0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #300 -: Декември 24, 2007, 00:57:38 am »
Много ви благодаря за цените съвети. Найстина съм притеснена от диагнозата, а и от липсата на добър педиатър, с който да се консултираме лично. При първата поява на такава екзема педиатърката ни изписа Елоком, но се влошиха нещата.
Още веднъж благодаря, весело посрещане на празниците и нова година изпълнена с доброта.
Внимание!
Ако инфекцията е преобладаваща, тогава от КС препарат ще има влошаване.
Следователно, може да е само инфектирана екзема без АД.
И затова начало с Фусикорт би било логично начало.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #301 -: Декември 24, 2007, 01:04:03 am »
Много благодаря!
Отивам да спя спокойно.
Лека вечер и на Вас.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #302 -: Декември 24, 2007, 02:59:02 am »
Добър вечер д-р Бърди.Моето бебе е вече на 11 месеца,нормално захранено с почти всичко вече.
От известно време най-упорито отказва да яде зеленчукови пюрета,АМ сме пробвали,също не яде.По принцип са малко нещата,които яде,затова по-добре да изброя тях.
Последните месец-два почти нищо друго не яде,освен кърма.Въпроса ми е може ли 11 месечно бебе да е само на кърма,за колко време и какви ще са последствията,ако не прояде?Опитвам сутрин с каша-хапва ,около 60-80 мл,яде пюрета"Гербер"-на 2 пъти пюре от 130мл,значи пак по 60-70мл.Понякога хапва кисело мляко вечер и това е,отказва да се храни.
Растат зъби,може ли да е от тях?Иначе наддава на консултациите е в норма към долната граница,последно беше качила 500гр .
Какво мога да направя за да прояде? :(
« Последна редакция: Декември 24, 2007, 03:01:40 am от olianata »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #303 -: Декември 24, 2007, 10:04:06 am »
Търпение...
Детето е без патологични неща? уроинфекция, отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #304 -: Декември 24, 2007, 11:32:59 am »
Здравейте,докторе!
Искам да ви питам,понеже много се притеснявам,ще може ли да сложим ваксината за 13-ти месец,която е на дъщеря ми(ще я водя да я слагат на 8-ми януари),при положение,че има 2 бактери в гърлото си-стафилокок ауреус и стрептокок пиогенис гр.А?Бях ви питала и преди време за стафилокока,бях ходила и при 2-те ми педиатърки тук(едната държавна,другата частна),и двете не поискаха да ми изпишат нищо за бактериите,понеже детето е здраво на външен вид и няма нито сополи,нито температура,нито нищо(имаше сополи преди това,аз така открих бактериите).Едната(държавната)заяви,като я попитах нарочно кои бактерии за опасни и кои не,че навсякъде покрай нас има бактерии най-различни,и не е проблем да си живеем с тях 8O,другата(частната,на която имам повече доверие)каза,че за момента няма да ми изпише никакъв АБ,поради това,че на детето му няма нищо-изписа само Бактробан в носа(понеже имахме стафилока и в носа)-аз мазах сега 10 дена,правих пак изследванията,не показаха нищо в носа,но пък излязоха тези 2 бактерии в гърлото.На детето му няма нищо,само похърква откъм носа,но дълбоко,сякаш от сливиците ли и аз не знам,но не често,мен лично ме притеснява,но държавната ни я слуша и пак не откри нищо...затова не изписва никакъв Аб за гърлото.Аз не искам да тъпча дъщеря си с ненужни АБ-не ме разбирайте неправилно,но се виждам в един затворен кръговрат вече,да си отглеждаме тези бактерии и никой за сега да не е притеснен от това.Какво е вашето мнение по въпроса?Може ли от гърлото пак да преминат в носа(той поне е изчистен за сега)?
Благодаря ви много и ви пожелавам весело изкарване на праниците!!!
Прощавайте,че пуснах въпроса си тук-трябваше в темата за бебета от една година вече,дъщеря ми е на година и 1 месец,но по навик го направих-ще мисля другият път(ако искат модераторите могат да я преместят).
« Последна редакция: Декември 24, 2007, 11:35:36 am от ichkomarkova »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #305 -: Декември 24, 2007, 11:43:41 am »
Това е носителство. И трябва да се лекува по антибиограма.
Направете на всички в обкръжението на детето (и на Вас) посявки.
И се лекувайте всички! ако трябва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #306 -: Декември 24, 2007, 11:54:23 am »
Направихме на мен и таткото-ние нямаме нищо-аз преди имах и се лекувах с АБ-сега нямам нищо.
Само да попитам отново,тъй като дори и да я лекувам,дойде почти времето за ваксината-трябва ли да искам да я отлагат ,или да позволя да я сложат?Това в момента ме притеснява много.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #307 -: Декември 24, 2007, 11:55:56 am »
Здравейте докторе.
Много съм претеснена тъй като за 3дни бяхме в чужбина и днес като се върнахме бебо започна много да кашля.Влажна кашлица със храчки.
Няма хрема,спокоен,яде/както винаги/,няма температура/за сега/,но се притесних и се обадих на педиатъра ни.Той току що дойде и каза че гърдичките са чисти,дробовете също,ушите са добре и нослето също,гърлото леко зачервено.Каза че най вероятно има някъкви секрети в трахеята и не ни предписа нищо.Каза да изчакаме ден два и ако вдигне температура да започна да давам Стандацилин.Според вас как да постъпя,вашето мнение е винаги много важно за мен.И от какво се получи тази кашлица според вас,той и преди това от време на време понакашляше така сухо но педиатърът каза че е от слюнките/много текът/.
Разумно.
Само че аз бих избрал за АБ Цеклор или Амоксицилин.

