0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #680 -: Юни 22, 2008, 15:42:04 pm »
аз съм давала пържена филийка с мед или някакво сладко ,но от скоро и то за разнообразие.иначе редувам попарка,филийка с масло и сирене запечени или с пражка шунка и кашкавал.кус кус давам със сирене - любимата й закуска,пробутвала съм и за обед.
Кисело мляко редувам Верея и Елена.
Лютеница само домашна без патладжан.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #681 -: Юни 22, 2008, 20:03:43 pm »
Момичета, само за киселите млека ... На шефката мъжа й работи в ДВСК, и за него в момента най-истинското кисело мляко е Елена  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #682 -: Юни 22, 2008, 22:12:10 pm »
Момичета, само за киселите млека ... На шефката мъжа й работи в ДВСК, и за него в момента най-истинското кисело мляко е Елена  :lol:

Мерси Рали  :D

Цветенце, на теб също и на всички останали за идеите, че ни предстоят и на нас филийки  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #683 -: Юни 22, 2008, 22:23:37 pm »
От киселите млека аз давам Елена и БиоКисело мляко. И аз уж от достоверен и компетентен източник знам, че и на ЕлБи било добро.

А овесени ядки и разните там корнфлейскови топчета и т.н. ок ли е и от кога? Аз понеже не ям такива храни и този щанд винаги го пропускам.
Баница домашна бива ли?

Нинче, Боровинката мисля беше писала, че не е хубаво сухар на бебе, имало вероятност сухи трохички да попаднат не където трябва и да отидат в белия дроб, ако н е греша - поправете ме, ако говоря глупости, ама нещо такова съм запомнила.
« Последна редакция: Юни 22, 2008, 22:25:11 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #684 -: Юни 22, 2008, 22:31:59 pm »
Ооо, това за сухара май съм го пропуснала, не съм помислила. Тези на Хип тя яде и те се топят, ама си права де, не са баш като бисквитките. Иначе бисквитките се топят, а тя дъвче много добре. Да, трябва да внимавам. Може да оставя сухар за супа и попара ако прояде, а бисквитки да гризка.
 
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #685 -: Юни 23, 2008, 08:56:11 am »
Кисело мляко давам БиоКисело мляко и Роса, като първото ни е с предпочитание. Верно и на вкус са доста различни.

Овесени ядки с мляко дадох около 1.3 г навършени, поради зачестилият запек. Иначе разни каши и десерти с овесени ядки навършена 1 г.

Корнфлейкс и разни такива дето ги рекламират,зърнени храни след 3 годинки.

Домашна баница дадвам от скоро, поради факта че Тони не дъвчеше добре. Всъщност той само манджите неиска да дъвче. Прие се много добре.

За сухара незнам колко е достоверно, но има случаи които описва Цвети, като на Боровинка детенцето например.Аз винаги съм го наблюдавала, когато е ядял сухар.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #686 -: Юни 23, 2008, 18:16:15 pm »
Цвети, домашната баница не се ли прави с цели яйца, ти въведе ли белтъка- да не съм изостанала случайно  :P
за сега я пазя от белтъка на яйцето и прясното мляко, които ще въведа на 18 месеца, не съм дала ягоди, патладжан, преди няколко дни дадох зелена слива- гризе я, харесва й /домашни имаме от онези големите  :)/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #687 -: Юни 23, 2008, 22:13:53 pm »
С цели яйца е баницата, да - искам да видя давате ли и откога.
Патладжан и ягоди и аз не давам, ягодите мисля догодина, майка ми има алергия от тях и това ме притеснява малко.
прясното мляко го смятам за въведено. понякога й давам едни бисквите, които купувам за себе си и не са много сладки и имат мляко. ориз с мляко и малко захар (пак правено за мен, че гледам сериозно да се ограничавам със сладкото) е яла по малко няколко пъти.
кашкавал от краве мляко също ядем, както и почти всичко друго, което се прави от него - без извара, че не мога да бъда сигурна, че ще купя прясна.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #688 -: Юни 24, 2008, 08:55:18 am »
Вие таратор давали ли сте? С чесън и сол ли как, настъргана краставица или на кубчета? То моето диване само осмуква красатвицата дъвчейки  :wink: и после плюе или се дави.   
Давам. Мия е голям фен на таратора. Отдавна й давам, всъщност. Преди го правех без сол, а сега вече слагам по малко. Чесън също слагам, но по много малко.
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #689 -: Юни 24, 2008, 09:05:15 am »
Ягоди и патладжан въведох сега. С ягодите нямаше никакъв проблем. Патладжана го добавих към гювеч, стана много вкусно и се прие много добре. После обаче се появиха пъпчици по дупето -не съм сигурна, че е точно от патладжана, ама съвпаднаха нещата. Филийки -давала съм само с лютеница, защото й харесва. Иначе филийки по принцип не яде, ние си закусваме още с АМ.
<br />[link=http:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #690 -: Юни 24, 2008, 21:04:47 pm »
Хайде пак Ще ви досаждам :P
Искам да ви питам , когато за първи път сте давали оризова каШа  след млякото или преди него, или "гола каШа" ? :oops:
Понеже, мойта дъЩери4ка като давам досега плодовите пуренца след млякото,не ги иска, ами трябва поне 4ас да мине или на гладно.
Та се 4удя да дам ли и така каШата :oops:                                                 



