0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #360 -: Декември 26, 2007, 12:08:43 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Бих искала да сменя млякото на бебето ми ,което е на почти 4 месеца.В момента се храним с Аптамил,а искам да мина на Хумана.Как става смяната-плавно или отведнъж?
Благодаря Ви
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #361 -: Декември 26, 2007, 13:06:28 pm »
@Violet

1.Оставяте детето да хапва свободно докато спре само. След това повдигате, потупвате по гръбчето, оригвате,предлагате пак. След 20 мл не е нужно да спирате-детето спира да си почине. Защо спира? може би биберона да не тече както трябва-проверете. 1 капка/секунда, приблизително.Може да тече много-проверете пак и вземете мерки.
2.Нормално е това. Не се знае дали ще се оригне в леглото-може да се, може и с оригването да повърне. Затова до около 2 м е добре да поставяме бебетата след хранене, и за около 30-40 минути на дясната им страна (и подпряни с руло чаршафче отзад).Така погълнатия въздух минава надолу, и може колики да предизвика, но не повръщане при опит за оригване.
3.Махнете ръкавичките-не са нужни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #362 -: Декември 26, 2007, 13:08:18 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Бих искала да сменя млякото на бебето ми ,което е на почти 4 месеца.В момента се храним с Аптамил,а искам да мина на Хумана.Как става смяната-плавно или отведнъж?
Благодаря Ви
Опитвате, ако му харесва сменяте. Отведнъж.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #363 -: Декември 26, 2007, 14:58:32 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Реших и аз да Ви поискам мнението за проблема на моето бебе.То е на 6 месеца и половина и вече яде плодови,зеленчукови,месни пюрета,каша и АМ Нутрилон2.Всичко е без глутен.Проблема и е,че много се присвива като кръстосва крачетата във въздуха,стяга ръчичките една в друга и почервенява винаги след ядене (не веднага), а и през другото време го прави.Изпражненията и почти винаги и са твърди и моята педиатърка смята,че е запечена.Но възможно ли е постояно да е запечена?Не съм и давала лекарства за разхлабване,а само такива пюрета.Но тя пак си се присвива.Моля Ви ако можете да ме посъветвате какви други мерки да взема,защото ме притеснява дали няма някакъв физиологичен проблем.
Благодаря предварително за отговора Ви!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #364 -: Декември 26, 2007, 15:24:16 pm »
Здравейте, д-ре! Днес бяхме при педиатъра да види Алекс. Според него няма поводи за притеснение. Ушичките, гърдичките и гърлото са чисти. Няма температура. Каза, ч енай-вероятно е така от млякото, затова предложи да го сменим с Novalac IT. Ще проследим как е с него за 3-4дни и ако се почувства по-добре ще продължим до 6месеца. Пъпчиците, каза най-верочтно са от контакт с дрехите. Олекна ми.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #365 -: Декември 26, 2007, 17:45:02 pm »
Д-р.Birdie
Бях писала малко по напред,че сина ми не беше спокоен след като 4 дни го захранвах с пюре от картоф и тиквичка и картоф и тиква и ги спрях като мисля утре пак да започна да давам но се чудя какво да е максималното количество.... на 4 ден бях достигнала около 60 гр. да започна пак с 1,2 лъжички или....
За АМ Хумама АР и Фризовом Комфорт не мога да намеря,навсякъде ме гледат странно като питам :(
Сега 3 ден пак не е акал,а преди това си беше пак тъмно зеленикаво-кафяво и си е твърдичко/давам му плодови пюрета но няма ефект/
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #366 -: Декември 26, 2007, 20:30:32 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Реших и аз да Ви поискам мнението за проблема на моето бебе.То е на 6 месеца и половина и вече яде плодови,зеленчукови,месни пюрета,каша и АМ Нутрилон2.Всичко е без глутен.Проблема и е,че много се присвива като кръстосва крачетата във въздуха,стяга ръчичките една в друга и почервенява винаги след ядене (не веднага), а и през другото време го прави.Изпражненията и почти винаги и са твърди и моята педиатърка смята,че е запечена.Но възможно ли е постоянно да е запечена?Не съм и давала лекарства за разхлабване,а само такива пюрета.Но тя пак си се присвива.Моля Ви ако можете да ме посъветвате какви други мерки да взема,защото ме притеснява дали няма някакъв физиологичен проблем.
Благодаря предварително за отговора Ви!
Това е поведенческа реакция. Не е израз на нещо проблемно.И не е запек.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #367 -: Декември 26, 2007, 20:32:47 pm »
Д-р.Birdie
Бях писала малко по напред,че сина ми не беше спокоен след като 4 дни го захранвах с пюре от картоф и тиквичка и картоф и тиква и ги спрях като мисля утре пак да започна да давам но се чудя какво да е максималното количество.... на 4 ден бях достигнала около 60 гр. да започна пак с 1,2 лъжички или....
За АМ Хумама АР и Фризовом Комфорт не мога да намеря,навсякъде ме гледат странно като питам :(
Сега 3 ден пак не е акал,а преди това си беше пак тъмно зеленикаво-кафяво и си е твърдичко/давам му плодови пюрета но няма ефект/
Фризолак Комфорт...
Ще дадем морков и мъничко картофче+ тиквичка. + 1 ч.л. зехтин вътре.
Около 50-60 грама за начало.

