0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #220 -: Декември 21, 2007, 17:18:08 pm »
Здравейте, д-р Бърди,

Да се отчета сега какво е положението с нашата слуз. Спрях Креона, който бяха изписали на бебко, защото не само, че не помагаше за премахването на слузта, ами спря и да пишка. Доктора ме убеждаваше, че няма общо, само дето като спрях Креона памперсите отново се пълнеха. Доктора ми се развика, че нямам право да спирам нещата когато аз реша, но пък като майка на това дете, реших, че имам пълното право да преценя за детето си. Препоръча ми да пие повече вода, сок, глюкоза или компот от кайсии, които аз естествено не мисля да давам. След това обаче спрях да пия кафе (просто се случи няколко дни да не пия, а преди това пиех по едно безкофеиново кафе) и аките си добиха норамален вид - без слуз и по-гъстички. Мислех, че е закъсняло действие на Креона и изобщо не го свързах с кафето. Та един ден си пих отново кафе и слузта отново се появи. Тогава се замислих дали не е от него. Спрях пак кафето и се оправиха. Пих отново за тест още едно кафе и отново се появи слуз. Та така драмата се разреши. Сега вече спрях кафето, а от няколко дни всичко е наред с бебко.
Скоро започвам захранването на бебко, та се надявам да не ви притеснявам и по тези въпроси. Изчетох и двете темички, та съм горе-долу наясно как да процедирам, а дано и бебко е на моето мнение  :wink:

Да, може. Кафеина преминава директно в кърмата.
Много бебета имат колики, повишена перисталтика и слуз от това.
За кафе бяхме ли писали на д-р Бърди ;) ?

Абсолютно забранено е да се дават панкреатични ензими на бебета с едно изключение-муковисцидоза (вродено тежко заболяване).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #221 -: Декември 21, 2007, 17:21:00 pm »

За кафе бяхме ли писали на д-р Бърди ;) ?

