0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Клостилбегит
« Отговор #140 -: Октомври 09, 2008, 20:46:00 pm »

здравейте аз съм нова и много притеснена
здравей, сподели какво точно те притеснява
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Клостилбегит
« Отговор #141 -: Октомври 16, 2008, 00:38:46 am »
  Здравейте,незнам дали тука е мястото ,но искам да попитам относно страничните ефекти на клостилбегита.Имам склонност към образуване на кисти в гърдите и притесненията са ми свързани с въпроса, дали при употребата му може да възникнат някакви рецидиви?
« Последна редакция: Октомври 16, 2008, 00:42:17 am от Tortilla Flat »
Re: Клостилбегит
« Отговор #142 -: Юли 11, 2010, 20:08:04 pm »
А някой знае ли защо се изписва клостилбегит от 5-ти ден или от 3-ти, т.е. от какво зависи?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #143 -: Юли 11, 2010, 20:47:19 pm »
А някой знае ли защо се изписва клостилбегит от 5-ти ден или от 3-ти, т.е. от какво зависи?

от преценката на лекаря за дължината на цикъла, дължината на лутеалната и фоликулярната фаза, от други особености на пациентката, а понякога - и от предпочитания на лекаря на база статистика за успеваемост.
Клостилбегит може да се изписва от 1-ви до 5-ти начален ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #144 -: Юли 11, 2010, 21:19:39 pm »
Всъщност дали е толкова важно дали ще е от 3-ти или от 5-ти ден? И означава ли това, че при по-къс цикъл или ранна овулация (ако въобще има без стимулация) е по-добре да се приема от 3-ти ден. Питам примерно, защото вярвам, че всяка от нас знае, че всичко е инидвидуално и не трябва да се пият лекарства и да се правят схеми без лекар. А и повечето лекари май дават клостилбегит от 5-ти ден. Някъде четох, че успеваемост има повече, ако се приема от 3-ти. Но и по-често се случват ранни аборти при тази схема. Ако някой сподели от кой ден го е пил и какъв е бил резултатът, ще съм много благодарна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Клостилбегит
« Отговор #145 -: Юли 11, 2010, 23:05:53 pm »
Въпрос на практика е кой ден и кога ще го изпише лекуващия, да - обикновенно се пуска от 3 ден.
За успеваемост ще ти кажа че в световен мащаб това е лекарството довело до най-много бременности, но това съсвем не означава че всяка която го приема ще забременее веднага. Това е така защото е най-ефтиния и не рисков илач за стимулация (говоря за разумно ползване на препарата). Иначе за самото забременяване при стерилитет в двойката с помощта на Клостила, е важно, дори най-важно е качествената диагностика.
Аз съм го приемала 5 или 6 път в живота си, правех по един макс. два фоликула, не постигнахме бременност, защото с години бе пренебрегван мъжкия фактор.
Успех!

п.п. проходимостта на тръбите е задължителна!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #146 -: Юли 12, 2010, 00:40:16 am »
аз съм пила Клостилбегит 6-7 пъти, изписван ми е бил от 2-ри или от 3-ти ден. имам дете след инсеминация и Клостил.
никаква връзка няма между началната дата на прием на Клостил и процента на ранните спонтанни аборти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #147 -: Юли 26, 2010, 15:34:26 pm »
Здравейте момичета,

От доста време чета темите във форума, но пиша за пръв път :)
Този месец пих Клостилбегит от петия ден по 2 таблетки дневно - сутрин и вечер 5 дни. Меря БТ от 4 месеца всяка сутрин. Моят доктор ми каза, че според графиките на БТ нямам овулация (температурата никога не достига 37 градуса след спадането около 13 ден на цикъла). Четох на много места за това, колко градуса трябва да е БТ след овулация и мисля, че само на едно, две места пише, че трябва да е 37 или над 37. А при мен никога не достига толкова - имам температури 37 до 37.3 но към 18-20 ден от цикъла. Цикълът ми е 27 дни. Веднага след овулация (базирайки се на спада на температурата около 13-14 ден и положителните тестове за овулация)имам повишаване,но не достига 37, а 36.8-36.9.
А моят доктор ми казва, че БТ трябва да е 37 или над 37 и само тогава имам овулация. На въпроса ми за тестовете защо са положителни отговори, че понякога не са точни и че най-сигурният метод за доказване на овулацията е БТ.
Моля, споделете как е при вас БТ след овулация. И наистина ли трябва да достига точно 37 или над 37? Започвам да се съмнявам в моя доктор и това ме притеснява.
Правила съм си всички хормонални изследвания - всичко е в нормата. Имах ниско ниво на прогестерона в лутеалната фаза но пих три месеца дуфастон и сега е ок.
Относно Клостилбегита - пия го за пръв път този месец и нямах абсолютно никакви странични ефекти - нищо. Някои момичета споделят, че се чувстват депресирани, а при мен май беше обратно - чувствах се страхотно. Единствено на 14 ден от цикъла имах силни болки долу ниско в дясно, обикновенно около 13-14 ден ме наболява долу ниско, но този път беше доста силно, не можех да ходя. Възможно ли е да е Клостилбегита? Не ми е правен ултразвук по време на приема - и това също ме притеснява.
Моля споделете своя опит :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #148 -: Юли 26, 2010, 15:51:48 pm »
Клостилбегит не е невинно лекарство. Не е желателно да се приема повече от 3 месеца без прекъсване и повече от 6-7-8 пъти в живота. Затова Клостилбегит се предписва внимателно и при нужда, като се спазват някои предварителни изисквания (описвам поредно):

1. Прави се спермограма на мъжа. Ако проблемното забременяване се дължи на лоша спермограма, пиенето на Клостилбегит от жената не помага с нищо.
2. Прави се изследване за проходимост на тръбите. Ако проблемното забременяване се дължи на запушени маточни тръби, Клостилбегит не помага с нищо.

