0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #260 -: Декември 23, 2007, 12:47:56 pm »
Може ли да намерите Хумана АР или Фризолак Комфорт?
Оставете детето на свободни количества храна.
Никъде не съм виждала такива :?
И какво значи свободни количества храна?
Оставяйте да изяжда колкото иска. Предлагайте колкото иска.
Възможно ли е картоф с тиквичка да го запича още повече,започнах преди 4 дни да му давам постепенно по няколко лъжички,но той вчера доста плака и ми се струва,че и коремче го боли :(и не му давах зеленчуково пюре и днес също мисля да не давам но колко време да изчакам за да му дам отново......   


Благодаря ви докторе!
Весели празници!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #261 -: Декември 23, 2007, 13:18:23 pm »
Докторе здравейте,

Д-р Бърди, със захранването всичко е наред и вървим по график.
Имам обаче следния въпрос: Влияят ли на ЦНС на бебето мигащите лампички на коледната елха?

1. Та по този повод - в спалнята полюлея ни с три крушки, които се виждат и Кристина ги гледа. На мен ми е неприятно на очите. Предполагам и на нея, но ги гледа често, дали това е проблем?
2. Кристина много си търка ходилцата на краката едно в друго, доста енергично, чак си събува чорапчетата. Това от отдавна го прави - дали е индикация за нещо?
3. Напоследък като се храни е много буйна, пипа шишето..., но кое ми прави впечатление - през малки интервали по време на храненето поема въздух с уста, но така, все едно си го е задържала дълго време и полсе поема много въздух, така както все едно астматик диша....Това само като се храни...От около две седмици е така. Малко се притеснявам от тези звуци, дали би могло да е проблем или понеже буйства докато яде и така се получава?  Иначе се храни нормално, като количества имам предвид. 
4. Тя почти седи сама вече, има много голямо желание да е седнала, аз я поставям както и колкото и е удобно, не я ограничавам. Обръща се от корем по гръб, но обратното не. Държи ирачки, разглежда ги, посяга и си ги хваща, разглежда предмети, които са на високо, като я държа н ръце, т.е. главичката държи и контролира много добре. Но друго, което искам да питам и ме притеснява - знам, че децата много харесват като ги хванеш под мишничка и ги сложиш на коленете си да се подрусват като пружинки /и както в бебешките бънджита/, но Криси не иска така, огъва си коленцата и не и се ще. Аз ли избързвам или не е задължително на нея да и харесва така?
5. Издава следните звуци - мамамама /не ми се причува/, бабабаба, еееее, бууубууу, пищи. Това нормално ли е или е подранила с оглед на това, че аз и говоря нон-стоп, общува с много хора, които и говорят?

Много благодаря,
Поздрави!
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 13:23:22 pm от Nina »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #262 -: Декември 23, 2007, 14:11:29 pm »
Благодаря за отговора!
Пожелавам Ви весели празници!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #263 -: Декември 23, 2007, 14:18:21 pm »
Може ли да намерите Хумана АР или Фризолак Комфорт?
Оставете детето на свободни количества храна.
Никъде не съм виждала такива :?
И какво значи свободни количества храна?
Оставяйте да изяжда колкото иска. Предлагайте колкото иска.
Възможно ли е картоф с тиквичка да го запича още повече,започнах преди 4 дни да му давам постепенно по няколко лъжички,но той вчера доста плака и ми се струва,че и коремче го боли :(и не му давах зеленчуково пюре и днес също мисля да не давам но колко време да изчакам за да му дам отново......   


Благодаря ви докторе!
Весели празници!
Намалете картофчето-повече морков.
Може да дадете утре пак зеленчук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #264 -: Декември 23, 2007, 14:35:23 pm »
Докторе здравейте,

Д-р Бърди, със захранването всичко е наред и вървим по график.
Имам обаче следния въпрос: Влияят ли на ЦНС на бебето мигащите лампички на коледната елха?