Не  :oops: Дори не бях се замисляла за това, че може то да е причината, а си нарочих млечните и бобовите храни...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #222 -: Декември 21, 2007, 18:26:31 pm »
Здравейте,докторе!Моята дъщеричка е на 5 месеца,но още не се обръща от корем по гръб и обратно.Това проблем ли е,изоставаме ли?Трябва ли да стимулирам по някакъв начин?
 Имам и още едно питане:съпругът ми чел за някакъв грип "Соломонови острови",тежко се карал и препоръчвали ваксиниране на децата.Има ли такова нещо и при положение,че нашите си ги гледам в къщи,трябва ли да се ваксинират?Благодаря!
Проверете в темата за развитието и пишете дали всичко друго изпълнява?
Без преглед обаче ще е трудно да кажа много неща.
Противогрипната ваксина е за над 12м възраст. Над 6м може да се поставя по изключение.
Всичко друго го изпълнява,но дори и опити не прави да се обръща.
А на голямата дъщеря препоръчвате ли да се сложи ваксина.На 3г. е и не ходи на градина.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #223 -: Декември 21, 2007, 18:27:22 pm »
Докторе, привет.
Аз пак с въпросче :oops:
Какъв е най-малкият интервал, през който мога да давам на детето да яде?
Последно яде през 40 минути, не издържах на плача му
Кърмата в ляво продължава да не стига, и то не стига с много :( Не знам до кога ще можем да караме само на дясната - и тя започва да издиша :?
2 часа. Ако се храни добре би трябвало да издържи 2 часа.
Ако и след гърда пак е неспокоен, и при сегашното положение, може би ще трябва да помислим за дохранване с АМ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #224 -: Декември 21, 2007, 18:31:31 pm »
Здравейте,докторе!Моята дъщеричка е на 5 месеца,но още не се обръща от корем по гръб и обратно.Това проблем ли е,изоставаме ли?Трябва ли да стимулирам по някакъв начин?
 Имам и още едно питане:съпругът ми чел за някакъв грип "Соломонови острови",тежко се карал и препоръчвали ваксиниране на децата.Има ли такова нещо и при положение,че нашите си ги гледам в къщи,трябва ли да се ваксинират?Благодаря!
Проверете в темата за развитието и пишете дали всичко друго изпълнява?
Без преглед обаче ще е трудно да кажа много неща.
Противогрипната ваксина е за над 12м възраст. Над 6м може да се поставя по изключение.
Всичко друго го изпълнява,но дори и опити не прави да се обръща.
А на голямата дъщеря препоръчвате ли да се сложи ваксина.На 3г. е и не ходи на градина.
Да, на голямото дете може да поставите ваксина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #225 -: Декември 21, 2007, 19:26:05 pm »
Здравейте Д-р.Birdie
Въпроса ми е следния.....
Имам син на 4 месеца с който имаме проблем с акането,акаше до преди месец и половина на 4 дни 1 път а самото изпражнение беше мн твърдо и кафеникаво-тъмно зелено! Педиатъра ни изпрати на Гастроентерелог който каза,че детето имало по плътни черва и ще се оправи и да му давам АМ Фризовом,пихме го 1 месец и нещата станаха още по зле което е странно за това мляко и аз се върнах пак на Аптамил и сега ака на 1,2 дни по 1 път малко по меко но със същия цвят и не ака в памперс а с хиляди усилия от моя страна масаж на корема и свиване на крачета! Захраних с плодово пюре преди месе/ круша,слива,тиква/ по съвет на педиатърката но пак няма ефект!
Давала съм многократно и  Дуфалак,но и с него няма ефект!
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря ви предварително!   
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #226 -: Декември 21, 2007, 21:33:35 pm »
Здравейте Д-р.Birdie
Въпроса ми е следния.....
Имам син на 4 месеца с който имаме проблем с акането,акаше до преди месец и половина на 4 дни 1 път а самото изпражнение беше мн твърдо и кафеникаво-тъмно зелено! Педиатъра ни изпрати на Гастроентерелог който каза,че детето имало по плътни черва и ще се оправи и да му давам АМ Фризовом,пихме го 1 месец и нещата станаха още по зле което е странно за това мляко и аз се върнах пак на Аптамил и сега ака на 1,2 дни по 1 път малко по меко но със същия цвят и не ака в памперс а с хиляди усилия от моя страна масаж на корема и свиване на крачета! Захраних с плодово пюре преди месе/ круша,слива,тиква/ по съвет на педиатърката но пак няма ефект!
Давала съм многократно и  Дуфалак,но и с него няма ефект!
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря ви предварително!   
След Фризовом нещата станаха по-зле в какъв смисъл?
Колко мляко пие дневно? на колко хранения?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #227 -: Декември 21, 2007, 21:35:56 pm »

За кафе бяхме ли писали на д-р Бърди ;) ?

