0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #340 -: Декември 25, 2007, 19:08:30 pm »
Весела Коледа, д-р Бърди! Бъдете здрав и щастлив!
Алекс от близо седмица ака тъмно зелено и мирише много лошо. Възможно ли да е от млякото, или би могло да се дължи на нещо друго?
Какво мляко давате?
Нан1. Така е от както е изцяло на АМ. Също консистенцията е по-различна от обикновенно. Сега е като по-твърда каша(трудно ми е да обясня). Изхождането е придружено с плач, превиване и много пръцкане. Първите 2-3 дена си мислех, че е от рязкото преминаване от кърма изцяло на АМ, но сега вече ме притеснява.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #341 -: Декември 25, 2007, 19:37:08 pm »
То лесно това с опашката от кобра, но не знам от къде да взема малцовото  :wink: Не знам с какво мога да се лекувам докато кърмя... Парацетамол не ми действа, та изобщо не се мъча с него.
А сега още нещо да си кажа, което ме притесни тази вечер - от вчера започнах да захранвам бебчо, но днес отново се появи слуз и аките бяха зелени. Предполагам, че е реакция от храната. Колко време трябва да изчакам и след това отново да предложа друга храна? От храните, които аз съм консумирала е една зелева сърма и картофена салата с оцет (т.е. оцета е бил по-различно нещо и зелето). Възможно ли е нещо от тези неща да е подразнило коремчето му?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #342 -: Декември 25, 2007, 20:00:57 pm »
"от вчера започнах да захранвам бебчо"
->С какво?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #343 -: Декември 25, 2007, 20:01:37 pm »
Весела Коледа, д-р Бърди! Бъдете здрав и щастлив!
Алекс от близо седмица ака тъмно зелено и мирише много лошо. Възможно ли да е от млякото, или би могло да се дължи на нещо друго?
Какво мляко давате?
Нан1. Така е от както е изцяло на АМ. Също консистенцията е по-различна от обикновенно. Сега е като по-твърда каша(трудно ми е да обясня). Изхождането е придружено с плач, превиване и много пръцкане. Първите 2-3 дена си мислех, че е от рязкото преминаване от кърма изцяло на АМ, но сега вече ме притеснява.
Може да опитате Хумана, ако на детето се харесва това АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #344 -: Декември 25, 2007, 20:06:25 pm »
Честита Коледа докторе!! Много здраве ви желая и благодарност, че ни подкрепяте и помагате в толкова трудни за нас моменти!

Относно обрива за който ви питах по лицето на моя син, изпратих ви и снимка на пъпчиците, но не разбрах мнението ви за тях. Не знам как да ги третирам, според едната педиатърка пъпките били излезли по лицето му защото съм го целувала, според другата това било бебешко акне и ми изписа следните неща:  Excipial U Hydrolotion и ако не мине да го намазвам с Бактробан. До сега го мазах само с първото/ честно казано не виждам резултат от него*, според вас да го намажа ли с Бактробана??? Аз се притеснявам, че все пак е антибиотик и е на лицето му, а ръцете му са все там и да не се пипне точно като го намажа и после да си пъхне ръцете в устата, но по важно ми е да знам според вас какъв е този обрив и защо не изчезва, безобиден ли е? По голямата част от пъпките след като спрях изобщо дори да му мия лицето и с вода, вече доста позавяхната, но тук там все изниква някоя нова с бяло връхче - само и единствено по лицето! На мустела има една серия за атопична кожа, да му взема ли нещо от нея за да го мия или ..... ???? дайте ми съвет
Това е замърсяване на кожата + ввероятно и запушени потни жлези.
Вероятно от търкане... (ненужно), може и от целувки, понякога става така.
Понякога от нощно изпотяване при спане на тази страна.

Бях Ви писал и на предната страница, че ще е нужно:

