0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #720 -: Юни 28, 2008, 20:23:05 pm »
Браво на Тодор :).
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #721 -: Юни 30, 2008, 12:30:59 pm »
И аз вече захраних, но както си бях решила с оризова каша. Ами, голям зор ви казвам. Първо хич не и направи впечатление, че има нещо ново в устата си и започна един як рев за шишето с мляко. Дадох го. След него опитах да дам няколко лъжички с каша, която се прие с голяма погнуса и отврашение - все едно лимон и давах. Е, преглътна няколко пъти, колкото да не ми прекърши съвсем ентусиазма :(. Така два дни. Днес е третия и след малко пак ще се морим, но се чудя дали да не дам тиква щом като така реагира на оризовата каша. Тиква или картоф? Пак се чудя и мая. За картофа направо ме е страх да не ми го изплюе в лицето  :lol:

По въпроса за пържените филийки ще ви кажа аз на какъв феномен се натъкнах. Имам една позната, чието дете е около 7 и половина месеца. Хлапето вече не само че яде кюфтенце, ами му и топят биберона в бирата, че гледало втренчено майка си като пиела. Да си опита детето, зер момче е. Не знам дали трябва да има дипломи за родители, но аз в такива случаи се чудя на коя планета се намирам  :?

Поздрави!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #722 -: Юни 30, 2008, 13:38:44 pm »
Роксана, карай си полека с кашата. бебето реагира така на непознатия вкус и консистенция, няма да се зарадва повече на тиквата. просто му трябва време да свикне. 7 дни каша, после тиквата. нямате бърза работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #723 -: Юни 30, 2008, 13:52:22 pm »
Благодаря ти, Jam! :bighug:
Ще продължа както казваш и ще пиша какво е станало, защото малко ме притеснява, че се налага да давам първо млякото и после кашата. Ще пробвам всеки път първо да давам кашата пък да видим.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #724 -: Юни 30, 2008, 14:42:56 pm »
Ще продължа както казваш и ще пиша какво е станало, защото малко ме притеснява, че се налага да давам първо млякото и после кашата. Ще пробвам всеки път първо да давам кашата пък да видим.
Гледай и като захранваш да не е много гладна - аз така дълго време не можах да заместя обедното хранене, защото я хранех на 4 часа като обикновено, но то детето гладно и като хапне малко вижда, че коремчето му не се пълни и ревва за млякото. Като намалих периода преди обедното хранене, само отказа млякото.
А иначе и моята отказва категорично оризовата каша, дори смесена с ябълково пюре, така че сега ядем бананова каша следобяд.
Обаче аз имам следния проблем - започнахме да се будим по 2 пъти нощем - общо взето ядем на около 4 часа през цялото денонощие, а до преди месец и нещо спеше от 22,30 до 7,30 ч. Вярно, че спането й стана доста по-малко и активността й се увеличи, но отказва повече мляко като количество през деня, а започна да се буди нощем.
Да питам и още нещо - купих една готова каша ябълка и круша на Хип след 4 месеца - пише, че има захар, но е със звездичка и отдолу е пояснено, че била от био производство. Нищо не разбрах, дали някой е давал такава каша и дали някой знае, какво е захар от био производство?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #725 -: Юни 30, 2008, 17:51:00 pm »
Фоксче, права си. И аз храня на 4 часа и предните два дни чаках дето се вика до последно, та може и затова да рева за шишето. Днес отбелязваме напредък  :). Джам, жива да си дето "удари едно рамо"  :wink:. Този път дадох кашата 15 минути по-рано и успяхме да измизгаме няколко лъжички преди млякото, но като цяло не е изяла и една чаена лъжичка суха смес. Напредваме бавно  :lol: и все така с недоволна физиономия.
Фоксче, сигурно не яде през деня заради жегите. И моето хлапе не искаше няколко поредни дни и се бях притеснила не толкова заради млякото, ами заради намалената течност, понеже не иска да пие вода. Сигурно през нощта си наваксва детето.
Захар от био производство. Да нямат предвид, че захарното цвекло, от което примерно е направена е био? Захарта си е захар пък ако ще да е био.