1. Та по този повод - в спалнята полюлея ни с три крушки, които се виждат и Кристина ги гледа. На мен ми е неприятно на очите. Предполагам и на нея, но ги гледа често, дали това е проблем?
2. Кристина много си търка ходилцата на краката едно в друго, доста енергично, чак си събува чорапчетата. Това от отдавна го прави - дали е индикация за нещо?
3. Напоследък като се храни е много буйна, пипа шишето..., но кое ми прави впечатление - през малки интервали по време на храненето поема въздух с уста, но така, все едно си го е задържала дълго време и полсе поема много въздух, така както все едно астматик диша....Това само като се храни...От около две седмици е така. Малко се притеснявам от тези звуци, дали би могло да е проблем или понеже буйства докато яде и така се получава?  Иначе се храни нормално, като количества имам предвид. 
4. Тя почти седи сама вече, има много голямо желание да е седнала, аз я поставям както и колкото и е удобно, не я ограничавам. Обръща се от корем по гръб, но обратното не. Държи ирачки, разглежда ги, посяга и си ги хваща, разглежда предмети, които са на високо, като я държа н ръце, т.е. главичката държи и контролира много добре. Но друго, което искам да питам и ме притеснява - знам, че децата много харесват като ги хванеш под мишничка и ги сложиш на коленете си да се подрусват като пружинки /и както в бебешките бънджита/, но Криси не иска така, огъва си коленцата и не и се ще. Аз ли избързвам или не е задължително на нея да и харесва така?
5. Издава следните звуци - мамамама /не ми се причува/, бабабаба, еееее, бууубууу, пищи. Това нормално ли е или е подранила с оглед на това, че аз и говоря нон-стоп, общува с много хора, които и говорят?

Много благодаря,
Поздрави!
1. Не, не е проблем.
2. Не. Не е проблем това. Изследвали сме тазобедрените стави за проблеми?
3. Сменете бибероните с по-големи, или леко разширете съществуващата дупка с нагорещена игла, ако биберона не тече добре. Колко е "добре" -1 капка на секунда, приблизително. Не дупчете други дупки. Но първо, огледайте да не би недобре разтворено мляко да запушва дупката на биберона. Огледайте също да не би биберона да тече много-тоест, противоположната ситуация.

Детето не може:
*или свободно да освобождава въздух вътре в биберона.
*или биберона тече толкова, че детето освобождава въздух навън
*или е много лакома при малки дупки.

4.Това е първото по вид обръщане. Рано е за другото още. За "пружинката"-още не е готово. Това,когато държите детето под мишници, и то "седи" във въздуха "по турски", е архаичен рефлекс. Ще изчезне, и тогава ще стане това,което искате.

5.Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #265 -: Декември 23, 2007, 15:31:25 pm »
Здравейте д-р Бърди,имам въпрос за захранването,за да не оплескам пак нещо.От 12 дек. давам на Диди плод в 16ч. и мисля да започна след седмица като навърши 7 мес.със зеленчука(картоф и морков) но се чудя да изместя ли плодовете малко по-късно и да вмъкна едно кърмене между зеленчуковото пюре и плодовете или мога да ги дам първо зеленчуковите на обед и после плодовете ,без кърмене ,дали няма да натоваря стомахчето и да я объркам отново?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #266 -: Декември 23, 2007, 15:55:48 pm »
Как върви досега? ;)
Не, не вмъквайте хранения между обедното и плодовете.
Кърмете след зеленчука или плодовете, ако детето иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #267 -: Декември 23, 2007, 16:13:00 pm »
Цитат
Цитат
Д-р Бърди, със захранването всичко е наред и вървим по график.
Имам обаче следния въпрос: Влияят ли на ЦНС на бебето мигащите лампички на коледната елха?
Не, не влияят.
Хапва добре?

Хапва добре - 160 грама пюре във различни вариации /ябълка, круша и банан/, та даже иска и още, но мен ме е страх да не започна да го прехранвам.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #268 -: Декември 23, 2007, 16:17:16 pm »
Как върви досега? ;)
Не, не вмъквайте хранения между обедното и плодовете.
Кърмете след зеленчука или плодовете, ако детето иска.
Благодаря Ви докторе !Засега всичко си върви добре и винаги я кърмя след това,а и Диди никога не отказва,може да е малко ,но не пропуска.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #269 -: Декември 23, 2007, 16:21:30 pm »
Докторе, водили сме я на ортопед за тазобедрените стави /ако е този преглед, които се прави задължително/. Дори доктора каза, че много добре са нещата и че няма нужда на 6 мес. пак да я водим. Може би да престане с това търкане на крачетата по нататък.
Биберона действително е с две дупки, а тя е доста по-голяма. Имам си купен с три, слагах го преди месец, но се давеше, ще опитам сега пак, може би вече да е готова.
Млякото уж добре разтварям, на кутията пише да се дава веднага или до 1 час след приготвянето, аз съм средата, давам го 15-20 мин. след като е приготвено, хем да се разтвори добре, хем да се уталожи пяната от разклащането.