едва тогава, ПРИ НУЖДА (стимулиране на овулация, ако такава ДОКАЗАНО липсва или при инсеминация) се предписва Клостилбегит, като ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се проследява на ултразвук какъв е ефектът от приема на лекарството. Този ефект не се следи чрез температурни графики! (да оставим настрана факта, че не е задължително да мине температурата 37 градуса, за да се предполага наличие на овулация по графиката...)

За по-подробно разяснение на горното, виж тази статия:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=561&Itemid=17

като прочетеш и осмислиш всичко написано по-горе, ще стигнеш до логичния извод, че си попаднала на некомпетентен лекар и трябва да го смениш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #149 -: Юли 26, 2010, 16:43:51 pm »
Здравей Jam,

Всъщност правихме спермограма на мъжът ми преди да започна с Клостилбегит. Всичко е ок при него. Изследване за проходимост не ми е правено, попитах доктора дали не трябва да го направим, каза цитирам "че не е безобидно и не ми препоръчва да се подлагам на това". Спомена, че съм с обърната матка, но това не е проблем.
Много ме успокои за температурата. Благодаря!
Аз съм от средно малък град  :) и тази седмица ще си запиша час в Пловдив. Мисля да отида при д-р Карагьозов, две познати ми го препоръчаха. Ще се радвам, ако ти можеш да също да ми препоръчаш добър доктор в Пловдив.  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #150 -: Юли 26, 2010, 16:53:11 pm »
в Пловдив - д-р Васил Даскалов от Медикус Алфа.

сменяй лекаря, определено.
а спермограмата къде я правихте? и това има огромно значение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Клостилбегит
« Отговор #151 -: Юли 26, 2010, 17:06:45 pm »
Занесохме проба на моя доктор - той ни даде контейнерче, занесохме му пробата и след това ми каза, че бил отличник (мъжът ми) и при него няма проблем. Не вярвам той да има необходимото за цялостното изследване оборудване, предполагам, че е гледал подвижност на сперматозоидите под микроскоп. Но само предполагам. Да и за Даскалов ми казаха също. Ще си запиша час при него. Благодаря много за бързия отговор...
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #152 -: Август 17, 2010, 15:54:08 pm »
Здравейте,днес ми е 3и ден от приема на Клостилбегита, но съм малко притеснена защото преди около 12тина дни правихме последния си опит за бебе а ходих на преглед на 5я ден след опита и когата доктора ме гледа,съответно нищо не се видя защото беше твърде рано и ми изписа Клостила. Въпроса ми е възможно ли е ако се е получила бременност тогава сега приема на Клостила да навреди. 
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #153 -: Август 17, 2010, 16:12:11 pm »
Да, може да навреди. Не бива да започваш нова стимулация ако си бременна.

Но описанието ти е много объркано. Какво значи "опит за бебе" и "5-тия ден след опита"? Не се води по половите актове, а по дните от менструалния цикъл.

Кога беше последната ти менструация?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #154 -: Август 17, 2010, 16:23:29 pm »
sandy,
Клостилбегит се пие в първите дни след началото на менструалния цикъл. не може да си бременна, ако си имала менструация. ти от кой ден на цикъла започна да пиеш Клостил?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #155 -: Август 17, 2010, 16:38:06 pm »
може да не съм обяснила ясно, за което съжалявам  :oops:
значи пия Клостила от 5я ден на цикъла (дойде ми на 11,08 а почнах да го пия на 15,08)
притесненията ми се базират на факта че на 04,08 ни беше последното бебеправене и дори и да е станала брееменност на 09,08 когато бях на преглед е твърде рано зада се види нещо
все пак надеждада умира последна и се надявах че въпреки че ми дойде може и да е цветна бременност, защото според мен цикъла този месец ми беше малко по-слаб от друг път или просто си втълпявам незнам
и ако е станало нещо дали Клостила може да навреди на толково ранен етап
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #156 -: Август 17, 2010, 16:44:16 pm »
ще се повторя - щом си имала менструация, не си бременна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Клостилбегит
« Отговор #157 -: Август 17, 2010, 16:46:20 pm »
и аз това си мислех, но все пак реших да чуя и др мнения по въпроса
сега вече съм по-спокойна
благодаря  :wink:
*
Re: Клостилбегит
« Отговор #158 -: Август 19, 2010, 11:55:14 am »
Момичета,

На мен доктора ми изписа Клостил Бегит без да ми е правена цветна снимка.
Ще го пия 2 месеца и се надявам че няма кой знае колко да ми навреди. А и поне си знам кога е овулацията.

Че той моят цикъл инъче е толкова нередовен. Нямам никаква представа кога ще ми дойде, камоли кога ми е овулацията :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Клостилбегит
« Отговор #159 -: Август 19, 2010, 13:34:58 pm »
На мен доктора ми изписа Клостил Бегит без да ми е правена цветна снимка.
Ще го пия 2 месеца и се надявам че няма кой знае колко да ми навреди. А и поне си знам кога е овулацията.

без цветна снимка и спермограма на мъжа, няма смисъл да се пие Клостилбегит. ако са ти запушени тръбите или мъжът ти има намалени оплодителни способности, пиенето на Клостилбегит ще е напразно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!