« Последна редакция: Юни 30, 2008, 18:03:01 pm от Роксана »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #726 -: Юни 30, 2008, 23:08:02 pm »
На моето детенце много му хареса оризовата каШа с АМ, но с лъжи4ка естествено, таки не успях да я нау4а от ШиШе.
И запо4нах да я давам следобед , хапва си ве4е около 90 мл. и 4ак след 2 4аса иска млякото си :D.
 По принцип аз я кърмя на поискване и по ве4е от 2 4аса не издържа.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #727 -: Юли 01, 2008, 07:47:45 am »
момичета нека ви попитаме нещо свързано с въвеждането на жълтък:
тези дни ще започна да давам по 1/8 за моя сигурност и както четох през 3 дни, но докато стигна до 1/2 ще е дошъл края на юли, въпросът ми е - през това време мога ли да въвеждам друго нещо или си отива цял месец за жълтък??? Моята педиатърка ми каза 2 седмици след въвеждане на жълтък, че мога да започна с месото, но това значи чак месец август - така ли го разбирате и вие?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #728 -: Юли 01, 2008, 12:30:15 pm »
От моя скромен опит знам, че жълтък се въвежда по-късно, но както винаги педиатрите са на различни мнения :D. Аз лично въведох първо месното пюре и 2 месеца след него, тоест от няколко дена въвеждам жълтък. Моето педи пък каза жълтък на 10 месеца.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #729 -: Юли 01, 2008, 12:43:34 pm »
Violet , не знам кой го е казал из темата, обаче като си гледам записките, до схемата на Бърди за въвеждането на жълтъка съм отбелязала, че може да се въвеждат и други нови храни по това време. Само че той въвежда по 1/4 през три дни три пъти и после два пъти по 1/2 пак през три дни. После може 2-3 пъти седмично по един жълтък.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #730 -: Юли 01, 2008, 20:44:10 pm »
и аз мисля, че ви е рано за жълтък на 7 месеца, по-добре въведи два-три вида месо и тогава жълтък
аз да си призная хич не бях редовна с този жълтък, да е изяла до годинката общо 3-4 цели жълтъка и при условие, че беше на кърма, хемоглобина й на 12 месеца беше 130 близо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #731 -: Юли 01, 2008, 21:38:36 pm »
убедихте ме- купих едно зайче с картофки и ще вкарвам месцето, а по късно жълтъка.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #732 -: Юли 03, 2008, 17:36:19 pm »
Аз пак имам въпроси  :D.
1.Какво количеството каша вече е заместило млечното хранене? Бърди беше казал 150 мл. ама как да измеря 150 мл. каша? По-точно едно е 150мл. каша, друго е 150мл. пюре,нали има разлика в плътността? Днес дадох 2 ч.л. суха смес плюс общо 150мл.АМ (това, с което разреждам кашата плюс това, което додавам) с 5 мерителни лъжички. Това добре ли е? Малката на едно ядене яде 7 мерителни лъжички в 210 мл. вода. Страх ме е да не я прехранвам, че и без това на последната консултация ни обявиха за дебелички и съответно кандидати за рахит. С тоя рахит направо ме побъркват. :? Иначе кашата вече почти и харесва. Е, налага се да попявам песничка от време на време, но детето свиква.
2. От кога се дава зелен боб? Има ли значение дали е жълт или зелен на цвят?
3. От кога чушка? Зелена и червена. Как да направя пюре от нея? Примерно: пека, беля, слагам в малко водичка, заварявам и после пасирам.
4. Супичките колко време след захранването се въвеждат, че все ме питат:"Почнахте ли супичките?"  :lol: и се сетих, че всъщност не знам от кой месец се почват.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #733 -: Юли 03, 2008, 21:02:58 pm »
ако детенцето е на толкова, колкото ти показва лентичката ви е много рано за всичко с изключение на кашата и първо външно хранене :wink:

Зелен боб (жълт) въведох на 1г. и 2м.;
чушка първо въведи зелена, не си спомням точно кога съм я въвела, но не е било по-рано от 8-9м., а червена въведох 1,2 м. след това.
Супи започнах да давам на година някъде :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #734 -: Юли 03, 2008, 23:49:03 pm »
3. От кога чушка? Зелена и червена. Как да направя пюре от нея? Примерно: пека, беля, слагам в малко водичка, заварявам и после пасирам.

