0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #160 -: Декември 21, 2007, 15:40:11 pm »

Nina, до 18 месеца би трябвало да не правят предпочитание между лява и дясна ръка.
Така пише по книжките, но и аз съм забелязала при Мия много ранно предпочитание към лявата ръка, горе долу във възрастта на Криси е била. И сега като иска да хване лъжицата, го прави с лявата ръка и то много по-добре отколкото с дясната.
Момичата, аз излизам в отпуск до след Нова година, а от вкъщи нещо не ми остава много време за писане. Та по този повод да пожелая на всички една Приказна Коледа и много щастлива Нова година за вас, вашите малки съкровища и семействата ви!
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #161 -: Декември 21, 2007, 16:10:23 pm »
Джам, не знаех това относно предпочитанията за работа с ръчичките в коя възраст. Хваща и с дясната, но действително с лявата всичко е по-силно изразено.


сурова ябълка при моя син също работи моментално, но вие сте още малки за това.

:? ей пак изпаднах у дилема, тамън мислех да пасирам сурова за пюре и да смесвам с АМ ...

Мешко, весели празници, приятно изкарване, спокойствие и много здраве на семейството ви.

Днес се провежда една томбола на Рийдърс. Участвам там, понеже си поръчвам книги. Стискайте палци да спечела, това е едниствената лотария, хазарт, тото, игра и там както и да го наречем, в което някога съм участвала. Ше черпа стабилно  и обилно ако се опарича :), въпреки, че нещо май шмекеруват тия  :x

Нещо да питам странично, ако някой има за продан от енциклопедиите на Труд за страните, моля да ми каже, трябват ми две бройки /те ми липсват 5,6 том/ или ако има инфо от къде мога да си ги набавя по-лесно, да каже, че до печатнцата ми е далеч много. Може да ми пише на лична за тези енциклопедии. Важни са ми, колекционирам.
Извинявам се за отклонението, ама тука има специалисти по всичко.
« Последна редакция: Декември 21, 2007, 16:12:26 pm от Nina »
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #162 -: Декември 21, 2007, 16:17:04 pm »
Аз се извинявам, че се намесвам в темата ви, но прочетох за брата на Гането и затова.

Гане, ужасно е това!!! Ега си и държавата, където човекът не струва нищо, а законността е в ръцете на престъпниците! Слава Богу, че е добре брат ти! Хич да не се замисля, а да идва при вас! Ще му е трудно една, две, че и три години, но ако има професия и стаж в БГ с времето нещата ще се наредят, всичко зависи от това колко си амбициозен, трудолюбив и решен да успееш и късмет, разбира се. В повечето чужбини има "fair play". Пожелавам ви да се оправи в скоро време и нещата да се наредят. А що се отнася до съденето на журналистите, ще ти дам един пример от друга сфера. Мой първи братовчед е полицай, завърши задочно право и го направиха някакъв шеф в полицията. Всички цигани в района са му първи помощници и наскоро с тяхна помощ завърши един хотел. Коментарът е излишен, май. Ще се оправим някой ден...

На всички момичета в тази темичка здраве, щастие и хармония в семействата ви пожелавам!
Извинявам се още веднъж, че нахлух в темата ви!  :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #163 -: Декември 21, 2007, 16:20:35 pm »
Гане,много съжалявам за това,което се е случило с брат ти!!!
Настръхнах като четох!Потресаващо!
Слава Богу че е жив!!!Дано сега да се възстанови бързо!!!
И на теб и семейството ти-кураж!
И гледай,като се оправи брат ти,да го махнеш от там,
хубаво си решила да го вземеш при теб!Гледай и ти да се държиш,
че не е малко това което си преживяла! :(
Прегръщам те!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #164 -: Декември 21, 2007, 16:21:15 pm »
DivaRoza, аз пък се надявам скоро да останеш в темата за постоянно! :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #165 -: Декември 21, 2007, 16:43:34 pm »
специално за феновете на сокчетата и за колебаещите се - писал го е съвсем скоро Бърди в неговата тема.

"няколко от причините поради което НЕ се дават "сокчета":
Защото:

*провокират диария и лактазен (дизахариден,фруктозен) дефицит. Това са концентрирани въглехидратни разтвори с високо захарно съдържание. Даването на въглехидратни разтвори на деца под 5-6 м възраст по принцип е абсолютно нежелателно.
*предизвикват хипогликемии, повишен апетит, и от това, голямо наддаване на тегло (може количествата АМ да се увеличат с около 30%).
*целта на захранването е не детето да пие, а да се храни с лъжичка. То пие-млякото,кърмата. Целта на захранването е по физиологичен начин и без натиск детето да се научи да се храни.
*променят pH  на урината, водят до подсичания, екземи и трудно гледане на децата.
*натоварват бъбреците с излишни течности от това водят до жажда. Жаждата води или към "водички" (слабо наддаване), или към свръх-консумация на АМ.
*децата са много зависими от сладкия вкус. Така сокчетата привикват от много ранна възраст децата към сладко и правят захранването (и въобще храненето) с неутрални храни трудно. Как на едно дете свикнало със сокчета, ще дадете картоф?
*при по-големи деца, сокчетата са главна причина за кариеси и развалени зъби от малка възраст."


