0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #300 -: Март 21, 2008, 13:20:10 pm »
само да уточня, че схемата за жълтъка не е на Джам, а на д-р Бърди.

леле,леле :oops: аз жълтък въвеждах по схемата на д-р Бърди УЖ, но сега виждам, че изобщо не съм я разбрала, нещо тотално съм се объркала :oops: няма да ви казвам как, че ще ме изядете, а то и на мен ми иде да си прасна един шамар :x добре, че опитното зайче Симона е понесла без последствия.

« Последна редакция: Март 21, 2008, 13:25:53 pm от tzvetenze »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #301 -: Март 21, 2008, 13:54:06 pm »
Цвети споко, принципно белтъка е алергизиращият, а от жълтъка рядко има непоносимост. :wink: И аз малко смело съм го въвела, като гледам схемата на д-р Бърди, но аз пък не съм я видяла по нашето време :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #302 -: Март 21, 2008, 18:54:21 pm »
аз пък жълтък въведох късно, на 10 месеца и до сега съм давала не повече от 10на пъти по четвъртинка и два три пъти по половинка
Нинче, мисля не е проблем да въведеш друго междувременно
« Последна редакция: Март 21, 2008, 18:56:38 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #303 -: Март 21, 2008, 19:19:23 pm »
аз пък жълтък въведох късно, на 10 месеца и до сега съм давала не повече от 10на пъти по четвъртинка и два три пъти по половинка
Нинче, мисля не е проблем да въведеш друго междувременно


Така и ще направя, ако чакам цял жълтък, за кога...

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #304 -: Март 21, 2008, 21:47:05 pm »
А сирене кога въведохте? И какво значи кисело мляко, специфично за бебета?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #305 -: Март 22, 2008, 14:29:31 pm »
А сирене кога въведохте? И какво значи кисело мляко, специфично за бебета?