а защо първо ще печеш чушката, пък после ще я и вариш? по каква причина? и какво ще остане от нея? печеш, белиш, пасираш директно. аз не съм ги пекла, а ги бланширах във вряла вода само.

Цитат
все ме питат:"Почнахте ли супичките?"

на 5 месеца и половина и почнахте ли супичките?  8O 8O 8O е нямам думи направо, народа е тотално изтрещял. и закъде бързат толкова бееееееееееее, защо, какъв е тоя зор? аз имам само едно разумно обяснение - такива хора просто бързат да се отърват от скъпите пюрета и АМ, да запишат децата си на евтината "кухня" от по 1 лев на ден, и да бутат второто на обяд, десерта следобяд и супата със сухар вечер - класическа беге схема, боже опази...

п.п. а 7 мерителни лъжици АМ с 210 вода е дозата на моя син за сутрешно и вечерно мляко, пък той е на 2 години.
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 23:50:45 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #735 -: Юли 04, 2008, 00:40:22 am »
Джам, не всички, които описваш дават супички, за да не дават пюрета?! Днес бях на детски рожден ден. Едно от гостенчетата в заведението беше на 11 месеца. Дадоха му данет, или нещо подобно, рекламират го май сега по тв, излапа две, след което таткото си поръча картофи соте и пилешки сърчица. Не само даваше гордо на сина си пред мен, ами му дъвчеше дреболийките, след което му ги навираше в устата с пръсти, щото видиш ли неговия син яде всичко от масата. С извинение щях да повърна на масата, обръщах си главата настрани, сложих си слънчевите очила и си мислех за вас  :lol:. Упс, забравих, с гордост малкото лапаше и торта, поискаха отделно парче за него :wink: и видиш ли има вече 8 зъба, пък моите нито един, брей. Масово се дават зрънчо, кремвирши, и пици на бебета, не знам защо, но е факт.

п.с. И как така супа за вечеря, нали мляко си пием и това си е.  :?
« Последна редакция: Юли 04, 2008, 00:42:02 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #736 -: Юли 04, 2008, 01:25:00 am »
Каси, дръж фронта! идиотите са навсякъде и във всичко. така е, като не държим изпити за родители...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #737 -: Юли 04, 2008, 09:10:24 am »
Абе двегодишните мами да споделят за новото АМ за след две годинки Нестле 2+.
От него ли давате или си продължавате с Джуниъра или пък минавате на прясно мляко?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #738 -: Юли 04, 2008, 11:42:20 am »
Jam, по толкова АМ яде, какво да правя :(? Иначе не може да изкара и два часа. Все пак се храни само четири пъти на ден и то от средата на 3-тия месец. За чушката не знам. Просто се чудех дали без водичка ще мога да я пасирам. Като му дойде времето ще пробвам двата варианта. Да, наборите ядат супички със сухар, колкото и лудо да е. Хвалят ми се, че от 6-тия месец ще почват и месните пюрета и всичко това по рецепти на Детската кухня. 8O. Вече като ме питат какво ядем ще казвам всичко, че ми омръзна да ме гледат като извънземно, да ми съчувстват как съм закъсняла със захранването, как сега не се дава каша, как детето нямало да се научи да дъвче и ред подобни изказвания.

Стефи, да знам. Само си попълвам информацията :), понеже сезонът на тези зеленчуци приближава, а си правя пюрета във фризера от каквото намеря проверено производство.

Все пак някой няма ли да каже по колко каша е давал на детето си за едно ядене, когато е било горе долу на нашата възраст? :(
« Последна редакция: Юли 04, 2008, 12:32:37 pm от Роксана »
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #739 -: Юли 04, 2008, 14:24:52 pm »
Роксана, аз давам оризова каШа и я правя така,
1. Правя 90 мл. АМ с 3 мерителни л.
2.добавям в АМ 3 м.л.каШа
Полу4ава се около 100 мл. и това за сега ни е следобедната закуска :lol:
токлова много и харесва, 4е иска оЩе, но мен ме е страх да и дам :oops:
И естесвено едвам удържа 2 4аса, глад голям за кърми4ка :lol:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