0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #320 -: Декември 25, 2007, 11:13:06 am »
Благодаря на всички за поздравите и пожеланията!
На всички деца-много подаръци, весела Коледа и Нова година!
Нека ръкавичката на дядо Мраз е винаги пълна!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #321 -: Декември 25, 2007, 11:28:22 am »
Весела Коледа докторе,многооооо здраве ви пожелавам и дано идната година да има много по-малко дечица,които да се нуждаят от вашата помощ./хмммм а вие какво ще правите тогава......... :wink:/
При нас за сега няма промяна в състоянието,не е вдигал тем.,кашлицата продължава но май се поразреди.Ще видим утре какво ще каже педиатъра ни,а ние между временно си пием антибиотика и в нослето слагам Олинт.

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #322 -: Декември 25, 2007, 13:21:39 pm »
Честито Рождество Христово!
Нека здравето, късмета и приятелите никога не ви напускат :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #323 -: Декември 25, 2007, 13:22:35 pm »
Честито Рождество Христово!
От сърце Ви пожелавам празници изпълнени с много настроение и усмивки!
Бъдете здрав и все така добър към всички нас
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #324 -: Декември 25, 2007, 13:40:34 pm »
Честита коледа, докторе! Щастието, късметът и здравето да са вечни ваши спътници!

Ще си позволя и аз едно въпросче да ви задам. Вчера при смяна на памперса имаше нещо като зелена слуз(с консистенция като сополки) само. След това детето си акаше както обикновено, може би мааалко по-редичко, и не забелязах повече такава слуз. На какво може да се дължи това? На храна, настинка или пък може да ни е донесено от вън от някой от гостите ни :ask:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #325 -: Декември 25, 2007, 13:41:26 pm »
Здравейте докторе, честита Коледа.
Съжалявам, че ви занимавам и на празник, но от снощи Стефания е със обилни секрети от нослето- почти не е спала /заспа в 3 часа до 10 сутринта с две- три пробуждания да суче/. След като се събуди изкиха от едната ноздричка внушаващ по количество секрет  :oops:
За сега третирам с Низита маз и спрей, изтеглям с помпичка.
Възможно ли е всичко това да е вследствие на изникващ зъб, забелязах, че винаги при ново зъбчей протича нослето. Днес умишлено й бръхнах в устата- най-накрая след един месец е избил и 6-я зъб- горе вдясно.
Посъвествайте ме какво да наблюдавам и как да третирам в случая.
Благодаря ви, че сте с нас и всичко най
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #326 -: Декември 25, 2007, 16:04:41 pm »
Честита Коледа Докторе!
Желая ви здраве, късмет и много радост на вас и семейството ви!

На 22.12 (миналия петък) сложихме първата ваксина Пентаксим. Има ли някакви странични реакции? От тогава Цвети е доста неспокойна и плаче. Появи и се и обрив, който е най-много от външната страна на бедрата, има и по ръчичките и по корема но не толкова много. Ето снимка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4784619 Дали е реакция на ваксината или от нещо което съм яла?

Междувременно, Цвети има малко по-обилни секрети в носа - не се виждат, но чувам като диша, че нещо пречи. Слагам само физ. разтвор и почиствам 2-3 пъти дневно - излизат секрети прозрачни към бели, но не голямо количество. Педиатърката каза че няма проблем, но според мен имаме лека настинка. Изписа за 5 дни по 1/2 ампула вит. C. 

Последния ми въпрос - все още има големи мъки с коремчето - преди да се изака е направо ужас - гърчи се и пъшка и ръмжи а сега и доста плаче. Веднага след като се изака е спокойна. Само на кърма сме. Имаше няколко пъти зелени изпражнения, но като цяло са жълти и рядки т.е. няма запек. Как да облекча положението? Никакви лекарства не помагат.
 