Млеката имат различни имена... не е чудно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #368 -: Декември 26, 2007, 23:07:53 pm »
Докторе, мога ли да започна захранването на Цветомир на 6м?
Забелязвам и една особеност, когато си играе Малчо с играчки. Не желае да ги взема или да посяга към тях, когато висят пред него. Когато са до него на леглото ги взема и си ги навира в устата, но пред лицето му не може. Това проблем ли е?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #369 -: Декември 26, 2007, 23:15:16 pm »
Докторе, ние сме по-добре след Олинт-а
Днес обаче в съня си хъркаше, така беше и преди да направи спазъма, дали да не отидем на доктор? Много ми се иска да не преекспонирам ситуацията, но не ми се иска да преживея отново онова състояние на детето, утре имаме празник- ще я кръщаваме, а сега направо съм в питанка  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #370 -: Декември 26, 2007, 23:29:51 pm »
Докторе, мога ли да започна захранването на Цветомир на 6м?
Забелязвам и една особеност, когато си играе Малчо с играчки. Не желае да ги взема или да посяга към тях, когато висят пред него. Когато са до него на леглото ги взема и си ги навира в устата, но пред лицето му не може. Това проблем ли е?
Да, може.
Следи ли детето с поглед когато се движите из стаята?
Хваща ли с ръце биберона с мляко?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #371 -: Декември 26, 2007, 23:30:44 pm »
Докторе, ние сме по-добре след Олинт-а
Днес обаче в съня си хъркаше, така беше и преди да направи спазъма, дали да не отидем на доктор? Много ми се иска да не преекспонирам ситуацията, но не ми се иска да преживея отново онова състояние на детето, утре имаме празник- ще я кръщаваме, а сега направо съм в питанка  :?

Да, разбира се. Повикайте да видят детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #372 -: Декември 26, 2007, 23:44:53 pm »
здравеите отново д р Birdi

ве4е сме на 2 месеца 4200г, 57 см ,37см обиколка на главата
роди се 1 ден след термина 2750г,но свали и ни изписаха 2550г ,48,5см,32см обиколка на глави4ката

ве4е и правя биберони по 120 мл но никога не го е изпивала целия ,обикновенно  80 наи много 100 (рядко) дали това е проблем ,за неините кг и въздраст?

ние сме на нан ха 1 и много се мъ4и като ака дали това е нормално или е от млякото и с кое бихме го заменили ,нормално нан?кое препора4вате вие виждам 4е  хумана ,но в 4ужбина не съм виждала маи  :?