@Violet

Мием лицето с вода и малко бебешки сапун.
Нищо специално.
Може да намажете с хидратантен крем А-Дерма екзомега и ще изчезнат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #345 -: Декември 25, 2007, 20:19:04 pm »
С картоф. Имам домашни картофи и реших, че е най-безобидно. След това мислех да включа и моркови и после тиква (всичко ми е домашно, та затова), а след това като успея да се придвижа до родния ми град да си взема и домашни ябълки и да започна с плодовете.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #346 -: Декември 25, 2007, 20:21:43 pm »
Изчакваме два, три дена само на мляко и после започваме първо с плодове в 16-17-18.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #347 -: Декември 25, 2007, 20:23:08 pm »
Не ми се щеше да почвам с купувани плодове, но явно ще е по-добре. Благодаря :)
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #348 -: Декември 25, 2007, 21:05:08 pm »
Весела Коледа, д-р Бърди! Бъдете здрав и щастлив!
Алекс от близо седмица ака тъмно зелено и мирише много лошо. Възможно ли да е от млякото, или би могло да се дължи на нещо друго?
Какво мляко давате?
Нан1. Така е от както е изцяло на АМ. Също консистенцията е по-различна от обикновенно. Сега е като по-твърда каша(трудно ми е да обясня). Изхождането е придружено с плач, превиване и много пръцкане. Първите 2-3 дена си мислех, че е от рязкото преминаване от кърма изцяло на АМ, но сега вече ме притеснява.
Може да опитате Хумана, ако на детето се харесва това АМ.
Да разбирам ли, че това е от млякото? Странно, Самко няма такива проблеми, нищо че е доста злоядичък. Д-ре още нещо- по гърдичките, коремчето и гръбчето на Алекс се появиха странни пъпчици. Ще ви пратя снимки на лични.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #349 -: Декември 25, 2007, 22:06:04 pm »
Погледнах снимките.
Това повече (и в съчетание с находките от изпражненията) на вирусен гастрентерит прилича. Имахме ли данни за такъв в миналите два,три дена?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #350 -: Декември 25, 2007, 22:34:07 pm »
Прощавайте, д-ре, но какво е вирусен гастрентерит?? :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #351 -: Декември 25, 2007, 22:51:00 pm »
Вирусно заболяване с такъв вид изхождания и такъв вид обрив.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #352 -: Декември 25, 2007, 23:06:56 pm »
Тези пъпки са от 3-4дни. Първоначално си мислех, че е от водата с която го къпя, но пък на Сами нищо му няма. Като цяло е много ревлив, страшно много пръцка и в момента в който пръцка се свива и прави физиономия готов да плаче. След като се изака е много щастлив. Това ако е вече седмица все едно и също. Какво да направя? Как да съм сигурна, дали това е вирусен гастроентерит-да занеса ли ако да се изследва? Д-ре, още нещо-по каквъ начин се "хваща" този вирусен гастроентерит?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #353 -: Декември 25, 2007, 23:18:55 pm »
Докторе, а Олинт колко често?
 :? психирана съм от предишната случка, когато ни вкараха в болница, днес купих да имам Вентолин сироп под ръка и Урбазон ампула
Няма температура, нито промяна в настроението, днес имаше малко слуз в едно от изхожданията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #354 -: Декември 25, 2007, 23:28:13 pm »
Тези пъпки са от 3-4дни. Първоначално си мислех, че е от водата с която го къпя, но пък на Сами нищо му няма. Като цяло е много ревлив, страшно много пръцка и в момента в който пръцка се свива и прави физиономия готов да плаче. След като се изака е много щастлив. Това ако е вече седмица все едно и също. Какво да направя? Как да съм сигурна, дали това е вирусен гастроентерит-да занеса ли ако да се изследва? Д-ре, още нещо-по какъв начин се "хваща" този вирусен гастроентерит?
Децата се хранят с?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #355 -: Декември 25, 2007, 23:38:23 pm »
И двамата са на Нан1 и нищо друго.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #356 -: Декември 25, 2007, 23:59:06 pm »
Докторе, а Олинт колко често?
 :? психирана съм от предишната случка, когато ни вкараха в болница, днес купих да имам Вентолин сироп под ръка и Урбазон ампула
Няма температура, нито промяна в настроението, днес имаше малко слуз в едно от изхожданията.

2-3 пъти дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #357 -: Декември 26, 2007, 00:00:59 am »
И двамата са на Нан1 и нищо друго.
Моля повикайте педиатър да види детето с обрива.
Разбира се може да има и други причини за обрива, но все пак е добре да го прегледат утре.
« Последна редакция: Декември 26, 2007, 00:25:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #358 -: Декември 26, 2007, 00:19:26 am »
Непременно! Ще пиша след това какво е казал педиатъра.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #359 -: Декември 26, 2007, 10:17:21 am »
Благодаря ви докторе за отговора за пъпчиците, сега имам поредните въпроси към вас:
1. Бебето ми сега изяжда около 120 мл. АМ, бих искала да ми кажете какъв е правилният начин на хранене, тоест ще ви кажа как го храня аз сега - давам шишето, той хапва около 20 мл и спира и аз вадя шишето, слагам го на рамо, той в повечето от случаите се оригва и аз след това продължавам пак с храненето, после след около 20-30 мл пак същото и така докато го изяде всичкото, но на всяко спиране той започва ужасен рев, та въпросът ми е като започна хранене трябва ли да прекъсвам, за да се оригне въпреки, че плаче, но все пак орига или спирам чак когато изяде всичко и тогава орига???, но пак ако не се е оригал дълго тогава самото оригане е толкова силно, че се връща малко млекце........... какъв е правилният начин на хранене???
2. Когато съм свършила с храненето, бебето се е оригнало дори някоко пъти и аз след около 30-60 минути го сложа да си легне, естествено не откъсвам очи от него и по някое време след час усещам, че нещо го мъчи,защото се кокори, изплюва си биберона, разбужда се напълно и с две думи дава сигнали, че нещо не е наред,  вдигам го и той пак се орига и заспива, а какво би станало ако не го вдигна - може ли да се оригат легнали, може ли като не е изправен с оригването и да повърне, защо има още оригване след толкова дълго време след като е приключило храненето, това нормално ли е, какво би станало ако през нощта не го вдигна ..????
3.
ОЩе от родилният дом заради дългите му нокти го държа все с ръкавички - денем и нощем, но вчера най-накрая направих опит и му изрязах ноктите и му махнах ръкавичките - не знам дали си внуших, но според мен то стана някак по нервно, имам чувството, че се плаши от ръцете си, може и да е съвпадение, но като му сложих ръкавичките отново - то се успокои и заспа - той е на 1м и 11 дни, въпреки нервността му според вас да спра ли вече да му слагам ръкавици, притеснявам се дори да не съм закъсняла и дали не съм прекалила с тези ръкавици, от кога бебето трябва да може да хваща???....
Това са въпросите, по които мислих тази нощ  8O