Предварително благодаря за отделеното време!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #327 -: Декември 25, 2007, 16:17:22 pm »
Весела Коледа докторе,многооооо здраве ви пожелавам и дано идната година да има много по-малко дечица,които да се нуждаят от вашата помощ./хмммм а вие какво ще правите тогава......... :wink:/
При нас за сега няма промяна в състоянието,не е вдигал тем.,кашлицата продължава но май се поразреди.Ще видим утре какво ще каже педиатъра ни,а ние между временно си пием антибиотика и в нослето слагам Олинт.
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #328 -: Декември 25, 2007, 16:19:39 pm »
Честита коледа, докторе! Щастието, късметът и здравето да са вечни ваши спътници!

Ще си позволя и аз едно въпросче да ви задам. Вчера при смяна на памперса имаше нещо като зелена слуз(с консистенция като сополки) само. След това детето си акаше както обикновено, може би мааалко по-редичко, и не забелязах повече такава слуз. На какво може да се дължи това? На храна, настинка или пък може да ни е донесено от вън от някой от гостите ни :ask:
Случайна находка... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #329 -: Декември 25, 2007, 16:20:32 pm »
Здравейте докторе, честита Коледа.
Съжалявам, че ви занимавам и на празник, но от снощи Стефания е със обилни секрети от нослето- почти не е спала /заспа в 3 часа до 10 сутринта с две- три пробуждания да суче/. След като се събуди изкиха от едната ноздричка внушаващ по количество секрет  :oops:
За сега третирам с Низита маз и спрей, изтеглям с помпичка.
Възможно ли е всичко това да е вследствие на изникващ зъб, забелязах, че винаги при ново зъбчей протича нослето. Днес умишлено й бръхнах в устата- най-накрая след един месец е избил и 6-я зъб- горе вдясно.
Посъвествайте ме какво да наблюдавам и как да третирам в случая.
Благодаря ви, че сте с нас и всичко най

Не, не е от зъбки.
Следим за т-ра и слагаме Олинт 0.05%.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #330 -: Декември 25, 2007, 16:21:55 pm »
Честита коледа, докторе! Щастието, късметът и здравето да са вечни ваши спътници!

Ще си позволя и аз едно въпросче да ви задам. Вчера при смяна на памперса имаше нещо като зелена слуз(с консистенция като сополки) само. След това детето си акаше както обикновено, може би мааалко по-редичко, и не забелязах повече такава слуз. На какво може да се дължи това? На храна, настинка или пък може да ни е донесено от вън от някой от гостите ни :ask:
Случайна находка... .

Олекна ми. За всеки случай продължавам да следя. Дано наистина да е единичен случай.
Весело празнуване!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #331 -: Декември 25, 2007, 16:24:02 pm »
Честита Коледа Докторе!
Желая ви здраве, късмет и много радост на вас и семейството ви!

На 22.12 (миналия петък) сложихме първата ваксина Пентаксим. Има ли някакви странични реакции? От тогава Цвети е доста неспокойна и плаче. Появи и се и обрив, който е най-много от външната страна на бедрата, има и по ръчичките и по корема но не толкова много. Ето снимка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4784619 Дали е реакция на ваксината или от нещо което съм яла?

Междувременно, Цвети има малко по-обилни секрети в носа - не се виждат, но чувам като диша, че нещо пречи. Слагам само физ. разтвор и почиствам 2-3 пъти дневно - излизат секрети прозрачни към бели, но не голямо количество. Педиатърката каза че няма проблем, но според мен имаме лека настинка. Изписа за 5 дни по 1/2 ампула вит. C. 

Последния ми въпрос - все още има големи мъки с коремчето - преди да се изака е направо ужас - гърчи се и пъшка и ръмжи а сега и доста плаче. Веднага след като се изака е спокойна. Само на кърма сме. Имаше няколко пъти зелени изпражнения, но като цяло са жълти и рядки т.е. няма запек. Как да облекча положението? Никакви лекарства не помагат.
 
Предварително благодаря за отделеното време!


Обрива не е от ваксината, а екзема вероятно от триене в тясна мъхеста дрешка.
Може да направите посявка на носен секрет след празниците.