Весело изкарване на празниците и много здраве и късмет на цялото ви семеиство
 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #373 -: Декември 26, 2007, 23:55:42 pm »
Добре.
Не виждам нужда от ХА мляко при здраво дете.
Има ли АМ на "Гербер"?
Хумана има в цяла Европа по принцип... макар и трудно се намира.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #374 -: Декември 27, 2007, 00:15:17 am »
Докторе, мога ли да започна захранването на Цветомир на 6м?
Забелязвам и една особеност, когато си играе Малчо с играчки. Не желае да ги взема или да посяга към тях, когато висят пред него. Когато са до него на леглото ги взема и си ги навира в устата, но пред лицето му не може. Това проблем ли е?
Да, може.
Следи ли детето с поглед когато се движите из стаята?
Хваща ли с ръце биберона с мляко?
Следи всичко да. Кърмя го - не държи гърдите, както дават по идиличните картинки. Ако например има играчка на корема - не посяга към нея, а дърпа с две ръце одеалото докато играчката падне до него на леглото, тогава посяга и си я взема. Движението, което е с ръчички напред само не го прави. Т.е. взема си играчките, но не може да си изпъва ръчичките напред и нагоре.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #375 -: Декември 27, 2007, 01:08:19 am »
Ок-другия месец останалото
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #376 -: Декември 27, 2007, 05:08:14 am »
Д-р Бьрди,аз сьм майката с бебето с АД.Писах Ви 4е ще ви пратя снимки на обривите по лицето да ги видите,оба4е още след пьрвото намазване с DESONIDE,ефекта беше на лице,обрива из4езна намазах го още 2 пьти и спрях.Така ми каза доктора,ако има ефект да не мажа пове4е.Можете ли да ми кажете дали обрива пак ще се появи и дали ефекта от този крем ще е дьлготраен? Да мажа ли профилакти4но с А_ДЕРМА?
Благодаря ВИ предварително.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #377 -: Декември 27, 2007, 09:32:40 am »
Докторе здравейте,
1. днес бяхме на консултация. Кристина на навършени вчера 5 месеца, днес измериха - тежи 7350 и е дълга 63,5 см. Т.е. наддала е 950 гр. и 2,5 см. Да не стане дебела се притесних  :? че добре си хапва.
2. След броени дни ще я захранвам по вашата схема, започвам с ябълково пюре след обяд. Нашата педиатърка каза да започна първия ден с една лъжичка и всеки ден да увеличавам с по една, не е ли бавно?
3. Дали бихте ми предложили схема /приблизителна като часове и количества, знам за казармата, но приблизитела/ на хранене, че нещо сега и с АМ и с пюрета и малко се обърках. Лекарката ни хем казва бавно да захранвам, хем сутри пюрета, след обяд каша....Но аз твърдо ще спазвах вашата препоръка.
4. Искам да питам, малко е рано, но да се ориентирам...Смятам да готвя домашни неща, но гледам много майки пишат за някакви по-изчанчени манджи - пуйки със сметани, пилешко с незнам си кво, ечемици, ръж, овес, просо...Трябва ли да въвеждам задължително толкова водове "фураж" и разни засукани гозби? Не може ли да въведа всички обикновени продукт и да ги разнообразявам - например богат набор зелечуци, плодове, по-късно жълтък, меса, мляко, сирена? Ако се налага тези зърна, може би ще трябва готово да взимам?
Много благодаря предварително!
Поздрави!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #378 -: Декември 27, 2007, 11:31:53 am »
Честита Коледа, докторе! Бъдете здрав и щастлив!

Преди десетина дни притеснено ви молих за коментар на дерматита на дъщеря ми, тогава изглеждаше така. Препоръчахте Фуцидин, но не дали без рецепта и мажа само с Exomega. В резултат кожата се изглади напълно, НО има ситни пъпчици, които се разпространяват, на петна са, зачервяват се май само след баня и след мазане с млякото, иначе се виждат само на много добра светлина. При допир се усещат само зад ушичките. Дъщеря ми не показва обривът да я сърби или да я дразни. Въпросите ми са:
- След като обривът е засегнал почти цялото тяло, трябва ли да се приема лекарство орално? Ще помогне ли, ако аз пия отвара от незнам какво против възпаление или нещо друго (на кърма сме)?
- Вярно ли е, че с течение на времето обривът засяга и вътрешните органи и причинява астма?
- Един средностатистически педиатър (не знам нашата доколко е добра) може ли да диагностицира точно дерматита или трябва да настоявам за преглед от дерматолог?
Благодаря Ви! Хубав ден!
« Последна редакция: Декември 27, 2007, 11:34:41 am от Нели* »
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #379 -: Декември 27, 2007, 12:22:09 pm »
Благодаря Ви докторе, за вниманието и отговора!
Притеснена съм,защото я захраних май рано-около 4,5 месеца с ябълка и морков и си мислех дали нещо не съм объркала.Но беба не ми отказва иначе храна,но сега на 6,5 месеца мина сама на 4 хранения на ден.Дали това не е малко-сутрин давам мляко,на обяд месно или зеленчуково пюре,следобяд каша и вечерта пак мляко.Сега започна да предпочита и Детски чай на Хипп.На 6 месеца беше 7.400 кг. и 71 см.Да не би да и давам сега пък малко храна,щото иначе си е лакома.
И пак весели празници и Ви желая да сте много здрав!