0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #420 -: Април 12, 2008, 20:21:51 pm »
Момичета, едно въпросче - тук в един диетичен магазин видях "Житенки" - оризови и пшенични - оризовите са безглутенови. И двата вида не съдържат никакви оцветители и тем подобни, напълно натурални са. Та мога ли да давам таквоз чудо?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #421 -: Април 12, 2008, 22:32:57 pm »
Момичета, едно въпросче - тук в един диетичен магазин видях "Житенки" - оризови и пшенични - оризовите са безглутенови. И двата вида не съдържат никакви оцветители и тем подобни, напълно натурални са. Та мога ли да давам таквоз чудо?

Защо искаш да си създаваш главоболия с такива неща, честно немога да разбера. При наличие на бебешки оризова и пшенична каши, сто пъти по вкусни от тези "Житенки" ти се чудиш дали да експериментираш. Купи ги ама за вас, не за бебка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #422 -: Април 12, 2008, 22:42:19 pm »
а какво всъщност е това, срам не срам, ей го на, попитах? :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #423 -: Април 13, 2008, 00:03:32 am »

Защо искаш да си създаваш главоболия с такива неща, честно немога да разбера. При наличие на бебешки оризова и пшенична каши, сто пъти по вкусни от тези "Житенки" ти се чудиш дали да експериментираш. Купи ги ама за вас, не за бебка.
Защото са във вид на сухар - и исках да й давам да си гризка :P

Стеф, това са като кръгли сухари.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #424 -: Април 14, 2008, 20:25:09 pm »
аз си измислих да давам в седмицата 2 пъти жълтък, 2 пъти риба и 3 пъти месо.

десерт не давам, трябва ли?

 В тази връзка да попитам. Нашата педиатърка твърди, че е вредно да има изцяло вегетариански ден.
Аз си бях решила да имаме някаква подобна схема, но 2х2х2 и един ден само зеленчуци.  Така ли е, т.е. вредно ли е, да не се дава никакъв белтък (като изключим млякото) единия ден?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #425 -: Април 14, 2008, 21:14:30 pm »
ъъъ, аз до преди месец редувах зеленчук с месо/риба
сега минахме на месо-зеленчук-риба
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #426 -: Април 14, 2008, 23:40:13 pm »
Привет. След 2 седмици ще захранвам с месо. Моля ви за мнения, какви пюрета да взема и с кое месо е най-добре. Може ли чисто месо на ХИП, което да прибавям към зеленчуковите или да взема направо месни пюрета. Като започна захранването, на обяд когато давам зеленчуковото пюре, да давам по-малко от месното като добавка към зеленчука, или постепенно месно + АМ? Четох, че има месни с ориз, трябва ли да съм захранила с оризова каша или не е задължително.

По книжките пише :lol:, че глутен може след 6-ия месец, какъв е вашия опит, кога? Защото гледам има пюрета с глутен.

Мога ли вече да давам пюрета от праскова, кайсия, сини сливи? Досега съм давала ябълка, круша и банан.
Също купих броколи с ориз, и карфиол с картофи. Предполагам и това вече мога да въведа на обяд.

Благодаря ви предварително за отговорите. Малко объркано стана  :oops:.





София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #427 -: Април 14, 2008, 23:44:52 pm »
Сини сливи е едно от първите плодови пюрета, което можеш да ползваш, доста преди банановото например. В общия случай пюретата съдържат и оризово брашно, така че ако си давала плодови на Хип например, значи са захранени с оризова съставка. Тези последните също можеш да дадеш. Гледай месните с ориз да не са със зрънца, малки сте още за по-едри съставки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #428 -: Април 15, 2008, 10:07:24 am »
аз си измислих да давам в седмицата 2 пъти жълтък, 2 пъти риба и 3 пъти месо.

десерт не давам, трябва ли?

