0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #380 -: Декември 27, 2007, 12:25:19 pm »
Докторе здравейте,
1. днес бяхме на консултация. Кристина на навършени вчера 5 месеца, днес измериха - тежи 7350 и е дълга 63,5 см. Т.е. наддала е 950 гр. и 2,5 см. Да не стане дебела се притесних  :? че добре си хапва.
2. След броени дни ще я захранвам по вашата схема, започвам с ябълково пюре след обяд. Нашата педиатърка каза да започна първия ден с една лъжичка и всеки ден да увеличавам с по една, не е ли бавно?
3. Дали бихте ми предложили схема /приблизителна като часове и количества, знам за казармата, но приблизитела/ на хранене, че нещо сега и с АМ и с пюрета и малко се обърках. Лекарката ни хем казва бавно да захранвам, хем сутри пюрета, след обяд каша....Но аз твърдо ще спазвах вашата препоръка.
4. Искам да питам, малко е рано, но да се ориентирам...Смятам да готвя домашни неща, но гледам много майки пишат за някакви по-изчанчени манджи - пуйки със сметани, пилешко с незнам си кво, ечемици, ръж, овес, просо...Трябва ли да въвеждам задължително толкова водове "фураж" и разни засукани гозби? Не може ли да въведа всички обикновени продукт и да ги разнообразявам - например богат набор зелечуци, плодове, по-късно жълтък, меса, мляко, сирена? Ако се налага тези зърна, може би ще трябва готово да взимам?
Много благодаря предварително!
Поздрави!
Чудесно.
Даваме пюрето следобяд. И само! Предлагаме лъжичка, ако я хапне 2-3 за първият ден стига. На вторият ден може да предложим 5-6-7, на третия пак толкова, на 4 оставяме свободно. В другите хранения не слагаме нищо друго!

"...ечемици, ръж, овес, просо"
->Не се дават такива неща.

Приготвяме обикновено и вкусно прости неща и комбинации.
Ще пишем в течение на развитието.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #381 -: Декември 27, 2007, 12:32:18 pm »
Честита Коледа, докторе! Бъдете здрав и щастлив!

Преди десетина дни притеснено ви молих за коментар на дерматита на дъщеря ми, тогава изглеждаше така. Препоръчахте Фуцидин, но не дали без рецепта и мажа само с Exomega. В резултат кожата се изглади напълно, НО има ситни пъпчици, които се разпространяват, на петна са, зачервяват се май само след баня и след мазане с млякото, иначе се виждат само на много добра светлина. При допир се усещат само зад ушичките. Дъщеря ми не показва обривът да я сърби или да я дразни. Въпросите ми са:
- След като обривът е засегнал почти цялото тяло, трябва ли да се приема лекарство орално? Ще помогне ли, ако аз пия отвара от незнам какво против възпаление или нещо друго (на кърма сме)?
- Вярно ли е, че с течение на времето обривът засяга и вътрешните органи и причинява астма?
- Един средностатистически педиатър (не знам нашата доколко е добра) може ли да диагностицира точно дерматита или трябва да настоявам за преглед от дерматолог?
Благодаря Ви! Хубав ден!
Чудесно. Това, което е останало е характерна черта на Атопичната кожа и не подлежи на лечение-ще изчезне само. Поддържайте само редовно с Екзомега кожата.
Никакви лекарства орално за АД не се дават, с изключение на много тежки случаи. АД НЕ е алергично по същност заболяване. Има връзка с астма или алергични ринити, но повече като известно предразположение, а не като "присъда".