А за обръщането, объркала съм  :? Тя всъщност се обръща от гръб по корем, а обратното - не. Обаче се обръща като е леко повдигната или като е на една страна. Но да ви кажа аз и не я държа много по корем. Тя въпреки, че се смее като е по корем много пъшка и аз не я държа дълго, дожалява ми, може би затова да не се е научила....ама ше се научи.
Поздрави и лека вечер.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #270 -: Декември 23, 2007, 16:41:10 pm »
Цитат
Цитат
Д-р Бърди, със захранването всичко е наред и вървим по график.
Имам обаче следния въпрос: Влияят ли на ЦНС на бебето мигащите лампички на коледната елха?
Не, не влияят.
Хапва добре?

Хапва добре - 160 грама пюре във различни вариации /ябълка, круша и банан/, та даже иска и още, но мен ме е страх да не започна да го прехранвам.
Може спокойно да дадете повече- 200-250.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #271 -: Декември 23, 2007, 17:00:40 pm »
Докторе, нашата нощ мина много спокойно - температурата беше спаднала сама докато закупим Панадола. Сутринта също нямаше температура както и някакви симптоми на болест, но следобяд започна да прокашля от време на време както и да хърка през нослето (сополи не се виждат). Днес за разлика от вчера Малчо е в предимно добро настроение. Най-рано може да ни види частинят педиатър утре рано сутринта, иначе трябва да ходим до спешното...Смятате ли, че бихме могли да изчакаме до утре, ако няма температура?
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #272 -: Декември 23, 2007, 18:25:15 pm »
Здравейте докторе, както винаги намирам много отговори на въпросите си тук. Добре че с няколко от другите бебчета по отношение растежа се движим едновременно та да не се налага да Ви питаме едно и също  :D, но при мен възникна един такъв въпрос - напоследък когато я храня /но не при всяко хранене/ към края, когато обикновенно започва да заспива едната й ръчичка и главата започват да треперят. Това продължава няколко секунди, след което спира. Тя непрекъснато се опитва да се изправя сама и когато й подадем ръка за опора се изправя до седнало положение и много й харесва да седи така /и аз както Nina не я ограничавам/ - та въпроса ми е може ли това натоварване да й се отразява по този начин или да търсим някаква друга причина? Благодаря Ви


Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #273 -: Декември 23, 2007, 19:07:38 pm »
Здравеите Д-р Бърди,
Пзрво искам да Ви пожелая весели празници и хубави емоции.
Да Ви попитам следното
1. От три седмици започнахме захранването, досега сме яли морков, картоф и тиквичка, на обяд, Въвеждани постепенно. Мога ли да продължа вече и с други зеленчуци -  тиква, броколи, спанак, карфиол....., разбира се пак постепенно и мога ли все пак да правя всякакви комбинации от тях, тиква, картоф и морков примерно или броколи, картоф и морков - да не станат някакви абсурдни комбинации?????
2. Моята щерка досега не е изяждала повече от 1/2 до 2/3 бурканче пюре и аз винаги и додавам АМ след ок половин час, но като изяде ок 80 гр от бурканчето, изяжда само 30 -40 гр АМ, не иска повече. Не е ли много малко това и мога ли да пробвам да дам първо АМ и после пюрето, не ми се иска съвсем да остава без мляко, тя и без друго и на другите хранения не изяжда по много. А нали до 1 год наи-важното за детето било млякото????
3. Месото мога ли да започна по малко като навърши 6мес.???
4. Плодове също ми се иска да започна вече след обяда, но ме е страх, че и след тях ще ми отказва АМ и ще стане още по-малко АМа, Може ли да ги давам след като си е изпила млякото или пък между храненетата следобяд?

