
Дойде време за захранване с месо, мисля да започна с пуйка или пиле, май клоня към пуйка, използвам готови пюрета. Тъй като знам, че месо се дава през ден /така ли е и при начало на захранването с месо?/, как тогава следна да се усвои рационално :) съдържанието на бурканчетата Хипп с месен концентрат, чията годност след отваряне е само един ден? Бъркам ли нещо?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #785 -: Юли 22, 2008, 00:59:32 am »
Миники, докато въвеждаш месото, давай всеки ден, а не през ден. също така - не използвай бурканчетата с месен концентрат - те не се дават така направо, а са предвидени да ги вложиш в приготвянето на ястие. много е концентрирано съдържанието на месо, за да ти служат за захранване точно. по-добре използвай готово пюре - ястие с месо.

и нещо друго - няма правила за даване на месо през ден. някои правят така, други - дават всеки ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #786 -: Юли 23, 2008, 00:40:53 am »
Миники, докато въвеждаш месото, давай всеки ден, а не през ден. също така - не използвай бурканчетата с месен концентрат - те не се дават така направо, а са предвидени да ги вложиш в приготвянето на ястие. много е концентрирано съдържанието на месо, за да ти служат за захранване точно. по-добре използвай готово пюре - ястие с месо.

и нещо друго - няма правила за даване на месо през ден. някои правят така, други - дават всеки ден.

Благодаря, Джам, за ценните съвети! Тъй като сама приготвям зеленчуковите пюрета, ми се щеше да използвам месния концентрат в съотношение, подобно на това в готовите пюрета. Със сигурност обаче ще започна с готовите.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #787 -: Август 04, 2008, 16:32:45 pm »
Искам да попитам за пюретата, на които пише, че са след 4мес. възраст, до каква възраст могат да се ядат? Значи ли, че след като има такива за след 8 мес. възраст, само на тях трябва да се премине, защото са на по-едри парченца? Аз давам и такива, но предлагам на момчетата и тези на ХИП за след 4мес.-заек, пуйка, телешко, защото много ги харесват.
А откога агнешко? Взела съм на ХИП от големите. Имам същия въпрос и за свинското, педиатърът ни каза като станат на 2 години  8O? Благодаря ви.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #788 -: Август 04, 2008, 16:37:43 pm »
агнешкото, Каси е едно от първите меса за захранване, води се слаб алерген
свинското след като си въвела всички останали /без говеждо и риба/, според мен де, аз въведох късно- на година и два месеца, според Бърди може преди годинката
пюрета можеш да им даваш до каквато възраст поемат, Стефания вече тотално отказва, особенно плодови, сега директно си й давам банан, пъпеш, диня, праскови за следобедно хранене вместо пюре
онзи ден й въведох белтък от яйце, нямаме реакция за сега, не че съм очаквала де
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #789 -: Август 04, 2008, 16:39:53 pm »
касита, на Хип има заешко със зелен фасул, като го въведеш фасула и е грубо пасиран, демек да се учат да си дъвчат. Иначе заешкото с картофите, лука и копъра е класика и на мен ми се дояждаше :) Иначе ако има харесва не виждам защо да не им даваш понякога и от менюта за 4 мес., ама количествата змея Криси ги стигаше от 2 бурканчета  :lol:

Също си видяла, че Хип имат и много хубави телешки менюта за по-големи, има и ново с тиква, пуешко също има с парченца. А спагетите с моцарелааааа, ммммм.

Риба и теле съм дала, сега ще дам скоро прасе, а агне понатам.

Кристина вече яде само домашно готвено, но иначе почти само Хип ядеше.

Поздрави на младежите!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #790 -: Август 04, 2008, 16:55:35 pm »
Супер сте. Благодаря. Ами свинско ще дам понатам явно. За къде да бързам.
 
Нинче, да видях ги тези, за които говориш по-големите, ще взема и оттях. А може ли вече да ядат спагети, в пюре имам предвид  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #791 -: Август 04, 2008, 16:59:21 pm »
Супер сте. Благодаря. Ами свинско ще дам понатам явно. За къде да бързам.
 