Здравейте отново докторе.При нас положинието малко се влоши.Кашлицата се усили доста,но не е вдигал до сега тем.Обаче кашлицата стана доста остра и се дави ужасно.
Педиатъра тази сутрин каза да започваме антибиотика и той ще дойде в сряда да ни види.Да го пием най-малко 5дни дори и да изчезнат симптомите.Попитах за някакъв сироп за кашлицата,но не предписа,каза че не вижда смисъл,трябвало да се излекува причината за кашлицата а не самата кашлица.И в нослето да капеме физ.серум.Според вас да започвам ли антибиотика/след като няма тем./ и да давам ли нещо допълнително....
Благодаря ви много и весели празници!
« Последна редакция: Декември 24, 2007, 11:59:04 am от berina »

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #308 -: Декември 24, 2007, 12:10:35 pm »
Направихме на мен и таткото-ние нямаме нищо-аз преди имах и се лекувах с АБ-сега нямам нищо.
Само да попитам отново,тъй като дори и да я лекувам,дойде почти времето за ваксината-трябва ли да искам да я отлагат ,или да позволя да я сложат?Това в момента ме притеснява много.
Ще се излекува детето и тогава ще поставите ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #309 -: Декември 24, 2007, 12:11:52 pm »
Здравейте докторе.
Много съм претеснена тъй като за 3дни бяхме в чужбина и днес като се върнахме бебо започна много да кашля.Влажна кашлица със храчки.
Няма хрема,спокоен,яде/както винаги/,няма температура/за сега/,но се притесних и се обадих на педиатъра ни.Той току що дойде и каза че гърдичките са чисти,дробовете също,ушите са добре и нослето също,гърлото леко зачервено.Каза че най вероятно има някъкви секрети в трахеята и не ни предписа нищо.Каза да изчакаме ден два и ако вдигне температура да започна да давам Стандацилин.Според вас как да постъпя,вашето мнение е винаги много важно за мен.И от какво се получи тази кашлица според вас,той и преди това от време на време понакашляше така сухо но педиатърът каза че е от слюнките/много текът/.
Разумно.
Само че аз бих избрал за АБ Цеклор или Амоксицилин.

Здравейте отново докторе.При нас положинието малко се влоши.Кашлицата се усили доста,но не е вдигал до сега тем.Обаче кашлицата стана доста остра и се дави ужасно.
Педиатъра тази сутрин каза да започваме антибиотика и той ще дойде в сряда да ни види.Да го пием най-малко 5дни дори и да изчезнат симптомите.Попитах за някакъв сироп за кашлицата,но не предписа,каза че не вижда смисъл,трябвало да се излекува причината за кашлицата а не самата кашлица.И в нослето да капеме физ.серум.Според вас да започвам ли антибиотика/след като няма тем./ и да давам ли нещо допълнително....
Благодаря ви много и весели празници!
Зависи...
Ако е бронхиолит, Вентолин сиропче ще е от полза повече.
Ако е инфекция-АБ ще е от полза повече.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #310 -: Декември 24, 2007, 12:24:10 pm »
А едновременно могат ли да се приемат.Не знам дали е бронхиолит тъй като в събота нямаше нищо,каза че е най-вероятно вирусна инфекция,но сега.........Какви са общо симптомите.Дали да не почна да давам и Вентолин превантивно........