 В тази връзка да попитам. Нашата педиатърка твърди, че е вредно да има изцяло вегетариански ден.
За пръв път чувам да е вредно. Мия се хранеше до 1г. с редуване на зеленчуково пюре със сирене или жълтък и месно на следващия ден. Сега с храната от кухнята има само 2 дни в седмицата, когато яде постно. Какви са аргументите на педиатърката ти?
<br />[link=http:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #429 -: Април 15, 2008, 10:12:50 am »
Каси, за захранване с месо подходящи са пиле, пуйка и заек. Има хубави малки пюрета на хип за захранване. Тези с чистото месо не са подходящи за захранване. Иначе даваш днес примерно 2 лъжички пуйка с картофи и след това си дояждат с познато вече зеленчуково пюре. В следващите дни като увеличаваш месото, намаляваш другото пюре и така. Като захраниш с цяло пюре ги редуваш -1 ден зеленчуково, на следващия месно. Защо не изчакаш още малко с месото? Въведи още зеленчуци -броколи, тиквички. Праскова и кайсия, аз съм давала след седми месец, но със сините сливи няма проблем. Давай спокойно.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #430 -: Април 15, 2008, 10:37:07 am »
Точно както е написала Мешко, аз мисля да въведа по-богат асортимент от зеленчуци и тогава ще предлагам месо. Досега Алекс е яла картоф, морков, тиква, тиквички. Сега съм взела и картофи с царевица, защото видях, че някои от пюренцата на Хипп са с царевица. После мисля и карфиол да вкарам и се почваме.  :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #431 -: Април 16, 2008, 12:59:49 pm »
По-добре въведи карфиол и броколи преди царевицата, нали я дават алерген.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #432 -: Април 16, 2008, 13:21:24 pm »
Мерси за отговорите на всички. Аз скоро въведох карфиол и броколи. И взех на ХИП пуйка с тиква, като за начало. Тези дни ще дам и суров банан, и настъргана ябълка.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #433 -: Април 16, 2008, 13:26:14 pm »
kassi, само така! а на 8 месеца - кебапчета.  :lol: бирата я остави за след 10-тия месец...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #434 -: Април 16, 2008, 15:48:34 pm »
kassi, само така! а на 8 месеца - кебапчета.  :lol: бирата я остави за след 10-тия месец...

Е, добре де, четох, че може карфиол и броколи на тази възраст  :?. За банана и ябълката ми каза педиатърът вчера, рано ли е!?
Обаче преди бирата, ще им дам уиски  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #435 -: Април 16, 2008, 18:12:06 pm »
Каси не е рано за карфиола и бриколите. Не се притеснявай, :) Аз също ги дадох на ок 6 мес.
Месото го започнах на 7,5 мес. доколкото си спомням. В готовите пюрета месото и без това е много малък процент.
Аз прибавям към зеленчуците половин от малките месни бутканчета. Не знам дали в Бг ги продават. Така ми се вижда по-добре. Иначе само 8% месо... струвами се доста малко.
Бърди ми беше казал, че съдържанието на месо трябва да е ок. 20-25% от пюрето
Поздрави

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #436 -: Април 16, 2008, 18:45:29 pm »
Какви са аргументите на педиатърката ти?
Няма аргументи и аз по начало не я слушам, но като видях jam-ata стриктно да спазва нейната схема и се притесних. Нали я знам колко е педантична, сигурно има нещо, та рекох да попитам. :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #437 -: Април 16, 2008, 18:53:48 pm »
Иначе даваш днес примерно 2 лъжички пуйка с картофи и след това си дояждат с познато вече зеленчуково пюре. В следващите дни като увеличаваш месото, намаляваш другото пюре и така.

Защо да се дават отделно пюретата?? Не е ли по-правилно просто да се добаявт съответния брой лъжички към вече даваните зеленчукови пюрета?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #438 -: Април 16, 2008, 19:00:35 pm »
Едно питане,много често говорите за схемата на Джам за захранване,аз доста се рових но не я намерих някой да ми помогне ако може.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #439 -: Април 16, 2008, 19:09:22 pm »
Едно питане,много често говорите за схемата на Джам за захранване,аз доста се рових но не я намерих някой да ми помогне ако може.
:lol: Ей, ся вече се възгордя! :lol:
Ами няма цялостно систематизирано нещо тип схема. Обаче обикновено е много права, та като ми изкочи чуденка по неин пост просто си питам.