0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #760 -: Юли 11, 2008, 22:42:19 pm »
Фоксче, щом й се яде - нормално е, Кристина на тази възраст по 240 мл. АМ ядеше и почти по толкова пюре, после мина на 360 гр. пюре  :lol: и аз реших да й купя прасе за угояване за Коледа, ама пък тя сега вече се храни по-малко доро доста по-малко от преди месеци. Никога не е била дебела, нито слаба, нормална е. Не се притеснявай.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #761 -: Юли 12, 2008, 07:53:45 am »
Благодаря ти, Нина
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #762 -: Юли 13, 2008, 13:19:27 pm »
Абе, момичета, какви са тия мезурки? Бърди ме съветва да меря в мезурки, а не в супени лъжици. Да обаче, преди време питах тук при нас в една аптека за мезурка - жената ме изгледа все едно и проговорих на хинди. Взех от една приятелка мерителната лъжица от Аптамила, премерих, ми и тя е една супена лъжица и аз така започнах да меря оризовото брашно. Колко грама побира една мезурка и откъде се снабдихте с такава мерилка?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #763 -: Юли 13, 2008, 15:15:34 pm »
Преди и аз се чудих и направо си го питах д-р Бърди, та мезурка=мерителна лъжичка от АМ например.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #764 -: Юли 13, 2008, 17:18:53 pm »
Мамичета някой вземал ли е от кашите на Хип ? Питам,защото само на тях пише ,че са с АМ.На другите пише,е са с пълномаслено мляко докато на АМ пише,че е с обезмаслено.Купих само оризова,но не иска да я яде.Вземам за сега безмлечна на Хумана,но те имат само ябълкова,а ми се иска да и разнообразявам следобедното и меню.
Фоксче за яденето Мая яде мляко не повече от 120мл,но зеленчуково пюре и каши по 180г.
mariposa аз също меря кашата с лъжичката от АМ.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #765 -: Юли 13, 2008, 22:10:45 pm »
На ХИП взех с вкус на ванилия - лесно се разтваря, не става на бучки, направо е страхотна и на вкус, но ситната отказа категорично на я яде - тя яде само плодови каши. Пробвах да я смеся с плодово пюре - още по-категоричен отказ - ние сме с кашите на Хумана вече 15-тина дена и не съм забелязала да има проблем.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #766 -: Юли 13, 2008, 22:38:30 pm »
С риск да ми се смеете, ще ви питам маминки как правите кус-куса? То, ясно, че като мляко с ориз, но АМ може ли да се обработва термично? :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #767 -: Юли 13, 2008, 23:22:29 pm »
сварявам кус-кус с вода. изцеждам сварения кускус от водата и разбърквам с бучка масло и намачкано сирене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #768 -: Юли 14, 2008, 12:09:56 pm »
Марби, Милупа са с адаптирано мляко. Попринцип мнението на Бърди е, че всички каши са с адаптирано мляко. Например на Фризокрема отпред на кутията пише с адаптирано, отсрани с пълномаслено.

Мече, ако толкова държиш да е с мляко, мисля не е проблем да си свариш кус-кус с вода и като е готов да добавиш нужното количество суха субстанция АМ.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #769 -: Юли 17, 2008, 16:20:32 pm »
Айде да питам и аз нещо като преди това се извинявам ако друг е питал,но нямам време да търся.Докога да давам на беба през ден със зеленчуковото пюре и жълтък?Тя вече е на 13 месеца и може сигурно и белтъка да и давам?И друго - не иска кисело мляко,освен ако не е детско плодово на Бор Чвор и да го яде с лъжица.Вечер не иска пак да пие кисело и затова още и давам АМ.Но от 1 месец не иска да пие повече от 200 мл и то със зор.А по-рано си изпиваше по 230 мл без проблем.Сутрин и давам попара със сухар - 2 бр.(малко ли са?)+сирене и чай шипка или кус-кус пак със сирене.Какво друго може да и давам,че нещо взе да и омръзва?Колко всъщност и какво трябва да яде на ден едно дете на 13 месеца,че вече се обърках?! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #770 -: Юли 18, 2008, 07:18:59 am »
сварявам кус-кус с вода. изцеждам сварения кускус от водата и разбърквам с бучка масло и намачкано сирене.
аз слагам и малко АМ.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #771 -: Юли 18, 2008, 08:02:16 am »
aii, аз белтък на Стефания не съм въвела- нито прясно мляко, нито белтък от яйце. Смятам да ги направя след 18 месеца. За какъв дявол ти е да го въвеждаш? А защо малката трябва да яде задължително кисело мляко, пък и то плодово, блъскано с химия. Аз съм предлагала на Стефания с прибавени от мен плодове и не го иска. На закуска ядем кус кус и каша, от време на време филийка с масло, с масло и сирене, с кашкавал, от време на време лютеница. Ти щом даваш и попара- имате още един вариант на закуска- мисля, че доста станаха, редувай тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #772 -: Юли 18, 2008, 08:15:56 am »
Ние минахме на 4 хранения  :( - малката спря да се буди нощем, а иначе яде на 4 часа, така че няма как да вместя 5 хранения през деня - сутрин става в 7, вечер към 21 вече заспива. Понеже ми се струват малко въведох междинно плодово пюре в 10 сутринта (не става за основно ядене, понеже е на 3 часа и тя изяжда само 90-100 гр. най-много). Това, което ме притеснява е млечното хранене - имаме около 120 мл. сутрин и около 140-160 вечер, следобяд ядем каша с АМ - около 170-180 мл. Дали това е достатъчно?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #773 -: Юли 18, 2008, 11:39:14 am »
Фоксче, също като нас - на 4 хранения в тази възраст :)
Ако наддава добре, не й се притеснявай. Нали и по-големи количества си хапва, това е за сметка на броя храниния. Криси също така беше. Малко по-късно и аз и въведох плод между закуска и обяд, хем да не прегладнее, хем да не развали обяда, че като пораства, все пак има нужда от повече енергия. Сега пак минахме на 4 кратно, демек махнах плода в 10, защото тя става към 8.30-9.00, закусва по-обилно и после си издържа до към 12.30-13.00 :)
Не се притеснявай!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #774 -: Юли 18, 2008, 14:04:21 pm »
сварявам кус-кус с вода. изцеждам сварения кускус от водата и разбърквам с бучка масло и намачкано сирене.