Ако консистенцията на изпражненията е нормална, това не е запек. Така се изхождат понякога бебетата, и не са нужни "лечения" за това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #332 -: Декември 25, 2007, 17:14:51 pm »
Честито Рождество Христово!
От сърце Ви пожелавам сбъднати коледни желания и весели празници изпълнени с настроение!
Бъдете здрав и все така добър!
Весела Нова Година!
 
 
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #333 -: Декември 25, 2007, 17:18:36 pm »
Докторе току що дойде педиатъра ни/което мен много ме трогна и учуди,като се има в прадвид празника/ и го прегледа.Каза че не е бронхит,а най-вероятно нещо от трахеята или фарингса и да си пием антибиотика 7дни.На мен ми се струва много,според вас?А между временно кашлицата стана по влажна,всякъш се отделят храчки и той каза това е добре. :?

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #334 -: Декември 25, 2007, 17:32:14 pm »
Разумно. Добре, щом има такова добро развитие.
Да, минимум 7 дена, да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #335 -: Декември 25, 2007, 17:53:14 pm »
Хайде и аз да се включа отново днес с коледно оплакване. Вчера се почувствах зле, имах суха кашлица, а вечерта вдигнах температура. От тогава съм на витамин С и осцилококцинум. Днес сутринта имах само главоболие, но нямах температура. Обаче вечерта отново почнах да вдигам, дори по-висока от вчерашната. Какво да правя, че да защитя бебко от вируса?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #336 -: Декември 25, 2007, 18:10:25 pm »
Весела Коледа, д-р Бърди! Бъдете здрав и щастлив!
Алекс от близо седмица ака тъмно зелено и мирише много лошо. Възможно ли да е от млякото, или би могло да се дължи на нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #337 -: Декември 25, 2007, 18:27:42 pm »
Весела Коледа, д-р Бърди! Бъдете здрав и щастлив!
Алекс от близо седмица ака тъмно зелено и мирише много лошо. Възможно ли да е от млякото, или би могло да се дължи на нещо друго?
Какво мляко давате?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #338 -: Декември 25, 2007, 18:29:24 pm »
Хайде и аз да се включа отново днес с коледно оплакване. Вчера се почувствах зле, имах суха кашлица, а вечерта вдигнах температура. От тогава съм на витамин С и осцилококцинум. Днес сутринта имах само главоболие, но нямах температура. Обаче вечерта отново почнах да вдигам, дори по-висока от вчерашната. Какво да правя, че да защитя бебко от вируса?
Маска.

"осцилококцинум" <--- Екстрат от гъши вътрешности. По-добре изсушена опашчица от кобра, престояла 21 дена в шотландско (малцово ;) ) уиски.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #339 -: Декември 25, 2007, 19:00:16 pm »
Честита Коледа докторе!! Много здраве ви желая и благодарност, че ни подкрепяте и помагате в толкова трудни за нас моменти!

Относно обрива за който ви питах по лицето на моя син, изпратих ви и снимка на пъпчиците, но не разбрах мнението ви за тях. Не знам как да ги третирам, според едната педиатърка пъпките били излезли по лицето му защото съм го целувала, според другата това било бебешко акне и ми изписа следните неща:  Excipial U Hydrolotion и ако не мине да го намазвам с Бактробан. До сега го мазах само с първото/ честно казано не виждам резултат от него*, според вас да го намажа ли с Бактробана??? Аз се притеснявам, че все пак е антибиотик и е на лицето му, а ръцете му са все там и да не се пипне точно като го намажа и после да си пъхне ръцете в устата, но по важно ми е да знам според вас какъв е този обрив и защо не изчезва, безобиден ли е? По голямата част от пъпките след като спрях изобщо дори да му мия лицето и с вода, вече доста позавяхната, но тук там все изниква някоя нова с бяло връхче - само и единствено по лицето! На мустела има една серия за атопична кожа, да му взема ли нещо от нея за да го мия или ..... ???? дайте ми съвет