Не  :oops: Дори не бях се замисляла за това, че може то да е причината, а си нарочих млечните и бобовите храни...
И млечните и бобовите също може да са причина.
Но и кафето може да е :) .
Както виждате, "драстичните" подходи винаги трябва да се предшестват от дълбоко мислене. "Бум-бам" винаги е лош подход. Многото лекарства-също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #228 -: Декември 22, 2007, 12:31:01 pm »
Здравейте Д-р.Birdie
Въпроса ми е следния.....
Имам син на 4 месеца с който имаме проблем с акането,акаше до преди месец и половина на 4 дни 1 път а самото изпражнение беше мн твърдо и кафеникаво-тъмно зелено! Педиатъра ни изпрати на Гастроентерелог който каза,че детето имало по плътни черва и ще се оправи и да му давам АМ Фризовом,пихме го 1 месец и нещата станаха още по зле което е странно за това мляко и аз се върнах пак на Аптамил и сега ака на 1,2 дни по 1 път малко по меко но със същия цвят и не ака в памперс а с хиляди усилия от моя страна масаж на корема и свиване на крачета! Захраних с плодово пюре преди месе/ круша,слива,тиква/ по съвет на педиатърката но пак няма ефект!
Давала съм многократно и  Дуфалак,но и с него няма ефект!
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря ви предварително!   
След Фризовом нещата станаха по-зле в какъв смисъл?
Колко мляко пие дневно? на колко хранения?
Беше на Фризовом 1 пълен месец и малко и се запече още повече,страшно много!
Ядем 5 пъти дневно,рядко 6 ако се събуди късно към 23,30 00,00 и яде по 130,140 мл.готово АМ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #229 -: Декември 22, 2007, 12:35:41 pm »
Може ли да намерите Хумана АР или Фризолак Комфорт?
Оставете детето на свободни количества храна.
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 12:38:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #230 -: Декември 22, 2007, 14:18:45 pm »
Може ли да намерите Хумана АР или Фризолак Комфорт?
Оставете детето на свободни количества храна.
Никъде не съм виждала такива :?
И какво значи свободни количества храна?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #231 -: Декември 22, 2007, 14:28:52 pm »
Здравейте отново докторе!
Може би не сте видяли вчерашните ми въпроси, но по-добре, защото докато четях старите теми открих и отговора на част от тях...  :D Останаха следните:
- От близо два месеца дохранвам, като постепенно количеството се увеличи, вече сме само на АМ. По препоръка на педиатърката сме на НАН-ХА..видях, че сте против даването на хипоалергенно мляко без нужда, а при нас няма такава (няма и не е имало индикации за алергии)...Предполагам е по-добре да изчакам още месец и да започна направо смяна с НАН-2, а не сега да сменя с НАН-1 и малко след това нова смяна...? (Впрочем защо не е добре да се дава ХА без причина, заради хидролизата ли?)
- В края на деня Николета губи апетит, хапва доста малко за вечеря и от близо седмица започна по тази причина да се буди нощем, спи неспокойно и повърхностно...Причина? Да правя ли нещо или да изчакам? Може ли да е от превъзбуда?
- От около месец има много ситни пъпчици около очите, опитах се да ги снимам, но не се виждат на снимките. Не са червени, не са с връх... Чистя ги с преварена вода, но нещо не виждам ефект... Имате ли предположения (макар и така "на сляпо") от какво може да са? (търка си очите, но само при заспиване)
- Пишете, че не е нужно да се чака 6 мес., за да се слага бебето седнало и подпряно. Но тежестта на гръбчето ли да пада или на дупето? И ако е второто, каква е причината тук масово ортопеди и педиатри да препоръчват да не се прави... било вредно за гръбнака??? Дъщеря ми вече има желание да седи и се дразни на полулегналото положение в шезлонга...(на 4,5 месеца е).
Благодаря Ви предварително!

И малко встрани, ако позволите, но не мога да не го кажа: Впечатлена съм от Вас и като специалист, и като човек (съдя по начина на разсъждение и някои коментари встрани от медицината)!Не се учудвам, че сте емигрирали. Свободомислещите, умни и отворени за новото хора трудно могат да живеят в нашето общество...  :?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #232 -: Декември 22, 2007, 15:11:24 pm »
Здравейте докторе,
моля ви да ми кажете когато къпя моето момченце /сега е на 1м и 7 дни/, не знам как точно да почиствам пенистчето му, тоест, опитвам се лекичко да издърпвам кожичката, но как да махна онези малки бели точици - смегмата - да ги изтърквам с памучен тапмон с вода ли, просто да го облея с вода или не знам точно как и с какво.
Другото което исках да ви попитам е относно един негов обрив по лицето. Започнах да му мия лицето така както мисля, че е правилно, тоест взимах стерилни марли и ги напоявах в преварена вода, обтривах едното оче, после друга марля, пак вода и другото око и така по 6-7 марли за лице, тогава се появи обрив. Смених марлите с памучен тапмон, защото реших че може би са груби за кожата му, оБаче обрива пак го има, имам чувството, че след всяко мое миене на лицето аз го разнасям все повече и повече, въпреки смяната на тампоните. Педиатърката ми каза да го мажа по няколко пъти на ден с: Excipial U Hydrolotion и ако не мине да го намазвам с Бактробан. За сега съм го мазала само с лосиона, но те тъкмо малко по завяхнат и аз като го измия с водичката пак се покажат. Бактробана не съм го ползвала защото ме е страх, да не го изтрие с ръкавичката си и после да я оближе и така да го погълне. Пъпчиците иначе са съвсем мънички червенички и после им се появява бяло връхче. Според вас къде бъркам - в миенето ли, аз май имам проблем на тази тема, първо пенистчето сега лицето, но искам да съм сигурна, че върша правилно нещата.
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 15:17:39 pm от Violet »
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #233 -: Декември 22, 2007, 19:20:15 pm »
Здравейте докторе.
Много съм претеснена тъй като за 3дни бяхме в чужбина и днес като се върнахме бебо започна много да кашля.Влажна кашлица със храчки.
Няма хрема,спокоен,яде/както винаги/,няма температура/за сега/,но се притесних и се обадих на педиатъра ни.Той току що дойде и каза че гърдичките са чисти,дробовете също,ушите са добре и нослето също,гърлото леко зачервено.Каза че най вероятно има някъкви секрети в трахеята и не ни предписа нищо.Каза да изчакаме ден два и ако вдигне температура да започна да давам Стандацилин.Според вас как да постъпя,вашето мнение е винаги много важно за мен.И от какво се получи тази кашлица според вас,той и преди това от време на време понакашляше така сухо но педиатърът каза че е от слюнките/много текът/.