Бърди препоръчва сирене след 8-9 месец, тука четох някои майки са го дали също горе долу тогава, а и в 10 мес. има. Аз мисля в началото на 9 мес. да дам.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #306 -: Март 22, 2008, 14:35:05 pm »
Сирене въведох с попарата, която много рядко давам към 10 м., а кисели млека за бебетата са йогуртите. Хип имат в бурканчета, Бебевита и Нестле но тях започнах да давам съвсем от скоро, може би от месец, два.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #307 -: Март 22, 2008, 17:12:10 pm »
Момичета с повече опит търся съвет  :(.От кога трябва за започнем със соковете ?
Според педиатърката ни от тази седмица по една чаена лъжичка в 10ч сок от моркови и ябълки като постепенно увеличавам дозата до достигане на 50гр. и тогава почвам да го давам и след обяд.В друга тема прочетох ,че соковете се почват от два месеца и половино,а според една схема от четвъртия месец.Мои приятелки пък са почнали след третия месец.Затова в момента ми е пълна каша и незнам на къде да се ориентирам.
Благодаря предварително  :D.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #308 -: Март 22, 2008, 17:15:34 pm »
Марби, от тук няма кой да те посъветва да даваш сокове, повечето от нас не дават, това е по старата руска школа.
Ако държиш да товариш стомаха на детенце, питай в някой друг форум  :?
Стефания опита сокове на 7 месеца, пропи преди две седмици като я отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #309 -: Март 22, 2008, 17:37:00 pm »
Симона все още не пие сокове. Пие мляко и вода, отделно яде плодове, не виждам  защо да й давам сок. Мисля да й дам като има пресни череши.
На вашата възраст сокът може повече да навреди, като се има предвид нежното и неузряло бебешко стомахче, отколкото да има някаква полза - витамините си ги има и в кърмата/АМ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #310 -: Март 22, 2008, 19:51:19 pm »
Сок Деси опита на 10м. силно разреден с вода (200гр. вода/20 гр.сок) поради това, че не близваше капка вода в големите жеги. След това си пропи само вода и от месеци не е близвала сок, за сметка на това яде много и разнообразни плодове :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #311 -: Март 22, 2008, 20:25:14 pm »
Сирене въведох с попарата, която много рядко давам към 10 м., а кисели млека за бебетата са йогуртите. Хип имат в бурканчета, Бебевита и Нестле но тях започнах да давам съвсем от скоро, може би от месец, два.
Ами по схемата, която Бърди беше одобрил за захранване пише от 7-ми месец "Кисело мляко, специфично за кърмачета" - Та затова попитах какво да е!
А пък с водата съм се видяла в чудо - неиска и неиска да я пие. Нито пюре разбито във вода. Давайте идеи как да я приучвам. Майка ми само ме навиква, че е така, защото не съм й давала от малка да пие :x
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #312 -: Март 22, 2008, 20:35:34 pm »
Мари, спокойно, детето все още пие достатъчно мляко, ако е жадна ще пие, щом не иска значи не е :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #313 -: Март 22, 2008, 20:39:06 pm »
Мари, спокойно, детето все още пие достатъчно мляко, ако е жадна ще пие, щом не иска значи не е :)
:hug2:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #314 -: Март 22, 2008, 21:37:11 pm »
Еееех, Мари, споко :D
Първо - и Симона точно тъй категорично нещеше да близне вода.
Второ - майка ми ме навикваше по същия начин, със същите доводи :wink:
Симона пропи сама, просто в един момент започна да пие и това е. Може би беше на около 11месеца. Важното е все пак да имаш навика за едно шишенце с вода и да предлагаш, защото ще видиш, че в един момент ще пропие.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #315 -: Март 22, 2008, 22:03:29 pm »
Абе предлагам аз - не пропускам. И тя не ще ама и аз не се отказвам  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #316 -: Март 23, 2008, 00:08:20 am »
много е малка още. Мартин пропи вода някъде към 10-11 месечен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #317 -: Март 23, 2008, 11:57:15 am »
Гледам на едно списание реклама на Овко пюрета и нарисувана черешка, дали някой е виждал и наистина има череши на пюре?
Невидях отзиви от ОВКО? Някой може ли да каже нещо?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #318 -: Март 23, 2008, 12:05:00 pm »
Момичета с повече опит търся съвет  :(.От кога трябва за започнем със соковете ?
Според педиатърката ни от тази седмица по една чаена лъжичка в 10ч сок от моркови и ябълки като постепенно увеличавам дозата до достигане на 50гр. и тогава почвам да го давам и след обяд.В друга тема прочетох ,че соковете се почват от два месеца и половино,а според една схема от четвъртия месец.Мои приятелки пък са почнали след третия месец.Затова в момента ми е пълна каша и незнам на къде да се ориентирам.
Благодаря предварително  :D.

Като чуя за соци на по 2, 3 мес направо ми призлява и ми се вижда варварщина към стомаха и въобще храносмилателната система на бебето... а от мнения на познати и приятелки по градинките никога не съм се водила - подобни често смятат, че кърменето след година е едва ли нещо противоестествено, че при секцио ти вадят матката и червата, че от дълго кърмене може да ти опадат косата и зъбите, да омекнат костите  и подобни дивотии, че е нормално на 8 месечно бебе да му дадеш свинско със кисело зеле и като го повърне (как иначе като маминка му е набутала цяла купичка, щото е вече захранено, нищо че до сега не е лизвало ни кисело зеле, ни свинско) пак да го нахрани прилежно с върнатото - така ще се научи да не прави номера с повръщането (по думи на майката).
Когато казах на моята педиатърка, че смятам да го захранвам след 6-ия месец дума не е отваряла, камо ли да ми препоръчва, настоява кое, как и кога да давам...
Всичко до тук беше по-скоро около, отколкото конкретно по темата, но не се стърпях, за което - извинявайте всички.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #319 -: Март 23, 2008, 14:05:55 pm »
Невидях отзиви от ОВКО? Някой може ли да каже нещо?

напротив, аз писах. не личен опит, но помня как СтефиЗ веднъж нахрани Деската с едно ябълково пюре на Овко и малката се скъса от колики и рев след това.

за черешите, знам, че има такова пюре на българската фирма Ам-Ам. българско пюре не бих дала на детето си. изчакай още 2 месеца, ще узреят черешите и тогава ще ги въведеш. а също така, можеш да си замразиш или направиш на компотчета (без захар).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!