Един педиатър от общата практика ("обикновен", по думите на колегите Чав... и Сл... с известна пренебрежителна нотка ;) ) би трябвало да е напълно адекватен в детската дерматология от общите и най-честите случаи. Дори и при по-особени е длъжен да се ориентира и да заеме позиция пред консултанта дерматолог с диагноза, независимо че лечението в тези случаи е на дерматолога,разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #382 -: Декември 27, 2007, 12:35:25 pm »
Благодаря Ви докторе, за вниманието и отговора!
Притеснена съм,защото я захраних май рано-около 4,5 месеца с ябълка и морков и си мислех дали нещо не съм объркала.Но беба не ми отказва иначе храна,но сега на 6,5 месеца мина сама на 4 хранения на ден.Дали това не е малко-сутрин давам мляко,на обяд месно или зеленчуково пюре,следобяд каша и вечерта пак мляко.Сега започна да предпочита и Детски чай на Хипп.На 6 месеца беше 7.400 кг. и 71 см.Да не би да и давам сега пък малко храна,щото иначе си е лакома.
И пак весели празници и Ви желая да сте много здрав!
Моля:
*оставете детето на 4 хранения, ако така иска.
*Моля спрете всякакви "чайчета" и не слагайте "чай" и/или "сокчета в храненето на детето.
*наблегнете на вкусовите предпочитания на детето-нека те Ви водят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #383 -: Декември 27, 2007, 12:45:32 pm »
Много благодаря, ще ви пиша, когато захраня и малко след това как върви и ще се консултирам с вас.
Успешна и лека седмица!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #384 -: Декември 27, 2007, 13:13:13 pm »
Докторе, аз давам чая,защото беба не иска да пие вода.А нали все пак някакви течности трябва да вкарам в организма и.И като на предния въпрос ми отговорихте,че това присвиване и стягане на крачетата и ръчичките е поведенческа реакция,тя завинаги ли ще остане и на какво се дължи.Защото понякога като я гледам как се мъчи,чак почервенява и се изпотява ми иде да ревна от яд,че не мога да направя нищо.Като бяхме на преглед лекрката забеляза (а и аз),че лявото и оченце е леко по-присвито и сякаш несиметрично с дясното.Но това се вижда ако се вгледаш в нея.Каза,че може да се е получило от това,че я подхвърляме нависоко и очните нерви още не били стегнати.Моля за Вашето мнение и по този проблем.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #385 -: Декември 27, 2007, 13:54:01 pm »
Чудесно. Това, което е останало е характерна черта на Атопичната кожа и не подлежи на лечение-ще изчезне само. Поддържайте само редовно с Екзомега кожата.
Благодаря за успокоението, докторе!  :D
А няма ли опасност кожата да свикне с Exomega? Колко дълго мога да я ползвам с добър резултат? Какво ще кажете за козметиката Линола? Да редувам А-дерма с Линола през 2-3 месеца?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #386 -: Декември 27, 2007, 14:39:09 pm »
 Здравейте, Д-р Бърди! Колко АМ приблизително изяжда едно дете на изкуствено хранене на близо 5 месеца при 5-кратно хранене и все още незахранено? Ние сме на смесено хранене, но снощи бебето ми изпи 170 мл Аптамил и аз се зачудих има ли смисъл да се кърмим. Винаги предлагам първо гърдата, после другата и после АМ. Първото хранене сутринта е само кърма, после при другите добавям. Но тия 170 мл малко ме шашнаха. Нормално ли е това?
 И втория ми въпрос е (ние сме бебето с продължителния иктер и уроинфекцията):на последната урокултура излезе положителен ентерококус фекалис, казаха че най-вероятно е замърсяване на колектора при събиране на урината и  не е нужно повторно изследване. според вас да повторим ли урокултурата?
« Последна редакция: Декември 27, 2007, 14:42:03 pm от antoanetastat »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #387 -: Декември 27, 2007, 15:10:19 pm »
Здравейте, докторе!
Нашето бебе е на 48 дни и досега беше на Фризовом. От него получи разстройство, в началото беше на всеки памперс, а сега по 2-3 пъти дневно, въпреки че слагам и по 10 капки Саб симплекс. Вие ни препоръчахте да минем на Хумана АР, но такава няма в нашия град. Намерих и купих НАН АР. Според Вас, добре ли е да давам от него, комбинирано с Фризовома или само НАН АР и как да стане прехода от едното към другото мляко? Прочетох на кутията, че НАН АР е обогатен с желязо, дали пък няма да отидем в другата крайност - запек?
Благодаря предварително за безценните съвети!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #388 -: Декември 27, 2007, 15:15:36 pm »
Честита Коледа, Докторе!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #389 -: Декември 27, 2007, 15:57:04 pm »
Докторе, и ние днес бяхме на консултация. Възраст - 5м.1д. коригирани 4м.6д. Мерки -7,5кг (с пелена и сух памперс); ръст - 67см.; главичка - 46см. Главичката пак е над нормата, трябва ли да се притеснявам? Играе ли тук наследственият фактор и аз и татко му на Малчо сме с много големи глави?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #390 -: Декември 27, 2007, 16:38:27 pm »
Здравейте Докторе. И аз да напиша - ние също днес бяхме на консултация. Ето какво измерихме: тегло - 6730, ръст - 66, обгл. - 43 /от миналия месец е наддала 550 гр. и е пораснала с 2 см., а главичката с 3 см./. Моля кажете за 5 месечната Зори  :D това добре ли е? Благодаря