Нинче, да видях ги тези, за които говориш по-големите, ще взема и оттях. А може ли вече да ядат спагети, в пюре имам предвид  :lol:.

Kasi, ако дъвчат добре и си въвела глутен - може, защо да не може. Сега моцарелата там май сирене се води, ти си дала сиренце сигурно. Аз давам спагети, едно от многото любими на Криси са й, но тя дъвче много добре, например и "топчетата" от супа топчета и ги давам цели, тя си ги дъвче. Семпер имат и спагети с месо, телешко, хубави са също доста.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #792 -: Август 04, 2008, 17:03:41 pm »
Имам същия въпрос и за свинското, педиатърът ни каза като станат на 2 години  8O?

няма абсолютно никаква причина, поради която свинското да се отлага след 2 години. никаква.
нещо, което и много лекари не знаят е, че всъщност телешкото е по-вредното месо.
аз съм дала свинско преди 1 годишна възраст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #793 -: Август 04, 2008, 17:15:01 pm »
Нина, Джам, благодаря. А масово се казва първо телешко, после свинско.
Ще дам и спагети, въвела съм сиренето вече с попара два-три пъти седмично.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #794 -: Август 04, 2008, 17:40:28 pm »
И аз съм въвеждала първо телешко, а свинско дадох чак след годината. Просто ми се струваше по-тежко като месо. Аз съм ги въвеждала в следния ред: пуйка на 6,5 месеца, пиле и заек на 7, телешко и агнешко също горе-долу на 7-8 месеца, риба на 9-10 месеца, свинско на 1,1г.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #795 -: Август 04, 2008, 18:20:12 pm »
агнешкото, Каси е едно от първите меса за захранване, води се слаб алерген

аз нещо съм останала в голяма заблуда значи - защото мислех, че агнешкото се води алергенна храна...и съм го избягвала в по-ранна възраст.

колкото до свинското - коментирахме преди време тук, че се смята, че е полезно и необходимо за нервната система на децата. аз го дадох около годинката. не виждам причина да се дава чак след двете години...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #796 -: Август 04, 2008, 21:51:23 pm »
не помня точно коя майка от нашите беше разказала за сериозна алергична реакция със задух от печено агнешко. аз още не съм дала и честно казано, не виждам причина да давам - колко пъти годишно готвите агнешко? щото аз 2 пъти. 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #797 -: Август 04, 2008, 21:53:59 pm »
не помня точно коя майка от нашите беше разказала за сериозна алергична реакция със задух от печено агнешко. аз още не съм дала и честно казано, не виждам причина да давам - колко пъти годишно готвите агнешко? щото аз 2 пъти. 
Ами тогава, защо въвеждаме заешко и пуешко - аз такова нещо не съм консумирала никога?
Въпросът ми не е заяждане, наистина ми е интересно.

Имам и въпрос - кажете за жълтъка - мисля от 7-ми месец да го въвеждам по малко и през ден до 1/4, до кога се дава по 1/4, кога се минава на половин?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #798 -: Август 04, 2008, 21:59:56 pm »
абе ние агнешко много често не готвим, но за сметка на това домашно ярешко колкото искате
май Лидия беше със агнешкото, не съм сигурна
за жълтъка не мога да отговоря- аз хич не съм редовна с даването му  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #799 -: Август 04, 2008, 22:06:28 pm »
Фоксче, схемата на д-р Бърди, която аз съм си кръстила схема на Джам  :lol:

първи ден 1/4, след 3 дни пак 1/4, след 3 дни пак 1/4, след 3 дни 1/2, след 3 дни 1/2 и после вече може 2-3 пъти седмично по цял жълтък. белтък засега не.


Аз така захраних, нямахме проблем, сега давам редовно, поне 2-3 пъти седмично цял жълтък.

Поздрави!  :D

Малко Офф /сорииии/ 

Ами тогава, защо въвеждаме заешко - аз такова нещо не съм консумирала никога?

Мисис Жекова ако го прочете това, ще те заклейми  :P
« Последна редакция: Август 04, 2008, 22:09:01 pm от Nina »