0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #700 -: Юни 25, 2008, 15:46:31 pm »
днес ме пита бабата на Мартин - ами не е ли време вече да яде пържени филийки, бухтички...
викам - това не е полезно. а тя - ама той вече е голям. казах й - ами като е голям, защо му е да яде пържено тесто? трябва ли да яде вредни неща, като е голям?

философски размисъл настана...

Хи,хи Джам и аз с бабите ги карам на филосовки размисли и страсти. :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #701 -: Юни 25, 2008, 15:46:49 pm »
абе незнам дали забелязахте, но в една от темите на бърди, една майка го питаше за хранителния режим на детето й, което поне аз с такова впечатление орстанах е много злоядо, та тази жена за закуска даваше пържени филийки 8O и отговора на Бърди беше, че менюто е ок, нищо да не променя. :?
Абе хора разни, всеки си преценя, докато зависи от мен моето дете пържено няма да яде, па било то и филийки.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #702 -: Юни 25, 2008, 19:19:08 pm »
Тъй като не ми остава много време да съм в нета :( и съответно немога да изчета всичко искам да попитам:
От кога се почва захранването със жълтък и с месни пюрета?
Знам,че е писано доста,но дребчо почти не спи,а когато заспи бързам да свърша нещо из къщи.Ние не ревем ние крещим.

на 7 месеца месни /захранена на 5 и седмица/, на 10 жълтък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #703 -: Юни 26, 2008, 16:50:41 pm »
Имам питане относно броя хранения на 8 месеца и малко. Вече няколко пъти момчетата пропускат второто сутрешно хранене, тоест след млякото сутрин, направо обядват в 13.00, даже и по-късно. Следобед към 17.30 са на плодови пюрета или каша и вечер на АМ 240мл. При вас как беше на тази възраст?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #704 -: Юни 27, 2008, 10:54:17 am »
Каси, мисля, че това е в реда на нещата.Моята дъщеря по същото време отказа да се храни към 10-11ч и минахме на 4 хранения.Мисля също, че и Брди беше писал в оценка на моториката, че е добре да се махне храненето в 10ч и се увеличат количествата в останалите хранения.Погледни там.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #705 -: Юни 27, 2008, 11:25:57 am »
Благодаря ти. Аз знам, че на 10 месеца се минава на 4 хранения, но явно в жегите повечето бебета са така. Как ви се струва 450 мл. АМ на ден на тази възраст?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #706 -: Юни 27, 2008, 12:11:21 pm »
Каси, Мия беше на 7,5 месеца, когато мина на 4 хранения на ден. Тя просто спеше до 9 сутрин и нямаше кога да яде два пъти преди обяд. Тогава имахме 2-3 млечни хранения на ден -сутрин и вечер АМ по 170-180мл. и за следобедна закуска редувах 2 дни шейк -АМ с плодово пюре и каша 2 пъти седмично -млечна давах обикновено.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #707 -: Юни 27, 2008, 12:17:13 pm »
А Деси на 1г. и 3м. мина на 4-ри :wink:
това за 10 м. незнам как го измисли, няма такива норми :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #708 -: Юни 27, 2008, 15:14:00 pm »
А симона още е на 5 хранения :wink:
Каси, най-баналното тука важи в сила - следвай си децата :) Гладни няма да останат, не се притеснявай, те много добре си занят кога са гладни, как да си поискат и кога са се наяли и да спрат, ама ние все искаме да го знаем по-добре от тях :lol:
Много е вероятно да намалят храненето от жегите. Също както ние го правим.
За количеството на АМ - не знам, нямаше ли някъде някакви препоръчителни норми на каква възраст колко мляко е добре да се приема?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #709 -: Юни 27, 2008, 15:34:07 pm »
Препоръчителна дневна доза АМ/кърма 1-3 годинки е до 500 мл.
Ние сме ту на 4, ту на 5 кратно хранене според апетита  :lol: петото е вечерното АМ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #710 -: Юни 27, 2008, 15:52:08 pm »
ааа ама аз ранното сутрешно и вечерното АМ не ги броя за ядене, те са пиячка :lol:
ако ги смятам и тях, тогава сме си на 6 хранения дневно :lol: :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #711 -: Юни 27, 2008, 15:57:39 pm »
А симона още е на 5 хранения :wink:
Каси, най-баналното тука важи в сила - следвай си децата :) Гладни няма да останат, не се притеснявай, те много добре си занят кога са гладни, как да си поискат и кога са се наяли и да спрат, ама ние все искаме да го знаем по-добре от тях :lol:

Така е, знам, ама да си питам аз.  :wink:

Стефи, по книжките пише :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #712 -: Юни 27, 2008, 16:05:43 pm »
Здравейте, пак съм аз с моите въпроси - малката постепено увеличава количеството зеленчукова каша на обяд, като днес достигна до цяло бурканче ХИП 125 гр., дояде си със 55 мл. АМ. Принципно сме на 5 хранения през 4 часа, 4 часа и малко, като първото е в 4,00 ч., но след яденето на зеленчукова каша огладнява след три часа и половина, максимум 3 часа и 45 минути. Бях чела някъде, мисля че Джам беше писала, че след зеленчукова каша децата трябва да изкарват 4 часа до следващото хранене, но при нея се получава точно обратното. Случвало се е да яде сутрин в 8 70 мл. АМ и да си изкара до 12 за следващото хранене, но следобяд задължително не изкарва 4 часа. Това нормално ли е според вас?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #713 -: Юни 27, 2008, 16:29:36 pm »
Фокси, напълно нормално е, постепенно ще започне да я засища. В началото е така с новите храни, след това ще видиш и с какшите е така, а уш ги дават много засишаши :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #714 -: Юни 27, 2008, 16:34:32 pm »
напротив. аз бях писала, че според педиатърката, след зърнена каша трябвало да има поне 4 часа пауза, а моят синковец след оризовата каша огладняваше много бързо и не изтрайваше дори 3 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #715 -: Юни 27, 2008, 16:40:26 pm »
ами напротив де, това съм написала, че не засищат, а трябва :wink: :P
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #716 -: Юни 27, 2008, 16:48:20 pm »
напротив. аз бях писала, че според педиатърката, след зърнена каша трябвало да има поне 4 часа пауза, а моят синковец след оризовата каша огладняваше много бързо и не изтрайваше дори 3 часа.
Явно аз съм чела по диагоналната система  :oops:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #717 -: Юни 27, 2008, 20:28:19 pm »
Преди малко бях в Кауфланд и там видях някакви пюрета "Little Bee", произведени в Германия за Кауфланд, био производство, без глутен, без захар, е в месните имаше йодирана сол де. Излизат малко по-евтино.
Та въпросът ми е някой има ли отзиви за тях?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #718 -: Юни 27, 2008, 21:01:09 pm »
давала съм един вариант от тях, с извара че тогава не намерих друго пюре с извара, но нямам задълбочени наблюдения
на Стефания й хареса пюрето тогава
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #719 -: Юни 28, 2008, 20:07:53 pm »
Момичета, и ние от днеска сме в отбора. Пюрирах ябълка и круша и смесих по малко от двете (по схемата на Бърди). Ябълката не я одобри, но крушата и смесено круша и ябълка много му хареса. Даже дърпаше лъжичката за още. Камък ми падна от сърцето като видях, че се сеща накъде да го бута, това новото в устата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.