Благодаря Ви

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #274 -: Декември 23, 2007, 19:51:25 pm »
Здравейте и от мен!
Вчера по случайност, а днес умишлено (след вашата препоръка) отложих вечерното хранене и да видите апетит!  :D За съвета Ви благодаря!
За пъпчиците купих А-Дерма Ескзомега - крем за лице и тяло, тъй като поне тук само за лице не се продава... Мога ли да мажа с него, като се има предвид, че е деликатна зона - пъпчиците са концентрирани по горния и долния клепач, и около кладенчето?
Проблем ли е, че нощния сън е 10 до 12-13 часа... от 19-20-21 до 7-8 сутрин?
И последно - от известно време Ники си е избрала доста странна поза за сън - настрани, с извито тяло и отметната назад глава, която захлупва с ръка  :ask: Не само така, но в повечето време...
И аз Ви пожелавам много весело изкарване на празниците!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #275 -: Декември 23, 2007, 20:42:34 pm »
Докторе, нашата нощ мина много спокойно - температурата беше спаднала сама докато закупим Панадола. Сутринта също нямаше температура както и някакви симптоми на болест, но следобяд започна да прокашля от време на време както и да хърка през нослето (сополи не се виждат). Днес за разлика от вчера Малчо е в предимно добро настроение. Най-рано може да ни види частинят педиатър утре рано сутринта, иначе трябва да ходим до спешното...Смятате ли, че бихме могли да изчакаме до утре, ако няма температура?
Как да играя ролята на Коледен магесник? малък, и излизащ от ръкава на Дядо Мраз?;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #276 -: Декември 23, 2007, 20:46:05 pm »
Здравейте докторе, както винаги намирам много отговори на въпросите си тук. Добре че с няколко от другите бебчета по отношение растежа се движим едновременно та да не се налага да Ви питаме едно и също  :D, но при мен възникна един такъв въпрос - напоследък когато я храня /но не при всяко хранене/ към края, когато обикновено започва да заспива едната й ръчичка и главата започват да треперят. Това продължава няколко секунди, след което спира. Тя непрекъснато се опитва да се изправя сама и когато й подадем ръка за опора се изправя до седнало положение и много й харесва да седи така /и аз както Nina не я ограничавам/ - та въпроса ми е може ли това натоварване да й се отразява по този начин или да търсим някаква друга причина? Благодаря Ви
Това вероятно е свързано със загуба на мускулен тонус във фазата на заспиване.
Проследяваме-би трябвало да изчезне докъм 6 месец.
Осигурете стабилна опора под тялото на детето и пак наблюдавайте.
Колко Вит Д даваме? да не би да е много?
Обсъдете и информирайте педиатъра си обаче... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #277 -: Декември 23, 2007, 20:51:42 pm »
Здравеите Д-р Бърди,
Първо искам да Ви пожелая весели празници и хубави емоции.
Да Ви попитам следното
1. От три седмици започнахме захранването, досега сме яли морков, картоф и тиквичка, на обяд, Въвеждани постепенно. Мога ли да продължа вече и с други зеленчуци -  тиква, броколи, спанак, карфиол....., разбира се пак постепенно и мога ли все пак да правя всякакви комбинации от тях, тиква, картоф и морков примерно или броколи, картоф и морков - да не станат някакви абсурдни комбинации?????
2. Моята щерка досега не е изяждала повече от 1/2 до 2/3 бурканче пюре и аз винаги и додавам АМ след ок половин час, но като изяде ок 80 гр от бурканчето, изяжда само 30 -40 гр АМ, не иска повече. Не е ли много малко това и мога ли да пробвам да дам първо АМ и после пюрето, не ми се иска съвсем да остава без мляко, тя и без друго и на другите хранения не изяжда по много. А нали до 1 год наи-важното за детето било млякото????
3. Месото мога ли да започна по малко като навърши 6мес.???
4. Плодове също ми се иска да започна вече след обяда, но ме е страх, че и след тях ще ми отказва АМ и ще стане още по-малко АМа, Може ли да ги давам след като си е изпила млякото или пък между храненето следобяд?

Благодаря Ви
Благодаря за пожеланията!

1.Може, но въвеждайте нова, изчаквайте 2- дена, пак същото ново, пак 2 дена и чак тогава е в менюто. По този начин и другите. Няма абсурдни комбинации-което се харесва на детето-значи му харесва, независимо как на нас ни изглежда.
2. Не е малко АМ-оставяйте го след хранене, както го правите. Не е малко АМ-това,което се губи от него с другите храни се набавя.
3.Да.
4.Не. Замествате едно АМ с плодове и добавяте после АМ докато детето стабилно не почне да изяжда количества плодове->> 180-200 гр.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #278 -: Декември 23, 2007, 20:53:59 pm »
Здравейте и от мен!
Вчера по случайност, а днес умишлено (след вашата препоръка) отложих вечерното хранене и да видите апетит!  :D За съвета Ви благодаря!
За пъпчиците купих А-Дерма Ескзомега - крем за лице и тяло, тъй като поне тук само за лице не се продава... Мога ли да мажа с него, като се има предвид, че е деликатна зона - пъпчиците са концентрирани по горния и долния клепач, и около кладенчето?
Проблем ли е, че нощния сън е 10 до 12-13 часа... от 19-20-21 до 7-8 сутрин?
И последно - от известно време Ники си е избрала доста странна поза за сън - настрани, с извито тяло и отметната назад глава, която захлупва с ръка  :ask: Не само така, но в повечето време...
И аз Ви пожелавам много весело изкарване на празниците!
Чудесно.
Може да ползвате А-Дерма без проблем- на тънък слой, и с втриване.
Няма проблем в позата- оставяме детето на спокойствие.

И на Вас весели празници!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #279 -: Декември 23, 2007, 20:54:36 pm »
Благодаря за отговора!
Пожелавам Ви весели празници!!!
Весели празници и късмет!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.