0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #800 -: Август 04, 2008, 22:20:07 pm »
не помня точно коя майка от нашите беше разказала за сериозна алергична реакция със задух от печено агнешко. аз още не съм дала и честно казано, не виждам причина да давам - колко пъти годишно готвите агнешко? щото аз 2 пъти. 
Ами тогава, защо въвеждаме заешко и пуешко - аз такова нещо не съм консумирала никога?
Въпросът ми не е заяждане, наистина ми е интересно.

Фоксче, започваме въвеждането на месо от най-леките меса, както в хранително, така и в алергенно отношение - а именно, заешкото и пуешкото. Става дума за захранване, тогава готвим на бебето такива храни. Агнешкото не е сред тези меса. Факт е, че и производителите на бебешки храни имат много малък асортимент от ястия с агнешко. Може би в арабските страни е обратното.

Апропо, аз заешко също не ям и не обичам, но пуешкото е много добро месо - препоръчвам ти го, освен ако нямаш някакви специални задръжки. Напоследък в Хит редовно има прясно пуешко филе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #801 -: Август 04, 2008, 22:56:47 pm »
Джам, права си за агнешкото, аз пък ако ям такова, е някъде случайно на гости около Гергьовден, никога не съм готвила, признавам си. Добре де, ама това значи ли, че и децата не трябва да ядат, като не говоря да ядат всяка седмица, ами един път месечно, знам ли.
Аз съм ужасно капризна на храна, и не знам дори вкуса на кис. и прясното мляко, ама малките ще пият, къде ще ходят. И ред други неща не ям, като почна от сладката, лютениците, компотите и стигна до домати в супата  :lol:. Но ще се постарая да не ги лишавам тях за сметка на моите капризи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #802 -: Август 04, 2008, 23:40:34 pm »
проблемът с агнешкото и пуешкото в големите градове е, че те са "сезонни меса". обикновено зареждат магазините с тях по съответните традиционни празници - коледа и великден.
я намерете сега агнешко, да ви видя... и да искате, няма да можете да готвите често.
идея - поне преди време беше така, но в магазините Рамстор имаха винаги агнешко (много скъпо). сега не знам как е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #803 -: Август 05, 2008, 08:56:01 am »
Абе то и в Метро почти винаги има замразено агнешко, ама тръгва от 40 лв нагоре. :(
Аз лично ще изчакам с агнешкото, но пък тия дни ще дам свинско. До тук сме на пуешко, пилешко, телешко и заешко.
С рибата ударихме на камък, за съжаление. Опитах със сьомгата на Семпер, но не я хареса. Дайте идея за рецепта с риба, която се приема добре от децата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #804 -: Август 05, 2008, 09:07:55 am »
Сия, пробвай с рибените на хип, мисля че беше със спагети и домати, и Деси не хареса първия път сьомгата на семпер.
Деси беше на 1.6 г. като й дадох агнешко, преди Великден, защото все някой щеше да й предложи печено на празника :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #805 -: Август 05, 2008, 09:13:52 am »
Стефи, с доматки и спагети звучи екстра. Много ли са едри парченцата, защото Александра се дави и повръща ако не и е фино пасирано?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #806 -: Август 05, 2008, 09:16:28 am »
ами като не помня :oops:
май не са много едри, ама и да са, не пречи да ги пасираш пак :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #807 -: Август 05, 2008, 09:48:33 am »
Сия, а на семпер треската? Обаче е на парчета, пак да пасираш трябва, Криси я харесваше. Сега правя в йенска тенджерка филе бяла риба, задушена с морковче, картофче, лук, малко копър, масълце, капка зехтин, зрънца сол и водичка после махам фолиото и съвсеееееем леко се запича отгоре, но си остава сос, може да се пасира. Аз немога да готвя манджи и супи, ама това мога /то не е готвене де/ и Криси го яде и аз съм много доволна.

Каси, по принцип си права, това, че ти не ядеш някои неща, не означава, че децата няма да ги харесват. И аз съм така с агнешкото - не ям. Ама и Джам е права, кога толкова у нас се яде агнешко. В Рамстор сигурно има - те са май турска верига  :? но може и да бъркам.