Моите слънчица -Берк и Ерай
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #234 -: Декември 22, 2007, 19:46:37 pm »
Здравейте,имам следното питане- дъщеря ми е на 4 мес.има обрив сух,червен точнона гънката под брадата е най-много,на самата брада има малки червени точици но тях и преди ги имаше,забелязвам,че цялата и кожа е по-суха от преди,други обриви няма.Педиатара каза,че еподсечено от лиги,но аз се страхувам от атопичен дерматит.....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #235 -: Декември 22, 2007, 21:21:26 pm »
Здравейте,имам следното питане- дъщеря ми е на 4 мес.има обрив сух,червен точнона гънката под брадата е най-много,на самата брада има малки червени точици но тях и преди ги имаше,забелязвам,че цялата и кожа е по-суха от преди,други обриви няма.Педиатъра каза,че е подсечено от лиги,но аз се страхувам от атопичен дерматит.....
Снимки?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #236 -: Декември 22, 2007, 21:23:24 pm »
Може ли да намерите Хумана АР или Фризолак Комфорт?
Оставете детето на свободни количества храна.
Никъде не съм виждала такива :?
И какво значи свободни количества храна?
Оставяйте да изяжда колкото иска. Предлагайте колкото иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #237 -: Декември 22, 2007, 21:39:32 pm »
Здравейте отново докторе!
Може би не сте видяли вчерашните ми въпроси, но по-добре, защото докато четях старите теми открих и отговора на част от тях...  :D Останаха следните:
- От близо два месеца дохранвам, като постепенно количеството се увеличи, вече сме само на АМ. По препоръка на педиатърката сме на НАН-ХА..видях, че сте против даването на хипоалергенно мляко без нужда, а при нас няма такава (няма и не е имало индикации за алергии)...Предполагам е по-добре да изчакам още месец и да започна направо смяна с НАН-2, а не сега да сменя с НАН-1 и малко след това нова смяна...? (Впрочем защо не е добре да се дава ХА без причина, заради хидролизата ли?)
- В края на деня Николета губи апетит, хапва доста малко за вечеря и от близо седмица започна по тази причина да се буди нощем, спи неспокойно и повърхностно...Причина? Да правя ли нещо или да изчакам? Може ли да е от превъзбуда?
- От около месец има много ситни пъпчици около очите, опитах се да ги снимам, но не се виждат на снимките. Не са червени, не са с връх... Чистя ги с преварена вода, но нещо не виждам ефект... Имате ли предположения (макар и така "на сляпо") от какво може да са? (търка си очите, но само при заспиване)
- Пишете, че не е нужно да се чака 6 мес., за да се слага бебето седнало и подпряно. Но тежестта на гръбчето ли да пада или на дупето? И ако е второто, каква е причината тук масово ортопеди и педиатри да препоръчват да не се прави... било вредно за гръбнака??? Дъщеря ми вече има желание да седи и се дразни на полулегналото положение в шезлонга...(на 4,5 месеца е).
Благодаря Ви предварително!

И малко встрани, ако позволите, но не мога да не го кажа: Впечатлена съм от Вас и като специалист, и като човек (съдя по начина на разсъждение и някои коментари встрани от медицината)!Не се учудвам, че сте емигрирали. Свободомислещите, умни и отворени за новото хора трудно могат да живеят в нашето общество...  :?