Мече, и аз така го правя. Ако реша да сложа и мляко, просто добавям малко готово (в смисъл разтворено във вода вече) АМ. Не варя кус куса в АМ, а го добавям после.
Причината да го правя с мляко е, че дъщеря ми от около месец малко по малко отказа да пие АМ и  аз гледам да го слагам в някои храни.

Фоксче, ако не й беше достатъчно, то детето нямаше така да се остави :) Детето само си е определило кога и по колко му се яде, щом наддава и се развива в норми - няма какво да му се притесняваш.
Ето, моята дъщеря например, когато беше на двойна на вашата възраст, все още си хапваше по 5 хранения, но с доста по-малки количества от стандартните за нейната възраст - така че индивидуални схеми - всякакви :wink:
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 14:10:42 pm от tzvetenze »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #775 -: Юли 18, 2008, 14:32:25 pm »
Мини, като стана въпрос, че даваш понякога лютеница на Стефито, се сетих да ти кажа, че в gotvetesmen.com едно момиче беше писало, че прави лютеница в машината за хляб на програма мармалад http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,283.msg5988.html#msg5988
Ако ти се занимава, поне ще знаеш със сигурност какво и даваш да яде. Бях забравила за тази рецепта, но ще трябва като ми остане време да я пробвам.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #776 -: Юли 18, 2008, 15:01:25 pm »
Момичета моя дребчо го гони вълчи апетит  8O.До преди няколко дена се оплаквах от злоядото си дете.Само преди 4дни се опитвах да я накарам да изяде поне няколко лъжички пюре и да изпие поне 80-90мл АМ.Сега сме на 7 хранения,като се опитам да я залъжа с вода, пийва малко и пак започва да мрънка да си търси АМ или пюре.В момента ни никнат зъби и вече имаме два.Възможно ли е този апетит да е то зъбите?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #777 -: Юли 18, 2008, 15:12:55 pm »
В момента ни никнат зъби и вече имаме два.Възможно ли е този апетит да е то зъбите?


Да, да при нас преди да пробият зъбки, настава неистов апетит.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #778 -: Юли 18, 2008, 17:03:53 pm »
Фоксче, и ние сме горе-долу така. Хайде да се сравним, че и на мен все ми е притеснено.  :( Моето хлапе яде около 7.00 АМ, в 11.00 - АМ, в 15.00 - пюре или каша, в 19.00 - АМ. Въведох няколко плода и зеленчука, както и оризовата каша. Мислех си и аз да въведа междинно плод около 10.00 часа, защото между двете сутришни хранения огладнява много. Скоро си мисля да въведа второто външно хранене и да стане така: в 10.00 плодово пюре (някъде бях чела, че това хранене е на колкото месеца е детето, т.е.за нас 60гр., така че не се притеснявай, че яде по-малко тогава),в 11.00 зеленчуците, а в 15.00 кашата с плод. Въпроса ми е: следобед все каша ли да давам, че много еднообразно ми се струва? При нас и друга новост има. Започна се едно дълго следобедно спане и храненето тогава понякога става не на 4 часа ами на 5 или 5 и половина :?

Сега и един много тъп въпрос  :oops: Като се храни детето с лъжица как реагира, когато се е нахранило? Плюе ли, върти ли се...
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 17:10:04 pm от Роксана »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #779 -: Юли 18, 2008, 18:14:49 pm »
Ние сме на 8 месеца И 1/2 ,но откакто запо4нахме захранването никога не съм давала междинни хранения и др. подобни,никъде не съм 4ела за такива :oops: или поне тук не е практика  .Сутрин яде в 08H00 ам(около 200мл) със сереали 1-к.л. ,в 12H00 яде месно зелен4уково пуре ,в 16H00 плодово ,в 20H00 ам(около 150мл)със сереали 1к.л. и в 24H00 ам със сереали 1к.л (около 100мл като ве4е постепенно взе да го отказва) .Аз следвам схемата на Нестле ,те на обяд предлагат и десерт ,но ние нямаме пове4е място за него .Като не иска да яде затваря устата или като види лъжицата я бута с ръка и се сърди .Моита не е плула ,но съм виждала маики ,които насилват децата да ядът и резултатът е плуене и повръ6тане...И ние като спим на обед зависи ,някои път се измества режима някои път следобедното хранене съм го давала в 17h00 (вместо 16h00)след това пък ам го давам в 21h00 и последното в 01h00 и заспива.Об6то взето е това  :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....