Хип знам, че със сигурност едно поне с агнешко имат, то достатъчно, колкото да захрани човек ако иска.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #808 -: Август 05, 2008, 09:54:44 am »
Нинче, и треската ще пробвам. А пък кат отидем на морето на гости на баба може да я пробвам с някоя прясна рибка да и сготвя. Да видим дали ще я хареса. Ние с баща и обожаваме всякаква риба, така че честичко ще и се налага да хапва. :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #809 -: Август 05, 2008, 13:15:53 pm »
Нина, благодаря много за схемата за захранване с желтък.

За заешкото и пуешкото - стана ми ясно, аз и без това друг голям избор нямам, тя ситната точно тях ги харесва.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #810 -: Август 05, 2008, 23:39:17 pm »
ние днес бяхме на ваксинация и реших да поговорим с педиатъра и за захранването,защото Жори вече е на 5,5м и мисля да започвам-тя и педи беше на това мнение (5-6м.).Обаче тая педиатърка ме разби с идеята си за захранване.Каза да започна да давам каша сутрин,а в 4 ч. комбинация от ябълка,банан,портокал и бисквитки-това го смилам и да го давам. Е ако има към нещо алергия,чудно как ще разбера към какво.Другите 3 яденета да са по 240мл. АМ.Ясно е,че ще действам както аз съм намислила. :(
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #811 -: Август 05, 2008, 23:48:17 pm »
8O 8O 8O
е, не е истина просто
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #812 -: Август 05, 2008, 23:53:12 pm »
8O 8O 8O
е, не е истина просто

даа и аз така гледах и 2 пъти питах,да не нещо да не съм я разбрала,че на английски си говорим.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #813 -: Август 06, 2008, 08:55:29 am »
стига ве, и бисквитки на 5м. бебе, че и портокалче, ми то по-добре едно коктейлче с ром да му забъркаш :lol:
Явно и в западната педиатрия си има "умни глави". Това трябва да го чуе Бърди :wink:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #814 -: Август 06, 2008, 16:24:08 pm »
Хи хи, Зори и тук така, само 4е рецептата е друга
Половин банан, 1/2 круШа, 1/2 ябълка пасирани с портокалов сок  :?
Това трябваШе да захраня детето и като казах 4е съм по4нала само с ябълка и само с круШа ми се скараха 8O
Трябвало да бъде вси4ко смесено

Моми4ета я ми кажете имали на4ин да накарам мойта хубавица да яде месо със зелен4уци :(Тя както винаги отказва вси4ко ново и само рев и сополи
Запо4нах да смесвам с АМ, но и така го плуе И си обръЩа главата настрани или бута лъжицата.
От 2 седмици се мъ4а, но неиска и това е
Приемам съвети всякакви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #815 -: Август 06, 2008, 16:28:21 pm »
провай да сложиш съвсем мъничко количество месо в любим зеленчук, ама наистина малко и така всеки ден увеличавай количеството на месото, след това пробвай и с друг зеленчук и така :)
« Последна редакция: Август 06, 2008, 16:36:30 pm от StefiZ »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #816 -: Август 06, 2008, 16:35:38 pm »
Стефи ти е дала добър съвет. Аз бих добавила да пробваш с друго месо. Мия в началото не хареса пуйката на хип, изчаках 1 седмица и й предложих пиле. Него не го отказа и така.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #817 -: Август 06, 2008, 16:37:37 pm »
мда, Деси така не хареса заешкото, но след време го предложих пак вече домашно сготвено и го яде :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #818 -: Август 06, 2008, 20:01:24 pm »
И Ема в началото не харесваше храна, различна от кърма. Затова давах в малки количества, без да бързам, а! и задължително бъркано с моркови  :D тя тях ги харесваше най-много. Отне ми около 2 месеца, докато прояде по-нормални количества твърда храна (100-150 гр)
Елеонор, мисля, че насила немож я накара да прояде - ама бавничко и с повечко търпение дано се получи номера  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #819 -: Август 06, 2008, 21:53:00 pm »
Аз започнах да захранвам с месо от няколко дена както StefiZ е писала.Първия ден и сложих две лъжички от пилешкото на хип към зеленчуковото пюре и всеки ден увеличавам с една лъжичка.За мерителна лъжичка използвам тази с която я храня.