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #691 -: Юни 25, 2008, 00:02:37 am »
принципът на захранването е "първо пуренцата, после млякото". иначе има опасност да не иска твърдата храна, ако се надумка с любимото мляко.
а оризовата каша направо прави с млякото, не я прави с гола водица.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #692 -: Юни 25, 2008, 09:31:24 am »
Аз давам оризова каша с АМ като следобедно хранене.Само с вода не съм правила.
Пюретата и ги давам с млякото смесено като предиобедно хранене.
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 09:34:27 am от marbi »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #693 -: Юни 25, 2008, 13:22:13 pm »
Не можем да махнем млякото на обяд и това си е - яде 80-90 грама пюре, после изпива към 70 мл. мляко и яде още 10-20 гр. пюре. Пробвах да не давам мляко, ама детето гладно... Дано мине този период и мине само на пюре  :(. Каши отказва категорично - с АМ, с АМ и пюре от ябълки... не става, спрях за сега, ще пробвам след седмица.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #694 -: Юни 25, 2008, 13:41:29 pm »
Тъй като не ми остава много време да съм в нета :( и съответно немога да изчета всичко искам да попитам:
От кога се почва захранването със жълтък и с месни пюрета?
Знам,че е писано доста,но дребчо почти не спи,а когато заспи бързам да свърша нещо из къщи.Ние не ревем ние крещим.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #695 -: Юни 25, 2008, 13:49:00 pm »
Фоксче, ами малко ти е детето още, какво искаш и защо напъваш толкоз... на 5 месеца и половина мляко ще иска, разбира се. има време цял живот да яде баница.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #696 -: Юни 25, 2008, 14:44:17 pm »
Не можем да махнем млякото на обяд и това си е - яде 80-90 грама пюре, после изпива към 70 мл. мляко и яде още 10-20 гр. пюре. Пробвах да не давам мляко, ама детето гладно... Дано мине този период и мине само на пюре  :(. Каши отказва категорично - с АМ, с АМ и пюре от ябълки... не става, спрях за сега, ще пробвам след седмица.

споко :) ние знаеш ли колко още след вашата възраст още не бяхме заместили ядене, не виждам никакъв проблем :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #697 -: Юни 25, 2008, 15:12:46 pm »
Пък ние заместихме веднага обедно хранене -след като въведох изцяло първото зеленчуково пюре, само дето малките бурканчета не й стигаха, та пак си допивахме мляко. Така беше докато не почна да яде по-големите от 190гр.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #698 -: Юни 25, 2008, 15:28:25 pm »
днес ме пита бабата на Мартин - ами не е ли време вече да яде пържени филийки, бухтички...
викам - това не е полезно. а тя - ама той вече е голям. казах й - ами като е голям, защо му е да яде пържено тесто? трябва ли да яде вредни неща, като е голям?

философски размисъл настана...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #699 -: Юни 25, 2008, 15:44:49 pm »
Благодаря ви много, аз принципно си следвам детето - щом не ще, значи не ще, това е :)
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.