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #391 -: Декември 27, 2007, 17:15:12 pm »
Докторе, аз давам чая,защото беба не иска да пие вода.А нали все пак някакви течности трябва да вкарам в организма и.И като на предния въпрос ми отговорихте,че това присвиване и стягане на крачетата и ръчичките е поведенческа реакция,тя завинаги ли ще остане и на какво се дължи.Защото понякога като я гледам как се мъчи,чак почервенява и се изпотява ми иде да ревна от яд,че не мога да направя нищо.Като бяхме на преглед лекрката забеляза (а и аз),че лявото и оченце е леко по-присвито и сякаш несиметрично с дясното.Но това се вижда ако се вгледаш в нея.Каза,че може да се е получило от това,че я подхвърляме нависоко и очните нерви още не били стегнати.Моля за Вашето мнение и по този проблем.
Това са поведенчески реакции свързани с дефекацията. Ще отмине това докъм годинката.
Снимка на очите?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #392 -: Декември 27, 2007, 17:16:08 pm »
Чудесно. Това, което е останало е характерна черта на Атопичната кожа и не подлежи на лечение-ще изчезне само. Поддържайте само редовно с Екзомега кожата.
Благодаря за успокоението, докторе!  :D
А няма ли опасност кожата да свикне с Exomega? Колко дълго мога да я ползвам с добър резултат? Какво ще кажете за козметиката Линола? Да редувам А-дерма с Линола през 2-3 месеца?
Не "Линола"!
Може да ползвате кремчето с месеци-не е опасно.
Само 1 хидратантен крем!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #393 -: Декември 27, 2007, 17:17:59 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Колко АМ приблизително изяжда едно дете на изкуствено хранене на близо 5 месеца при 5-кратно хранене и все още незахранено? Ние сме на смесено хранене, но снощи бебето ми изпи 170 мл Аптамил и аз се зачудих има ли смисъл да се кърмим. Винаги предлагам първо гърдата, после другата и после АМ. Първото хранене сутринта е само кърма, после при другите добавям. Но тия 170 мл малко ме шашнаха. Нормално ли е това?
 И втория ми въпрос е (ние сме бебето с продължителния иктер и уроинфекцията):на последната урокултура излезе положителен ентерококус фекалис, казаха че най-вероятно е замърсяване на колектора при събиране на урината и  не е нужно повторно изследване. според вас да повторим ли урокултурата?
Ако пие 170 редовно в това хранене, прескочете кърменето в този час. Нормални количества са тези.
Повторете посявката след добро измиване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #394 -: Декември 27, 2007, 17:20:23 pm »
Здравейте, докторе!
Нашето бебе е на 48 дни и досега беше на Фризовом. От него получи разстройство, в началото беше на всеки памперс, а сега по 2-3 пъти дневно, въпреки че слагам и по 10 капки Саб симплекс. Вие ни препоръчахте да минем на Хумана АР, но такава няма в нашия град. Намерих и купих НАН АР. Според Вас, добре ли е да давам от него, комбинирано с Фризовома или само НАН АР и как да стане прехода от едното към другото мляко? Прочетох на кутията, че НАН АР е обогатен с желязо, дали пък няма да отидем в другата крайност - запек?
Благодаря предварително за безценните съвети!
НАН АР е подходящо. Но само-не се смесва с Фризовом.
Не мисля че ще имаме проблеми със запек.
Опитвате един биберон НАН АР-ако се хапва, сменяте всички биберони за ден,два.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #395 -: Декември 27, 2007, 17:20:56 pm »
Честита Коледа, Докторе!
:)

Честита и на Вас!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #396 -: Декември 27, 2007, 17:58:20 pm »
Доктор Birdie имам и още един въпрос - от колко месечна възраст може да се слага бебчо в проходилка?
п.п. това, което Ви бях писала за треперенето след тези случаи повече не се повтори, явно наистина е било реакция от заспиването и недотам удобната поза.
Благодаря Ви


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #397 -: Декември 27, 2007, 18:01:51 pm »
Докторе, и ние днес бяхме на консултация. Възраст - 5м.1д. коригирани 4м.6д. Мерки -7,5кг (с пелена и сух памперс); ръст - 67см.; главичка - 46см. Главичката пак е над нормата, трябва ли да се притеснявам? Играе ли тук наследственият фактор и аз и татко му на Малчо сме с много големи глави?
46 е много и за 5м, още повече за 4м6д. Моля обсъдете за трансфонтанелна ехография и други неща, ако се налага. Ако е измерена грешно-измерете повторно.
За тази възраст нормата е около 41-43 см.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #398 -: Декември 27, 2007, 18:03:59 pm »
Здравейте Докторе. И аз да напиша - ние също днес бяхме на консултация. Ето какво измерихме: тегло - 6730, ръст - 66, обгл. - 43 /от миналия месец е наддала 550 гр. и е пораснала с 2 см., а главичката с 3 см./. Моля кажете за 5 месечната Зори  :D това добре ли е? Благодаря
Да, добре изглеждат цифрите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #399 -: Декември 27, 2007, 18:05:19 pm »
Доктор Birdie имам и още един въпрос - от колко месечна възраст може да се слага бебчо в проходилка?
п.п. това, което Ви бях писала за треперенето след тези случаи повече не се повтори, явно наистина е било реакция от заспиването и недотам удобната поза.
Благодаря Ви
Проходилка? 6.5-7-7.5 месеца.
Внимание за травми-не вярвам да имате басейн или детето да падне от втория вътрешен етаж по стълбите с проходилката ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.