Marie да обърне внимание на подчертания пасаж
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #166 -: Декември 21, 2007, 17:37:00 pm »
Лан, благодаря ти, мила, за пожеланието! Дано, и за останалите момичета!  :balk_21:
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #167 -: Декември 21, 2007, 18:02:30 pm »
Гане, много съжалявам, че изобщо се случват такива неща. Винаги ме е било страх за мен и близките ми от такива неща! Прегръщам те! Бъди силна и ти и брат ти! :bighug:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #168 -: Декември 21, 2007, 18:11:36 pm »
Гане, то всички знаем коя е конкурентната фирма, кой стои зад нея, ама... нейсе. Радвай се, че брат ти е жив. И ако не иска да сменя бранша, да помисли за смяна на града, държавата. Изроди!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #169 -: Декември 21, 2007, 18:24:06 pm »
Гане , съжалявам за брат ти. Дано бързо се възстанови физически и психически.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #170 -: Декември 21, 2007, 19:18:34 pm »
Гане, с теб съм!  :bighug: :hug2:
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #171 -: Декември 21, 2007, 19:34:33 pm »
Гане, много тъжно  :( просто нямам думи...стискам палци за скорошно възстановяване на брат ти :crossfingers:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #172 -: Декември 21, 2007, 19:55:03 pm »
Гане сега от теб разбрах за  трагедията в семейството ти. Стискам палци брадчето да се оправи бързо и да забрави шока. Кошмарно е всичко това а наказани нямаа :balk_145:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #173 -: Декември 21, 2007, 19:58:45 pm »
гане,представям си как се чувстваш!
това е просто ужасно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #174 -: Декември 21, 2007, 20:19:06 pm »
Благодаря! Още по-зле се почувствах днес след като ми казаха как са се държали полицаите, които са го разпитвали :( Изкарали са го наркодилър, предложили му да си купи оръжие и да си се защитава 8O В каква държава живеем не знам 8O Щом полицията те съветва да стреляш като в дивия запад...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #175 -: Декември 22, 2007, 01:38:35 am »
Гане просто нямам думи 8O,дано  барзо се вазтанови брат ти от травмите.Като 4увам за такиваа престапления нямам никакав мерак за завра6тане в бг  :? .Каква полиция за кво говорим ми то в едно ни6тои никакво Мароко ,Алжир(бедни даржавици) и т.н.законите са по строги и ги изпалняват ,4е и смартни присасди се изпалняват даже та за такива престапления се 4ува един пат гооди6но?А  бг уж цивилизована европеиска даржава о6те препасват сабите и пу6ките като при турско робство и по силния сма4ква по кадарния .Дано новото поколение оправи този хаус и бардак
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #176 -: Декември 22, 2007, 08:34:49 am »
Marie, майка ти май няма да я вземем в яслата, щом нивото на познания й е "ми кво толкова има в това мляко". очевидно има още много да чете. нещо, което важи и за много от нашите педиатри, да не кажа всичките.


Ех, Джамке... После се чудиш защо има "жестоко" обидени от теб...
Тя ми е майка. Измъкна ме от следродилната депресия, в която затъвах безпомощна. Помогна ми да изживея целия стрес по невидението къде ще заминаваме и какво ще правим. Оставила ме е да мързелувам като домакиня и да отделям цялото си съзнателно време за детето си, всеки мой миг, всяко мое вдишване. Пази ми детето непрекъснато, обожава го. На тези години не мога да искам от нея да виси в библиотеките, за да чете "Д-р Спок". По-полезна ми е у дома- да се караме, да спорим, да се ядосваме една на друга, но да сме около детето. Не знам... Руска школа-американска школа...Но е факт, че аз се уча от нея, а тя се учи от мен.
Alexandra
*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #177 -: Декември 22, 2007, 09:21:20 am »
Marie това мрънкащо рамо което имаш е много ценно и ти го знаеш. Благородно ти "завиждам" за което, аз нямам този късмет и с двете ни баби. Мал шанс или аз съм  :witch: но е факт, че го виждат в месеца веднъж, дваж за по два часа ... :? В работоспособна възраст са верно, но все пак става въпрос за първороден и единствен внук, макар да е малко  :rockon: сина ми, това не ги извинява, просто нямат желание  :(. Спирам да пиша по темата, че  :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #178 -: Декември 22, 2007, 11:13:15 am »
Момичета, черпя за здравето на моето детенце.Днес навършва 2 месеца!Поздрави от нас!
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 11:18:57 am от joshi »
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмицата преди Коледа!-17.12-23.12.2007г
« Отговор #179 -: Декември 22, 2007, 12:42:01 pm »
ЧЕСТИТА ВИ МЕСЕЧИНКА ДЖОШИ!!!
Живо и здраво да ти е сладурчето!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256