*не се дава хипоалергично мляко без нужда, защото съставът му "изнежва" (грубо казано). А не е нужно това. Тоест, тези частично хидролизирани протеини се "храносмилат' по по-различен, необичаен, начин. Не е нужно това.Частично и пълно хидролизираните млека при деца без нужда от тях сами могат да провокират алергичен отговор.
*ритмизирайте храненията така, че разстоянието между предпоследното и последното хранене да е максимално възможния.
*за пъпчиците-намажете с хидратантен крем -"А-Дерма с екзомега", например. Това е вероятно дерматит от често изпотяване и изсъхване.
*може да оставяте детето да седи, подпряно ("заклещено")между възглавници. Или в столче за кола, ако е и удобно. Насърчавайте всякаква двигателна активност, от която детето се чувства весело и радостно. Природата, надявам се разбирате, не е глупава да насърчава и развива двигателна активност, която би била потенциално увреждаща.

***
Благодаря за добрите думи. Надявам се съветите ми да са Ви от полза.
Много са причините поради които се махнах. Парите (тоест, да печеля) не са една от тях.
Исках просто да живея от работата си, без да се налага да живея живота, който родителите ми живяха.
Тоест, чувството за непоносимост и "борбата с компромисите, която е толкова компромисна."
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 22:18:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #238 -: Декември 22, 2007, 21:43:02 pm »
Здравейте докторе.
Много съм претеснена тъй като за 3дни бяхме в чужбина и днес като се върнахме бебо започна много да кашля.Влажна кашлица със храчки.
Няма хрема,спокоен,яде/както винаги/,няма температура/за сега/,но се притесних и се обадих на педиатъра ни.Той току що дойде и каза че гърдичките са чисти,дробовете също,ушите са добре и нослето също,гърлото леко зачервено.Каза че най вероятно има някъкви секрети в трахеята и не ни предписа нищо.Каза да изчакаме ден два и ако вдигне температура да започна да давам Стандацилин.Според вас как да постъпя,вашето мнение е винаги много важно за мен.И от какво се получи тази кашлица според вас,той и преди това от време на време понакашляше така сухо но педиатърът каза че е от слюнките/много текът/.
Разумно.
Само че аз бих избрал за АБ Цеклор или Амоксицилин.
« Последна редакция: Декември 22, 2007, 21:48:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #239 -: Декември 22, 2007, 21:52:14 pm »
Здравейте докторе,
моля ви да ми кажете когато къпя моето момченце /сега е на 1м и 7 дни/, не знам как точно да почиствам пенистчето му, тоест, опитвам се лекичко да издърпвам кожичката, но как да махна онези малки бели точици - смегмата - да ги изтърквам с памучен тапмон с вода ли, просто да го облея с вода или не знам точно как и с какво.
Другото което исках да ви попитам е относно един негов обрив по лицето. Започнах да му мия лицето така както мисля, че е правилно, тоест взимах стерилни марли и ги напоявах в преварена вода, обтривах едното оче, после друга марля, пак вода и другото око и така по 6-7 марли за лице, тогава се появи обрив. Смених марлите с памучен тапмон, защото реших че може би са груби за кожата му, оБаче обрива пак го има, имам чувството, че след всяко мое миене на лицето аз го разнасям все повече и повече, въпреки смяната на тампоните. Педиатърката ми каза да го мажа по няколко пъти на ден с: Excipial U Hydrolotion и ако не мине да го намазвам с Бактробан. За сега съм го мазала само с лосиона, но те тъкмо малко по завяхнат и аз като го измия с водичката пак се покажат. Бактробана не съм го ползвала защото ме е страх, да не го изтрие с ръкавичката си и после да я оближе и така да го погълне. Пъпчиците иначе са съвсем мънички червенички и после им се появява бяло връхче. Според вас къде бъркам - в миенето ли, аз май имам проблем на тази тема, първо пенистчето сега лицето, но искам да съм сигурна, че върша правилно нещата.
За половите органи освен обикновено измиване нищо друго не е нужно.
Имате ли снимки на обрива по лицето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.