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #311 -: Декември 24, 2007, 12:42:30 pm »
Защо не повикате да го видят пак?
Така на "сляпо" не мога да дам едното или другото.
Малко бебе е, пък и не бива.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #312 -: Декември 24, 2007, 13:32:43 pm »
Д-р.Birdie,не можах да прочета по назад в темата за сядането и за това ще си позволя да Ви питам,кога може да го оставям да седи в стол за хранене или люлка както и подпрян между възглавници/на 4 месеца и половина е/  виждам,че като го оставям за по 5,10 минути му харесва но пък педиатърката ми направи дори забележка и каза:Рано му е! 
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #313 -: Декември 24, 2007, 15:05:33 pm »
Здравейте докторе,
бях ви писала за един обрив по лицето на моето момченце, който се появи след като започнах да му мия лицето всяка сутрин - писах ви че го правя със стерилни марли, потапям ги в преварена водичка и за всяка част от лицето отделна марля, но въпреки всичко след всяко сутрешно миене, обрива се разраства - сега от 3 дни не съм го мила и мога да кажа, че обрив почти няма, тоест затихнал е и е на път да изчезне, но не разбирам от какво се появи - от водата ли, от марлите ли, после пробвах и със памучени тампончета, при условие че използвам много марли защо въпреки това го разнасям като го мия...... изпращам ви снимка на пъпчиците / от другата страна са малко повече/ и се надявам да ми кажете как да му мия лицето все пак
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #314 -: Декември 24, 2007, 15:15:55 pm »
В сряда ще дойде педиатъра ни.До тогава каза че би трябвало да е подействал антибиотика и така ще ни прегледа.Дори и да е бронхиолит само с антибиотик ще се стопира ли поне до сряда.В смисъл може ли да стане по-зле до тогава при положение че ще пие антибиотик.Иначе е спокоен,храни се,спинка,гука,няма проблем /за сега/с дишането,не му свиркат гърдите,няма температура.Само тази кашлица..........свиркаща и влажна :x

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #315 -: Декември 24, 2007, 17:00:27 pm »
В сряда ще дойде педиатъра ни.До тогава каза че би трябвало да е подействал антибиотика и така ще ни прегледа.Дори и да е бронхиолит само с антибиотик ще се стопира ли поне до сряда.В смисъл може ли да стане по-зле до тогава при положение че ще пие антибиотик.Иначе е спокоен,храни се,спинка,гука,няма проблем /за сега/с дишането,не му свиркат гърдите,няма температура.Само тази кашлица..........свиркаща и влажна :x
Ако е бронхиолит от АБ полза няма да има. Трябва Вентолин сиропче.
Ако кашля от секрети в нослето, Олинт 0.05% ще спре кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #316 -: Декември 24, 2007, 22:35:48 pm »
Д-р.Birdie,не можах да прочета по назад в темата за сядането и за това ще си позволя да Ви питам,кога може да го оставям да седи в стол за хранене или люлка както и подпрян между възглавници/на 4 месеца и половина е/  виждам,че като го оставям за по 5,10 минути му харесва но пък педиатърката ми направи дори забележка и каза:Рано му е! 
Може да го поставяте и на тази възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #317 -: Декември 24, 2007, 22:36:51 pm »
@Violet

Мием ръцете с вода и малко бебешки сапун.
Нищо специално.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #318 -: Декември 25, 2007, 08:13:29 am »
Весела Коледа д-р Бьрди,искам да ви кажа за моят син с /атопи4ният дерматит/ на който му бяха изписали 1% Hydrocortizone.Мазах го с него 6 дни оба4е ефект нямаше отидах при неговият педиатьр и той ми изписа DESONIDE пак от рода на КС.Немога да разбера това АД ли е или инфекция? Защо не се повлиява от лекарството? Ами и ако новото лекарство не подейства тогава какво ще го правя,как ще му помогна/ Между  другото имам 4ас за дерматолог,но той е 4ак за 28 Фефруари :x ами до тогава? :(
Ще гледам да ви ка4а снимки,за да можете да видите обрива и да ме посьветвате какво да правя.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #319 -: Декември 25, 2007, 09:29:43 am »
Честито Рождество Христово!
Д-р Бърди, желая ви много здраве, радост и успех. По-малко болни бебета и деца през идната година и повече добри същества като вас.